Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Laguna III Dynamique 2,0 dCi, Gris Ardoise (KND)

kiphtea69
post 16 May 2009, 21:22
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 8 May 09




O sa va spun pe scurt istoria achizitionarii acestei masini urmand apoi sa revin cu impresii mai detaliate si , in mod evident, cu savuroasele poze.
Luni pe la pranz am sunat la un dealer Serus unde am discutat cu o domnisoara amabila ce mi-a rezervat in urma unei discutii aceasta masina. Actele le-am depus joi la 12 (leasing) iar vineri la 17.20 plecam cu masina din curtea dealerului.

Dupa cum spuneam si in titlu, masina este un 2.0 dCi 150 cp varianta Dynamique.
Cu voia lui Div, voi copia de pe threadul lui dotarile standard (comoditate)

Dotari standard


4 jante aliaj usor 17"
A.B.S. + A.F.U. (Asistenta la Franarea de Urgenta), aprindere automata a avariilor la deceleratie puternica
Aer conditionat cu reglare automata separata stanga/dreapta si captor toxicitate
Airbag-uri frontale adaptabile pentru sofer si pasager ( cu posibilitatea dezactivarii airbag-ului pasager)
Airbag-uri laterale torace-bazin pentru locurile din fata, airbag-uri laterale cap pentru locurile din fata si din spate
E.S.P. (Control dinamic al traiectoriei), ASR
Functia " Follow me home"
Geamuri electrice fata si spate cu sistem anti-prindere; geamuri si parbriz cu tenta
Inchidere centralizata si demaraj cu card
Oglinzi retrovizoare in ton cu caroseria, electrice si degivrante, asferica pe partea soferului si cu semnalizatoare integrate
Praguri de usi (fata) cu insertii aluminiu gravate "Laguna"
Proiectoare fata eliptice cu halogen si blocuri optice spate cu leduri
Scaune fata cu reglare manuala pe inaltime/longitudinal/inclinare si reglaj manual lombar pentru sofer
Senzor de lumina si de ploaie
Sistem ISOFIX de prindere a scaunului copil pentru locurile pasager laterale spate
Stergatoare parbriz "flat blade" si stergator luneta "inteligent" ( activare automata a stergatorului luneta la cuplarea marsarierului)
Tapiterie mixta, piele cu material textil de culoare carbon inchis;scaune fata design sport cu intariri laterale
Tempomat (Dispozitiv pentru reglarea automata a vitezei) si limitator de viteza
Tetiere fata reglabile fata/spate si pe inaltime si 3 tetiere spate
Volan imbracat in piele, reglabil pe inaltime si in profunzime

Ca si dotari optionale ar fi :

Trapa panoramica cu actionare electrica
Radio 6CD cu mp3 Auditorium Cabasse 230W magazie 6CD in plansa de bord , 9 difuzoare si satelit de comanda la volan
Sistem de asistenta la parcare+oglinzi retrovizoare exterioare cu reglaj electric, degivrante, cu tenta albastra si rabatabile electric.

Pe langa cele de mai sus, am mai primit gratuit o alarma Viper si un set de covorase din cauciuc special destinate Lagunei.

Primele impresii sunt foarte bune, motor de exceptie, finisaje foarte bune (peste Passat, sub Passat CC) .
Din pacate la partea de design si aspect general, odata cu achizitionarea masinii mi-a cam disparut obiectivismul, deci va rog sa ma scuzati daca o consider chiar frumoasa.

O sa revin destul de curand cu poze si cu partile rele insa intre timp va intreb un lucru ce ma sacaie rau.....cum fac sa nu mai scartaie trapa cand e cald ? Se uzeaza cu timpul ?


--------------------
asd dsa 2005 - b-14-xxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 16 May 2009, 23:27
Post #2


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




Poze ! ! !
Sa o stapanesti sanatos!


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sheffield
post 16 May 2009, 23:44
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 176
Joined: 12 April 06
From: Bucuresti




Sa o stapanesti sanatos... vrem poze biggrin.gif


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT 2008 Trend
Ex DSN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 17 May 2009, 19:50
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Ce atatea scuze? Doar e cea mai frumoasa si cea mai buna masina de la clasa medie, care in varianta Privilege se joaca cu asa zisul interior de la Passat CC.
Drum bun si fara niciun fel de probleme!


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dansora
post 17 May 2009, 20:15
Post #5


CISA


Group: Members
Posts: 480
Joined: 19 October 06
From: Orasu'lu'Bucur/Curtea de la AG




Poze poze poze !!! Cum se aude Cabasse-ul de 230 W cu 9 difuzoare?
Al 9-lea difuzor e subwooferul? Si daca da, unde e montat?


--------------------
Kia Proceed GT 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kiphtea69
post 17 May 2009, 23:32
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 8 May 09




OK , revin cu cateva impresii dupa primele zile cu simpatica.
In primul rand trebuie sa repet cat de uimit am fost de rapiditatea cu care masina a ajuns in posesiea mea (noastra). Joi la pranz depus dosarul leasing , vineri seara plecat cu masina acasa.
Vineri seara am plecat din Bucuresti. Am condus eu insa drastic restrictionat de limitatorul L.A.G.U.N. ( Logodnica ce Atentioneaza cand Gonesc ca Un Nebun)
Am reusit cateva depasiri din scurt pana in 2700 rpm si am adormit incantat.
Sambata a fost zi de vizionare.
10000000 de perechi de maini au pipait cele mai intime locuri ale Lagunei si s-au minunat care mai de care de cate un gadget. Unii de trapa, altii de jantele pe 17" e.t.c.
By the way.....trapa e de mare senzatie numai ca scartaie cand e cald. Aveti vreo solutie pentru problema asta ?
Stand la un gratar si privind-o, mi-am dat seama ca mi-a disparut orice urma de obiectivism.....o consider superba si de aceea nu pot critica prea tare atitudinea lui Modus, insa consider ca Passat CC este un pic peste Laguna la capitolul interior.
Azi de dimineata (duminica) am luat drumul spre Cluj, alegand traseul prin Sibiu pentru a vizita niste prieteni si ocazia de a ne lauda cu noua achizitie.
E remarcabil cat de mitocan si arogant te face o achizitie de acest gen. Asta e smile.gif .
Pana la Sibiu a condus logodnica mea (trebuie sa precizez ca masina va fi condusa in mare parte de logodnica mea, eu fiind doar sofer ocazional in vacante sau drumuri mai lungi).
Toata autostrada a facut-o cu Cruise Control si a fost foarte incantata. Eu nu.
Spre deosebire de strictetea rodajului ce-mi era mie servita cu o seara inainte, acum imi erau servite fraze de genul : hai ca-i mai depasesc p-aia 4 si apoi o las la 2300 !
Oribil !
O sa mai presar pe parcurs si bile negre ale masinii.
1- Stiu ca e traditia renault, dar cine a considerat ca utilizezi mai des cruise control decat sistemul audio si implicit sa aseze controlul vitezei de croaziera pe volan iar cel pentru audio in spatele acestuia. Stupid.
2- Treptele 1 si 2 de viteza ...prost etajate, cu resurse mici de putere alocate si cu treapta 1 foarte ciudat de utilizat in conditii de mers bara la bara la deal.
3- Scartaie trapa
4- Loc destul de mic in spate (am facut greseala sa ma urc acum ceva timp in noul Superb......Holly Sh*T)
5- Torpedou minuscul
6-Boxele de joase ale sistemului audio impreuna cu buzunarele usilor.....distorsioneaza si tremura plasticul buzunarelor).......daca o sa am posibilitatea , o sa schimb respectivele boxe.

Dupa cum se poate observa, nu m-a parasit in totalitate obiectivismul.
Sa revenim acum la partile bune, care , Slava Domnului, sunt cu nemiluita.
1- Izolarea fonica - foarte bine facuta
2- sunetul motorului, discret chiar si la ralanti cu geamul deschis
3-Puterea motorului.....am condus ceva motoare diesel la viata mea insa acest motor e unul ce merita incercat de oricine.
4- masina e in mediul ei la drum intins. Odata asezata pe drum, o mai dezlipesti ci spatula.
5- depasirile sunt o joaca (strict in turatiile de rodaj). Sunt curios cum o sa fie dupa.
6- Factorul wow...... chiar daca nu este o masina frumoasa la prima vedere, atrage involuntar priviri. Sper ca am citit eu bine in ochii respectivilor , admiratie si nu compatimire smile.gif .
7- Culoarea - la inceput in poze nu-mi dadeam seama cam ce-mi inspira culoarea aia, insa acum sunt captivat de ea.

Mai sunt si altele dar e tarziu acum si-mi aluneca din sinapse. O sa pun si niste poze insa la randul meu cer si eu ceva de la voi. Niste raspunsuri de la cei ce cunosc modelul :

1- Cum fac sa salvez mai mult de 6 posturi de radio in memorie (Cabasse) ?
2- Farurile in pozitia Auto cum se aprind ziua ? (nu m-am uitat inca)
3- Are ceva daca le las mereu pe faza scurta si se sting ele automat ?
4- Cat si cum ar trebui facut rodajul ?
5- E normal sa curga condens de laerul conditionat cat sa formeze o mica baltutza(diametru de 5 cm) in 10 min ?
6- Cum setez cresterea volumului in functie de viteza ?
7- La programele de spalatorie are ceva daca aleg cel cu ceara (ma refer daca dauneaza cumva functionarii trapei) ?

Multumesc celor ce au avut rabdarea sa citeasca episodul "Baliverne 2" si revin in curand cu alte impresii.
O saptamana buna la toata lumea !DSC_3668.JPG ( Size: 135.47k ) Number of downloads: 1741


Attached thumbnail(s)
DSC_3675.JPG ( Size: 151.32k ) Number of downloads: 1913
DSC_3723.JPG ( Size: 181.88k ) Number of downloads: 1925
DSC_3726.JPG ( Size: 193.13k ) Number of downloads: 1894
DSC_3755.JPG ( Size: 108.69k ) Number of downloads: 1947
DSC_3790.JPG ( Size: 161.16k ) Number of downloads: 655


--------------------
asd dsa 2005 - b-14-xxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 17 May 2009, 23:50
Post #7


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




5.e normal.


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 17 May 2009, 23:58
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




2. daca sunt pe auto, nu se aprind ziua, trebuie sa le treci pe manual (cel putin asa e la clio)
3. nu


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C Valentin
post 18 May 2009, 09:58
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 11 May 09




NOROCOSULE !!! Nu-mi vine sa cred cat de repede ai luat-o. Eu inca astept...era vorba sa mi o aduca vineri sad.gif de undeva de pe langa Craiova...dar m-au amanat pentru saptaman asta.
Am aceeasi echipare cu a ta, tot ce difera e lipsa trapei si sistemul audio de 2xxW; in rest totu la fel biggrin.gif.

In legatura cu picaturile de apa...e normal, condens.
Pune te rog mai multe poze cu exterioru masinii. Sunt foarte curios cum arata culoarea in realitate.

PS: de la ce dealer ai luat-o?


Later edit....am vazut despre ce dealer e vorba...scria pe numar.... smile.gif Sa o stapanesti sanatos.


This post has been edited by C Valentin: 18 May 2009, 10:00


--------------------
Renault Symbol 2004
Renault Laguna 3 - 2.0 Diesel - Dynamic + mai multe optionale
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 18 May 2009, 13:10
Post #10


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




QUOTE(Modus @ 17 May 2009, 20:50)
Ce atatea scuze? Doar e cea mai frumoasa si cea mai buna masina de la clasa medie, care in varianta Privilege se joaca cu asa zisul interior de la Passat CC.
Drum bun si fara niciun fel de probleme!
*



as vrea sa zic ceva dar ma abtin ca stric frumusete de topic.

Ontopic: Sa o conduci sanatos kiphtea69! Arata foarte bine!
Cat despre tremuratul fetelor de usa, iti recomand o insonorizare in loc sa schimbi boxele. Un pachet de Dynamat Door Kit si o cutie de pasta Brax de insonorizare ti-ar ajunge. Si iesi mai ieftin decat cu boxele, iar rezultatul va fi cu siguranta satisfacator. Plus ca nu afectezi garantia.

"1- Cum fac sa salvez mai mult de 6 posturi de radio in memorie (Cabasse) ?
2- Farurile in pozitia Auto cum se aprind ziua ? (nu m-am uitat inca)
3- Are ceva daca le las mereu pe faza scurta si se sting ele automat ?
4- Cat si cum ar trebui facut rodajul ?
5- E normal sa curga condens de laerul conditionat cat sa formeze o mica baltutza(diametru de 5 cm) in 10 min ?
6- Cum setez cresterea volumului in functie de viteza ?
7- La programele de spalatorie are ceva daca aleg cel cu ceara (ma refer daca dauneaza cumva functionarii trapei) ?"

1- habar n-am, am si eu tot cabasse, dar nu ascult radio tongue.gif
2- invarti spre inainte butonul de pe maneta din stanga
3- nu
4- parca 1000 km pana in 2500 ture. Dar nu sunt sigur
5- da
6- ai un buton pe player pe care scrie expert. Tii apasat pe ala si cauti p-acolo.
7- nu iti recomand sa o speli la spalatorii automate. Nu stiu daca are vreo treaba ceara cu functionarea trapei.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 18 May 2009, 13:34
Post #11


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




Ai cumparat masina la oferta ?


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 18 May 2009, 20:43
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




Ce preturi..... sad.gif ....si eu nu am malai rezervat pt. asa ceva....


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 18 May 2009, 21:20
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




NU stiu ce oferta au astia pe renault.ro, dar pe serus .ro e cu vre-o 2000e mai jos.

S-o stapanesti sanatos!

This post has been edited by St: 18 May 2009, 21:28


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robyvol33
post 18 May 2009, 23:04
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 809
Joined: 5 May 07




Salut. sa o stapinesti sanatos .Mama la cite gadget-uri are pe linga masina mea(supernova) parca eu ma aflu in epoca primitiva si tu secolul xxI Ce mai superba!!! peacefingers.gif


--------------------
opel astra 1.7cdti ex.dacia supernova 1.4 2001
Urasc trufia,minciuna si prostia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
div
post 19 May 2009, 15:39
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 13 March 05
From: Bucuresti




kiphtea69, sa stapanesti sanatos masinuta, sa te poarte cu bine unde ai/aveti nevoie.

Pot sa spun ca sunt in foarte mare parte de acord cu impresiile tale legate de Laguna.
QUOTE(kiphtea69 @ 18 May 2009, 00:32)
By the way.....trapa e de mare senzatie numai ca scartaie cand e cald. Aveti vreo solutie pentru problema asta ?

Si la mine scartaie cand e cald, de fapt nu intotdeauna, n-am identificat inca algoritmul. "Ungerea" prin deschiderea si inchiderea repetata am observat ca rezolva problema smile.gif

QUOTE(kiphtea69 @ 18 May 2009, 00:32)
1- Stiu ca e traditia renault, dar cine a considerat ca utilizezi mai des cruise control decat sistemul audio si implicit sa aseze controlul vitezei de croaziera pe volan iar cel pentru audio in spatele acestuia. Stupid.
2- Treptele 1 si 2 de viteza ...prost etajate, cu resurse mici de putere alocate si cu treapta 1 foarte ciudat de utilizat in conditii de mers bara la bara la deal.
3- Scartaie trapa
4- Loc destul de mic in spate (am facut greseala sa ma urc acum ceva timp in noul Superb......Holly Sh*T)
5- Torpedou minuscul
6-Boxele de joase ale sistemului audio impreuna cu buzunarele usilor.....distorsioneaza si tremura plasticul buzunarelor).......daca o sa am posibilitatea , o sa schimb respectivele boxe.

1. O sa te obisnuiesti cu asta smile.gif
2. Treapta 2 o fi cum o fi, dar treapta 1 mi se pare extrem de lenesa. Am incercat sa rup aderenta la plecarea de pe loc si n-am reusit cu nici un chip.
3. Cateodata smile.gif
4. Da, Superb e un monstru de masina dpdv al spatiului interior si al portbagajului. Mie in schimb nu mi se pare ca Laguna are spatiu mic in spate. Daca la spatiul dintre banchete ar putea da impresia asta, sezutul banchetei spate este in schimb foarte lat.
5. Da, si adaug la asta si spatiile de depozitare cvasiinexistente.
6. Aceeasi impresie o am si eu.

QUOTE(kiphtea69 @ 18 May 2009, 00:32)
Niste raspunsuri de la cei ce cunosc modelul :

1- Cum fac sa salvez mai mult de 6 posturi de radio in memorie (Cabasse) ?
2- Farurile in pozitia Auto cum se aprind ziua ? (nu m-am uitat inca)
3- Are ceva daca le las mereu pe faza scurta si se sting ele automat ?
4- Cat si cum ar trebui facut rodajul ?
5- E normal sa curga condens de laerul conditionat cat sa formeze o mica baltutza(diametru de 5 cm) in 10 min ?
6- Cum setez cresterea volumului in functie de viteza ?
7- La programele de spalatorie are ceva daca aleg cel cu ceara (ma refer daca dauneaza cumva functionarii trapei) ?
*


1. Exista mai multe moduri de salvare a posturilor in memorie. Unul dintre ele este modul "List" care iti permite sa salvezi pana la 50 de posturi.
2. N-am inteles prea bine intrebarea. Daca ai functia "lumini de zi" activata (din computer-ul de bord - Settings), se vor aprinde luminile de zi cand te afli pe pozitia Auto. Luminile de zi sunt diferite de pozitii, respectiv de faza scurta, se aprind doar farurile, nu si stopurile sau luminile din bord.
3. Eu le las mereu pe Auto, dar nu are nimic daca le lasi pe faza scurta.
4. Ca la carte smile.gif 1500 km sa nu depasesti 2.500 rpm. Eu asa l-am facut, chiar daca mi-a fost foarte greu. Tot in carte spune ca motorul isi va da drumul pe deplin dupa 6.000 km.
5. Da, e normal.
6. Nu am acum in fata masina, din cate imi amintesc e al doilea buton din stanga de la Cabasse. Ai acolo posibilitatea sa alegi cat de mult sa creasca volumul in functie de viteza.
7. Nu stiu, nu sunt expert, dar nu vad cu ce ar dauna. Trapa este etansa, mecanismul ei n-ar trebui sa fie afectat. Si oricum, ceara nu este un compus coroziv smile.gif

This post has been edited by kiphtea69: 26 May 2009, 23:38


--------------------
Renault Laguna III 2008 Dynamique 2.0 dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kiphtea69
post 26 May 2009, 20:30
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 8 May 09




In continuare masina merge super bine si deja primele trepte au inceput sa se mai lase si devin mai placute.
2 probleme am si eu.
Prima e legata de partea de sub volan. Mi se pare ca lipseste un capac sau ceva de acolo de jos. Poate cand mi-au montat alarma. Se vede baza pedalei, aia cu burduful ala sau nu stiu ce cauciuc. Poate atasa cineva niste poze cu partea aia ?
La atasat vine si a doua mea problema. NU POT ATASA POZE PE FORUMUL asta. Am incercat de pe doua calculatoare si nu a mers. Primele poze puse au fost de pe laptopul de servici insa acum vad ca nu mai merge nici de pe ala. E vreo cerinta ceva ?


--------------------
asd dsa 2005 - b-14-xxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 26 May 2009, 21:02
Post #17


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




Pozele sunt la rezolutie prea mare smile.gif fa-le si tu mai mici si or sa mearga !


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kiphtea69
post 26 May 2009, 23:52
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 8 May 09




Crad ca ai dreptate. Le-am facut mult mai mici si vvad ca ar merge. Mai adaug cateva cu frumoasa smile.gif
P.S.
Ala e brelocul posesoarei. Cheia mea va veni intr-o editie urmatoare smile.gif

Attached thumbnail(s)
DSC_3741.jpg ( Size: 182.44k ) Number of downloads: 594
knight_rider.jpg ( Size: 133.24k ) Number of downloads: 527
DSC_3775_3_4.jpg ( Size: 1.73mb ) Number of downloads: 580
Brelocul_Ei.jpg ( Size: 1.2mb ) Number of downloads: 634
DSC_3680.jpg ( Size: 570.51k ) Number of downloads: 626
DSC_3720.jpg ( Size: 1.51mb ) Number of downloads: 643
DSC_3736.jpg ( Size: 281.06k ) Number of downloads: 522
DSC_3738.jpg ( Size: 389.87k ) Number of downloads: 519
DSC_3743.jpg ( Size: 230.04k ) Number of downloads: 538
DSC_3749.jpg ( Size: 335.15k ) Number of downloads: 455
DSC_3752.jpg ( Size: 348.76k ) Number of downloads: 411


--------------------
asd dsa 2005 - b-14-xxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 27 May 2009, 07:16
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




Foarte frumoasa smile.gif Sa te bucuri de ea .


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
korn
post 27 May 2009, 15:41
Post #20


Made in France


Group: Members
Posts: 164
Joined: 25 June 07




Cred ca te-am vazut ieri pe nerva traian! Ma uitam la masina si nu stiam, daca este a mea, ca nu prea iesea nuanta!


--------------------
Peugeot 508 Allure MMXII
Ex Dacia 1310 TLE
Ex Dacia Logan 1.4 MPI Preferance
Ex Citroen C4 SX HDI
Ex Renault Laguna III 1.5 dCi
Peugeot 508 Allure
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kiphtea69
post 28 May 2009, 08:06
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 8 May 09




Nu eram eu. Zona mea e mai mult Tineretului. Mai e pe aici inca una argintie dar am impresia ca e Privilege. Masina nu am mai miscat-o de vreo 3 zile, folosesc masina de firma sau cand e aglomerat rau , metroul.
Ma tot gandeam, daca aveti idee, ce lucruri mai pot fi puse aftermarket ?
Sper exemplu, sistemul maini libere se poate pune ? Bluetooth-ul ?
Mai pun cateva poze ramase

This post has been edited by kiphtea69: 28 May 2009, 08:25

Attached thumbnail(s)
DSC_3745.jpg ( Size: 562.28k ) Number of downloads: 415
DSC_3746.jpg ( Size: 511.29k ) Number of downloads: 396
La_Dealer1.jpg ( Size: 344.75k ) Number of downloads: 394
DSC_3808.jpg ( Size: 544.06k ) Number of downloads: 410


--------------------
asd dsa 2005 - b-14-xxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 May 2009, 08:50
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Sistemul maini libere Bluetooth poate fi pus aftermarket la Renault.


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kiphtea69
post 28 May 2009, 09:47
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 8 May 09




Pai si se schimba satelitul de pe volan ? Ai idee ce se schimba / adauga si poate chiar cat costa ?


--------------------
asd dsa 2005 - b-14-xxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 May 2009, 10:04
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Uite aici jos de tot http://www.renault.ro/vn/new_laguna_f2/p7.php

Cat costa asa nu stiu, trebuie sa intrebi la concesionarul Renault de unde ti-ai luat superba masina.


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
div
post 28 May 2009, 17:09
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 13 March 05
From: Bucuresti




kiphtea69, frumoase pozele, daca tot vorbeam de pasiuni comune nu de mult smile.gif


--------------------
Renault Laguna III 2008 Dynamique 2.0 dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pcs
post 28 May 2009, 18:28
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 413
Joined: 8 November 08
From: Bethoncourt, FR




La mine satelitul are 4 butoane si o rotita si comanda atat radioul, cat si telefonul prin BT


--------------------
Dacia/Renault Logan1.6/Laguna3 2.0dci/Clio4 0.9/Megane4 1,33 05 Ambition/08 Privilege/15 Intense/19 Intense GT - GQ286YT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kiphtea69
post 29 May 2009, 11:01
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 8 May 09




Merci modus pt link, intr-adevar cred ca se poate pune aftermarket dar trebuie schimbat satelitul, deoarece la mine are butoane de volum, rotita de scroll, buton de mute/pause si nu stiu daca are si buton de source. Deci nici urma de telefon.
Mersi Div de aprecieri insa nu prea am apucat sa o pozez prea tare ca am tot alergat.
Din pacate am observat ieri prima zgarietura pe portiera dreapta.
Am parcat departe de trotuar temandu-ma mai mult sa nu fiu prea in strada, dar se pare ca romanii sunt mai grasi decat credeam si cred ca poarta si tinte la blugi.
Asta e. Sper sa ii pot da un polish.
Acum am citit pe thredul lui Div de nemultumirea cu mp3 scroll. Si mie mi se pare stupid. Dar tu cum ziceai ca poti vedea tot numele ? Pe ce trebuie sa apesi ?
Masina merge din ce in ce mai bine. a mai scazut si consumul in conditiile in care mi-a luat 7,8 la drum intins in rodaj (deci menajata) si acum in bucuresti mi-a scazut consumul la 7,6 cu frecvente episoade de talpa - iute. Aseara ma intorceam pe Victoriei si am mers mult timp in paralel cu o Laguna Privilege gri inchis ceva cu numere IF ** RLR . DIn spate mi-au placut f tare stopurile si cum se distinge din restul masinilor dar mi s-a parut foarte inalta, aproape cocosata de inalta.
As vrea sa cumpar tavita de portbagaj acum si niste produse de cosmetizare interioara (odorizante si ceva spray antistatic mat). Imi puteti recomanda ce mai folositi voi pt ingrijirea doamnei frantuze ?

This post has been edited by kiphtea69: 29 May 2009, 11:15


--------------------
asd dsa 2005 - b-14-xxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian00
post 29 May 2009, 21:43
Post #28


....................


Group: Members
Posts: 1.463
Joined: 2 April 08
From: Alba




Foarte frumoasa culoarea.


Sa ai parte de ea kiphtea69,e o masina foarte frumoasa!

This post has been edited by Adrian00: 29 May 2009, 21:44


--------------------
Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
div
post 30 May 2009, 13:36
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 13 March 05
From: Bucuresti




kiphtea69, ultimul buton din dreapta, cel cu un T la baza lui.

De zgarieturi nu ai cum sa te feresti. Si eu sunt resemnat, mai devreme sau mai tarziu voi avea parte de ele.


--------------------
Renault Laguna III 2008 Dynamique 2.0 dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel_renault
post 10 Jun 2009, 13:55
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 11 November 08
From: TG-MURE$




frumoasa culoare multi km fara probleme happy.gif


--------------------
renault megane renault megane 2000 Hatchback..1.6.16v-107
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 01:56
Dacia