Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme directie

MihaiPascu31
post 11 Jun 2022, 14:18
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 11 January 19




Buna, am un scenic 1.9 dci din 2002 care de ceva ani trage dreapta si nu reusesc sa-i fac nimic.
Masina o am de noua si nu a avut accidente ca sa pot zice ca e deformat sasiul. Problema nu mai stiu cand a aparut, adica nu o corelez cu schimbat de piese sau alte lucrari pe la ea. In ultimii ani am schimbat la reprezentanta ceva bucsa/rulment de la coloana de directie, flanse si rulmenti telescoape, telescoape , bielete de directie, capete de bara, bucsi bara stabilizatoare, bielete antiruliu, tampoane motor toate 3, brate de directie. De fiecare data ma plangeam ca masina trage dreapta si am facut reglaje de directie cred ca undeva la 20-25 in decurs de 3 ani. A mai avut cineva problema aceasta cu trasul dreapta si care ar putea fi cauza si ce ar trebui sa mai schimb la ea. Ideea este ca masina nu uzeaza anvelopele inegal, volanul sta drept daca tin mana pe el si merge drept cu volanul drept, dar cand las mana de pe volan intr-o secunda se inclina volanul 10-15 grade la dreapta si ma scoate de pe drum. Va rog ajutati-ma daca stiti ce as putea sa fac. Multumesc


--------------------
Renault Scenic 1.9 2002 - CJ 21 LAU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 17:14
Dacia