Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

24 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Impresii despre Logan

daciaclub-diana
post 3 Nov 2005, 18:43
Post #91


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 17
Joined: 2 November 05




Mai frumuseilor....sa discutam! Toti frustratii au golan (logan), in lipsa de initiativa de a pleca in tari straine si de a cheltui banii cu folos (pe o masina nu pe un frigider pe roti), voi paltiti pt o masina care trebuia sa apara pe piata acum 10 ani si era in top. Minusurile masinii nu am loc pe forum sa le scriu si nici nu are rost dar toti care pana acum aveau dacia din 75-81 acum au logan si pt ei asta e cea mai mare realizare. Si au impresia ca o data cu masina au cumparat si strada, e prea mare trecerea de la vechea dacie la noul frigider pe roti!

p.s. pt "cata 70" - eu conduc masina! megane II


--------------------
renault megane II 2005 1.6 16V
Renault Megane IIcc, 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 3 Nov 2005, 18:51
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Mai frumusico, eu nu-ti raspund ca o sa ma faci si pe mine misogin. De aia n-o sa te intreb de unde ai avut bani de Megane, daca intelegi ce vreau sa spun...


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 3 Nov 2005, 19:15
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




QUOTE
Loganul e cea mai proasta masina. Si dupa ce ca e varza mai are forma si de frigider!


....f interesant smile.gif...cand te gandesti ca orice om (sau fata mai exact in acest caz--sunt o specia aparte smile.gif ) care are acces la internet poate fi formator de opinie laugh.gif

Inchideti topicul....nu cred ca are nici un sens...sau poate are daca diana ne explica si noua de ce loganul este "cea mai proasta masina" ?

PS
Eu tocmai mi-am luat un logan...sa fiu oare frustrat laugh.gif ?


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
google
post 3 Nov 2005, 19:46
Post #94


*** Big Daddy ***


Group: Members
Posts: 755
Joined: 5 February 05
From: ...pe aici, pe dincolo, pe peste tot...




QUOTE(Diana @ Nov 3 2005, 07:43 PM)
Si au impresia ca o data cu masina au cumparat si strada, e prea mare trecerea de la vechea dacie la noul frigider pe roti!

Ce ai "frumusico"? N-ai loc pe strada sa te dai cu Megane-ul? Sau te-a sicanat vreun Logan si "la nervi" ai gasit o modalitate sa te razbuni?
Orice ti s-ar fi intamplat nu gasesc normal sa jignesti toti useri, posesori de Logan, cu apelative gen "frustrati". Ai noroc ca nu sunt moderator ca-ti luai un warn scurt, ca sa te calmezi, asa nu pot sa-ti spun decat ca, daca ai nervi, du-te si fa-ti unghiile pana te calmezi wink.gif !


--------------------
Renault Clio Bicorp 2005-dCi/80cp
Clio Bicorp Dynamique 1,5dCi/80CP, Bleu Odissee, Full Options (15.06.05)
VW Polo 1,4 TDI PD/105CP, Attractive, chiptuning by TCM Turbo (24.10.05)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
_182_
post 3 Nov 2005, 20:44
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 467
Joined: 21 May 04
From: Bucuresti




Iar astia care avem Clio suntem semi-frustrati, nu ?

si iti plac barbatii cu Passat, recunoaste...


--------------------
Renault Clio bicorp dCi 65 Expression 2003
Renault Twingo 8v & Opel Astra H cdti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Nicotine
post 3 Nov 2005, 22:21
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




Mai ce aveti cu fata? E si ea mai pretentioasa, ca doar nu poti sa bagi Loganul in parcare la Tractoria(sau como se chiama)
Diana dar sper ca matale sa ai ochii mari si umezi ca si Bambi si cosite blonde.


--------------------
MII Sedan 1.6 16v Confort Privilege Beige Angora 2005; sistem supraveghere presiune pneuri; bavete noroi fata spate
, etrieri vopsiti rosu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 4 Nov 2005, 09:01
Post #97


CGB


Group: Members
Posts: 2.445
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(Diana @ Nov 3 2005, 03:52 PM)
Loganul e cea mai proasta masina. Si dupa ce ca e varza mai are forma si de frigider!

laugh.gif laugh.gif bravooooo dianaaaaa.

ca e cea mai proasta masina...hmmmm aici nu-s de acord (are motor de renault ce dracu!!!). dar ca arata ca un frigider...aici ai zis-o bine. smile.gif

si nu-i inteleg p-astia care se ataca atunci cand se vorbeste de rau despre logan. mai fratilor e doar o masina (sau asa se vrea smile.gif ) ce dracu va atacati in halu asta???...dati warn, faceti ,dregeti.... smile.gif

in loc sa fiti fericiti ca o sa va pastrati cat mai mult proaspeti (doar conduceti un frigider laugh.gif laugh.gif )... fiti mai relaxati dragilor. pin' la urma toate masinile-s o gramada de table cu 4 roti.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AEP
post 4 Nov 2005, 09:41
Post #98


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 16 July 05




eu nu am nici o problema... tata o sa-si cumpere logan... asa ca va fi un logan in familie...

dar una peste alta... si mie mi s-a parut ca posesorii de logan (sau poate doar unii dintre ei) au impresia ca toata strada e a lor... de exemplu pe ambele pseudo autostrazi din Ro se trezesc iesind de pe banda 1 desi este clar ca ma jeneaza fortzandu-ma sa franez... destul de tare...
dar sigur...poate este doar o impresie...
rolleyes.gif


--------------------
daewoo cielo hatch/99
Renault Laguna 1.9dCi Privilege 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 4 Nov 2005, 10:27
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Nimeni n-a zis ca Loganul e frumos ca un Maseratti si fiabil ca o Toyota. Toti suntem constienti de ce avem in curte. Acu...ca or mai fi si exceptii, recunosc. Astia pe daciaclub se numesc "loganari". wink.gif Dar de aici si pana la jignirea in masa a tuturor posesorilor, mi se pare cale luuuungaaaa.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laur_dci
post 4 Nov 2005, 12:46
Post #100


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 21 April 05




nu puneti etichete oamenilor dupa masinile pe care le conduc
eu daca am clio bicorp sunt mai slab ca unul cu megane hatch?
eu am extreme si fratello are pack authentique, adica chel (m2)... care e mai tare ?

loganul e o masina accesibila si cumparatorii de varsta a treia sunt frecventi, de-aia incurca circulatia
mai sunt cumparatori din categoria foarte tineri (fara minte) care cred ca le apartine soseaua si se viseaza la volanul unui bolid de F1
nu vreau sa jignesc pe nimeni prin ce am spus mai sus, am prieteni cu logan si sunt oameni linistiti, cu bun simt, chiar si tineri (25-40ani)
pe acesti oameni ii jigneste Diana cu afirmatiile ei......

Vreau sa-l ajut pe tata sa-si ia logan pt. ca-si rupe gatul cu rabla lui, nu are bani de mai mult si nici nu-i trebuie. Si vreau sa iau eu rabla lui si sa ma intalnesc pe strada cu toti fitosii care nu au loc....

Diana, daca te sicaneaza un bmw sau un mertz in trafic spui ca are voie din cauza masinii ? s-ar putea ca educatia soferului sa fie cu o clasa superioara trenului ....

eu respect loganul pt. ca reprezinta capacitatea unor romani de a face ceva bun si sunt sigur ca versiunile viitoare vor evolua frumos


--------------------
Clio Bicorp 1.5dci 80cp extreme 2005
clio symbol fidji 2006 1.5dci 65cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rkillera
post 4 Nov 2005, 12:50
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 211
Joined: 7 August 05




QUOTE(Diana @ Nov 3 2005, 07:43 PM)
Mai frumuseilor....sa discutam! Toti frustratii au golan (logan), in lipsa de initiativa de a pleca in tari straine si de a cheltui banii cu folos (pe o masina nu pe un frigider pe roti), voi paltiti pt o masina care trebuia sa apara pe piata acum 10 ani si era in top. Minusurile masinii nu am loc pe forum sa le scriu si nici nu are rost dar toti care pana acum aveau dacia din 75-81 acum au logan si pt ei asta e cea mai mare realizare. Si au impresia ca o data cu masina au cumparat si strada, e prea mare trecerea de la vechea dacie la noul frigider pe roti!

p.s. pt "cata 70" - eu conduc masina!  megane II

La asemenea argumente, cred ca n-are rost sa mai discutam despre Logan cu tine.

By the way, tu ce scoala ai facut? tongue.gif


--------------------
Renault Megane II 2005 Estate
Confort Expression 1.6 + clima, 08.2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 4 Nov 2005, 13:08
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




QUOTE(CT-82-PUM @ Nov 4 2005, 12:35 PM)
Bine si acuma ce te lauzi ca ai meganeII...ce ar fi cand o sa imi iau si eu Porsche o sa vin si eu sa ma laud pe forum la megane2 ca am masina mai tare.

Mda... asta pica. Cand o sa ai Porsche, atunci chiar ca o sa ai cu ce te lauda wink.gif
Despre civilizatie si respect reciproc, ce sa mai vorbim... pe-aici avem un miez cu un Z3 care merge cum vrea muschiul lui. Nu conteaza ca-i scuar, ca-i trecere de pietoni sau ca-i alt marcaj sau semn de circulatie, el merge! Si trebuie sa recunosc ca motorul suna criminal. Totusi, de aici usor putem concluziona ca BMW-ul e o masina de kko. dry.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 4 Nov 2005, 13:14
Post #103


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Nu uitati va rog titlul topic-ului ... "Impresii despre Logan" ... nu comparatii cu alte masini sau alte alea ... mersi


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 4 Nov 2005, 13:24
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




Loganul este o masina foarte buna pentru banii pe care ii dai pe ea.Comparatiile cu un Megane sau alte masini nu-si au rostul.M-am saturat de cei care viseaza doar bmw-uri si nu vad pe strada decat frigidere. Problema se pune in felul urmator iti ei masina de cati bani ai alocati pentru ea si daca se intampla sa nu ai foarte multi Logan este cea mai buna solutie. In vara am fost intamplator in vacanta prin Gremania si m-am tot uitat pe la sh-uri pe acolo. Am ramas socat de o chestie, masinile care in Romania se vand cu 8000 Euro si au vreo 60000 km acolo sunt cam tot 8000 euro dar au cam 100000 km. Acum as vrea si eu sa inteleg cum dracu ajung in Romania mai ieftine ca la nemti si sunt si aduse de acolo. Eu unul am vrut sa-mi iau o masina sh din Gremania, dar o masina cat de cat bunuta costa aproape cat un Megane 1.4 in Romania. Asa ca Loganu face toti banii si are si trei ani garantie. Iar faza cu sh din Germaina cred ca e o mare teapa.


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 4 Nov 2005, 14:33
Post #105


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




bine punctat, ktmbull..
orice alt mesaj off-topic, de acum incolo, se sanctioneaza..
cui nu-i convine.. e liber........


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciaclub-diana
post 4 Nov 2005, 18:39
Post #106


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 17
Joined: 2 November 05




Va multumesc ca ati dat curs afirmatiei mele chiar daca ati fost pro sau contra. Eu, cel putin in viitorul apropiat nu-mi schimb parerea.


pt ct 82 pum: daca iti iei porsche nu prea ai mai avea treaba pe acest forum (pt o sa fii ''cel mai tare'')

pt rkillera: daca te intereseaza la propriu ce sc am, ei bine 2 facultati! neterminate bineinteles, am doar 21 de ani


--------------------
renault megane II 2005 1.6 16V
Renault Megane IIcc, 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alx
post 4 Nov 2005, 20:55
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.001
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti, Berceni




Scuze claus...

@Diana: Cand o sa cresti mare si o sa-ti cumperi masina de banii tai, si o sa o repari pe banii tai, castigati din greu, atunci sa vii sa-mi spui ca loganul e de rahat. Macar stiu ca dau un ban si 3 ani platesc numai revizii la el. Site anunt ca merge super, acum la 1 an si 21k km. Nu se compara cu modusul dar ala costa aproape dublu!


--------------------
Mitsubishi Outlander 1 2.0 benzina - varies
Vine valu' / Imi ia calu'
Chiar si scroafa din cotet...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiuart
post 7 Nov 2005, 08:24
Post #108


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 13 September 05




Si eu consider ca este o masina O.K. la bani dati. Eu sunt incepator am carnetul abia din luna iunie.
Am inceput orele de conducere pe o dacie din 86 si cu doua saptamani inainte de examen a schimbat masina cu un model din 2001 si parea super, fata de masina pe care am inceput.In iulie pe 27 am primit si masina un Logan Laureat de 1,4 si pot sa spun sincer ca este o schimbare majora in tot conceptul Dacia.
Oricum timpul o va dovedi.


--------------------
logan laureat 2005- 1,4
ce parere aveti de Laureat de 1,4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 7 Nov 2005, 08:46
Post #109


CGB


Group: Members
Posts: 2.445
Joined: 4 May 05
From: behind




loganul este o masina foarte buna. poate cea mai buna din clasa ei. pretul mic, designul inedit si atragator, finisarea excelenta, materialele extraordinare folosite, dotarile bogate vor face din ea un adevarat fenomen in lumea automobilelor.
toti cei carora nu le place loganul, e niste invidiosi ca nu are si ei posibilitate sa ia o masina buna si deosebita ca loganu.

asa ca va rog sa nu mai vorbiti de rau acest produs autohton (chiar daca nu va place, fiti macar patrioti si ziceti si voi de bine de masina asta).


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MihaiS
post 7 Nov 2005, 23:35
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 20 May 05
From: Bucuresti




Dragam, dupa cum spunea cineva, nu conteaza cate facultati ai, ci cum le folosesti... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif E plina tara asta de oameni "pregatiti", asa ca mai usor cu facultatile. Oricum lauda de sine, nu-mi (sau "num-i", faci diferenta Miss "Colleg-e"?) miroase a bine...

Salutari si colegelor de trafic care nu fac tara de rusine atunci cand li se opreste motorul in intersectie sau cand umbla nestingherite dupa trusa de fard in mijlocul drumului... Nu ca barbatii ar fi mai grozavi... dar despre asta intr-un episod urmator!

Revenind, n-ai nici un drept sa vorbesti asa despre altii... Alegerea le apartine si sa-si foloseasca masinile mult, bine si sa fie sanatosi!

Bye, sweet CC heart!

This post has been edited by MihaiS: 7 Nov 2005, 23:36


--------------------
Renault Clio Bicorp 1.5dCi 80CP 2005 - Extreme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 8 Nov 2005, 12:19
Post #111


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Pe asta o stiti? Se pare ca mai sunt si altii care apreciaza o masina acceptabila la un pret imbatabil.

policecar5pd.jpg


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eddie33
post 8 Nov 2005, 15:03
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 587
Joined: 25 April 05
From: Bucuresti




Loganul ala e bonusul pentru ca au luat Renault-urile alea din stanga,dreapta si spatele lui....probabil de aceea a fost mai mult apreciat !


--------------------
Renault Clio Extreme 2004-DCI 80C.P.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 8 Nov 2005, 19:14
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




Aha cool.gif deci ii motorizam pe unguri. Frumos!


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nacht
post 9 Nov 2005, 12:05
Post #114


F U H R E R


Group: Members
Posts: 350
Joined: 27 April 05




Strict ON TOPIC: mie personal nu imi place loganul. Am mers cu unul, am amici care au asa ceva, iar unii dintre ei vor sa scape de ele cat mai repede. Design de kko si consuma mai mult decat M2-ul meu. Ce-i drept cand cobori din stravechea dacie si te urci in logan ai impresia ca esti intr-o masina de top. Cred ca asta ii face pe unii sa creada ca pe langa logan si-au luat si strada - masina e destul de mare pt cineva care nu e obisnuit cu condusul autobuzului.
Probabil ca in vreo 15-20 de ani se vor construi si la noi masini, pana atunci ambalam cum ne pricepem motoarele aruncate de renault.


--------------------
Honda Accord 2.0L 155CP, SSE, 2008 - a swing to perfection
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 9 Nov 2005, 12:32
Post #115


CGB


Group: Members
Posts: 2.445
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(nacht @ Nov 9 2005, 12:05 PM)
Probabil ca in vreo 15-20 de ani se vor construi si la noi masini, pana atunci ambalam cum ne pricepem motoarele aruncate de renault.

asta mi-a placut smile.gif

am si eu o intrebare ptr posesorii de logan : aveti probleme cu usa de la torpedou? nu se mai inchide bine si sta becu, aprins. cum rezolvati chestia asta?


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 9 Nov 2005, 19:04
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




Aici ai topic-ul despre rezolvarea problemei.

Un M2 e 15.200 euro pe cand un Logan e 6.230 euro. Atata dai, atata ai.


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 10 Nov 2005, 09:03
Post #117


CGB


Group: Members
Posts: 2.445
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(Codrin @ Nov 9 2005, 07:04 PM)
Aici ai topic-ul despre rezolvarea problemei.

ce scrie in topicul ala sint solutii pur romanesti la o problema pur romaneasca. sa scot nush ce arc, sa-i tai niste spire, sa lipesc nush ce bucatica de cauciuc....bla bla...sa fim seriosi. solutii d-astea aplicam la vechile dacii. oare chiar nu s-a schimbat nimic?
la o masina a anului 2005, solutii ca alea din topicul respectiv mi se par total deplasate. doar daca masina nu e cumva o dacie...si...surpriza...e chiar o dacie.


cat de potrivita e vechea zicatoare despre dacia :"cumparandu-ti dacia,te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. adica e ca si cum te-ai masturba pe banii tai; in loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugand diverse chichite si bagand bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot!"


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nacht
post 10 Nov 2005, 10:10
Post #118


F U H R E R


Group: Members
Posts: 350
Joined: 27 April 05




QUOTE(cristib @ Nov 10 2005, 09:03 AM)
oare chiar nu s-a schimbat nimic?


Nu. Doar au vopsit gardul.


QUOTE
doar daca masina nu e cumva o dacie...si...surpriza...e chiar o dacie.


Da, este o dacie. In industria automobilistica se construiesc masini si ...dacii...


--------------------
Honda Accord 2.0L 155CP, SSE, 2008 - a swing to perfection
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 10 Nov 2005, 15:44
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




Ma vad nevoit sa repet! ph34r.gif Vanzarile spun totul. ph34r.gif


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EL_BGD
post 10 Nov 2005, 16:48
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 850
Joined: 9 September 05
From: Bucharest




la motor (si aici sunt 2 optiuni biggrin.gif ), scaune, caroserie, roti si cateva subansamble care impreuna formeaza masina. Revenind la ideea topicului, ca sa-mi dau si eu cu parerea, Loganul este masina ideala pentru firme, dar si persoane fizice. A fost facuta cu functia exacta sa te duca din punctul A in punctul B fara sa te ploo biggrin.gif. In timpul petrecut poti asculta muzica, te poti racori cua erul conditionat si daca Doamne-fereste faci poc, ai acum si airbag. Asta e Loganul in opinia mea. E doar o masina, care nu exprima nimic, si care poate avea multe defecte sau nu... Eu m-am convins de mai multe ori ca atat cat dai, atat primesti. De la Logan nu poti cere confort extraordinar. Daca il ceri, trebuie sa iti pui celebrele scaune de BMW (cum se facea la 1310), dar fiind f inalta, ar arata ciudat...se continua lista cu cotiera si alte-alea....ca sa ai performante, trebuie sa schimbi roti si alte alea ca sa nu te rastorni. E o masina pentru un mers civilizat din punctul a in punctul b, fara excese. Altceva nu i se poate cere. Oricum, este un pas in fata, in vechea 1310, in cazul unui accident, fierum mort avea grija sa iti strapunga ficatii, macar aici ai si 1 airbag-2, in functie de buget si remuneratie. La fel, nu poti cere unui symbol confortul unui megane, cum nu poti cere unui megane confortul unei laguna..si tot asa. Cat dai atata ai, si cred ca e o oferta decenta pentru banii ceruti. In rest depinde de gusturi...cu singura remarca: masina noua e masina noua.


--------------------
Renault Clio 1.4 16v 2003 bicorp
Clio II Bicorp, Pack Expression, 1.4 16V 98cp, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
24 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th June 2024 - 12:28
Dacia