Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Pareri laguna2...

Jackkk
post 30 Apr 2008, 22:56
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 30 April 08




Salut!!!Sunt nou pe forum,asta e primul meu post aici,cu toate k va urmaresc de ceva timp inca nu am reusit sa-mi fac o parere despre laguna2.In curand trebuie sa-mi cumpar si eu una (1.6 107cai sau 1.8)si nu stiu daca o sa fac alegerea buna."Prietenii" ma sfatuiesc sa merg pe nemteasca..dar nu stiu.As vrea sa ma lamuriti:sunt pretentioase,"se farama" repede...nush...?Mentionez k as mai fi vrut Mondeo(2002),sau Astra(2002).Multumesc.. blush.gif .respect!!


--------------------
dacia logan 2005 - DNY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gmt97hr
post 1 May 2008, 09:04
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 132
Joined: 11 April 08




O parere de incepator in ceea ce priveste Laguna II. O am de o saptamina si imi
place foarte mult. Este o masina foarte comoda cu multe optionale. Motorul de 1.8
16V se comporta foarte bine, si cred ca la greutatea masinii un astfel de motor este necesar.
Inainte am avut un Opel Astra 2.0 DTI, dar nu am fost multumit de caldura pe care o aveam in masina, mai ales ca o foloseam pe distante scurte.
Succes ! smile.gif


--------------------
RENAULT LAGUNA II 2001 1.8 16 V DYNAMIQUE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jackkk
post 1 May 2008, 11:41
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 30 April 08




Multumesc!! Dar mai astept pareri si de la cei cu probleme des intalnite,la ce sa ma uit cand o iau ,la km...nush?? smile.gif

1 May 2008, 22:12:
chiar nu ma lamureste si pe mine nimeni pe forumul asta daca se merita sa-mi iau laguna... sad.gif

This post has been edited by Jackkk: 1 May 2008, 21:12


--------------------
dacia logan 2005 - DNY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
$$ilvviu
post 1 May 2008, 21:17
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




In principiu se merita.
Acum fiecare masina are hibele ei. Cel mai bine ar fi sa te duci cu 1-2 prieteni care se pricep cat de cat.


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corvinarh
post 1 May 2008, 21:53
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




citeste si tu ca gasesti destule probleme ridicate de utilizatori si posesori...


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jackkk
post 1 May 2008, 23:43
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 30 April 08




pai pe mine ma interesa asa o parere in general, ca daca stau sa ma iau dupa toate topicurile cu defectiuni... wink.gif


--------------------
dacia logan 2005 - DNY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Joky
post 2 May 2008, 08:40
Post #7


GPS Cracker-MIO&IGO


Group: Members
Posts: 83
Joined: 24 November 06
From: Zalau




Salut am masina din semnatura din 2005 super multumit la baii la care gasesti Laguna si cu ce dotari are nu se compara cu nimic altceva sa nu mai vorbim de confort, probleme grave nu prea sunt dar acum asta depinde de masina in ce conditii a fost utilizata si cum in rest doar defectiuni normale daca le pot numi asa adica piesele uzuale placute, filtre, etc. Bafta si sper sa devii lagunist...daca vrei o vand pe a mea vreau Laguna III


--------------------
BMW E60 525d 2004, 2.5d, 177cp - SJ--AZT
Ex. Laguna 2 1,9 dci 2001 Grandtour 107cp
Ma grabesc, dar conduc incet si preventiv!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corvinarh
post 2 May 2008, 10:43
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




daca incepem fiecare sa iti spunem ce probleme am avut cu masina, denigram marca si ne luam ban, asa ca fa-ti singur o parere...


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jackkk
post 2 May 2008, 11:52
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 30 April 08




ms mult...o sa merg pe laguna biggrin.gif ...chiar daca "majoritatea" im spun sa-mi iau "nemteasca"....ms:)


--------------------
dacia logan 2005 - DNY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzavalau
post 3 May 2008, 07:27
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 419
Joined: 9 February 08
From: Petrosani




Ar trebui sa te "dai" si cu alte marci si pe urma sa faci niste comparatii..........;intradevar intretinerea costa ,( dar atunci de ce sa-ti cumperi"motobil) dar confortul si toate celelalte pe care noi acu nu le putem numi poate pt. ca ne place masina, poate ca nu le mai percepem la fel cu cei care abia urca in ea........... cool.gif ("ne-am tocit "simturile deja blush.gif )compara si.........ramine la aprecierea ta


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dci - HD 13 BXL
Cugetare: "Românul e un fel de om care se supără dacă nu îl inviți, și dacă îl inviți nu vine".
Sursa: "Moftul Român",10 iunie 1901
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jackkk
post 3 May 2008, 14:16
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 30 April 08




Sincer "m-am dat " si cu opel astra si cu ford mondeo...placerea pe care am avut-o in mondeo nu am avut-o in niciuna.Singurul lucru pt. care mi-as lua astra este ca"se intretine usor",laguna pt toate optionalele pe care la celelate masinu nu le gasesti si mondeo pt pozitia la volan si pt desingn exterior care mi se pare "mai impunator":D

3 May 2008, 22:50:
Gata!!!m-am hotarat...dupa o zi intreaga de citit pe forum am decis ce masina imi iau ...LAGUNA biggrin.gif (sunt mandru knd o spun)...asa k in curand o sa devin un adevarat lagunist smile.gif

This post has been edited by Jackkk: 3 May 2008, 21:50


--------------------
dacia logan 2005 - DNY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 4 May 2008, 00:06
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




Cumperi cumva masina lui Fratzica?
Daca nu ma insel ai in avatar o poza a masinii lui smile.gif
Eu zic ca e putin o zi de stat pe internet (nu neaparat pe forumuri) pentru a te hotari, totusi imi aduc aminte ca eu am stat vreo doua luni pe internet ca sa ma hotarasc la Mitsubishi Pajero si am venit din Germania cu ce vezi la semnatura...... biggrin.gif
Succes si sa ai noroc de masina buna!

This post has been edited by dan73205: 4 May 2008, 00:11


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jackkk
post 4 May 2008, 15:37
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 30 April 08




nu cumpar masina lui...pur si simplu mi-a placut poza biggrin.gif ...pai de 2 sapt. tot citesc...si mai dureaza cam 1luna de citit si apoi imi iau...oricum sigur o sa merg pe laguna ca altceva nu vad... icon_mrgreen.gif

4 May 2008, 16:39:
appo esti multumit de alegerea facuta??? smile.gif

This post has been edited by Jackkk: 4 May 2008, 15:39


--------------------
dacia logan 2005 - DNY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 4 May 2008, 16:16
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




Si da si nu. E o masina foarte frumoasa (parerea mea), foarte confortabila la drum lung, e placuta in interior, destul de nervoasa pentru masa ei. Masina mea face un an in iunie de cand e la mine si a avut cateva probleme din care unele nerezolvate inca:
-un fir la senzorul de presiune supraalimentare rupt de doua ori;
-furtun fisurat cu pierdere lichid de servo (intre caseta si pompa de servodirectie).
-carcasa filtru de aer inlocuita deoarece plasticul ala e sub orice critica (3 suruburi din patru nu mai prindeau);
-lumina de la climatronic cu palpaieli (rezolvata de mine dupa indicatiile lui Aviasol);
-geamul din spate stanga nefunctional pentru ca s-a rupt un cablu chiar acum inainte de Pasti iar cel de la sofer cam scartie;
-tampoane si bielete de sustinere motor uzate al caror schimb m-a costat aproape 550 lei noi;
-un mesaj de prezentare in service cu diagnosticul de curea de distributie nepusa bine la punct (neconfirmat) sau senzori murdari (probabil ca asta a fost);
-ulei mult pe la turbina (cosum cam 600 de grame la 10000) si legat de asta o sa ma duc sa o controlez ca sa nu raman pe cine stie unde cu ea pe butuci.
-la frig intra mai greu in treapta 1...nerezolvat, intra in categoria "asa face toate"
In rest ...consumabile...doua becuri faza scurta arse, un proiector de ceata spart, ulei, filtre, placute frana, distributie...cam tot ce vine la rand dupa ce masina a facut 100000 de km.

Ti-as atrage atentia asupra neprofesionalismului din service-urile romanesti, deci mare grija pe mana cui dai masina, asupra preturilor dincolo de limita bunului simt avand in vedere calitatea.

Ca si concluzie ai grija ca masina nu e deloc perfecta dar are si parti foarte bune cum ar fi sistemul de franare, motorul foarte bun si silentios, partea de bucsaraie, pivoti, amortizoare buna, zic eu, pentru ca la mine sunt inca in stare buna desi am mers pe multe drumuri proaste si foarte proaste, confortul si eleganta masinii. Bineinteles ca la ce am scris eu se pot adauga multe si la bune si la rele dupa cum le vei descoperi citind acest forum.

This post has been edited by dan73205: 4 May 2008, 16:35


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
unusec
post 5 May 2008, 21:20
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 38
Joined: 5 May 08




Salut,
si eu sunt nou pe forum,doream sa iti dau niste date referitoare la pret,eu mi-am gasit o

Laguna break din 2006 1,9 dci 120 cp EUR4
Full options...(inclusiv joystick-ul acela de langa schimbatorul de viteze),tapiserie full piele,jante aliaj,127mii km ultima revizie facuta la 120mii unde s-a schimbat distributia si alte chestii...pret 9,5k eur

O voi avea in 2 max 3 sapt....t'll then rolleyes.gif dreaming with eyes wide open smile.gif .
Voi ce ziceti e o afacere buna,oricum nu o voi cumpara fara s-o duc la un service autorizat reno.


--------------------
Renault Laguna 2 phase II 1.9dci iniTiale 2006 - MH-33-ZUM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
traffictours
post 5 May 2008, 21:36
Post #16


Membru autentic


Group: Validating Reno
Posts: 1.013
Joined: 9 January 07
From: Bucuresti




Cota in Franta la modelul acesta e de cca 12000 de euro(tinand cont de kilometrajul ridicat). E foarte posibil ca sa se vanda sub cota, de obicei la Laguna si mai ales la Vel Satis se intampla asa...Daca are distributia facuta, intretinerea la zi, caroseria neaccidentata, adica stare generala buna la caroserie, atunci pretul e bun, chiar daca mai platesti si taxa de inmatriculare...Daca pretul are taxa inclusa, adica e deja inmatriculata, atunci e ceva in neregula...


--------------------
BMW - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
unusec
post 5 May 2008, 21:43
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 38
Joined: 5 May 08




PRETUL FARA INNMATRICULARE O SA MAI FIE SI AIA 900-1000 EUR PRBL + asigurarea (apropo aveti idee cam cat e casco?) sper sa ies pana in 11k eur cu totul
(La bani astia luam un logan diesel de 85cai...)


--------------------
Renault Laguna 2 phase II 1.9dci iniTiale 2006 - MH-33-ZUM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CT-05-DGP
post 6 May 2008, 22:49
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 243
Joined: 26 January 07




Laguna 2 face toti banii ..eu am laguna 2 de aprox un an si nici o problema e confortabila ....foarte sigura...FOARTE.... TINUTA DE DRUM FOARTE BUNA ...optiuni...e frumoasa...si e destul de sprintena ..eu am facut un seria 3 cu facelift...320 d ..si pe autostrada am mers paralel cu un volvo xc 90 nou la 200 km/h si am fost impresionat de stabilitate...pilotul automat e nemaipomenit....etc aaa si aproposa mea la 140 km/h in treapta a 6-a cu AC consuma 6.5 consum instantaneu.. ca sa nu mai zic ca am fost cu ea in toata europa...6000 km in 2 saptamani...elvetia...prin munti si per total am facut 6 full-uri...no comment


--------------------
Renault Megane 4 Estate 1.5 dci
Ex. Renault Laguna 2 1.9 dci Ex. Renault Clio Symbol 1.4 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 7 May 2008, 00:27
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




Ai facut vreo manevra sa ii testezi stabilitatea la 200 de km pe ora? Eu ma indoiesc de asta. Eu sper ca nu faptul ca Laguna ar face un BMW 320d sa il determine pe Jack sa isi ia masina. Ce face pilotul ala automat de e asa de nemaipomenit?

This post has been edited by dan73205: 7 May 2008, 00:28


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kanny69
post 7 May 2008, 09:39
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 499
Joined: 6 April 08




Soferul BMW-ului 320d s-a lasat depasit. tongue.gif


--------------------
Ex Renault Laguna II 2002 1,9 dci 140 Cp
Ford Mondeo 2.0 TDCI 131 Cp Ghia Denso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
doru07
post 7 May 2008, 13:05
Post #21


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 15 November 06




@@@ CT-05-DGP

SI cum ai facut BMW-ul?
El era oprit?????

Si eu am tot laguna, insa asta nu inseamna ca trebuie sa ne laudam masinile ca si cum ar fi OZN-uri....

Cel mai amarat BMW 320d este de 136 CP... si sunt calutzi de la BMW....

Respect!!!


--------------------
renault laguna II 2003 privilege, 1,9DCI, 120CP - MH 04 GZA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jackkk
post 7 May 2008, 13:20
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 30 April 08




Astazi am avut o discutie foarte aprinsa cu un prieten,care, ma sfatuia sa imi iau Logan1.6 decat sa-mi iau Laguna1.6(ca-s aceleasi motoare de Renaul ...k e mai nou, k nu e greu de intretinut...etc=Logan).Ma rog in final eu tot la Laguna i-am zis k raman.In 3,4 sapt. tre' sa ma duc sa imi iau si....voi ce ma sfatuiti... unsure.gif


--------------------
dacia logan 2005 - DNY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
omiocaoe
post 7 May 2008, 14:20
Post #23


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 11 March 05
From: Braila




La acelasi motor si la aprox. 300 de kg in plus pentru laguna, coeficientul aerodinamic nu cred ca poate face minuni... poate insa recupera bine prin cutia de viteze. Daca nu te intereseaza confortul la volan si toate dulcegariile suplimentare ale lagunei, daca esti dintre cei pentru care masina inseamna doar roti si drumul cel mai surt intre doua puncte, eu zic sa mergi pe logan. daca insa esti dintre cei care apreciaza confortul... alegerea e chiar foarte simpla: laguna.

PS. vorbesc in cunostinta de cauza, am trecut de la logan la laguna

Cateva diferente care au cantarit la alegerea facuta de mine: confort, reglaj al volanului (pentru oamenii mai "bine facuti" e musai), senzori de parcare, senzor de ploaie, de lumina, clima automata, luminile din interior, lampile din usi (chiar si forma usilor) si nu in ultimul rand puterea, in cazul meu. am plecat de la 70 cp la logan la 120 cp la laguna.
Alegerea e a ta smile.gif


--------------------
Renault Renault Koleos 2.0l 110kw 2011 - BR 35 EMA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jackkk
post 7 May 2008, 14:34
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 30 April 08




nush, dar decat sa-mi iau logan...mai bine imi iau Fiat Stilo...mi se pare o afacere muult mai buna blush.gif ...plus k loganul il conduc aproape zilnik(al unui unchi care mi l-a lasta cateva luni) si mi se pare foare incomod la condus


--------------------
dacia logan 2005 - DNY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
unusec
post 7 May 2008, 15:33
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 38
Joined: 5 May 08




In dilema asta am fost si eu smile.gif logan vs alta masina pana in 11k eur,in final merg pe sh-ul ce l-am prezentat mai sus.
Consider ca daca nu esti pripit,gandesti bine problema si testezi masina sh care ti-o cumperi intr-o reprezentata nu ai ce tzeapa MAJORA sa iei!
Intre logan vs laguna nici nu tre sa te gandesti !!! e clar ca laguna e cu multe clase peste logan,oricat ar incerca te ma convinga si cel mai obsedat nationalist!
Uita-te la ceva teste euroncap;o sa privesti cu alti ochi masinile!


--------------------
Renault Laguna 2 phase II 1.9dci iniTiale 2006 - MH-33-ZUM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CT-05-DGP
post 7 May 2008, 19:26
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 243
Joined: 26 January 07




N-are rost sa intrm in polemici ...hai sa nu idolatrizam bmw-ul....var-miu are 320 d si nu mai stie prin ce service sa mearga....si clar fiat stilo nu.... laguna da....si eu era sa fac la fel fist stilo 1.9 multijet sau laguna pe care o am acum...


--------------------
Renault Megane 4 Estate 1.5 dci
Ex. Renault Laguna 2 1.9 dci Ex. Renault Clio Symbol 1.4 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corvinarh
post 7 May 2008, 20:27
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




exista o singura problema la laguna... proasta reputatie a RNR... din cauza asta sunt si preturi mici la revanzare... este peste passat de 2001-2004... nu se discuta... dar calitatea proasta a facelift-ului si nesimtirea RNR a dus la o scadere semnificativa a doritorilor... modelul de laguna II faza I este net superior fazei II... se pierde in schimb foarte mult la revanzare... ce este inexplicabil, cel putin pentru mine, este mentalitatea de a cumpara o masina second care trebuie NEAPARAT sa fie din vest, atunci cand in aceleasi conditii, sau chiar mai bune, pot cumpara o laguna din tara... de unde preferinta - si aici ma refer strict la laguna - de a cumpara o masina second din afara (cu minim 150.000 km si "lucrata" de baieti) la cca 11000 euro cu taxe si refuzul de cumpara o masina cu istoric de service, pana in 60.000 km reali, cu carte service verificabila in retea, la cca 14-15000 euro...


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CT-05-DGP
post 7 May 2008, 20:53
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 243
Joined: 26 January 07




te aprob corvinarh....


--------------------
Renault Megane 4 Estate 1.5 dci
Ex. Renault Laguna 2 1.9 dci Ex. Renault Clio Symbol 1.4 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 7 May 2008, 21:51
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




@corvinarh..sa nu te superi ca te contrazic dar eu cred ca facelift-ul are multe din problemele lagunelor de pana in 2005 rezolvate. Ca tu ai avut ghinion si ai luat (parerea mea, dupa cate probleme ai avut) o masina in care au bagat toate piesele ce nu au trecut la controlul tehnic) este alta poveste. Eu sunt convins ca se fabrica la alte standarde pentru Romania, mai ales in anii din urma, si de aceea unii se duc sa isi ia masina din vest, pe de o parte, pe de alta parte, acolo masinile se intretin mai bine si la timp, mecanicii sunt profesionisti, drumurile sunt cu mult mai bune ca si clima dealtfel care nu e chiar lipsita de importanta. Una e sa circule o masina la noi la 40 de grade vara si -15 iarna si alta e la ei la 25 vara si 5-10 grade iarna. Daca tu desfasori istoricul din service al masinii tale cine sa iti mai dea pe ea 14-15000 de euro chiar daca are doar 60000?


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan66
post 7 May 2008, 22:18
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 28 April 08




Oho, daca e cineva care sa laude Laguna, eu sunt tata lor ! Si nu o fac sa ma aflu in treaba, o fac argumentat si argumentul meu forte e laguna pe care o conduc. N-avem ce compara aici cu Passat-uri din aceeasi generatie sau alte sforaieli. La clasa ei, daca e cel putin Dynamique, e o super masina. Totul e sa o iei de la o sursa de incredere, adica sa nu fie vrajita si sa fie cat intretinuta bine. Am fost la un drive test cu asta noua, exista diferente de finisaje, e o masina proiectata alalaltaieri, insa nu foarte mari. O recomand cu caldura, in general, pe bune, la banii care-i dai pe-o laguna II iti iei o gioarsa de passat

7 May 2008, 22:26:
Revin, pentru ca am citit mai atent comentariile de mai sus. Eu nu cred ca un om normal la cap isi ia masina din clasa Lagunei sa faca piruete la 200 pe ora cum cica face BMW-ul. Eu personal ma indoiesc ca face si ala ... fata de un 320 laguna e mult, mult mai confortabila, mai stabila. Am depasit o gramada de 320-uri, de 530-uri, nu asta e problema, pe afara nu asta e criteriul de alegere a unei masini. Eu am una putin peste medie, o ajuta si jentile si faptul ca e extrem de bine intretinuta, a avut un singur proprietar vreme de 4 ani si a intretinut-o ca pe ochii din cap, nu bate nici o bucsa, nu scartaie nimic, pur si simplu ii arat talpa si merge ca unsa. Repet, la banii pe care-i dai pe Laguna cinstita nu gasesti decat o facatura din alte marci.

This post has been edited by dan66: 7 May 2008, 22:26


--------------------
Renault Laguna II 2003 Grand Tour/2.2 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th June 2024 - 10:51
Dacia