Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Je ne suis pas Charlie, Satirizarea islamului si a profetului Mahomed

Tamango
post 7 Jan 2015, 23:51
Post #1


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Bai nu mai pot cu "Je suis Charlie". S-a umplut facebook-ul de mesaje cretine.

Niste jurnalisti au dat ortu' popii ca i-a mancat in cur sa rada de valorile si religia unor oameni.
Cine seamana vant, culege furtuna. La cat de scarbosi si aroganti sunt francezii la chestii din astea nici nu ma mira reactia teroristilor. Va aduceti aminte cand faceau misto de noi ca natie, ne faceau cersetori si tigani ? Noi suntem toleranti dar musulmanii nu. Aia pun mana pe arma si bum-bum. Vorba aia, nu te joci cu fundul gol in fata p.lii sculate.

O sa urmeze ziarele din Danemarca, daca tin bine minte, si acolo au fost publicate caricaturi. Ziarele care au publicat imagini legate de islam nu au cautat decat sa provoace. Există linii rosii dincolo de care nu poti invoca libertatea presei pentru a încălca libertatea altora.

Voi ce parere aveti ?


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 8 Jan 2015, 00:23
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Ce zici tu e un fel de capul plecat sabia nu-l taie. Pe bune acuma, chestia asta cu "da mai dar si ei au sarit calu'" ma enerveaza la culme. Frate io-s la mine acasa in Franta. Fac ce vreau, inclusiv bancuri cu popi si misto de tigani. Ma-ta si tac-tu au venit acilea si te-au facut pe tine francez. Acuma tu te dai marele salafist, sfantu-n cearceaf si turban, care intre noi fie vorba nu prea vorbeste araba, doar un fel de franceza.

Sincer acuma noi nu facem glume despre popi, moaste, tigani si altele? Daca maine se trezesc niste ultraortodocsi sa ne ameninte ca ne ia glanda pentru asta, ce facem? pupam moaste?

Si in legatura cu tiganii romani au perfecta dreptate. Toate marile orase sunt pline de ei. participa la toate mizeriile. Avem mare noroc ca astia s-au carat in Occident, si vin in Romania doar in concediu.

This post has been edited by Diac: 8 Jan 2015, 00:26


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 8 Jan 2015, 00:29
Post #3


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Hai sa te intreb altceva: de ce glumele si caricaturile despre evrei, holocaust si gazare nu-s permise, iar cele despre islam da ? Ai facut misto despre gazarea unui evreu ? Puscarie scrie pe tine ! Ai ras de profetul Mahomed ? Ha ha ha, funny, libertatea presei, libera exprimare. Nu crezi ca pute ceva aici ?


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 8 Jan 2015, 00:32
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Faceau glume si despre evrei si desppre Papa stai usor. Despre Holocaust cam greu sa faci glume. As zice ca moartea a 6 milioane de oameni nu este prea haioasa. Desi parca Romanasii inventasera glume si pe subiectul asta.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 8 Jan 2015, 00:53
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




QUOTE(Tamango @ 7 Jan 2015, 23:51)
Bai nu mai pot cu "Je suis Charlie". S-a umplut facebook-ul de mesaje cretine.

Niste jurnalisti au dat ortu' popii ca i-a mancat in cur sa rada de valorile si religia unor oameni.
Cine seamana vant, culege furtuna. La cat de scarbosi si aroganti sunt francezii la chestii din astea nici nu ma mira reactia teroristilor. Va aduceti aminte cand faceau misto de noi ca natie, ne faceau cersetori si tigani ? Noi suntem toleranti dar musulmanii nu. Aia pun mana pe arma si bum-bum. Vorba aia, nu te joci cu fundul gol in fata p.lii sculate.

O sa urmeze ziarele din Danemarca, daca tin bine minte, si acolo au fost publicate caricaturi. Ziarele care au publicat imagini legate de islam nu au cautat decat sa provoace. Există linii rosii dincolo de care nu poti invoca libertatea presei pentru a încălca libertatea altora.

Voi ce parere aveti ?
*



Cum ar veni, bine le-au facut ! (teroristii, francezilor).
TAMANGO, esti pe camp !!!

Diac are dreptate, la mine acasa fac misto de cine vrea plm., nu te-ndeamna nimeni sa asculti la usa.


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 8 Jan 2015, 06:02
Post #6


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




QUOTE(Tamango @ 8 Jan 2015, 00:29)
Hai sa te intreb altceva: de ce glumele si caricaturile despre evrei, holocaust si gazare nu-s permise, iar cele despre islam da ? Ai facut misto despre gazarea unui evreu ? Puscarie scrie pe tine ! Ai ras de profetul Mahomed ? Ha ha ha, funny, libertatea presei, libera exprimare. Nu crezi ca pute ceva aici ?
*


Cine nu-ți permite? Legea? Sau societatea?
Faptul că e un tabu nu înseamnă că e interzis.
http://en.wikipedia.org/wiki/Everybody_Draw_Mohammed_Day

Libertatea de exprimare nu înseamnă libertatea de a nu fi jignit.

Îmi place cum vor să ne arate niște tipi că doamne doamne al lor e cel mai tare omorând ei niște oameni neînarmați (iarăși).


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 8 Jan 2015, 07:44
Post #7


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




http://www.news.com.au/world/europe/charli...g-1227177729494
QUOTE
[...]Police have identified three men, two Parisian brothers, 32 and 34, and another 18-year-old man they believe are responsible for the worst post-war terror attack in France.
Police have named Said Kouachi, Cherif Kouachi, Hamyd Mourad now believed to have fled to the north-eastern city of Reims.
It is understood French police discovered who the attackers were after finding an identity card in an abandoned getaway car.[...]

http://www.theage.com.au/world/charlie-heb...108-12juff.html
QUOTE
[...]French police have confirmed an 18-year-old man has turned himself in, after being linked to the Charlie Hebdo shooting.
After seeing his name circulating on social media the man sought out police, reported AFP.
The hashtag #MouradHamydInnocent was trending earlier in France, as classmates took to social media to claim the 18-year-old was at school at the time of the shooting[...]

Terorist care-si uita cartea de identitate in masina abandonata? Sau altul care-i in 2 locuri in acelasi timp?
Foarte interesant ce se intampla pe acolo, tare-s curios sa vad piesele lipsa din puzzle.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 8 Jan 2015, 08:30
Post #8


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.374
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Bai, eu ii dau dreptate lu' Tamango si nu in sensul de "bine i-au facut teroroii lu' ala" ci in sensul ca l-a mancat in coor.
Pentru ca una e sa satirizezi niste oameni normali , sanatosi la cap, care in cel mai rau caz se supara pe tine si eventual te dau in judecata si ala e sa satirizezi niste fanatici despre care se stie ca nu au toate tiglele pe casa.

E si vorba aia romaneasca , " sa nu te pui cu nebunu' ".
Ba, daca stiu ca e nebun, il las in pace cu nebunia lui, ca de la nebun nu stii la ce sa te astepti.

E drept ca "la mine acasa fac misto de cine vreau eu" dar te mai uiti si tu la aia de care faci misto si ii vezi ca sunt d'aia de aud voci si vorbesc singuri, daca ai un pic de cap stai linistit in banca ta si iti alegi alt subiect de mistocareala. Dar probabil nu mai esti la fel de interesant.......


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 8 Jan 2015, 08:38
Post #9


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




"Libertatea cuvântului"... Păi se poate?


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Jan 2015, 09:11
Post #10


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(vallixx @ 8 Jan 2015, 09:30)

Pentru ca una e sa satirizezi niste oameni normali , sanatosi la cap, care in cel mai rau caz se supara pe tine si eventual te dau in judecata si ala e sa satirizezi niste fanatici despre care se stie ca nu au toate tiglele pe casa.
*



De ce-s nebuni, pentru ca cred in ceva cu adevarat? Tu te-ai sacrifica pentru Dumnezeul tau?


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladandrei
post 8 Jan 2015, 09:13
Post #11


Membru pufos


Group: Members
Posts: 127
Joined: 26 January 13
From: Bucuresti




La mine acasa, rad de cine imi place. Aia radeau de toti la Charlie, si de Dumnezeu, si de Buddha, si de Allah si de care o mai fi fost. In Europa, e acceptabil. Esti un arab suparat si ai o problema cu asta? Nu te tine nimeni cu forta in Europa.

Nu merge sa fii si imigrant, sa vii sa o duci mai bine in Vest decat la tine la cort si sa mai si impui regulile.


--------------------
Renault Megane 2008 Hatchback 1.5 dci 105 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 8 Jan 2015, 09:51
Post #12


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




La tine acasă, da.
Dar la tine acasă nu e în public sau "la gazetă". I-au făcut p'ăia martiri. wacko.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavian.gagu
post 8 Jan 2015, 10:23
Post #13


Bucuresti


Group: Members
Posts: 437
Joined: 19 April 13
From: hell




Regie de exceptie! Mai ceva ca Spielberg. Nici el daca se implica, nu-I iesea asa bine smile.gif


--------------------
Renault / Ford Megan 2 Hatch 2005 Ford Focus Break 2012
Cine se scoala de dimineata...f*te fete care inca mai dorm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 8 Jan 2015, 10:25
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




Sunt cetatean francez si consider Franta casa mea. N-am difuzat gazeta in Maroc sau in Afganistan. Dar vii tu imigrant, te aclimatizezi aici ca-i mai bine decat in desert, si pe urma vrei sa faci tu regulile. Normal, nu ? Ia vedeti voi ce libertati si drepturi aveti daca mergeti intr-o tara musulmana.

In aceeasi nota, poate apare un comando de concetateni mai intunecati si-i rezolva p-astia de pe aici care propuneau gazari sau puscari.

vallixx: nu ma pun cu nebunu daca sunt pe domeniu neutru, da' in tara mea, daca face nazuri, il trimi inspre pixda ma-sii.

PS. Si mie mi se pare ca pute ceva in cazul asta. E ceva putred in Franta. Sau 11 sept. la scara mica.

This post has been edited by betamax: 8 Jan 2015, 10:29


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 8 Jan 2015, 10:30
Post #15


CGB


Group: Members
Posts: 2.445
Joined: 4 May 05
From: behind




vazui si io pa la stiri despre subect. nijte cretini si teroristii pwlii si aia de la gazeta de-au facut caricaturilii. vorba lu' tamango: s-au frecat cu kuru gol de pwla sculata.
da' io vream sa-ntreb altceva, ca n-am aprofundat prea bine subectu: am auzit ca a merlit-o si un pulitai care avea sarcina sa-l pazeasca pa nuj cine de la gazeta aia. asa e? de ce-l pazea p-ala? asa e si la noi, pulitaii ii pazesc pa ziaristii.
sau n-am inteles io bine?

io ma gandesc si la altceva. la stiri ziceau ca aia erau inarmati cu calajnicoave si lansatoare de rachete. si cel putin unu din ei era supravegheat ptr ca mai fusese implicat in chestii d-astea. ba chiar arestat parca. acu' de unde plm au facut aia rost de atata armament, fara sa stie nimeni. totusi e franta. regimu armelor e destul de restrictiv. nu e ca-n america. serviciilii ce-au pazit?


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BioHazarD
post 8 Jan 2015, 10:34
Post #16


Gold member


Group: Members
Posts: 1.408
Joined: 9 May 07






--------------------
Renault ex-Clio Symbol 1.5 dci 2008
Megane 4 1.5 dci 2017
Austral mild-hybrid 2023
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 8 Jan 2015, 10:35
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




QUOTE(vallixx @ 8 Jan 2015, 09:30)
E si vorba aia romaneasca , " sa nu te pui cu nebunu' ".
Ba, daca stiu ca e nebun, il las in pace cu nebunia lui, ca de la nebun nu stii la ce sa te astepti.
*



eu o stiu pe-aia cu "spirit civic". Daca ma scuipa unu in cap, n-o sa plece mai departe linistit.


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 8 Jan 2015, 10:40
Post #18


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(vallixx @ 8 Jan 2015, 08:30)
E si vorba aia romaneasca , " sa nu te pui cu nebunu' ".
Ba, daca stiu ca e nebun, il las in pace cu nebunia lui, ca de la nebun nu stii la ce sa te astepti.
*



Corect. E ca si cum te-ai duce in Ferentari si ai incepe sa spui bancuri cu tigani.

@Betamax, nu-s pe camp bre, nu asta am vrut sa zic. Nu le iau apararea la araboi. Niste extremisti idioti au killerit alti extremisti ceva mai inteligenti dar tot idioti. Ati vazut declaratia CTP-ului ?

QUOTE
Aș vrea să amintesc că și în România s-a pus problema dacă aceste caricaturi merită să fie puse în presă sau nu, era vorba de o simplă reproducere. Si m-a sunat președintele Traian Băsescu, în calitate de președinte al Clubului Român de Presă, și am avut o discuție legată de oportunitatea apariției. Am căzut de acord că nu e bine și nu e o încălcare de libertate a presei, dar este un gest conștient să nu se publice aceste caritaruri: având în vedere consecințele politice pe care el le poate produce în țara noastră. Această sugestie a fost respectată de către marile ziare din România. Eu nu sunt foarte de acord cu publicarea acestor caricaturi, cei care le publică le știu a fi insultătoare pentru acești religioși islamici. Există și limite în această libertate a presei


http://www.click.ro/news/national/reactia-...orist-din-paris

Ba sa mor io' daca Base n-a fost baiat destept la faza asta. Un adevarat strateg. E prima data cand nu e cazul de "mwe base" ...

8 Jan 2015, 10:47:
... iar americanii sunt mai destupati la bibilica: http://www.hotnews.ro/stiri-esential-19043...arlie-hebdo.htm

Intrebat de Reuters, redactorul sef al Philadelphia Inquirer, Bill Marimow, a declarat: ''Nu vom publica caricaturile în nicio circumstanta. Ideea de a insulta zeci de milioane de musulmani, mai degraba decat a descrie ceva în cuvinte, este inacceptabila."

This post has been edited by Tamango: 8 Jan 2015, 10:47


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 8 Jan 2015, 10:51
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




QUOTE(CGB @ 8 Jan 2015, 10:30)
ba chiar arestat parca. acu' de unde plm au facut aia rost de atata armament, fara sa stie nimeni. totusi e franta. regimu armelor e destul de restrictiv. nu e ca-n america. serviciilii ce-au pazit?
*



Pentru ca din Ungaria pâna-n Franta nu te intreaba nimeni de sanatate la granita. Daca din Ucraina de ex, reusesti sa treci armamentul prin România, pâna la Paris drumul e liber. O celula de doi oameni care si-au pus in minte sa faca treaba asta e foarte greu de identificat. Ce naiba, au organizat aia in America douaj' de oameni la 11 septembrie, fara ca FBI, CIA, NSA sa-i gaseasca.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 8 Jan 2015, 10:52
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




Dap, m-am mai potolit si io. Dar e de meditat asupra fotografiei pusa de Biohazard. Muslimii are trei koaie ?


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Jan 2015, 10:58
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




cand "cilivizatii" dau cu bombe e de bine. cand un musulman (cetatean francez) impusca "oameni" (cetateni francezi) e de porc.

ps cate caricaturi cu isus, krisna, budha etc au fost facute de musulmani?

This post has been edited by b76bgaarh: 8 Jan 2015, 10:59


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 8 Jan 2015, 11:04
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Musulmanii nu fac misto, ei doar impusca. Culmea e ca al doilea politist, cel executat pe trotuar, era musulman si il chema Ahmed.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Jan 2015, 11:07
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




f bine, se exprima liber.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 8 Jan 2015, 11:09
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




https://www.youtube.com/watch?v=hEI5js4RCpc

Atata zic, ati râs la Ahmed the dead terrorist? Da? Ei bine nu trebuia!


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Jan 2015, 11:11
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




intrebarea nu e daca eu, european crestin ortodox, am ras ci daca un musulman s-a simtit ofensat, injosit de acea ilustrare a "teroristului" musulman.


bafta.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 8 Jan 2015, 11:14
Post #26


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




QUOTE(b76bgaarh @ 8 Jan 2015, 11:07)
f bine, se exprima liber.
*




.. si americanii cu bombe atomice...


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 8 Jan 2015, 11:15
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




QUOTE(b76bgaarh @ 8 Jan 2015, 11:11)
intrebarea nu e daca eu, european crestin ortodox, am ras ci daca un musulman s-a simtit ofensat, injosit de acea ilustrare a "teroristului" musulman.
bafta.
*


Cand ii zice lui Ahmed ca de fapt virginele din Paradis sunt de fapt virgini, tu cum crezi ca sa-au simtit aia. Cand noi ne hahaim la pupatorii de moaste ortodocsi, cum crezi ca se simt respectivii?


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 8 Jan 2015, 11:16
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




QUOTE(Tamango @ 7 Jan 2015, 23:51)
Bai nu mai pot cu "Je suis Charlie". S-a umplut facebook-ul de mesaje cretine.

Niste jurnalisti au dat ortu' popii ca i-a mancat in cur sa rada de valorile si religia unor oameni.
Cine seamana vant, culege furtuna. La cat de scarbosi si aroganti sunt francezii la chestii din astea nici nu ma mira reactia teroristilor. Va aduceti aminte cand faceau misto de noi ca natie, ne faceau cersetori si tigani ? Noi suntem toleranti dar musulmanii nu. Aia pun mana pe arma si bum-bum. Vorba aia, nu te joci cu fundul gol in fata p.lii sculate.

O sa urmeze ziarele din Danemarca, daca tin bine minte, si acolo au fost publicate caricaturi. Ziarele care au publicat imagini legate de islam nu au cautat decat sa provoace. Există linii rosii dincolo de care nu poti invoca libertatea presei pentru a încălca libertatea altora.

Voi ce parere aveti ?
*


Bine ca n-ai treaba cu alalalt forum DC..M-au balacarit pt un astfel de comentariu.E adevarat era doar o fraza..Desi pute tot a extremism doar ca vine din tabara adversa..Nici un om intreg la minte nu se poate bucura la aflarea unei astfel de vesti dar putem cauta motivele si asta nu inseamna ca le acord araboilor neaparat circumstante..Dar cand aia isi cresc copii cu arme pe post de jucarii si cu banduliere cu dinamita la ce te-ai putea astepta?
betamax,cand le-au cucerit teritoriile i-au luat cu bune si cu rele..Mai ales rele..Nici macar nasterea generatiilor de arabeti in tari occidentale nu va sterge fundamentalismul dar adoptatorii insista..Cu pretul suprem si din cauza caruia vor muri destui in continuare.Vad ca deja Parisul bubuie la tot pasu'..Este doar un inceput.
Aci erai DragosP?

This post has been edited by iulia_boris: 8 Jan 2015, 11:16


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 8 Jan 2015, 11:21
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




QUOTE(Tamango @ 8 Jan 2015, 11:40)
Corect. E ca si cum te-ai duce in Ferentari si ai incepe sa spui bancuri cu tigani.

*



Cu deosebirea ca aia nu s-au dus in Ferentari sau in Alger, au ramas la ei acasa. A venit Ferentariu' la ei, tocma asta e miezu' discutiei.

Asta s-a dus doar sa se plimbe prin "Ferentari", si i-au luat gatu' bastinasii:

http://www.adventure-journal.com/2014/09/f...ate-in-algeria/

This post has been edited by neumann: 8 Jan 2015, 11:23


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Jan 2015, 11:25
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




QUOTE(Diac @ 8 Jan 2015, 11:15)
Cand noi ne hahaim la pupatorii de moaste ortodocsi, cum crezi ca se simt respectivii?
*


noi ne hahaim de noi. daca se hahaie un musulman apar cruciadele, arme chimice, teroristi, air strikes in iraq (vezi cerinta de mai sus) etc.

This post has been edited by b76bgaarh: 8 Jan 2015, 11:26


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
17 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 22nd May 2024 - 01:47
Dacia