Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Am lovit masina si am nevoie de niste sfaturi

vrock92
post 7 Nov 2022, 16:56
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 31 May 18
From: Cluj-Napoca




Salutare,

Imi cer scuze de un nou topic dar as avea nevoie de niste sfaturi de la colegi care au mai trecut prin asta.
Ieri am reusit sa imi lovesc masina din cauza neatentiei si vizibilitatii reduse in unghiul mort cand am coborat in parcare. Am lovit cu usa dreapta spate, prag si aripa de zidul de la intrare in parcare si am reusit sa fac o paguba destul de mare sad.gif . (atasat foto)
Din pacate nu am casco si reparatia se va face din buzunarul propriu.

Astazi am cerut mai multe oferte de la ateliere dedicate acestor tipuri de reparatii. Neavand experienta cu astfel de tipuri de lucrari, nu stiu ce este mai bine sau indicat pentru ca nu am mai lovit niciodata o masina.

2 dintre ateliere din Cluj mi-au trimis un deviz estimativ de 2500 lei reparatia (vopsire si reparare / chituire usa + prag + aripa + pierderi acolo unde este nevoie) iar un alt service din Sebes mi-a oferit un deviz aprox. de 4000 lei (vopsire toata partea dreapta cu pierderi in bara fata, fara chituire clasica) . Toate atelierele mi-au confirmat ca nu vor exista diferente de culoare.
Acum nu stiu exact ce sa aleg, cei de la Sebes (de altfel destul de cunoscuti si cu rezultate wow) mi-au recomandat asta ca sa nu existe nici cea mai mica diferenta de culoare, dar si cei din Cluj au recomandari ok si lucrari facute bine. Cred ca diferenta vine si din faptul ca cei de la Sebes nu lucreaza cu chit clasic, ci cu ceva chit metalic din cate am inteles.

Poate ma ajutati cu niste sfaturi sau eventual la ce sa ma astept avand in vedere ca nu am mai avut situatii de genul.

Multumesc,


Attached thumbnail(s)
310240402_1330576924449099_3556550303402174814_n.jpg ( Size: 169.48k ) Number of downloads: 180


--------------------
Renault Talisman 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 18:05
Dacia