Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

95 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Sfat achizitie Megane III, Pareri, sfaturi, etc

grn
post 4 Jan 2014, 14:32
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 December 13




Buna ziua,
Revin cu un nou topic deoarece cel deschis de mine anterior s-a aglomerat.
As dori daca se poate un sfat. Doresc sa achizitionez un autoturism Renault Megane 3.
Ce-am gasit pana acum:
1. Am gasit unul la reprezentanta Serus, dar pana sa-l achizitionez s-a vandut
2. Am gasit un Megane 3 Coupe 1.6 in Brasov la 6000 euro. Masina este achizitionata in februarie 2013 de la Euro-Motor (al doilea proprietar), aceasta a fost recuperata din leasing, primul proprietar in 2009. Masina se prezinta bine dar ceva mi se pare suspect. Nu inteleg de ce actualul proprietar a intarziat 3 luni cu ITP-ul. Am atasat si o poza aici: http://imgur.com/ZeJvS7k. Numai mie mi se pare suspect ca "a uitat" 3 luni sa-si faca ITP-ul?

Astept sugestiile dvs. Multumesc!

This post has been edited by grn: 4 Jan 2014, 14:35


--------------------
Dacia SN 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexniculescu
post 4 Jan 2014, 14:51
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 443
Joined: 20 January 11




6000 euro !? nu ti se pare un pret suspect de mic ?


--------------------
Renault Megane Coupé 2009 - B904LEX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ali3n_cop
post 4 Jan 2014, 16:28
Post #3


🎲🎲


Group: Members
Posts: 1.265
Joined: 28 May 12
From: 🏡




Nu e putin, e un benzinar din 2009 in doua usi si probabil cu putine dotari. @grn, daca doresti neaparat coupe, vad ca este una care are si gpl si pretul e ok. http://www.autovit.ro/renault-megane-C31264193.html

O poti duce la reprezentanta ca sa o verifici.

This post has been edited by ali3n_cop: 4 Jan 2014, 16:29


--------------------
Mercedes Sprinter "Sārak Edition" 1998
The truth is out there
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grn
post 4 Jan 2014, 21:59
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 December 13




Nu doresc neaparat coupe. Caut doar sa fie cumparata de aici. Desi pot pune o cunostinta sa-mi aduca din regiunea Paris nu sunt adeptul masinii din strainatate.
Am vazut masina aceea si eu, dar din pacate are GPL pus pe ea. Pentru mine este un mare minus acest lucru. Tine doar de parerea mea, sa nu fiu inteles gresit. Masina din Brasov nu are GPL si are aceleasi dotari, dar cum am zis, suna ciudat faza cu ITPul. Nu am mai auzit sa uiti 3 luni sa-l faci. Asa ca probabil pica si varianta aceasta.

This post has been edited by grn: 4 Jan 2014, 22:01


--------------------
Dacia SN 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ali3n_cop
post 4 Jan 2014, 22:30
Post #5


🎲🎲


Group: Members
Posts: 1.265
Joined: 28 May 12
From: 🏡




Pai e simplu, nu a folosit masina o perioada sau a vrut sa o vanda si de aceea nu s-a efectuat itp-ul. Nu vad nimic anormal. Eu am stat si 6 luni fara itp pentru ca nu am avut nevoie de masina.


--------------------
Mercedes Sprinter "Sārak Edition" 1998
The truth is out there
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytym
post 4 Jan 2014, 22:46
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.172
Joined: 6 May 09
From: TIMISOARA




pai daca a fost pe leasing , a fost recuperata si a stat masina o perioada , probabil , perioada in care a si expirat itp-ul, iar cand a fost vanduta sa facut si itp-ul

4 Jan 2014, 22:47:
uitat-te in carte vezi in ce perioada a fost inmatriculata de al 2-lea proprietar

4 Jan 2014, 22:48:
exista si varianta sa fi fost avariata , perioada in care masina nu a circulat

This post has been edited by adytym: 4 Jan 2014, 22:48


--------------------
Ex Megane 3; Volvo XC60; Toyota Yaris - TIMISOARA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grn
post 4 Jan 2014, 22:54
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 4 December 13




Multumesc de raspunsuri. Masina a fost achiziononata si inmatriculata pe al doilea proprietar in februarie 2013. ITPul a fost expirat in perioada iunie-septembrie 2013 deci cand masina era deja la al doilea proprietar.
La acest lucru m-am gandit. Sa fi fost avariata si sa fi facut ITPul dupa ce aceasta a fost reparata.


--------------------
Dacia SN 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
incepator2
post 4 Jan 2014, 23:32
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 4 January 14




Salut grn,

Cu scuzele de rigoare iti spun ca eu am cautat acelasi lucru ca si tine si mai mult de atat, eu am luat-o pe cea de la serus. Mai exact de la serus ploiesti. Am cautat destul de mult aceasta marca si acest model, in special pentru unele optiuni si dupa 3k km in 3 saptamani de cand am luat-o pot sa spun ca sunt destul de multumit.

Nu ezita sa cauti, dar la coupe-ul 1.6 + gpl eu unul am avut o retinere pentru ca mi s-a parut a fi un soi de samsar vanzatorul, plus ca reviziile nu sunt facute la reprezentanta si din cate stiu nu sunt trecute nici pe cartea service.

Ne auzim maine sa iti mai dau cateva idei.


--------------------
Renault Megane III 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-07-UWA
post 7 Jan 2014, 03:55
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 23 July 09




De ce spuneti asa, eu am m-am chinuit aproximativ 2 luni jumatate sa vand masina din semnatura un Megane 3 1.6 16V varianta Dynamique (2009) modelul spaniol, la pretul de 5800 EUR (la care s-a mai adaugat timbru de mediu aproximativ 800 EUR) , masina avea 48.000 km pe bord plus noului proprietar i-am oferit si un set de cauciucuri de iarna Michelin Alpin........ Masina a fost achizitionata de noua din reprezentanta fiind primul proprietar ! Asa ca nu va mai mirati asa de mult, ca cer 6000 eur pe un megane si ca-i suspect !


--------------------
Renault Megane III 2009/Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 9 Jan 2014, 11:28
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Recomand fara niciun dubiu aceasta masina http://www.autoeuropa.autovit.ro/renault-m...-C31784843.html



--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-07-UWA
post 9 Jan 2014, 12:46
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 23 July 09




QUOTE(Modus @ 9 Jan 2014, 11:28)
Recomand fara niciun dubiu aceasta masina http://www.autoeuropa.autovit.ro/renault-m...-C31784843.html
*




Cand o sa i-a banii aia pe ea, sa ne anunti si pe noi....eu am vandut o masina asemanatoare cu kilometri mai putini, mai dotata , cu tot cu timbru de mediu in total 6600 EUR si aia cu chiu si vai cu mare tiganeala..........Deci proprietaru persoana fizica/dealer auto mai trebuie sa scada serios din pret ca sa o poata vinde.....

This post has been edited by B-07-UWA: 9 Jan 2014, 12:47


--------------------
Renault Megane III 2009/Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 9 Jan 2014, 12:52
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




doar ca masina ta era fabricata in 2009, cea postata de mine e fabricata in 2010, ceea ce conteaza


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-07-UWA
post 9 Jan 2014, 12:57
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 23 July 09




QUOTE(Modus @ 9 Jan 2014, 12:52)
doar ca masina ta era fabricata in 2009, cea postata de mine e fabricata in 2010, ceea ce conteaza
*




Da,dar masina prezentata de tine are aproximativ 20.000 km in plus, nu are volanul imbracat cu piele, nu are jante din aliaj, nu are in oferta 4 cauciucuri de iarna aproape noi din cate pare din poze e modelul turcesc . Plus inca un amanunt interesant este ca nu scrie daca are platit timbrul de mediu. Deci trage si tu cateva concluzii logice si vezi daca ala e pretul corect. Normal ca proprietarul pune un pret cat mai mare ca sa aiba de unde sa scada, dar ti-am zis din proprie experienta ca fost vanzator de astfel de masina iti pot zice ca am ramas ''neplacut surprins'' cat de greu am putut sa vind o masina care nu avea absolut nici un viciu ascuns....

This post has been edited by B-07-UWA: 9 Jan 2014, 12:58


--------------------
Renault Megane III 2009/Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 9 Jan 2014, 13:06
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Eu de aia o voi tine pe a mea pana in 2019...E pacat sa o dau la 1/3 din valoarea ei de noua dupa 4 ani si 56000 de km, inca mai miroase a nou inauntru.
Ma asteapta si pe mine 700 de euro in noiembrie, cand termin leasingul.
Sunt curios cum va incepe lumea sa recaroseze masini, in cazul in care platesc taxa de poluare si ajunge masina sa faca vreun accident ulterior si iese dauna.

La fel am patit si cu Symbol-ul anterior, in 2 luni am primit 2 telefoane, pana la urma am dat-o prin cunostinte.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-07-UWA
post 9 Jan 2014, 13:11
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 23 July 09




Problema mare este,ca piata auto e invadata de masinii trucate la maxim marea lor majoritate,si romanu gandeste ca i-a la 7.000 eur un diesel TDI,cu I-rosu , '''full options'' mai putin piele , cu 100.000 km masina ca a fost masina de pensionarii , hai sa fim seriosi, asta-i problema mare defapt si de drept....


--------------------
Renault Megane III 2009/Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 9 Jan 2014, 13:26
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




plus ca masina aia pusa de modus e kktul turcesc low cost. dar na multi atehnici nici nu vad/inteleg diferentele.

bafta.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 9 Jan 2014, 20:27
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Low-cost sau nu, nu prea am vazut la Megane 3/Fluence sa mai aiba multitudinea de probleme pe care le avea predecesorul. Ca nu are 6 trepte precum spaniolul sau ca are materiale mai slabe la bord, pe unii poate nici un intereseaza, important e sa-i duca din A in B si in concedii in siguranta si cu putini bani.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ali3n_cop
post 13 Jan 2014, 23:04
Post #18


🎲🎲


Group: Members
Posts: 1.265
Joined: 28 May 12
From: 🏡




Eu nu am avut parte de nici o oferta atunci cand am luat-o. Dupa 3 ani juma'. pot spune 100% impacat, ca a fost cea mai proasta alegere pe care o puteam face la momentul respectiv. Mai aud unii pe aici care iti sar la gat cand iti spui parerea despre un model anume si arunca vorbe de genul "este a ta un caz mai aparte sau nu te poti lua doar dupa problemele de la masina ta" dar e total gresit, parerea mi-o cladesc in urma experientelor traite la volanul mizeriei pe care o conduc acuma si care sta numai pe la garantie luna de luna. Mezym, calculul acela pe care l-ai facut tu si la care suma totala a ajuns intre 11000-11300 euro, a fost cat de cat modest dar in urma experientei mele unice cu "epava" actuala si ajungand la concluzia ca este o masina biodegradabila din toate punctele de vedere, valoarea ei reala de noua nu trebuia sa sara de 8000 eur.
Mi-a placut totusi ce a scris ssilviu despre calitatea modelelor dupa 2007, e mai mult decat adevarat, din pacate.

This post has been edited by ali3n_cop: 14 Jan 2014, 00:00


--------------------
Mercedes Sprinter "Sārak Edition" 1998
The truth is out there
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinCT
post 13 Jan 2014, 23:22
Post #19


Honor et Patria


Group: Members
Posts: 3.441
Joined: 22 July 07
From: Constanta




QUOTE(ali3n_cop @ 14 Jan 2014, 00:04)
Mai aud unii pe aici care iti sar la gat cand iti spui parerea despre un model anume si arunca vorbe de genul "este a ta un caz mai aparte sau nu te poti lua doar dupa problemele de la masina ta" dar e total gresit, parerea mi-o cladesc in urma experinetelor traite la volanul mizeriei pe care o conduc acuma si care sta numai pe la garantie luna de luna.
*


Asta pentru ca unii oameni nu sunt capabili sa recunoasca atunci cand au facut o greseala. Nu spun ca a facut cineva o greseala cumparand Fluence sau Megane dar fanatismul unora e absolut hilar. Ii vezi ca se agita sa iti demonstreze cum de fapt esti tu de vina sau nu s-au aliniat stelele si n-ai avut noroc. E fix genul ala de om care isi cumpara un banal sul de hartie igienica si iti explica 30 min de ce e cel mai bun chiar daca ii aduci contra-argumente valabile. Poate sa fie de un micron grosime stratul de hartie, tot e cel mai bun si esti tu mai fraier ca nu stii sa te stergi icon_mrgreen.gif
Comparatia e fortata dar valabila. Incercati sa nu luati in seama oamenii astia si sa va bazati pe propria experienta si pe persoane de incredere atunci cand vreti sa faceti o achizitie importanta ca un autoturism.
Daca va apucati sa cititi forumurile dedicate va vine sa mergeti urmatoarea zi la reprezentanta sa luati masina si in drum spre casa iti dai seama ca nu e poleita cu aur cum o lauda unii.


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 2012 Privilege 1.5 dCI - CT-XX-LEA
Citroen C4 1.6 HDi 2006
Clio III 1.5 dCi Expression 2007
EX: Megane Sedan II.1 1.5 dCi Expression 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pavilion8373
post 14 Jan 2014, 15:31
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 242
Joined: 4 July 08
From: Bucuresti




Se vb mult pe forumul asta la adresa masinilor reno de multe ori aiurea si pe lânga subiect.
Eu am M3 tce din dec 2011. Masina are deja ~52000 km facuti atât in Buc cat si prin tara.
Nu bate ...nu caraie...nu are greieri...nu se exfoliaza...merge impecabil.
Îmi place ca e silentioasa la drum lung, ca se aseaza mult mai bine pe sosea decât barca M2, ca are bluetooth care îmi permite sa vorbesc si sa ascult muzica de pe telefon cu el in buzunar.
Si mai îmi place ca e keyless...ca are scaune încalzite..si ca atunci când ma dau la ea...ajunge instant la 160-170 fara sa gâfâie...
Înaintea sa o iau m-am dat si cu Golf si cu Mazda si cu Ford.
Pe lânga preturile considerabil mai mari masinile alea nu m-au impresionat cu nimic...ba dimpotriva. Golf=ul era scump si zgârcit la dotari, plus ca nu prea aveam loc in el(!), iar Mazda si Ford desi mi-au placut mai mult decât VW aratau naspa (PT MINE) la interior.
PLastice de logan si multa austeritate desi echiparile erau medii si nu ieftine.
Stiu ca "pelea" de reno e o musama mai de calitate insa mie îmi place si o prefer in detrimentul plasticelor tari si insipide de pe marci mai cu pretentii.
Sincer nu mi-a placut masina la început, am luat-o pt ca raportul masina/pret era imbatabil.
Echipare de top cu motor turbo si ceva extra a iesit sub 15000...C4-ul pe care îl urmaream atunci ajungea la 18700 in configuratie similara...de golf nu mai mentionez ca aia sunt cu capu'
Cum sa vinzi frate o compacta de 122 cai cu aer manual si 3 dotari de bun simt si sa ceri pe ea +21000 euro?!
In fine...nu stiu ce au altii si ce experiente au avut insa eu sunt foarte multumit de masina asta!
1.4 tce privilege recomand cu încredere
De fluence si alte platforme configuratii nu stiu si nu îmi dau cu parerea pt ca nu le-am condus/studiat.

This post has been edited by pavilion8373: 14 Jan 2014, 15:33


--------------------
Una mai tanara
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mezym
post 14 Jan 2014, 15:58
Post #21


Mandru proprietar de Fluence Privilege 1,6 16v 2010


Group: Members
Posts: 430
Joined: 29 December 13




+1 pentru postare.
In proportie de 95% feeling-ul de la volanul unui Fluence nu difera de cel al unei masini ca a ta. Nici cand vorbim de motoare mai slabe ca si cai putere.
Pentru ca pozitia la volan e aceeasi, climatizarea e aceeasi, pilotul si limitatorul sunt la fel. Si tot la fel sunt si cartela cu maini libere, Arkamys-ul cu bluetooth, cotiera, jantele de aliaj, intreg sistemul de franare (discurile de frana au aceleasi dimensiuni), oglinzile rabatabile automat, senzorii de tot felul s.a.m.d..
E important ca posibilii viitori clienti sa stie acest lucru si sa nu se sperie de piticii pe creier ai diversilor insi.

This post has been edited by mezym: 14 Jan 2014, 16:01


--------------------
Megane II Sedan Fluence 1.6 16v Expression 2006/ 1.6 16v Privilege 2010 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 14 Jan 2014, 16:46
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




Recunosc ca am pierdut firul, pe cine incerci sa convingi si de ce esti asa incrancenat ?

Eu am condus 1.9, 1.5 diesel, respectiv 1.4 si 1.6 benzina, toate pe aceeasi caroserie - coupe si feelingul e total diferit in fiecare caz in parte.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ali3n_cop
post 14 Jan 2014, 16:50
Post #23


🎲🎲


Group: Members
Posts: 1.265
Joined: 28 May 12
From: 🏡




@mezym, spune asta si celor care sunt satui de drumuri la service. Mai nou pe aria Fluence, vad ca au inceput si diesel-urile sa se duca pe aratura. Nu cred ca e cazul sa mai insir toate hibele. Cred ca amandoi cunoastem persoane care si-au indesat servetele pe la toate incheieturile bordului la marele si maiestuosul Fluans, asta asa ca o mica paranteza.

This post has been edited by ali3n_cop: 14 Jan 2014, 16:52


--------------------
Mercedes Sprinter "Sārak Edition" 1998
The truth is out there
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 14 Jan 2014, 18:53
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Spune-mi si mie care sunt cele 10% diferenta intre masina din semnatura si Megane 2 Estate?

14 Jan 2014, 19:56:
QUOTE(ali3n_cop @ 14 Jan 2014, 17:50)
@mezym, spune asta si celor care sunt satui de drumuri la service. Mai nou pe aria Fluence, vad ca au inceput si diesel-urile sa se duca pe aratura. Nu cred ca e cazul sa mai insir toate hibele. Cred ca amandoi cunoastem persoane care si-au indesat servetele pe la toate incheieturile bordului la marele si maiestuosul Fluans, asta asa ca o mica paranteza.
*


E naspa sa ai probleme la masina si sa nu le dai de capat.
Insa, procentual vorbind, cat % din cei de pe forum reprezinta clientela totala de Fluence? Si dintre cei de pe forum, cat % se plang? Ma gandesc ca daca era atat de varza ca si masina, se afla pe piata si nu ar fi avut vanzari bune.

This post has been edited by centurion: 14 Jan 2014, 18:56


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ali3n_cop
post 14 Jan 2014, 18:57
Post #25


🎲🎲


Group: Members
Posts: 1.265
Joined: 28 May 12
From: 🏡




Raspund eu in locul lui, design-ul interior si exterior, cam atat. Din punct de vedere tehnologic, s-au intors in epoca de piatra.


--------------------
Mercedes Sprinter "Sārak Edition" 1998
The truth is out there
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 14 Jan 2014, 19:00
Post #26


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Da, la motorizările noi, diferentele sunt mai mari. Dar majoritatea masinilor vandute sunt cu 1,5 dci si 1,6, care sunt vechi din 2002.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ali3n_cop
post 14 Jan 2014, 19:02
Post #27


🎲🎲


Group: Members
Posts: 1.265
Joined: 28 May 12
From: 🏡




Dar eu nu ma uit in curtea celorlalti, ma refer strict la Renault pentru ca lor le-am dat credit in ultimii 10 ani si de fiecare data am fost dezamagit. O mare porcarie invelita in poleiala aurita! Nu a fost model din cele pe care le-am detinut, sa nu petreaca cel putin 40% din timp in service la garantie. Le insir : M1, M2, Laguna 2, M3, Fluence.

This post has been edited by ali3n_cop: 14 Jan 2014, 19:04


--------------------
Mercedes Sprinter "Sārak Edition" 1998
The truth is out there
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 14 Jan 2014, 19:04
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Trebuie sa te uiti atunci cand spui ca tehnologic sunt in urma. Ca sa ai referinta. Sau ca sa faci o comparatie adevarata.

De ce nu vinzi masina si sa iei altceva, daca asta iti scoate par alb?


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinCT
post 15 Jan 2014, 07:12
Post #29


Honor et Patria


Group: Members
Posts: 3.441
Joined: 22 July 07
From: Constanta




Spanioloaca' mea implineste la vara 2 ani si n-a avut absolut nici o problema. Singura chestie naspa... e magnet pentru accidente. Ori in trafic ori prin parcare, in permanenta se gaseste cineva sa o boteasca. As indrazni sa spun ca a crescut fiabilitatea fata de modelul precedent dar e pur subiectiva afirmatia.


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 2012 Privilege 1.5 dCI - CT-XX-LEA
Citroen C4 1.6 HDi 2006
Clio III 1.5 dCi Expression 2007
EX: Megane Sedan II.1 1.5 dCi Expression 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 16 Jan 2014, 11:14
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




Alin eu nu cred mai nimic din problemele tale; sau daca problemele sunt reale exista doua posibilitati si anume esti un mare ghinionist ceea ce nu cred ca e cazul avand in vedere ceea ce ai scris referitor la sirul de masini si toate cu probleme multe sau tu pur si simplu iti bati joc de masina si apoi te miri de ce ai probleme cu ea.


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:14
Dacia