Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

127 Pages « < 110 111 112 113 114 > »  
Closed TopicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Lagunengrün A.K.A. Brânză, BMW 325i Touring (E30)

M.C.
post 25 Apr 2019, 08:48
Post #3331


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




QUOTE(MuciX @ 24 Apr 2019, 16:33)

[attachmentid=1628103813]
*


Bre, frumos Ursulache ! A durat mult, dar a iesit o frumusețe ! Mi-as fi dorit sa-l plimb si eu un pic wub.gif wub.gif
Sa-l stapâniți sănătoși și să vă bucurați de el !


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Apr 2019, 09:16
Post #3332


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Sărumâna.
Ditamai bolovanul ce am luat în Austria de la un idiot căruia îi cădea piatră din bena. Am inspectat, pare că doar in parbriz. Am 2 puncte, fix in dreptul ochilor. Parbriz nou. Oricum, la cat a bubuit, mă mir că e întreg.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 25 Apr 2019, 10:31
Post #3333


bgd


Group: Members
Posts: 3.319
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Si nici o reclamatie?

Se poarta si pe acolo inteligenti de genul? In tara soarelui apune?


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 25 Apr 2019, 10:46
Post #3334


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Pai ala nu avea nici o remuscare. Crdea ca beamfeu ala vechi e oricum in drum spre schrott blush.gif blush.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 25 Apr 2019, 11:03
Post #3335


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




radmasa.gif

25 Apr 2019, 12:03:
radmasa.gif

This post has been edited by vis-a-vis: 25 Apr 2019, 11:03


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Apr 2019, 16:19
Post #3336


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Ajuns cu bine. Updates mai târziu.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sharkky
post 25 Apr 2019, 17:02
Post #3337


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.207
Joined: 11 July 05
From: Bucuresti




Urc eu cateva poze, dupa operatiunea de reimprospatare a exteriorului (lacului), incheiata marti dupa masa.

20190423_134506.jpg ( Size: 780.46k ) Number of downloads: 490
20190423_134516.jpg ( Size: 693.64k ) Number of downloads: 474
20190423_134526.jpg ( Size: 799.01k ) Number of downloads: 465
20190423_134534.jpg ( Size: 755.97k ) Number of downloads: 447
20190423_134542.jpg ( Size: 587.84k ) Number of downloads: 433
20190423_134625.jpg ( Size: 498.68k ) Number of downloads: 82
20190423_134639.jpg ( Size: 684.77k ) Number of downloads: 88
20190423_134648.jpg ( Size: 529.57k ) Number of downloads: 84
20190423_134704.jpg ( Size: 639.93k ) Number of downloads: 85
20190423_134710.jpg ( Size: 641.79k ) Number of downloads: 87
20190423_134718.jpg ( Size: 620.33k ) Number of downloads: 78


This post has been edited by sharkky: 25 Apr 2019, 17:03


--------------------
Dacia / Ford Solenza / Mondeo 2004 Clima / 2006 Ghia X, 2.0 Tdci - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 25 Apr 2019, 18:21
Post #3338


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.064
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




QUOTE(MuciX @ 25 Apr 2019, 16:19)
Ajuns cu bine. Updates mai târziu.
*


Da zi ne și nouă căm cat a ieșit consumul aproximativ... daca ai socotit.
Și o viteza medie. Mersi
Ai mers cu aer condiționat?


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 25 Apr 2019, 18:58
Post #3339


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.856
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




la un motor din ala si o masina din aia consumul este total irelevant ... cu aia te plimbi sa te bucuri de ea nu sa stai cu ochii beliti tipic romaneste la consum ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Apr 2019, 19:02
Post #3340


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




As fi vrut eu A/C, dar nu am reusit sa reconditionez compresorul meu. E pe lista unul de pe ebay, in curand. Nu e treaba fara. Ba mai mult, azi dimineata m-a lasat si aeroterma. Nu numai ca s-a dus seria de rezistori care regleaza treptele de viteza, dar s-a gripat si motorul, asa ca atunci cand am cuplat ultima treapta, cea "pe liber, fara rezistenta inseriata", a ars siguranta. Am mers cu fluxul de aer care intra de la viteza prin traseu. La peste 140 era ok-ish. Numai ca in D am prins numai ambuteiaje cauzate de lucrari la autostrada. E un chin sa umblu acolo, abia astept.

Consumul aici.

Am alimentat ieri in Popesti. Consumul pe un retur CT - B si ceva frecus in bucuresti, vreo 150 kmp.
Restul sunt pe ruta B - FRA.

Pe autostrazi 130 (pe GPS) si peste. Pe DN am depasit atunci cand a fost cazul. A vazut 6500 rpm destul de des. Mai mult de 190 pe ceas nu am mers, pentru ca declansam sotia. Nu conta ca eram in D pe zona fara limita. smile.gif

Ma supara ca am eroare destul de mare la vitezometru, din cauza de anvelope cu profil mai mic decat omologat. Era singura solutie sa pun anvelope de 205 pe jantele cu ET13 fata de ET24 cat au cele originale.

25 Apr 2019, 19:15:
@sharkky: mersi de poze. Văd că ai cropat una dintre poze sa nu se vadă cocalaurul gras mândrindu-se lângă ea. laugh.gif

This post has been edited by MuciX: 25 Apr 2019, 19:15


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 25 Apr 2019, 19:22
Post #3341


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.064
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




Te am întrebat de consum fiindcă eram curios cam cat consuma un V6 de 170 cp.
Se pare că nu e mare diferență la consum intre al tău BMW și fordul meu. Eu cam 12 urban și cam 10 extraurban mers tare 170 kmh. Mers normal cam 7. Cu AC. Am băgat și eu pe sprint monitor dar deocamdată am doar 2 alimentari.

Până la urmă se lauda degeaba ăștia că scot motoare eco, de fapt
170 de cai sau 180 de cai vor manca cam la fel de multa benzina.

E foarte frumos culoarea verde/albastru la BMW să știi. Unele mașini arata mai bine cu anumite culori, cum as zice că la Mercedes merge bine argintiu iar la audi negru.
Flocosul e frumos roșu, dar n a fost sa fie...și honda e frumoasa tot rosie

This post has been edited by axabrt: 25 Apr 2019, 19:23


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 25 Apr 2019, 19:28
Post #3342


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Deci pricep ca nu e o restaurare ca la carte.Si din pacate vad ca mai sunt multe si marunte care nu fct. sau se strica. sad.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Apr 2019, 19:50
Post #3343


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Nu e V6. Din cate stiu BMW nu au facut V6.

Asta e un 6 in linie cu 12 valve si injectie multipunct.

7 l/100 km probabil daca o parte din drum il face pe platforma. smile.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 26 Apr 2019, 06:58
Post #3344


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.730
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Asa mai nenea Sharky, in sfarsit niste poze decente. Ai inteles Mucix cum se fac acum? Sa nu te mai prind cu pozele alea de 2 lei .... biggrin.gif
Si eu declar oficial ca-mi place tare masina, cred ca si nemtii o sa intoarca capul dupa ea. O prinde culoarea, o prind rotile si sunt convins ca e si placuta la condus.
Treaba cu se mai strica una alta e normala, la o masina veche intodeauna vor fi lucruri de facut. Faptul ca a facut atatia km fara platforma este o realizare in sine.
Acum, legat de consum, voi cat credeati ca consuma? Galeti? Nu, consuma tot cat o masina moderna. Toata povestea downsizingului este numai marketing si gandire birocratica. Puterea vine din benzina arsa, nu din ecranul touch din bord.

Hai sa o stapanesti sanatos, sa te bucuri de ea si sa o lasi mostenire mai departe.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristic1982
post 26 Apr 2019, 07:22
Post #3345


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.194
Joined: 4 February 11
From: Pitești




Felicitări MuciX pentru perseverența în a restaura această mașină!
Datorită celor ca tine, care în loc să le caseze pentru că sunt vechi le-au întreținut, există bijuterii pe patru roți.


--------------------
Dacia Duster 2010 K9K898 Laureat 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 26 Apr 2019, 08:19
Post #3346


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Mulțumesc de gânduri. Ce-i drept cu banii băgați o duceam pe asta la remat și luam alta care nu mă îmbătrânea. Dar așa-i in tenis.

Legat de consum și eu am fost surprins, nu a consumat niciodată de când o am atât de puțin și chiar nu mi-am dat silința în privința asta acum. Sunt convins că motoarele mai moderne sunt mai eficiente, oricum. Din păcate la noxe nu sta ideal, am o scăpare undeva pe evacuare și parcă nici hidrocarburile nu ieșeau. E aproape un euro 1. Marian îmi zice sa ii dau pace, dar parca nu am liniște.

As vrea că după ce ii schimb uleiul acum sa ii reglez supapele. Asta iarăși din paranoia. Are un "gol" când merge la ralanti, o ușoară scăpare pe care turometrul nu o sesizează farse aude și simte o trepidație in caroserie. Toți "ursarii" mi-au zis că nu există motor M20 sa mai meargă perfect rotund, dar nu strică să incerc. O sa îmi iau un set de lere și ar trebui sa fie gata în sub o oră.

Aeroterma ar trebui sa fie ieftin și migălos de reparat. Daca e dus motorul cu totul, văd că sunt la vreo 60 euro pe ebay. Aia e. Eu știu că a trebuit să umblu acum câțiva ani sa o pun că lumea pe poziție că se mișcase și lovea in carcasă.

Sincer sunt și eu uimit că am ajuns cu bine. Adică erau toate condițiile unui drum plin de probleme, dar uite că nu au fost. Îmi luasem asistență rutiera pe toată Europa de la ADAC, că să fiu sigur că ajung întreg. Deși mi s-a făcut rău când am văzut asta, după ce a pus-o Marian pe standul care trage de roți în toate părțile mi-a mai venit ceva încredere. Până atunci pishky luase cel mai rapid viraj cu ea, la vreo 180 (pe ceas) in treapta a 4a. Cică nu ii plăcea cum trage și cum se aude, așa că i-a dat să zacă de ciudă. Eu nu am avut curaj.

Ma o listă la care tot adaug chestii de făcut, dar din care mai și bifez, deci mergem înainte, că înainte era mai bine. De fapt nu, îmi place mai mult mașina care e azi, decât cea care era săptămâna trecută.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 26 Apr 2019, 08:36
Post #3347


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Trebuie să schimbi sigla de pe bot, că tare rău arată, strică toată impresia. În rest, a ieșit superb. up.gif wub.gif
Păcat că-i break. tongue.gif
Jantele așa verzi erau de la mama lor? Erau oficial asortate cu caroseria, sau le-ai asortat tu?

This post has been edited by VladSoare: 26 Apr 2019, 08:38


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 26 Apr 2019, 09:12
Post #3348


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Sigla ajunge marti. up.gif

Asta de pe masina e luata sehas, a mea era curatata de soare si ani. Pe asta am dat vreo 50 de lei si se pare ca a fost lipita cu prenandez in decursul vietii ei. A zburat pe A2, undeva intre Medgidia si CT. Poate s-o fi lovit de vreun parapet, sa scape restul masinii de sfarsitul inevitabil al oricaui beamveu. smile.gif

Jantele nu sunt OEM. Sunt BBS Mahle. Modelul este o modificare period correct, asta fiind unul dintre motivele pentru care am pastrat masina asa. Si pentru ca imi place. Ele original vin cu miezul in culoarea aluminiului, dar se porta customizarea. Eu asa le-am primit cu masina. Doar am lustruit putin buzele.

This post has been edited by MuciX: 26 Apr 2019, 09:12


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 26 Apr 2019, 09:27
Post #3349


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Bravo, mă bucur că ai reușit s-o scoți la capăt. Să te bucuri de ea! up.gif

This post has been edited by VladSoare: 26 Apr 2019, 09:27


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 26 Apr 2019, 09:28
Post #3350


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.825
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Mă bucur că în sfârșit poți să te bucuri de mașină. Am urmărit topicul asta de la început și sunt convins că nu mulți ar fi mers înainte cu "nebunia" asta. Mașina arată senzațional wub.gif


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 26 Apr 2019, 09:44
Post #3351


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(MuciX @ 19 Apr 2019, 06:45)
Revin cu ce a mai ramas de remediat.
*


Cum ziceam, lista de chestii marunte si enervante tot crestea.

E30 are o streasina similara cu cea de pe dacia 1300/1310. E practic un profil de aluminiu care vine prins pe caroserie; fara prinderi, caroseria are o margine cu profil L, iar ornamentul in sine e format astfel incat sa intre fix pe acel profil.
Standard el este cromat, dar pachetul vizual "Shadowline" le avea negru mat. Toate break-urile au venit cu Shadowline. De altfel Touring-ul a fost mereu mai bine echipat la nivel de caroserie (ramforsari, antifonare, etc) decat celelalte variante, de aceea sunt favorite la dezmembrat.

Al meu a fost demontat cu patentul dry.gif, si cum vopseaua negru mat este foarte subtire, aveam urme pe tot ornamentul. Pe langa asta, o perie exterioara de geam (dreapta fata) fusese demontata cu lopata probabil, pentru ca avea o gramada de denivelari.
Am luat un shadowline cu totul si l-am montat dupa ce am luat masina de la sharkky. Stiu, nu ideal, dar asa s-a nimerit. De la el am plecat la geometrie si reglaj faruri si dupa la rezolvat chichite.

Cel de pe stanga a iesit greu, dar pana la urma l-am dovedit. Am pus un ceaceaf pe plafon sa nu stricam vopseaua, dar tot am lovit-o putin cu ciocanul de cauciuc si a ramas o mica urma neagra. O sa imi cer scuze lui sharkky si o sa il intreb cum scap de ea. Nici nu m-am atins, de teama sa nu stric.

Cu ocazia asta am schimbat si peria drapta fata. Mai aveam 2 manere interioare deschidere portiera, ambele pe dreapta. Le-am schimbat si pe alea. Cu demontat fete de usi, ba chiar pe spate a trebuit demontata si macaraua de geam. O nebunie. wub.gif

Mocheta vine prinsa de prag cu niste ornamente de plastic. Pe spate unul lipsea, celalalt era rupt. Stiam de ele si le aveam in masina. Schimbate si alea.

A urmat elicea de vascocuplaj. Desteptii au montat-o pe a mea care era rupta. Rupta de niste viteji cand mi-au schimbat distributia in urma cu vreo cativa ani.

Tot atunci mi-au rupt si deflectorul de pe radiator, cel care vine in jurul elicei. Dar nicio problema ca am pus radiator nou de diesel (e mai mare) si trebuia un alt deflector. Nou. L-am gasit si pe asta rupt. doh.gif O sa il lipesc in curand.
Radiatorul asta cred ca a fost una dintre miscarile mai destepte ale reparatiei. Temperatura sta "băț" la 89 grade in orice conditii.

Proiectorul dreapta nu venea la fata. Vazusem eu ca suportii de montaj erau putin indoiti (fusta fata e din tabla). Am indreptat si totul ok acum. Ca tot eram cu masina pe elevator l-am pus sa verifice inca o data ca toate suruburile sunt stranse bine. Totul ok.

Mi-am amintit o chestie amuzanta: initial am crezut ca e o problema, dar pe cand Marian incerca sa ii masoare basinile nu reusea sa ii citeasca turatia motorului. Mi s-a facut inima cat un purice. Cica de fapt e datorita regulatorului de tensiune care merge cum trebuie. A aprins farurile si atunci s-a remediat masuratoarea.

Ma nelinisteste treaba cu discurile de frana. Inainte de RK ii pusesem discuri brembo si le-am ovalizat in 1500-2000 kmp. Pe astea in 3k si putin. Practic miercuri erau super ok, joi dimineata la fel, dar joi dupa amiaza bateau. O sa presupun ca in ambele cazuri e vorba de discuri proaste. Iau un rand de discuri bune si placute si o tin sub observatie. Daca si de data asta e bai, incep sa imi caut etriere si port-etriere.

Daca reusesc sa ignor micile neplaceri, inevitabile la masini vechi, masina e chiar ok. Asteptarea mea era sa nu imi moara aeroterma, adica daca imi spunea ca e de schimbat/reparat nici nu ma gandeam, dar uite ca cineva nu si-a dat silinta. Consider ca am fost clientul ideal, nu am comentat la nicio recomandare a meseriasului si banii au fost mereu platiti la timpul convenit. Chiar consider ca este vina meseriasului aici. Puteti spune ce vreti despre mine, cum zice la semnatura, "stiu ca sunt prost". Eu o iau ca pe un experiment social al naibii de interesant. Am conscut fel si fel de oameni. Unii care au totul, dar sunt niste lichele si altii care se zbat din rasputeri sa ofere servicii bune, dar providenta le tot da in cap.

Cilindreea se simte. Desi americanii prin review-uri o considera "slightly underpowered", dupa standardele mele e chiar ok. La 160 in urcare inca mai pot accelera si ceea ce este misto, motorul nu pare sa protesteze.
Puterea este livrata liniar si "fin", e o placere sa treci prin trepte. La americani am auzit de termenul de "climbing on the cam" adica impulsul de putere pe care il simti la anumite masini odata ce trec de un anumit regim de turatie - vezi v-tech de la Honda sau turbo lag la motoarele mai vechi sau cele cu turbina prea mare. La BMW, cu atat mai putin la 6 in linie, nu o sa vezi asa ceva. Trage "la fel", nu te ia niciodata prin surprindere.

La 130 pe ceas am vreo 122 kmph pe GPS si 3500 rpm.

Va mai urma.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tomageorgian
post 26 Apr 2019, 09:53
Post #3352


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.335
Joined: 22 February 10
From: Franta




QUOTE(MuciX @ 26 Apr 2019, 09:12)
Asta de pe masina e luata sehas, a mea era curatata de soare si ani. Pe asta am dat vreo 50 de lei si se pare ca a fost lipita cu prenandez in decursul vietii ei. A zburat pe A2, undeva intre Medgidia si CT. 
*



Daca ala a luat.o dp shopbmw.aliexpress e normal sa zboare. Cunosc sentimentul tongue.gif
Jantili alea nu mergeau facute cu haur in loc de verde?

This post has been edited by tomageorgian: 26 Apr 2019, 09:55


--------------------
. . .
Latitude 2.0dCI
Laguna 3 2.0dCI
ex C5 x7 2.0hdi
Logan 1.6mpi
Bmw e39 530D
Laguna 3 2.0dCi
Qashqai 1.5dCI
Twingo 2 1.2i
Bmw e28 520i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 26 Apr 2019, 09:54
Post #3353


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Era OEM. De asta am vrut sehas, ca stiam ca e originala.

Da, se poarta cu auriu/galben distrigaz, dar mi-au placut cum vin asa si nu m-am deranjat.

This post has been edited by MuciX: 26 Apr 2019, 09:55


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 26 Apr 2019, 13:52
Post #3354


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




wub.gif Culoarea aia... Arata super! Totul se rezolva in timp, nu te consuma de la chestii de astea, in general, perfect nu iese nimic din prima, indiferent cati bani dai, eu zic ca totusi a iesit ceva frumos de care te poti bucura. Si asta e ce conteaza.

Pentru comparatie cu un ursache complet stock

IMGP0853.jpg ( Size: 1.69mb ) Number of downloads: 194


This post has been edited by 4x4: 26 Apr 2019, 13:53


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 26 Apr 2019, 14:05
Post #3355


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Nu chiar. Are buză față de IS, s-a pus doar pe clipe, dar da bine. tongue.gif urmează și la mine.

Dar arată bine. Îmi place și verdele ăla mult.


Întrebare: șuruburile de la roți sunt la culoarea rugineau. Arată chiar nașpa. Ce soluții am sa le fac din nou drăguțe? E clar că de vopsit le vopsesc degeaba, dar cum sa le curăț, macar? Vreun acid mă tem sa nu fie prea agresiv.
Sau cum îmi dau seama de care pot sa iau noi? Sunt cam lungi și au con.


This post has been edited by MuciX: 26 Apr 2019, 16:08


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 26 Apr 2019, 17:25
Post #3356


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




Legenda spune ca le lasi in baie de Cola vreo zi si se curata. Eu am incercat si nu s-a curatat decat praful. Eu am curatat cu WD40, dar nu s-a dus de tot.


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 26 Apr 2019, 17:37
Post #3357


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Mi-am amintit de băiatul ăsta. E chiar interesant, o sa caut și eu ceva de genul. Atat că trebuie sa vad cum fac sa le curăț pe toate. Și să le protejez după. smile.gif

https://youtu.be/6-MC_ZEXQbw

This post has been edited by MuciX: 26 Apr 2019, 17:37


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 26 Apr 2019, 21:11
Post #3358


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




muncesti inutil,or sa rugineasca la loc,iei 16 noi si gata.


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 26 Apr 2019, 21:27
Post #3359


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Pai iau, dar de unde?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 26 Apr 2019, 21:32
Post #3360


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL






--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
127 Pages « < 110 111 112 113 114 > » 
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 11:00
Dacia