Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Help :D Cd player + Boxe + Insonorizare, Poate stie cineva :D

Aragorn
post 14 May 2008, 22:15
Post #1


Megane Uber Alles


Group: Members
Posts: 179
Joined: 18 December 07
From: Brasov / Bucuresti




Boxele stock care le aveam pe un Megane II au inceput sa baraie destul de urat sad.gif asa ca am o sansa sa aduc un cd player si niste boxe prin un prieten. Acum incep intrebarile, primele cred ca sunt mai usoare si probabil ca raspunsurile gasite sunt ok, dar intreb oricum ph34r.gif
1. Unitatea este un SONY MEX-BT5000, intrebarea e daca are si functioneaza mufe pentru comenzi volan si display-ul de acum al masinii ( probabil ca da blink.gif )
2. Boxele sunt Sony XS-HL533 , 4 bucati, cred ca mai gasesc si niste tweetere cat de cat, cred ca sunt ieftine . Intrebare e daca intra sigur in locul ala, am vazut pe forum ca au fost si probleme cu locul ca adancime, cu ploaia si tot felul de ciudatenii wacko.gif
3. Tot de pe forum, am vazut ca daca tot iei boxe cat de cat si unitate la fel, merita facuta si o insonorizare, la fel cat de cat icon_mrgreen.gif Dynamat suna ok din cate am inteles, dar aici am probleme la max, materiale sau kit-uri am gasit de luat, dar nu am gasit inca nici un service autorizat cat se poate care sa le monteze, din cate poze am vazut e bibileala la maxim pt o izolare pt usi si podea blink.gif Stie cineva un loc undeva in Romania, ca merg oriunde...
Multumesc frumos pentru orice sfat sau informatii biggrin.gif


--------------------
Renault Megane Bicorp 2007/II.2 - BV - 28 - R O L
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dansora
post 15 May 2008, 16:16
Post #2


CISA


Group: Members
Posts: 480
Joined: 19 October 06
From: Orasu'lu'Bucur/Curtea de la AG




Foloseste sectiunea In Car Entertainment.
Nu e aici locul unui astfel de topic, ba mai mult, in sectiunea respectiva gasesti cu un simplu search, o parte din raspunsuri.
http://www.reno.ro/In-Car-Entertainment-f103.html


--------------------
Kia Proceed GT 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 13:20
Dacia