Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme Poiztie, Semnalizare si dezaburire spate., Probleme Poiztie, Semnalizare si dezaburire spate.

ralpo
post 10 Jun 2022, 23:50
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 20 May 21
From: Cluj-Napoca




Salutare,

După cum spune și titlul postului, dupa un citybreak in bratislava, la plecare, am observat ca semnalizarea stanga suna mult mai repede fata de cum suna normal. Am oprit, am veriricat becurile si, intradevar, becul de semnalizare stanga spate nu mai mergea. Am dat stopul jos, dar becul parea in ordine, asa ca am presupus ca este altceva si o sa-l rezolv in tara.

Am intrat in Romania, am oprit in Oradea la un supermaket, am verificat farurile/stopurile/pozitiile, iar totul pare in ordine.

La intrare in Cluj, m-am trezit cu flash-uri insistente din spate (deja era noapte), asa ca am oprit si observat ca nici o pozitie de pe spate nu mai mergea, practic eram invizibil din spate.
Am dat jos un stop sa verific daca becurile sunt arse, dar nu pare a fi nici unul ars. Luminile de marsarier, stopurile de frana si semnalizarea dreapta merg perfect.

O zi mai tarziu, incercand sa dau de un electrician sa verifice masina, am observat ca nici dezaburirea pe spate nu mai merge.

Am incercat sa ma uit la releuri si la sigurante, releurile pareau in regula, iar la sigurante nu am gasit nimic ars.

A mai patit cineva asa ceva? Stie cineva vreo rezolvare? Maine merg la electrician, dar as vrea sa scap de un drum daca stie cineva vreo solutie rapida.
Nu am cunostiinte mari despre electrica/mecanica, dar abia am facut itp-ul si revizia, iar baietii de acolo nu au vazut nimic in neregula acolo.
Masina nu are nici multi KM, are abia 95k, deci nu stiu ce ar putea fi la capitolul uzura.

Clio 1 Symbol 1.5 dci 65 cai, 2008

Multumesc aniticipat!


--------------------
Renault Symbol 2008 - CJ11FIY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 10:34
Dacia