Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

24 Pages « < 21 22 23 24 > 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

1988 Nissan Patrol GR y60, undeva intre masina si camion

MuciX
post 30 Jul 2022, 12:05
Post #661


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




L-ai corupt și pe George la din astea? biggrin.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 5 Aug 2022, 08:37
Post #662


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Da, a facut cursuri intensive de off road.

https://youtu.be/qj8gNbHMgds


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 16 Aug 2022, 11:20
Post #663


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Weekendul asta prelungit am dat o fuga pana la Vadu, am mers cu masina de parca as fi fost cu barca. Va trebui sa iau masuri si sa ma misc cu reparatiile.

Per total, foarte multumit de toate dotarile masinii si de modul in care am configurat-o.

This post has been edited by SiloS: 16 Aug 2022, 11:22

Attached thumbnail(s)
20220812_231832.jpg ( Size: 1.93mb ) Number of downloads: 1220


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 28 Aug 2022, 16:06
Post #664


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Am mai facut saptamana trecuta o iesire scurta pana la Lacul Vulturilor dupa care am luat decizia sa schimb ambreiajul. Am luat kit complet - disc, placa, rulment.

Ceva s-a intampla prost pe traseu.
Dupa o zi de munca rezultatul este nesatisfacator. Noul ambreiaj patineaza. Din treapta a 3a, dupa ce turbina face boost - motorul se tureaza ca nebunul si masina abia accelereaza.
E clar ca discul patineaza. Intrebarea e de ce patineaza. Nu cred ca am montat gresit ambreiajul, nu prea vad unde se poate gresi. Sa fi pus discul invers ? Nu cred ca se poate.
Placa de presiune nu sta angajata de catre furca.
Singura explicatie este ca ambreiajul de la LuK este de proasta calitate.
Va trebui sa o iau de la capat cu munca.... o bucurie.


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 28 Aug 2022, 16:13
Post #665


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.013
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Ai cursă liberă la pedala de ambreiaj? 3-5 mm? Nu știu cât zice cartea…

Erai murdar de ulei când ai manevrat piesele noi?
Ai strâns bine placa de presiune?


This post has been edited by MyKe89: 28 Aug 2022, 16:15


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 28 Aug 2022, 16:24
Post #666


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.935
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




Verificati in ce stare este cilindrul de presiune, daca tin bine minte este usor accesibil pe sub masina, cel putin la Y61 asa este si nu cred ca la 60 este diferit.
Acolo vedeti jocurile.

This post has been edited by Agrig: 28 Aug 2022, 16:25


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 29 Aug 2022, 08:05
Post #667


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




volantul uzat?


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 29 Aug 2022, 10:02
Post #668


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.935
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




Doamne fereste!
Daca-i la fel ca la Y61 e cu masa dubla si la pret nu-i VW...


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tomageorgian
post 30 Aug 2022, 13:09
Post #669


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.335
Joined: 22 February 10
From: Franta






--------------------
. . .
Latitude 2.0dCI
Laguna 3 2.0dCI
ex C5 x7 2.0hdi
Logan 1.6mpi
Bmw e39 530D
Laguna 3 2.0dCi
Qashqai 1.5dCI
Twingo 2 1.2i
Bmw e28 520i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 30 Aug 2022, 13:47
Post #670


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.935
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




Polonezii faceau adaptarea la BMW si vindeau placa de adaprate motor CV.
Problema era sa reziste cutia la cuplu, la Y60 si Y61/2,8l/6L cuplul cutiei stiu ca e mai mic de 350N/m la Y61/3.0Di/4L cutia rezista motorului de BMW.


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AdamBertyga
post 28 Dec 2022, 08:53
Post #671


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 28 December 22




aceasta este o mașină grozavă, esența ei este într-un motor funcțional


--------------------
bmw audi a4 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 28 Dec 2022, 11:36
Post #672


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.852
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




toate Patrol-urile pe care le stiu de offroad si sunt cateva au ajuns mai devreme sau mai tarziu cu motor de bmw inauntru ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AdamBertyga
post 3 Jan 2023, 14:44
Post #673


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 28 December 22




Aceasta mașină e foarte buna. E puternică, spațioasă si putea avea rolul unui camion din cauza motorului mare și puternic. Am folosit așa o mașina zece ani pentru transportări de marfuri. Din păcate acest model are peste douăzeci și cinci ani, și cănd Nissanul meu s-a defectat nu am putul găsi unul în condiție bună. Mi-am luat un Transporter de pe https://www.truck1.ro/autoutilitare/autouti...a-a2144100.html. Este de asemenea o mașină buna, doar ca Nissanul mereu va rămâne la mine în suflet.


--------------------
bmw audi a4 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 3 Jan 2023, 15:14
Post #674


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




Și ți-ai făcut cont aici să ne spui ce mișto sait de comerț cu dube ai.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AnabelCunningham
post 8 Jun 2023, 19:12
Post #675


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 8 June 23




Nissan Patrol GR y60 din 1988 se încadrează undeva între o mașină și un camion.


--------------------
BMW BMW 1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 8 Jun 2023, 19:26
Post #676


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.057
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




Și ți ai mai făcut un cont adam cullinguan sa ne zici că de fapt din media între o mașină și un camion iese o duba? Că alea după site ul tau


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 8 Jun 2023, 19:26
Post #677


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Ce-a fost asta, rezumatul titlului?


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AnabelCunningham
post 12 Jun 2023, 11:30
Post #678


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 8 June 23




Felicitări pentru noua achiziție a mașinii emblematică din anii '90! Te poti bucuri de motorul puternic și de transmisie corectă. Incidentul cu pana și reacția neplăcută a unei persoane nu ar trebui să-ți strice entuziasmul. Este un automobil foarte bun pentru off-road. Sunt padurar si de asemena am asa un automobil. Imi place ca pot trece oriunde cu el, si are un portbagaj foart mare in care pot purta cu mine toate utilajele forestiere procurate de pe Royal DRU.


--------------------
BMW BMW 1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 12 Jun 2023, 12:14
Post #679


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Asta așteptam, să văd la ce e reclama. Ești pădurar cum sunt eu militar în termen.

This post has been edited by tatabobu: 12 Jun 2023, 12:15


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 12 Jun 2023, 14:17
Post #680


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(tatabobu @ 8 Jun 2023, 20:26)
Ce-a fost asta, rezumatul titlului?
*


Un AI prost.....
Nu stie inca a vorbi romaneste


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 12 Jun 2023, 21:21
Post #681


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Weekendul asta am fost plecat cu Patrolul la Vadu.

Asa cum obisnuiesc de cativa ani... aceeasi masina, aceeasi plaja. Singurele variabile in tot timpul asta au fost prietenii cu care am mers, atunci cand am plecat in gasca sau partenera, atunci cand a fost vorba de o iesire romantica in doi.

Anul asta a fost ceva special.
In sensul in care am prins cele mai proaste conditii de natura "ever" - foarte multi tantari!
Atat de multi tantari incat seara nu am putut sta la un pahar de vin nici macar langa apa.

in ciuda faptului ca m-au/ne-au ciupit si ciuruit tantarii de ne-au innebunit, pentru mine a fost cea mai frumoasa experienta. Noroc cu fata!

ps: am vopsit masina. O sa urmeze un post luuuung.

This post has been edited by SiloS: 13 Jun 2023, 16:15

Attached thumbnail(s)
cb9bb077_afd8_46c9_9d61_96fab1be3f5f.jpg ( Size: 183.69k ) Number of downloads: 589
935beec6_db65_45d7_9f04_d69862d1b4df.jpg ( Size: 199.07k ) Number of downloads: 596


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 13 Jun 2023, 09:44
Post #682


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Am patit-o si eu la Vadu la inceput de Iulie, nu puteai nici sa te pisi linistit. Am omorat 18 tantari numa' in masina.

Nu mai calc pe la Vadu inainte de 1 august, pana atunci ii mai omoara caldura.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 20 Jul 2023, 19:22
Post #683


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Jumatate de an de lipsa in postari nu inseamna ca nu m-am preocupat de masina, ba din contra.
Nici nu stiu cu ce sa incep sau cum sa ma exprim mai bine, parca sunt atat de multe de zis incat nu pot fi povestite in scris, ci doar la un foc de tabara.

Dar... sa incep cu inceputul.
In toamna anului trecut am hotarat sa fac o mica si modesta modificare.
In expeditia din vara anului trecut am patat de vreo cateva ori chilotii din pricina inclinarilor laterale.
Combinatia dintre o masina cu centrul de greutate sus, suspensie moale si pantele laterale este una tare cacacioasa.

Am zis sa renunt cumva la rezervorul de apa de pe plafon si la roof-rack si sa gasesc o solutie simpla, usoara si eleganta pentru cort si cutia din Aluminiu.
Zis si facut.
Am dat jos roof-rackul.
45 de kilograme de Fier.
Pana sa ma hotarasc sa contruiesc alt roof rack mi-am dat seama ca am o problema cu rugina la nivelul plafonului si a streasinilor. Trebuia rezolvata problema, nu?

Pana sa se hotarasca Florin sa vina sa ma ajute sa fac tablaraia am anulat aeroterma spate, am confectionat in cotiera - efectiv in locul aerotermei spate - un nou spatiu de depozitare.
Munca de traforaj - clasa a VIIIa de gimnaziu.
Sunt foarte multumit de modificare.

Totusi, m-am ocupat si de o treaba serioasa, am cumparat un alt cardan pentru puntea fata. Cardanul meu avea joc imens in culisanta.
Ca si idee, cardanul SH de Patrol a fost un pic mai scump decat cardanul nou de la Samurai.

Cum Florin a intarziat sa apara, mi-am gasit de lucru si am renuntat la setul de proiectoare mici, am mai simplificat putin instalatia electrica, am rearanjat firele pe sub capota.
In continuare arata ca un haos organizat, dar e un haos mai mic.

Intre timp a aparut si Florin - am bagat flexul in plafon - am putut in sfarsit sa facem o evaluare corecta asupra problemelor legate de rugina.

S-a apucat cu greu Florin de treaba, apoi a disparut in mijlocul problemei.

Eu mi-am gasit de lucru si am inceput sa pregatesc de vopsit suprafete diverse: tot plafonul, capota, aripile fata, stalpii.

Am terminat de pregatit de vopsit suprafetele respective, Florin nu dadea nici un semn.

Episodul asta de crunta amagire a durat din septembrie pana la sfarsitul lui decembrie.

Apoi norocul meu a venit sub forma unui prieten care a fost dispus sa ma ajute. El stie tinichigerie, adica stie bine tinichigerie.

Dupa 2 zile pline de munca plafonul meu era intreg, cu streasini noi si rezistente.

De bucurie, la inceputul lunii ianuarie am vopsit jumatate de masina. Aveam realizarea a jumatate de masina vopsita de mine.

In continuare am zis sa rezolv problema bucselor spate.
Am ridicat masina pe capre, am dat jos puntea.
Am curatat-o, am vopsit-o, i-am pus bucse noi.
Am profitat de ocazie si am dat jos rezervorul. Acum am putut sa fac o evaluare corecta a ruginii de la nivelul sasiului.
Iarasi aveam nevoie de sudura... iarasi aveam nevoie de cineva care sa se priceapa sa reconstruiasca o masina...
De data asta m-a ajutat alt prieten, 2 zile de munca si partea din spate a sasiului era aproape gata...
Doar ca am facut o evaluare si a gradului de rugina de la nivelul caroseriei - partea din spate - si am hotarat sa rezolv problema tinichigeriei. Complicata problema.
Episodul asta a durat din ianuarie pana in februarie.
Un episod in care realizam ca rezultatul intersectiei dintre timpul meu ce il am la dispozitie pentru masina si timpul prietenilor care sunt dispusi sa ma ajute este fix 0.
Practic iar eram in impas.

Masina era pe capre, fara rezervor, fara punte.... avea nevoie de tinichigerie si eu nu ma simteam capabil sa rezolv singur problema.


Nu mai eram amagit, eram mai mult de atat. Imi dadusem seama ca ma inhamasem la o lucrare ce nu o puteam duce.

Intre timp am hotarat sa fac un drum pana la TEHNIC GAZ sa incarc butelia de la aparatul de sudura.
Acolo s-a intamplat ceva, parca a fost o minune.
Am intrat in vorba cu un domn ce mi-a spus ca se ocupa cu reconditionatul masinilor clasice si ca face asta din pasiune pentru fier si pentru sudura.

L-am rugat sa ma ajute, cu mentiunea ca eu nu ii pot duce masina la atelier. Respectivul om mi-a raspuns ca poate face si lucrari la domiciliu.
A venit, a vazut despre ce e vorba si am stabilit o data in care sa incepem lucrarile. Parca 13 martie....

Pana atunci, ca sa nu pierd vremea, mi-am gasit de lucru si am confectionat un suport pentru cort si pentru led bar. Am urcat cortul pe masina, am pus ledbarul.

Am desfacut cortul si am construit o noua tubulatura de la webasto pana la cort.
Cea veche era din racord flexibil de Aluminiu ce se folosea pentru hote.
Inestetic si lipsit de rezistenta. Ba chiar am reusit sa sparg o tubulatura din asta in crengi.
Noua tubulatura este din teava de PVC.
Am construit un sistem asemanator de bare transversale si pentru cutia de Aluminiu.
Cu putina inventivitate am facut si un nou suport pentru cazma. Am folosit-o de vreo cateva ori, nu am de gand sa renunt la ea.

La rezervorul de apa de pe plafon am renuntat.
Pantele laterale sunt tare cacacioase...

Am comandat de pe maretul internet o noua potcoava pentru tractare - top of the top, creme de la creme. Cu bila pentru remoracare si bolt pentru tractare.
In acelasi cos de cumparaturi am pus un rezervor de apa. din acela ce se foloseste la tiruri.
Am pus gand rau scaunului de la pasagerul stanga spate.
Am demontat interiorul, am dat jos dulapul din portbagaj. Acum se putea lucra la masina fara probleme.
Daca tot l-am dat jos, i-am atasat cativa pereti laterali, sa nu se mai intample ca la denivelari bagajele sa cada intre dulap si frigider.
I-am atasat si un suport pentru masa de camping.
Operatiunea "tinichigerie" a durat fix 3 saptamani, 8 ore pe zi.
A fost extraordinar de mult de munca la masina. Multa rugina. Din fericire, s-a lucrat cu simt de raspundere la masina!
Nu se compara ce s-a petrecut in 2018 cu ce s-a intamplat acum.

In timpul celor 3 saptamani de lucru m-am ocupat si am slefuit si restul suprafetelor ramase, cu alte cuvinte, am planuit sa vopsesc masina integral.

Dupa ce Radu a terminat partea de tinichigerie a ramas sa fac eu un "hei rup" si sa procedez astfel:
- protectie sudura
- mastic pensulabil
- vopsea/grund
- teroson
- vopsea-grund ( mana a 2a)
- ceara
- cavitatile le-am protejat doar cu ceara.
- exteriorul l-am pregatit pe repede inainte, in sensul ca am sarit peste partea de chituire.
- am vopsit masina integral.

Partea de reasamblare a reprezentat un alt episod, cel prin care dupa fiecare zi de munca vedeam efectiv cum ma apropii de final. Acolo unde am considerat, am facut mici schimbari.
- am mutat instalatia electrica pentru stopuri de sub masina in masina.
- am pus furtun aerisitor pentru puntea spate.
- am instalat o priza suplimentara pentru bateria a 2a (inca una) in stalpul spate cu o iesire pentru voltmetru si alta usb. Acum sunt tot timpul pregatit pe a 2a baterie cu voltmetru, 1 priza usb cu 2 iesiri si 2 prize normale 12v. (frigider, dus).
- marea modificare a venit pe sistemul de evacuare. Am inlocuit toate tampoanele, am inlocuit clapeta artizanala cu una profi cu actionare vacuumatica. I-am facut instalatia electrica, funtioneaza chiar bine si mai ales - e pe telecomanda!
- am observat ca nu mai imi functioneaza stropgelul si nici pompa pentru stropit radiatorul. Reparatia a constat prin a diagnostica ambele pompite ca fiind arse. Avand in vedere respectivul sistem de stropit nu are o eficienta sesizabila in mers, reparatia a venit prin anularea vasului de stropgel original (e mare inghesuiala sub capota) si convertirea vasului din bara pentru lichid de stropit parbrizul. Avantajul vine prin faptul ca acum pot completa lichidul de stropgel fara sa ridic capota.

Nu mi-a ramas decat sa scot masina din garaj si sa ies in probe cu ea. Merge, totul e ok.
Am facut cu ea cateva drumuri pe plan local, sunt multumit de cum functioneaza.
Practic am inceput un nou episod al modificarilor si reparatiilor, cel in care masina e functionala pe rotile ei si oricand vreau - pot sa ies cu ea.
Mi-au mai ramas de facut cateva chestii de care m-am ocupat treptat.
- am facut un exercitiu de imaginatie si creativitate si am construit un suport din MDF pentru rezervorul de apa. Dupa cum am zis mai sus, am pus un rezervor de apa de remorca/tir in locul pasagerului stanga spate. Din pacate, robinetul de scurgere nu a etansat cum trebuie si mi-a dat ceva bataie de cap sa il fac cum trebuie.
- suport canistra. 150 de lei... Arata bine si e foarte practic. Montajul a presupus un pic de munca, 2 ore de lucru cu flex, bormansina si aparat de sudura. Inainte aveam acolo canistra modificata in "magazie de lemne" pentru aprins focul.
Canistra de carburant am vopsit-o visinie, conform noii scheme de culori a masinii.
- reparat instalatia electrica pentru lumina din cort ( mi-a ros cainele firele ). Inainte aveam instalatia ce o conectam la o priza 12v, acum am pus o portsiguranta si am imprumutat un plus de sub volan.
- am vopsit jantele de tabla pe care tin anvelopele MT. Evident, le-am facut visinii.
- am cumparat un set de distantiere de 30mm pentru roti. Distantierele au venit cu inele de centrare, doar ca respectivele inele "aveau umar" pentru jante de aliaj. Au trebuit puse pe strung, acum e totul ok.
- am retapitat partial dulapul din spate, am pus mocheta neagra. Am gasit la Carrefour cu 30 de lei.

Ca idee, dupa toata seria de reparatii si modificari masina pare a fi cu totul alta. Imi place maxim.

20 Jul 2023, 20:33:
Povestea e lunga, mai fac o postare doar pentru poze.

This post has been edited by SiloS: 20 Jul 2023, 19:33

Attached thumbnail(s)
1c14b45b_27c9_45af_bce7_c31e63530493.jpg ( Size: 308.58k ) Number of downloads: 503
1c95e971_e688_45ac_b88b_2faeb3bb5ce9.jpg ( Size: 272.41k ) Number of downloads: 497
02f30ad5_243b_482a_bbee_705b826c4886.jpg ( Size: 266.71k ) Number of downloads: 101
3b2f4ddb_2731_41ff_a932_c4e7b16d4571.jpg ( Size: 269.81k ) Number of downloads: 77
3d2545e3_55c1_47b1_85e9_3b5f064094e9.jpg ( Size: 271.3k ) Number of downloads: 61
3e437ee1_445e_42d7_9c6a_412a1b9edfdf.jpg ( Size: 340.31k ) Number of downloads: 57
4bfc1175_3aab_4207_8fde_c2acde181068.jpg ( Size: 344.31k ) Number of downloads: 59
6a589a20_bd64_4a00_906f_4c3a1df9c079.jpg ( Size: 435.42k ) Number of downloads: 61
7a309633_d84a_41e3_946f_1e230198cb95.jpg ( Size: 311.62k ) Number of downloads: 64
8ab75fcf_e825_4eb2_8585_b007a58b6eab.jpg ( Size: 658.01k ) Number of downloads: 60
8ac7985e_7218_43d4_8288_94deceb2317b.jpg ( Size: 237.92k ) Number of downloads: 56
8f25ce2c_630d_499e_b374_a161112451f5.jpg ( Size: 285.09k ) Number of downloads: 56
8f85da79_cf7b_4b9b_ad04_fee9c9bb34c5.jpg ( Size: 282.68k ) Number of downloads: 60
9a5830e9_f08c_488c_9c8e_215764a0b12e.jpg ( Size: 467.2k ) Number of downloads: 61
9b0db93f_c5a6_481e_8842_1ce49fa7522f.jpg ( Size: 190.49k ) Number of downloads: 60
16e93dd7_ae1d_4537_880c_71fcfea6b05d.jpg ( Size: 246.72k ) Number of downloads: 50
23dd57ba_9ed6_43b1_816c_4ab473524b5e.jpg ( Size: 223.94k ) Number of downloads: 46
31fbebab_2951_4022_8f13_975ecf11634f.jpg ( Size: 250.29k ) Number of downloads: 43
61ce6898_1d17_4ae0_bab6_ad2273a28e8a.jpg ( Size: 268.58k ) Number of downloads: 47
80e74715_f474_47f3_8631_79615b4bb96d.jpg ( Size: 292.4k ) Number of downloads: 44
134cad48_a382_47c0_90fe_658d249dfe79.jpg ( Size: 481.22k ) Number of downloads: 63
208ec74a_02c2_481e_902f_ebf85e015872.jpg ( Size: 285.71k ) Number of downloads: 59
358bc4bc_84b0_4c21_81e9_98df24d3e13d.jpg ( Size: 188.32k ) Number of downloads: 50
418b0ffb_f5b3_4fb6_9a32_553ff68bcf1a.jpg ( Size: 236.25k ) Number of downloads: 51
546cf6e3_36a7_4390_9b51_106740221d34.jpg ( Size: 293.01k ) Number of downloads: 56
569a421a_d36a_43d2_890e_9ab1ad706b20.jpg ( Size: 221.83k ) Number of downloads: 52
585fbf9f_25cc_4c4a_9635_dadd1d411371.jpg ( Size: 230k ) Number of downloads: 40
629f74bb_2c63_4d16_bd8b_c7d17c60b5ad.jpg ( Size: 300.56k ) Number of downloads: 43
3312d782_b03f_46be_bd0f_8ca1e56cffe1.jpg ( Size: 246.41k ) Number of downloads: 48
6912f4b6_2b9c_4478_9dab_2e6e17d86837.jpg ( Size: 406.88k ) Number of downloads: 50
07165baf_d7b2_430f_8ec2_4f0940c86dd1.jpg ( Size: 323.11k ) Number of downloads: 52
0066709c_c779_4dfc_a08a_c0fc4f97243a.jpg ( Size: 288.81k ) Number of downloads: 50
99922a0f_66f0_430b_9af3_aa539e3a451c.jpg ( Size: 331.13k ) Number of downloads: 42
147900cc_f705_413f_8fc2_68bb01604787.jpg ( Size: 346.64k ) Number of downloads: 37
5618830f_12e8_4283_8684_7f1bddbe5947.jpg ( Size: 213.89k ) Number of downloads: 34
6092883d_244b_476c_8eb9_b5fa400e88c7.jpg ( Size: 344.13k ) Number of downloads: 32
08594824_62d9_49fd_9c0a_740d0160fa1c.jpg ( Size: 282.49k ) Number of downloads: 37
34547631_0230_4b23_b9cd_d8071962c166.jpg ( Size: 250.78k ) Number of downloads: 37
46437659_ce5a_4687_a200_637089c93b9b.jpg ( Size: 577.26k ) Number of downloads: 34
84689796_11da_47d3_aa5f_7e278c928572.jpg ( Size: 316.46k ) Number of downloads: 34
a289a342_489a_4bcb_9a44_b735f024e4d5.jpg ( Size: 345.63k ) Number of downloads: 33
adffbce8_3eb3_45b1_8345_604ff936dfa7.jpg ( Size: 289.88k ) Number of downloads: 29
b6acbe18_3247_4d28_9abb_7a68d42a1efa.jpg ( Size: 199.13k ) Number of downloads: 30
b84b80c2_3cc3_4c56_9897_2db335f2fb03.jpg ( Size: 266.06k ) Number of downloads: 28
b404dd96_ac9c_4708_acbc_8690398fbcb2.jpg ( Size: 362.98k ) Number of downloads: 50
bcfd61c6_3b89_45cd_9c17_8a45d8d9a076.jpg ( Size: 354.57k ) Number of downloads: 57
c0d296be_b53c_4f5b_97ab_dc9a70e00f70.jpg ( Size: 373.46k ) Number of downloads: 40
c4c18d1a_2602_4b2b_b42b_4bbb69a972a9.jpg ( Size: 587.53k ) Number of downloads: 43
c7f65e2b_701c_4fd9_9b62_7f9b62671333.jpg ( Size: 376.5k ) Number of downloads: 46
c35ee208_44b3_406a_b72c_1c544ec07660.jpg ( Size: 308.83k ) Number of downloads: 39
c5860caa_7564_4596_814b_c0bf2f8b4042.jpg ( Size: 237.25k ) Number of downloads: 32
ca0e6e92_6484_4280_b9f9_2fb145e7f806.jpg ( Size: 175.73k ) Number of downloads: 29
cd6df70f_1f9f_4ed8_b8c2_19bc9fd2ec1f.jpg ( Size: 341.25k ) Number of downloads: 35
cdeb0cc1_9290_4184_ba72_103d34f7468d.jpg ( Size: 313.86k ) Number of downloads: 38
ce7c0fec_1e24_4d58_88c2_2a978a6e9b71.jpg ( Size: 208.02k ) Number of downloads: 37
cfe97493_7311_4265_b856_f8d15090d04e.jpg ( Size: 158.67k ) Number of downloads: 45
d362dcc8_c28c_42e1_9752_ab95f30e7a32.jpg ( Size: 299.12k ) Number of downloads: 53
d1473232_2a2d_4a31_9384_b4312c796073.jpg ( Size: 294.63k ) Number of downloads: 56
e7b790e4_4fd0_416a_9d58_a702cbc121fa.jpg ( Size: 291.97k ) Number of downloads: 50
e878e545_e796_4fde_8c49_544cc6ec7355.jpg ( Size: 271.61k ) Number of downloads: 55
e2429aa5_eb8e_4fe6_828e_4d9975460da5.jpg ( Size: 260.33k ) Number of downloads: 62
f2db1762_1842_4e03_bc09_c7014d219eab.jpg ( Size: 459.75k ) Number of downloads: 94
f5312a83_d888_423b_aea7_a71719f46beb.jpg ( Size: 295.28k ) Number of downloads: 104


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 20 Jul 2023, 21:59
Post #684


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




Wow, a fost ceva de muncă! Felicitări pentru curaj, a ieșit bine!


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 29 Sep 2023, 08:54
Post #685


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




In vara am facut cu masina 2 iesiri, una in muntii Iezer Papusa si alta pe Grohotis.

Cateva poze....


Va trebui sa imi fac timp pentru o postare dedicata expeditiei din vara.
Cat de curand masina va intra din nou in garaj pentru tinichigerie parte fata .




Attached thumbnail(s)
IMG_20230814_WA0043.jpg ( Size: 755.8k ) Number of downloads: 112
IMG_20230813_WA0020.jpg ( Size: 246.41k ) Number of downloads: 108
IMG_4287.jpg ( Size: 1.6mb ) Number of downloads: 94


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 29 Sep 2023, 09:45
Post #686


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.935
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




Multa munca da` a iesit fain!
A avut Jasic-ul de lucru pina peste cap.
Sa va bucurati de ea fara probleme de aici incolo.



--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 4 Oct 2023, 15:37
Post #687


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Pana la postarea dedicata expeditiei, atasez poza cu ce se intampla acum in garaj.

Le 09.10 : urc 2 poze. E de lucru, nu gluma.

LE: 17.10 : pe partea dreapta ma apropii de final cu tinichigeria.

LE 28.10 . Am terminat tinichigeria.

This post has been edited by SiloS: 28 Oct 2023, 18:05

Attached thumbnail(s)
20231004_120200.jpg ( Size: 3.22mb ) Number of downloads: 117
20231009_140638.jpg ( Size: 3.93mb ) Number of downloads: 58
IMG_20231009_WA0026.jpg ( Size: 213.35k ) Number of downloads: 52
IMG_20231016_WA0003.jpg ( Size: 332.53k ) Number of downloads: 53


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 28 Oct 2023, 22:32
Post #688


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.590
Joined: 18 September 05
From: Internet




Zilele astea e o etapă de off-road la Costești HD și e plin de Patrol de orice fel, regina locației.


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 17 Jan 2024, 10:49
Post #689


Gangester


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Ce bine era in vara... pun cateva poze din expeditie.

As povesti despre ce a fost si cum a fost, dar nu imi ajung randurile sa exprim cat de frumos a fost si cat de dor imi e de o noua aventura.

Pe scurt, am facut o bucla cu punct de plecare din Frumoasa, langa Miercurea Ciuc. Am urcat sus pe harta pana in dreptul statiunii Vatra Dornei.

Masina a mers excelent, toate schimbarile ce le-am facut la ea la inceputul anului trecut si-au spus cuvantul.

This post has been edited by SiloS: 17 Jan 2024, 10:51

Attached thumbnail(s)
IMG_1217.jpg ( Size: 392.53k ) Number of downloads: 70
IMG_3492_Copy_Copy.JPG ( Size: 499.44k ) Number of downloads: 64
IMG_3494.JPG ( Size: 230.55k ) Number of downloads: 62
IMG_3498.JPG ( Size: 247.78k ) Number of downloads: 71
IMG_3499_Copy.JPG ( Size: 295.97k ) Number of downloads: 73
IMG_3508.JPG ( Size: 336.13k ) Number of downloads: 54
IMG_3510_EFFECTS.jpg ( Size: 391k ) Number of downloads: 45
IMG_3602.JPG ( Size: 553.49k ) Number of downloads: 54
IMG_3610.JPG ( Size: 410.54k ) Number of downloads: 54
IMG_3660.JPG ( Size: 229.58k ) Number of downloads: 51
IMG_3662.JPG ( Size: 257.14k ) Number of downloads: 55
IMG_3685_Copy.JPG ( Size: 152.97k ) Number of downloads: 43
IMG_3686.JPG ( Size: 245.5k ) Number of downloads: 39
IMG_3751.JPG ( Size: 446.81k ) Number of downloads: 41
IMG_3760.JPG ( Size: 379.8k ) Number of downloads: 46
IMG_3764.JPG ( Size: 193.21k ) Number of downloads: 44
IMG_3781.JPG ( Size: 342.37k ) Number of downloads: 44
IMG_3789.JPG ( Size: 466.85k ) Number of downloads: 47
IMG_3795.JPG ( Size: 319.46k ) Number of downloads: 65
IMG_3800.JPG ( Size: 170k ) Number of downloads: 62
IMG_3802.JPG ( Size: 438.07k ) Number of downloads: 60
IMG_3805.JPG ( Size: 367.12k ) Number of downloads: 54
IMG_3808.JPG ( Size: 310.58k ) Number of downloads: 64
IMG_3811.JPG ( Size: 316.74k ) Number of downloads: 67
IMG_3813.JPG ( Size: 297.59k ) Number of downloads: 63
IMG_3814.JPG ( Size: 294.69k ) Number of downloads: 63


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 17 Jan 2024, 14:58
Post #690


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




Unde nu e drum, Patrolul face, eh?


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
24 Pages « < 21 22 23 24 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 21:39
Dacia