Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Modificare evacuare

alex.alinn
post 2 Oct 2019, 13:38
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 29 March 19




Salut! As avea și eu nevoie de niște sfaturi/răspunsuri cu privire la o modificare pe care vreau sa o aduc mașinii.
Dețin un Megane 3 Gt-line din 2015 și as vrea sa ii modific evacuarea ca în poza pe care o atașez. Vreau sa schimb doar tobă finala cu una sport și sa-i pun ieșire dubla exact ca în poza. Spatele mașinii mele arata ca cel al mașinii din poza (numai ca a mea are 5 uși, hatchback) deci cred ca o sa se vadă la fel de bine.
Vreau sa știu răspunsul la următoarele întrebări :
1. Pot avea probleme cu ITP-ul?
2. Având în vedere ca va fi schimbat traseul, voi pierde din putere? / Cum ar trebui sa procedez ca să nu sa întâmple acest lucru?
3. În cazul unui eventual accident, voi fi declarat automat vinovat pentru ca am adus aceste modificări?
4. Cam care ar fi costurile medii pentru aceasta lucrare? (de la cea mai ieftina opțiune pana la cea mai scumpa)
Mulțumesc anticipat!

P.S.: Nu am găsit răspunsuri clare la ce vreau sa știu, dar dacă postarea mea încalcă vreo regula rog un admin sa o șteargă.


Attached thumbnail(s)
Screenshot_20191002_140914.jpg ( Size: 196.06k ) Number of downloads: 35


--------------------
Renault Megane 3 GTline 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:12
Dacia