Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

239 Pages « < 229 230 231 232 233 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Bancuri

D-Ice
post 30 Oct 2019, 10:27
Post #6901


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




QUOTE(MuciX @ 30 Oct 2019, 08:42)
Aoleu ce text slab. Nici macar nu pot sa ii spun gluma. Clar scris de unul care nu poate tine pasul cu tehnologiile si nu stapaneste termenii, dar arata cu degetul catre ei ca semne clare ale decadentei societatii. Probabil sarit de 50 ani.

Imi plac de mor astia care incep sau incheie cu "text preluat", dar nu dau credit sursei. Mai misto sunt aia care scriu "gluma" dupa fiecare cliseu slobozit cu un zambet tamp.

Plm, generatia savarinei la cofetarie care au impresia ca bunul simt a inceput si s-a incheiat cu ei. Aia care fac glume despre numele oamenilor si infatisarea lor.

Apropos, aia care au devenit adulti anul asta s-au nascut in 2001. Doomii unu anplm, am imbatranit si eu. doh.gif
*


E "preluat" ca să nu avem probleme cu drepturile de autor. wink.gif
E "slab" pentru ca dacă era făcut mai profi, 90% din cititori nu o vor înțelege și nu vor gusta gluma.
Deocamdată tot ce ne înconjoară e făcut de generația savarinei. Generația "aifon/insta" încă își mai da "laic" și "cechin la semafor" (preluat tongue.gif )

This post has been edited by D-Ice: 30 Oct 2019, 10:28


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 30 Oct 2019, 10:31
Post #6902


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Ce e trist e că trăim într-o societate haotică, unde, pe de o parte, se cere toleranță din partea părinților și a copiilor cu privire la comporamentul violent, fizic și verbal, al celor diagnosticați????? cu ADHD, pe de alta se înfierează comportamentul violent fizic și verbal, (bullying-ul). Iar statul, prin instituțiile și mecanismele care-i stau la dispoziție, preferă să nu se implice. Decât verbal.

This post has been edited by gabize: 30 Oct 2019, 10:32


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 30 Oct 2019, 10:40
Post #6903


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Din contra, generatia aia devine din ce in ce mai irelevanta.

Am prins acum cateva saptamani o discutie intre niste pusti care "si-o ardeau aiurea" in centru: "mai fumeaza cineva in 2019?" M-am simtit bine.

QUOTE(vallixx @ 30 Oct 2019, 07:17)
Oricât nu ii place lu' Mucixu', întotdeauna s-a făcut haz de aspectul fizic. Și va continua să se întâmple așa.
*


Uite o comparatie cu care cred ca vor putea rezona mai multi: aminteste-ti in anii 90 cand la noi erau in voga cei de la Divertis si Vacanta Mare. Si aminteste-ti mai precis de perioada in care Ciorbea era prim-ministru. Acum compara glumele cu teme politice, de fond ale unora si cele legate de aspect ale celorlati. Te las sa ghicesti care dintre grupurile Artist-umoristice mi s-a parut mai amuzant.

Hint: Mi se par "lame" glumele de genul Ciolanis, aflocis si etc

QUOTE(papa_mulo @ 30 Oct 2019, 07:59)
Invechitule...se cheama bullying si se fac campanii pe la radio si tv impotriva fenomenului si e trendy sa te bagi, sa te implici, chit ca e o cauza degeaba si de kkt.
*


Si foarte bine ca fac.


QUOTE(gabize @ 30 Oct 2019, 08:14)
Adevărul e că sunt mult mai vulnerabili copiii acum, față de atunci.
*


Partial ii raspund si lui papa_mulo: erau si atunci vulnerabili, numai ca ne pasau de alte chestii si erau percepute altfel, dar ele tot acolo erau.

Gandeste-te la sotiile insarcinate de care vorbeam ieri si compara cu experienta unei gravide de la oras cu a unei gravide dintr-un sat din Vaslui aflata la a 7a recidiva. Crezi ca doar sotiile de pe forum sunt sensibile si au nevoi speciale in perioada aia, sau avem super-femeia inginerita la Valsui si aia nu simte sapa si soarele in camp?




<span class='edit'>30 Oct 2019, 09:43:</span>
QUOTE(gabize @ 30 Oct 2019, 09:31)
pe de alta se înfierează comportamentul violent fizic și verbal,  (bullying-ul). Iar statul, prin instituțiile și mecanismele care-i stau la dispoziție, preferă să nu se implice. Decât verbal.
*


Pai daca negam existenta bullying-ului de la bun inceput, normal ca nu ne vom educa la randul nostru copiii in spiritul ala. Normal ca fiul "normalului" va face misto de fiul gheilor la scoala. Normal ca il va face satanist pe ala ai carui parinti nu au declarat nicio confesiune la biserica din cartier.

Institutiile nu se implica pentru ca pana la urma masurile se iau de la si prin oameni, ori daca acei oameni sufera de aceeasi negare de mai sus, cine sa traga vanturile schimbarii?

This post has been edited by MuciX: 30 Oct 2019, 10:57


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 30 Oct 2019, 11:21
Post #6904


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Educația se face cu biciul, parcă așa sună o "pildă" veche... Lumea civilizată a înlocuit, cu succes, biciul cu banul. Când te doare la buzunar, începi să mai schimbi pe ici, pe colo.
Statul are unelte. Dacă pe Petrică-l doare-n cot, deocamdată, că mândrețea lui de fecior se descurcă de minune, la școală, cu pumnul și vorbele, că l-a învățat tata toate "jmekeriile", nu cred că la fel de mare i-ar mândria în cazul în care statul ar sancționa piperat, pecuniar, părinții copiilor cu deviații comportamentale.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 30 Oct 2019, 11:30
Post #6905


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Ca statul sa il amendeze este nevoie ca cei care ne reprezinta sa creada ca e sanctionabil. Eu nu cred ca suntem acolo, inca.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 30 Oct 2019, 11:37
Post #6906


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Eu nu cred ca legiuitorul își va da cu stângu-n dreptu' cât timp baiatu' lu' tata este cel mai predispus la bullying pentru ca știe ca "rezolva tata". tongue.gif

This post has been edited by D-Ice: 30 Oct 2019, 12:49


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 30 Oct 2019, 11:41
Post #6907


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(papa_mulo @ 30 Oct 2019, 09:59)
Invechitule...se cheama bullying si se fac campanii pe la radio si tv impotriva fenomenului si e trendy sa te bagi, sa te implici, chit ca e o cauza degeaba si de kkt.
*




QUOTE(MuciX @ 30 Oct 2019, 11:40)

Si foarte bine ca fac.


Singurul motiv pt care suntem asaltati zilnic de campanii anti-bullying e pt ca se dau fonduri europene pt asta si toate asociatiile de gen nu pot lasa banul sa treaca pe langa ele. E degeaba si de kkt ca efect pt ca e o campanie de tip blablabla care isi propune sa faca nimic ca sa mai iasa un ban. Sunt ok campaniile ale caror rezultate sunt cuantificabile, astea sunt doar sa facem un banut si sa iesim in fata.


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 30 Oct 2019, 11:47
Post #6908


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Au fost vremuri in care si isteria era considerata boala si tratabila. Mai sunt si alte exemple.

Ma amuza ca mentionezi de asociatii care nu pot lasa banii sa treaca pe langa ele. Sa vina sa ia lectii de la statul roman, pe langa noi par sa treaca toate. Ne-am ales cu o bursa de peste si niste terenuri de fotbal cu copaci in mijloc.


P.S. asaltati? laugh.gif

This post has been edited by MuciX: 30 Oct 2019, 11:49


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 30 Oct 2019, 12:37
Post #6909


Membru autentic


Group: Members
Posts: 820
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




QUOTE(papa_mulo @ 30 Oct 2019, 10:08)
am avut parinti relaxati care la ora x rupeau usa la servici si veneau acasa total deconectati, dispusi sa fie alaturi de noi nu doar fizic. Erau relaxati pt ca nu aveau grija jobului, a ratelor la banca, a zilei de maine in general.
*



Nu stiu unde ai crescut dar in Bucuresti era problema cu mancare, cu imbracamintea, cu incaltamintea, cu incalzirea. Sa va zic de vremurile cand venea baba de la 2 sa ne zica ca se da nustiuce la alimentara si ma duceam sa stau la coada pana pe la 11-12 cand iesea sor-mea de la scoala si care ma inlocuia pana pe la 4-5 cand o schimba mama?

Dar nici in provincie parca nu era asa liniste. Parca.... Tin minte ca sunau ai mei cu o saptamana inainte sa anunte ca venim ca sa poata lua rudele mai multa paine, ca se dadea pe cartela

Uitam cam repede.... Si daca uitam, nu e problema, repetam.

This post has been edited by hepea: 30 Oct 2019, 12:38


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 30 Oct 2019, 12:38
Post #6910


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Hodoronc tronc in orice discutie aratam cu degetul statul roman. Discutia cu statul roman e mult mai complexa.

@Hepea: Am trait in bucuresti, pe primaverii la nr 50. De parca eu ti-am zis ca era totul roz...daca eu zic ca e innorat acum, nu stiu de ce simti tu nevoia sa ma intrebi pe ce planeta sunt ca defapt e 12:45.

This post has been edited by papa_mulo: 30 Oct 2019, 12:46


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 30 Oct 2019, 12:53
Post #6911


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.907
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




buna gluma papa tongue.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 30 Oct 2019, 13:19
Post #6912


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




S'trăț tovarșu prim-secretar. Măscuzaț că am zis de statul dvs. blush.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 30 Oct 2019, 19:06
Post #6913


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Herr, o dai dintr-un stat in altul. Asta de azi la care ai facut ref prima oara e ceva, ala de ieri la care ai facut ref a doua oara era altceva. Ala de ieri...chiar era stat, daca dorea sa faca groapa marianelor in lacul morii, o facea intr-un an fara sa ceara bani si aprobari de la nimeni. Mai taia de la hepea o pereche de pantofi si un cojoc si se rezolva smile.gif
Chiar asa hepea, tu unde ai trait de aveai probleme cu tzoalele si incaltamintea?


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 30 Oct 2019, 19:21
Post #6914


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Pai eu ți-am divulgat adresa, sau ne-ai zis tu? tongue.gif

Unii ar spune că statul de azi e o continuare fidelă a celui de ieri.

This post has been edited by MuciX: 30 Oct 2019, 19:22


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 30 Oct 2019, 19:22
Post #6915


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.907
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Condamnat la moarte....cu recurs in 10 zile..sentinata se executa imediat..


laugh.gif

Unde am auzit o....??? unsure.gif

This post has been edited by wolfin: 30 Oct 2019, 19:23


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 30 Oct 2019, 19:28
Post #6916


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(MuciX @ 30 Oct 2019, 20:21)
Unii ar spune că statul de azi e o continuare fidelă a celui de ieri.
*



Cine ar zice aiureala asta?


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 30 Oct 2019, 21:23
Post #6917


Membru autentic


Group: Members
Posts: 820
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




QUOTE(papa_mulo @ 30 Oct 2019, 19:06)
Chiar asa hepea, tu unde ai trait de aveai probleme cu tzoalele si incaltamintea?
*



Romania. RSR. Orasul? Bucuresti

Poate am fost singurul norocos caruia i-au inghetat picioarele in bocancii lui ta-su. Plm, bafta mea. Bine ca la altii a fost mai bine. Sa mai fie zic


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 31 Oct 2019, 00:34
Post #6918


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(papa_mulo @ 30 Oct 2019, 11:41)
Singurul motiv pt care suntem asaltati zilnic de campanii anti-bullying e pt ca se dau fonduri europene pt asta si toate asociatiile de gen nu pot lasa banul sa treaca pe langa ele. E degeaba si de kkt ca efect pt ca e o campanie de tip blablabla care isi propune sa faca nimic ca sa mai iasa un ban. Sunt ok campaniile ale caror rezultate sunt cuantificabile, astea sunt doar sa facem un banut si sa iesim in fata.
*


Aici e un mare adevar. Ca si campaniile despre animale, popo-eLGiBiTisti, consumul excesiv de sare, zahar si grasimi....etc.

Cat despre bullying, acum ceva timp se referea la ala care isi lua bataie pentru ca era "panseluța" clasei. Ala da, era bullying de condamnat, insa in rest era fix genul de "bullying" care cladea caractere și personalități puternice.

Voi ăștia mai "învechiți", asa ca mine, care ati prins stagiul militar obligatoriu, ia ziceti-mi voi daca nu cumva ala era tot un fel de bullying....doar ca legal. Ba fix asta era....si nu făcea nimeni campanii pe la TV cum "bietii soldati" sunt jigniti, injositi, "instruiti" cu masca pe mufarina si kilometri de marș pe camp prin noroaie doar pentru ca asa aratau frustrarile unuia care se trezea brusc cu putere (a.k.a. un grad mai mare decat erai tu)

Atunci injuram "armata", dar cert e ca din ea ieseai barbat nu panseluță ofensată.
Și când zic bărbat nu ma refer la badaranism ci la genul ala de oameni puternici pe care altii se puteau baza si care nu intra in depresie la primul hop pe care i-l scotea viata in cale.

Bullying-ul de azi e doar o exagerare a unei generatii de panselute care nu au nici cea mai mica idee cum sa se descurce în viață si moare de ofensare daca pe unul gras il striga altii "grasule'.....sau daca telefonul nu i se conectează la wifi.
Nu ca as fi de acord, insa nici exagerările astea de a numi asta bullying nu cred ca duc intr-o direcție bună.

This post has been edited by vallixx: 31 Oct 2019, 08:14


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 31 Oct 2019, 08:32
Post #6919


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov






--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 31 Oct 2019, 08:44
Post #6920


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Mereu îmi amintesc când eram puști și cum mă uitam la adulți cu admirație. Mi se păreau cul și curajoși. Acum că mă cunosc cu adulți sunt profund dezamăgit.

Armata te face bărbat îmi amintește de stereotipul bărbatului care a divorțat la 50 de ani și de atunci se chinuie să-și construiască viața de care credea că avea parte daca nu îl ținea femeia pe loc. Și eșuează crunt și se vaită de singurătate și că viața e "greu "ca o pițipoancă după ce și-a rupt o unghie.

L.E. era să uit să cobor la stația mea scriind asta. biggrin.gif

This post has been edited by MuciX: 31 Oct 2019, 08:58


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 31 Oct 2019, 09:20
Post #6921


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




QUOTE(vallixx @ 31 Oct 2019, 01:34)
Atunci injuram "armata", dar cert e ca din ea ieseai barbat nu panseluță ofensată.
Și când zic bărbat nu ma refer la badaranism ci la genul ala de oameni puternici pe care altii se puteau baza si care nu intra in depresie la primul hop pe care i-l scotea viata in cale.
*



C'mon man, nici chiar asa, wtf...
E adevarat ca invatai niste limite (ale tale), invatai sa asculti si ce e raspunderea (pana la un punct) dar de aici pana la cladit 'barbati pe care altii se puteau baza' e-o cale atat de lunga...

Poate pe multi ii 'cladea', dar pe foarte multi altii ii umilea. Marea majoritate iau ca punct de reper armata facuta doar ca o perioada pierduta in viata si nu ca o perioada in care a acumulat niste cunostinte real utile in viata. Foarte bine ca nu mai e obligatorie, si asta fara vreo simpatie pentru cei ce nu stiu sa se descurce dincolo de instalarea unei aplicatii pe smartfon.

Dar hai ca suntem offtopic.





--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 31 Oct 2019, 09:35
Post #6922


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




Eu as pompa bani in sporturi, din gradinite; as face obligatoriu sportul, mai ceva ca armata obligatorie, sa vezi generatii de oameni sanatosi si cu chef de carte... ce banc prost smile.gif, asa-i?


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 31 Oct 2019, 09:52
Post #6923


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(papa_mulo @ 30 Oct 2019, 18:24)
Scrie acolo: aparat radioterapie
Ce nu scrie acolo: terenul pe care se face spitalul e de la primarie
*



"Stiti cand mai intra fotbalistii in teren, isi fac cruce si ating pamantul? De fapt ii multumesc doamnei Firea pentru terenul de sub picioare. Ganditi-va la asta prieteni dragi."


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 31 Oct 2019, 10:38
Post #6924


Membru autentic


Group: Members
Posts: 820
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




Si cand va fi gata spitalul ce se va intampla cu el? Va fi privat, pe bani, nu? Pai nu.... va fi predat primariei. Dar din dar se face biggrin.gif Don't feed the troll @mucix


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 31 Oct 2019, 14:40
Post #6925


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Îl va administra ONG-ul care îl face. wink.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 31 Oct 2019, 15:13
Post #6926


Membru autentic


Group: Members
Posts: 820
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




De ce minti?

Cine va administra Spitalul Dăruiește Viață? Va fi de stat/privat/mixt?
După finalizarea proiectului, Spitalul Dăruiește Viață va fi donat statului, va intra în managementul Spitalului de Copii Marie Curie și respectiv în contract cu Casa Națională de Asigurări de Sănătate, pentru ca șansa la cele mai bune condiții de tratament să fie oferită cât mai multor copii bolnavi de cancer.

Sursa: https://www.daruiesteviata.ro/donatorii-int...viata-raspunde/


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 31 Oct 2019, 15:24
Post #6927


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.825
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Eu nu ii inteleg pe astia bugetari si pesedisti de ce urasc din suflet tot ce inseamna ONG. Adica sigur ca exista unele ONG-uri care cheltuie aiurea niste bani sau sunt de-a dretul nocive (Agent Green ar fi unii) dar sunt unele care fac extrem de mult bine societatii. Un exemplu e fix asta cu spitalul...dar banuiesc ca e influenta presei pesediste care duce la ura asta impotriva celor care isi cheltuie timpul si resursele sa faca ceea ce statul roman nu e in stare. Si nu e vorba numai de cei de aici de pe forum, am mai vazut bugetari care cand aud de ONG-uri zici ca i-ai injurat de mama...

This post has been edited by AndreiMR: 31 Oct 2019, 15:26


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 31 Oct 2019, 15:29
Post #6928


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Pai colegul a zis ca nu e pesedist si nici nu le urmareste in mod deosebit presa, deci care ura?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 31 Oct 2019, 15:48
Post #6929


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.825
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Pai un coleg minte ca asociatia respectiva va gestiona spitalul, altul simte nevoia sa puncteze ca spitalul e pe teren de la primarie deci e cumva meritul duamnei Firea ca s-a facut...intra asa intr-o linie de comunicare pe care o au pesedistii care, apropo, de ceva vreme fac tot posibilul ca toate ONG-urile sa aiba activitatea mult complicata. Si atunci, ramanem cu 2 variante...ori asta e indicatie de la partid si se executa ca atare, ori unii oameni chiar o adopta de la presa aservita si o rostogolesc mai departe din pura convingere. Cel putin asta e parerea mea smile.gif



--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 31 Oct 2019, 16:01
Post #6930


Membru


Group: Members
Posts: 4.193
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Banc: ce vor spune cei 10 ingineri cand li se va spune ca nu votul lor va conta ci cel al celor 100 de muncitori de sub ei? biggrin.gif


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
239 Pages « < 229 230 231 232 233 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 11:45
Dacia