Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Achizitie Renault Trafic

timica
post 2 Mar 2015, 00:24
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 1 March 15




Buna seara dragi colegi. Sunt nou pe forum asa ca imi cer scuze pentru eventualele greseli. Nu am mai detinut pana acum aceasta marca asa ca nu stiu nimic despre motoarele ei. Am mai avut un nissan almera(pentru putin timp) 2003 cu motor de 1.5 dci (cred ca este acelasi motor de la grupul renault) care in afara de consumul enorm de ulei nu am avut nicio problema. Am 2 oferte pe care o sa le explic pe rand si am timp pana la sfarsitul lunii sa ma decid cand vin in tara. Momentan detin un opel astra h 1.9 cdti (foarte multumit de motor), initial am cautat un vivaro tot cu acelasi motor dar am inteles ca este aceeasi motorizare vivaro-trafic doar ca este schimbat numele pe spatele masinii. Oricum nu am gasit niciun vivaro sa il dau la schimb cu masina mea + diferenta.
1) Renault trafic 2008 - 2.0DCI 115cai 240.000 km - aer conditionat fata-spate, geamuri oglinzi electrice, senzori parcare, computer de bord + alte mici dotari(oricum mai multe nici nu am vazut pe astfel de masini) + 3500€ pe langa masina mea (sper sa nu fie nimic rau daca postez linkul cu masina http://olx.ro/oferta/renault-trafic-ID2UT7R.html )
2) Renault trafic 2007 - 1.9DCI 170.000 km - aer conditionat, geamuri oglinzi electrice. Nu stiu ce alte dotari mai are inca nu am vb cu proprietarul la telefon + 3000€ (aici am doar o poza cu masina)
Va intreb pe voi, ce motor ma sfatuiti sa il iau ? La cati km se schimba distributia pe lant la cel de 2.0 ? Costuri intretinere si diferenta de consum intre cele 2. Masina nu va fi incarcata mereu cu 9 persoane(7 max in cea mai mare parte a timpului) + ocazional o remorca pana in 750kg. Masina va fi folosita cel mai mult la drum lung si mai putin in oras sa zic 65% - 35%.


Attached thumbnail(s)
1422627408839.jpg ( Size: 55.23k ) Number of downloads: 185


--------------------
opel astra h opel astra h 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 2 Mar 2015, 08:45
Post #2


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.601
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




QUOTE(timica @ 2 Mar 2015, 00:24)
(oricum mai multe nici nu am vazut pe astfel de masini)

Sunt masini cu absolut toate dotarile....piele/navigatie color/ESP/etc.bani sa ai tu!
Referitor la cele 2 masini gasite de tine....mai cauta un 2.0 cu Km mai putini.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
timica
post 2 Mar 2015, 09:01
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 1 March 15




Posibil sa ai dreptate, dar oricum nu ma intereseaza dotari precum piele pe astfel de masini. Sa aibe dotarile de bun simt, am impresia ca cea cu motor de 2.0 are si ESP. Nu am gasit cu km mai putini, iar ce am gasit cer o diferenta mult prea mare. Ma intereseaza daca imi puteti raspunde la ultimile intrebari. 1.9 sau 2.0 multumesc


--------------------
opel astra h opel astra h 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristiansonu
post 28 Mar 2015, 07:51
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 26 March 15




Un prieten al meu are un 2.0 de 115 cp,din 2008 cu 650000 km,face Italia cu el,absolut nici o problema la motor.


--------------------
Renault Trafic 2011 passenger - GL 01 VLD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Joffy
post 6 Jun 2015, 20:31
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 6 June 15




Salutare, vreau sa cumpar un Trafic 2.5 dci 145 cp 2010 150.00 km imi puteti da cateva sfaturi, ce probleme deosebite sunt cu aceasta motorizare.

Multumesc


--------------------
trafic2.5 dci Trafic 2.5dci 2010 - 5 VHB 46
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 03:39
Dacia