Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Bucsa Cadru Motor, Inlocuire

Holistic
post 17 Oct 2020, 13:30
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 9 June 19




Salut,

A reusit cineva sa inlocuiasca bucsa de la jug pentru Megane 1 Classic 1.6 16V 2002? Am cautat pe forum dar nu am gasit decat informatii pentru Megane 2, si nu vad o compatibilitate intre ele.

Remarc un cloncanit de pe partea dreapta la trecerea peste denivelari de ceva timp. S-au schimbat asa:

-caseta directie,
-bucsi bara stabilizatoare;
-arcuri;
-flanse amortizor;
-bielete directie;

La nicio constatare nu s-a depistat sursa, mergandu-se pe aproximari. Am remarcat insa ca atunci cand a fost inlocuita caseta de directie, cand s-a dat jos cadrul motor, exista o bucsa pe partea dreapta (doar pe partea dreapta??) in care intra un surub de prindere lung, care la mine are partea cauciucata rupta... practic a fost extras surubul cu bucsa cu tot, si asa a si fost introdus la loc, deoarece baietii nu au reusit sa gaseasca piesa.

Am investit destul de multi bani pana acum si sper ca asta sa fie cauza problemei. Va rog, daca ma puteti ajuta cu un mecanic/service bun pentru Megane 1, sau un cod pentru aceasta piesa, eventual sugestii pentru alte posibile surse ale acestui zgomot?

Multumesc!


--------------------
Renault Megane 1 2002 Classic 1.6 107CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 18 Oct 2020, 09:29
Post #2


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Sunt deschise cateva topice unde se ofera cod piesa dupa seria VIN....nu mai trebuie deschis alt topic nou.

Cod bucsa jug 7700779772...asa ca ajutor.

Aici se inchide....cu rugamintea sa cauti pe forum inainte sa deschizi alt topic nou penru subiecte deja discutate.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 19:25
Dacia