Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

faruri adaptive?

evl
post 16 Jun 2007, 20:47
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 13 June 07
From: Craiova




ce parere aveti de farurile adaptive viraj?
intr-o luna imi vine un dinamique 1.5 dci de 85 cp pe care am mai pus clima, mp3, jante si lumini si stergatoare automate.


--------------------
Renault Clio 3 2007 dynamique 1,5 dCi 85 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexandreea
post 17 Jun 2007, 09:31
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 16 May 07




sunt niste chestii super, mai ales in cartiere cu stradute inguste
parerea mea este ca merita


--------------------
renault clio3 1.2 16v 2006 - bc 30 ada
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tiberiu.anghel
post 17 Jun 2007, 11:51
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 940
Joined: 23 November 06




Foarte bine ca ai ales aceasta optiune. Merita din plin!
O sa te cam enerveze stergatoarele automate.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sorinux
post 17 Jun 2007, 12:36
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 31 August 06




Initial si eu mi-am comandat farurile 'adaptative' gandindu-ma cat de util e sa imi lumineze in curbe in afara orasului, in special pe margine unde mai sunt oameni sau biciclisti. Mai tarziu am aflat de aici de pe forum ca sunt de fapt 'pseudo-adaptative' (adica nu se roteste nimic in far, este inca un bec care se aprinde - lucru care este bun dintr-ul anumit punc de vedere) si facand mai multe sapaturi am aflat ca merg numai pana la 70km/h. Deci in afara te ajuta foarte putin sau de loc. Iar in oras de regula strazile sunt luminate. In drumurile pe care le fac eu este un singur moment in care tare as vrea sa am lumina in curba, pe o strada ingusta printre blocuri care face o curba stransa la dreapta, langa un parculet unde mai stau copii. Bine-nteles locul ala e neiluminat (bine ca stalpul de iluminat e fix langa geamul meu de la dormitor blink.gif ). Ca solutie in loc sa iau curba cu 10 km/h o iau cu 5, mai aprind proiectoarele de ceata si ma 'benoclez' in directia respectiva. Deci nu ii vad utilitatea decat in conditiile descrise de alexandreea. Am renuntat la optiune in favoarea oglinzilor rabatabile electric, un lucru mai practic dupa parerea mea.

Iar cu senzorul de lumina si ploaie, am vazut ca la Megane se cam plange lumea de el si m-am gandit ca e total in plus (un moft).


--------------------
Renault Clio 3 Exception
Clio 3 Exception 1.5 dci 105CP @ DimSport, noir nocturne, iunie 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 17 Jun 2007, 17:09
Post #5


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




Se inchide. Initiatorul ar fi trebuit sa citeasca si sa respecte solicitarea prevazuta aici. Oricum subiectul s-a discutat, o utilizare a functiei Cauta ar scoate la lumina impresiile solicitate.

Evl, iti inteleg nerabdarea si dorinta de a-ti confirma cumva utilitatea banilor cheltuiti in plus pe optionala in discutie, dar din punct de vedere al utilitatii, forumul nu castiga nimic: tu nu poti contrazice sau sustine vreo opinie pentru simplu motiv ca nu ai inca masina. Eu zic sa te inarmezi cu rabdare si dupa ce vei folosi un timp masina, vei putea comenta liber si in cunostinta de cauza farurile adaptive sau orice alta dotare a masinii.



--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th May 2024 - 14:57
Dacia