Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Comportment Keyless Go - Koleos 2

ADaniel90
post 18 Jan 2021, 17:20
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 9 June 20
From: Alicante / Iasi




Salutare!

As cum spune si titlul topicului, am o oarecare nedumerire despre comportamentul functiei Keyless Go de la Renault, in special pe Koleos 2.

Problema pe care o am este cu usa dreapta fata (sau portierele spate) si anume, nu se incuie automat in urmatorul scenariu:

1. Opresc motorul.
2. Cobor din masina, cu cartela in buzunar, inchid portiera si ma departez de masina.
3. Masina se blocheaza insa pasangerul din dreapta inca nu s-a dat jos.
4. Pasangerul din dreapta deschide portiera, se da jos, si inchide portiera.

In acest caz, portiera dreapta ramane descuiata si trebuie sa folosesc butonul de inchidere de pe cartela pentru a o incuia. Daca portiera pasagerului este deschisa inainte ca masina sa se blocheze, atunci sistemul functioneaza cum ar trebui si incuie toate 4 portierele.

Din punctul meu de vedere, usa ar trebui sa se blocheze automat, dupa ce portiera dreapta este inchisa si nu vad nici un motiv pentru care nu ar face-o . Acelasi comportament il au si masinile voastre? Asa e conceputa aceasta functie ?

Stiu ca poate parea un moft, insa cand mergi cu nevasta in dreapta, si ii mai ia inca 5 minute, dupa ce te-ai dat tu jos sa se aranjeze, e foarte usor sa uiti acea portiera descuiata.

This post has been edited by ADaniel90: 18 Jan 2021, 17:25


--------------------
Renault Koleos 2019 - Zen
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 22:43
Dacia