Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Comportament in trafic

Radu718
post 19 Mar 2004, 08:53
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Nu stiu cum sunt altii, trecand peste faptul ca nu pot fii obiectiv cand vorbesc depre mine, dar eu ma consider un participant normal la trafic, adica fara excese in nici un sens : nici in bine si nici in rau. Cateodata ii mai las pe altii sa se bage in fata mea (daca nu sunt nesimtiti si imi cer acordul) alteori nu si fac tot posibilul sa nu se intample asta (daca ii vad cu tupeu nesimtit). Ok, sunt multe de povestiti aici vazute personal sau auzite de la altii , ca de ex.: depasiri iresponsabile, viteza excesiva (acolo unde nu e cazul), etc. Cel mai mult ma deranjeaza urmatoarea situatie: se intampla la semafor sa nu mai poti inainta (fiindca ai in fata blocat totul) si ala din spate sa sune la tine si sa-ti faca semne sa-i da-i drumul. Asa mi s-a intamplat azi: eram la semafor la Petrom-ul de la Titan, si cand sa plec aveam totul blocat in fata(masini, tramvaie, autobuze). Ala din spatele meu , efectiv tinea mana pe claxon...M-am dat jos din masina (masina am lasat-o pe sinele de tramvai) si am inceput sa-l injur, explicandu-i printe p..le, p..de,mama, morti ca oricat as dori nu pot sa trec prin tramvai. Nu-i inteleg pe astia....aaa, inteleg cand ai in fata un adormit , si care nu observa ca s-a facut verde , dar aici, el nu vedea ca e totul blocat...
Asta o chestie, a doua chestie pe care nu o inteleg: in afara localitatilor toti ne-am intalnit cu dementi. Parerea mea ca aici nu are legatura cu soferia , ci cu instinctul de conservare, efectiv nu il au...ciudat, pana si o rama are asemenea instinct , dar ei nu...Problema ca ma doare in p..a de ei, si mi-ar placea sa-i vad cu creierul pe parbriz, dar , nu stiu cum se intampla ca tocmai ei nu patesc nimic, ci altii nevinovati...


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 1 Apr 2004, 14:47
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Alta faza care ma ataca: aia care stau lipiti de bara ta din spate... Azi, tot pe la Titan, unul cu un Peugeot 206 efectiv era lipit de mine...Eu mergeam normal ...cam 60km/h....M-am ofticat si, in timp ce eram cu piciorul drept pe acceleratie , am apsat cu stangul pe frana, doar cat sa se aprinda stopul (va dati seama ca pe ala l-au apucat crizele)...Ne-am injurat, mai mult eu pe el.....


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 1 Apr 2004, 14:51
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Iar o alta faza de ma superataca... Cocalarii care iti fac semn cu faza mare in spate pe DN!... Recunosc ca si eu fac, dar f.rar si cu motiv, cand am pe vreun tataitza in fata mea....Dar mi s-au intamplat n cazuri in care ala facea flash si era blocat si inainte si pe banda din dreapta...Ce ar fii vrut sa fac, sa zbor.... Si fac spume cand mai vad ca la volan mai e si p...da stoarfa, care daca are o masina suparata, fiindca a supt p..a unui tigan burtos, libidinos si cu ghiuluri se crede desteapta...


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 19 May 2004, 07:14
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Ieri, pe la 18.20, la intersectia Berzei cu Stirbei Voda un papucar a blocat oarecum intersectia, fiindca i s-a stricat masina. Baetzii claxonau, injurau, blestemau , dar nu faceau nimic; papucarul nu putea sa o impinga. Unul, in fata mea cu un R.21 (cred) s-a dat jos din masina si l-a ajutat sa o impinga, eliberandu-se astfel traficul. Cand treceau soferii pe langa ei, ii spurcau pe amandoi. Frumos, nu?


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 21 May 2004, 00:39
Post #5


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




romania, ... trezeste-te ! .. bine zicea un cunoscut "muzician" ... laugh.gif


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kobe
post 21 May 2004, 06:41
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 13 May 04




eu aplic formula intoarcerii obrazului.

esti om cu mine , sunt ed 2 ori mai amabil cu tine
esti magar cu mine, sunt de 2 orti mai magar

....
laugh.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 21 May 2004, 07:26
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Ma deranjeaza iar , cand ii las pe cate unii sa intre in trafic, si pe ei ii doare in p..a, in sensul ca nu schiteaza si ei un multumesc. Eu, de fiecare data, ori fac cu avariile, ori ridic mana...


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
godaro
post 21 May 2004, 10:07
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 29 April 04




si mai ales cucoanele!!!

nu mi s-a intamplat NICIODATA sa imi multumeasca vreuna ca am fost baiat finutz si le-am lasat sa treaca in fatza. ca si cand "obrazul fin" este o obligatie si nu merita erfortul de a multumi


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
David
post 21 May 2004, 10:13
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 370
Joined: 27 November 03
From: Cluj




In Cluj din contra cu Doamnele.
Nu odata s-a intamplat sa-mi "sufle" pupic pentru faptul ca le-am lasat sa intre (si cand era sotia pe partea dreapta) laugh.gif


--------------------
Opel Zafira 2003
Opel Zafira 2.0 DTI - 03/2003
BMW F650 - 08/1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
...Roadrunner...
post 21 May 2004, 10:20
Post #10


Membru fondator "Skija Klan (c)"


Group: Members
Posts: 751
Joined: 27 September 02
From: Bucuresti




Chipesule !!! :oops:

This post has been edited by cmandrei: 17 Mar 2006, 15:31


--------------------
Renault MeganeII - B-81-RoadRunner
Bip... Bip... !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 21 May 2004, 14:05
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




@godaro

Asa e, sunt cele mai obraznice in privinta asta....

This post has been edited by cmandrei: 17 Mar 2006, 15:31


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 24 Jun 2004, 15:12
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Ba prin Buc se practica multumitul cu avariile. Eu merg in fiecare dimineata pe linia lui 41 intre pasajul Lujerului si Semanatoarea si pt cei care trebuie sa iasa dintre blocuri e aproape imposibil daca nu-i lasa cineva. Chiar am constatat cu uimire ca cei mai multi pe care-i las sa "intre" imi multumesc asa. Se mai schimba lumea.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 23:05
Dacia