Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Avem o noua problema: CIUMONK

paulp
post 16 Apr 2004, 17:58
Post #1


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Azi m-am lovit de o problema la care am incercat sa-i dau de cap. Se pare ca mai am de lucrat cu copiii pentru a le putea intelege comportamentul.
Userul din subiect a primit din partea mea mai multe atentionari pentru comportament agresiv si i-am inchis citeva topicuri in care dezbatea subiecte discutate si rasdiscutate, precum si subiecte care n-au nici o legatura cu realitatea.
http://www.daciaclub.ro/viewtopic.php?t=4778
http://www.daciaclub.ro/viewtopic.php?t=4838
I-am lasat totusi deschis subiectul cu oxidul de azot ca pare promitator si vine cu date concrete.
Ca urmare, am primit urmatoarele mesaje din parte acestuia:

QUOTE
Bună paulp,

Urmează un mesaj trimis de către Ciumonk prin intermediul contului dumneavoastră pe DaciaClub. Dacă acest mesaj este spam, conține comentarii abuzive sau are vreun conținut ofensiv, vă rugăm să contactați webmaster-ul forumului la urmatoarea adresă:

daciaclub@rdslink.ro

Vă rugăm să includeți acest email (mai ales header-ele).
Adresa de întoarcere pentru acest mesaj a fost setată către Ciumonk.

Urmează mesajul care vă este adresat:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tait
e tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tait
e tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te taite tai te tai te tai te tai te tai te tai

-------------------------------------------------------

Acesta a fost mesaj primit pe mail.
De asemenea am mai primit 2 mesaje pe mesageria privata:
QUOTE
De la: Ciumonk  
La: paulp  
Trimis: 16 Apr 2004 06:10 pm  
Subiect: CE IMI INCHIZI TU TOPICURILE?    
HA MA BA BAI MA BA HA

_________________
 

si al doilea
QUOTE
De la: Ciumonk  
La: paulp  
Trimis: 16 Apr 2004 06:31 pm  
Subiect: de abia astept sa ma scoti din forum!!    
ca m-am saturat de voi  
ps o sa te tai eu

_________________
 


Dupa cele citite mai sus spuneti-mi cum sa procedez mai departe.
Am 3 variante:
1. Sa-l ignor si sa fac mai departe asa cum am facut si pina acum, adica sa moderez asa cum ma pricep eu mai bine.
2. Sa cer excluderea lui de pe forum si BAN permanent.
3. Sa ma adresez politiei, pentru ca amenintarile cu moartea stiu ca sint pedepsite prin lege, si, desi pustiul n-are inca 14 ani, taica-su raspunde pentru prostiile lui.


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sod
post 16 Apr 2004, 18:09
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 312
Joined: 20 December 03
From: Iasi




poate vrea sa te taie de pe lista celor la care trimite felicitari. Oricum, e inadmisibil comportamentul. Nu are rost de mers la politie si de astea. Un ban temporar poate ii ajunge. Ma gandesc acum daca ar fi cumva deplasata o masura care sa ceara ca cei inscris i sa aiba permis (chiar si suspendat) sau macar 18 ani.


--------------------
Renault Megane Estate Privilege dCI - B-xx-GNU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
viulian
post 16 Apr 2004, 18:22
Post #3


Que ?


Group: Members
Posts: 356
Joined: 22 March 04
From: Bucuresti




Da.. eu zic BAN permanent pe IP. Macar stai linistit..
Amenintari cu moartea.. hm.. e doar sa se dea mare. Poate ii place cum omoara taica-su porcii, si fantasmeaza si el sa faca si el asa ceva.
Trateaza-l cu indiferenta, ban si gata.
Opusul urii este indiferenta, si sincer cred ca asta o sa-l stresseze cel mai mult.


--------------------
Dacia 1310S - CT-26-VID
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 16 Apr 2004, 18:24
Post #4


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




Aaah, deci n-a fost prea departe de ceea ce am scris eu pe topicu' lui cu nosu' smile.gif, eu as zice sa aplici punctul 2 (oricum s-a saturat de forumu' asta). Poate se mai maturizeaza, scapa de pubertate si revine peste vreo citiva ani cu o alta atitudine.


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
"Să fii patriot în România înseamnă să puți a iesle în timp ce constați că toate celelalte popoare ne sunt inferioare."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sod
post 16 Apr 2004, 18:31
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 312
Joined: 20 December 03
From: Iasi




ban pe IP zic eu ca e greu, probabil omul intra de la un cafe unde sta cu banii cu care l-au trmis ai lui sa ia paine.

Eu zic ca ar trebui sa se aplice regulile tribale pe acest forum. Nu zic sa-l fierbem pe copil si sa-l consumam pe frunze de palmier, ci sa ne gandim ce aduce el comunitatii. Daca aduce exclusiv prejudicii, sa fie elegant izgonit.


--------------------
Renault Megane Estate Privilege dCI - B-xx-GNU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 16 Apr 2004, 18:33
Post #6


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Păi ce se faci băi nene cu copiii ăștia imbecili din zilele astea....
Tăiați-i dobitocului contu' că aici nu suntem în curtea școlii speciale pentru retarzi!
Când o să învețe să se poarte, poate, acum merită BAN!


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciumonk
post 16 Apr 2004, 19:50
Post #7


EPURUL UCIGAS


Group: Members
Posts: 429
Joined: 10 April 04
From: Oradea




cand am vazut ca unii mi-au spus puisor si ca altii nu au crezut ca eu pot sa repar un motor sau o masina m-am suparat putin :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
si faza cu"te tai te tai te tai" a fost numai pt fun
so sorry pt atitudinea mea :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: sad.gif sad.gif sad.gif


--------------------
Fiat 500,Fiat 600 `64 Fiat 600 VTM, `65 VW 1200 - BH-xx-xxx;BH-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 16 Apr 2004, 20:07
Post #8


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




din pacate ar trebui sa inveti sa gandesti inainte sa spui (tastezi) ceva.
pentru fun sau poate nu, tatal tau raspunde pentru greselile tale pana implinesti 18 ani. si tot el raspunde de cafteala pe care ti-o iei.

asa ca cere-ti scuze fata de paul (care ar putea sa-ti fie si tata) si daca te iarta poate sarim peste ban.


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLEX
post 16 Apr 2004, 20:08
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 570
Joined: 14 November 03
From: Bucuresti




QUOTE

si faza cu\"te tai te tai te tai\" a fost numai pt fun  

Ahhhh! dumneavoastra va distrati trimitind prin posta amenintari cu moartea! ... dati dovada de un foarte ascutit simt al umorului, sinteti bestial!
QUOTE

so sorry pt atitudinea mea

Ca in filmele americane ... cred ca ati vazut prea multe ...
QUOTE

cand am vazut ca unii mi-au spus puisor  

... care este ...
QUOTE

si ca altii nu au crezut ca eu pot sa repar un motor sau o masina m-am suparat putin  

Serios? si asta e un motiv intemeiat ca sa lasati nervii sa bintuie pe net? aveti o parere mult prea buna despre dvs. daca credeti ca va puteti supara cind vi se nazare pe oricine ...

S-ar putea ca parerile dvs. de rau sa fie sincere, dar eu zic ca meritati o pedeapsa pe masura faptelor dvs. ... poate asta va va responsabiliza un pic pentru multii ani pe care ii veti mai avea de trait ... salutare, domnule! eu zic sa ne luam adio de la dvs. pentru vreo 6 luni, poate veti avea timp sa reflectati asupra lucrurilor pe care le aveti de facut in continuare!


--------------------
Daewoo Matiz Fiat 600D
"Inainte de a cumpara sau utiliza un produs cititi cu atentie instructiunile de utilizare"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 16 Apr 2004, 20:14
Post #10


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Pentru toata lumea
QUOTE

De la: Ciumonk  
La: paulp  
Trimis: 16 Apr 2004 07:34 pm  
Subiect: scuze,ai dreptate    
nu o sa mai fac asa  
si imi dau palme

Eu il iert de data asta, deja era iertat inainte, pentru ca inca e copil, dar trebuia sa invete ca astfel de fapte nu ramin nesanctionate. Asa sint si cei care anunta aplasarea de bombe in scoli. O fac "for fun" dar parintii platesc oalele sparte.
Sper ca din toata aceasta tevatura sa invete ce inseamna limbaj civilizat si faptul ca intr-o comunitate te supui regulilor acesteia. Altfel OUT. :wink:


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 16 Apr 2004, 20:17
Post #11


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Am șters eu unele din posturile inutile!


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciumonk
post 16 Apr 2004, 20:42
Post #12


EPURUL UCIGAS


Group: Members
Posts: 429
Joined: 10 April 04
From: Oradea




multumesc pt acceptarea scuzelor si regret inca o data pentru ceea ce am facut :oops: :oops: :oops: :oops: 017.gif 017.gif


--------------------
Fiat 500,Fiat 600 `64 Fiat 600 VTM, `65 VW 1200 - BH-xx-xxx;BH-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciumonk
post 16 Apr 2004, 20:44
Post #13


EPURUL UCIGAS


Group: Members
Posts: 429
Joined: 10 April 04
From: Oradea




imi cer scuze de la toti cei pe care i-am suparat


--------------------
Fiat 500,Fiat 600 `64 Fiat 600 VTM, `65 VW 1200 - BH-xx-xxx;BH-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciumonk
post 16 Apr 2004, 20:47
Post #14


EPURUL UCIGAS


Group: Members
Posts: 429
Joined: 10 April 04
From: Oradea




s-ar putea sa-mi pun pun la loc topicul cu oxidul de azot deoarece acolo erau si niste link-uri interesante?numai cu acordul dumneavoastra! 017.gif 017.gif


--------------------
Fiat 500,Fiat 600 `64 Fiat 600 VTM, `65 VW 1200 - BH-xx-xxx;BH-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 16 Apr 2004, 23:36
Post #15


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




NU!


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 17 Apr 2004, 17:48
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Eu cred ca oricine are dreptul la o a doua sansa. E drept c-a fasolit-o rau, dar daca Paul care a fost direct vizat l-a iertat, de ce nu?


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DSops
post 17 Apr 2004, 19:20
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 663
Joined: 20 November 02
From: Timisoara




Please, nu mai face.


--------------------
Melg cu tutu la plimbale
Pe unde-i gloapa mai male.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SGN_1310
post 17 Apr 2004, 23:43
Post #18


sgn_1310


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 9 June 03
From: Buftea, judetul CALIFORNIA




P mine unul m'a amuzat.
Omul a fost frustat de interventiile moderatorului.
Eu unul nici nu ma mai interesez de ce se intampla cu mesajele mele pt ca stiu sigur ca a doua zi dispar fara urma shi fara vreo avertizare...unele e adevarat nu toate. Insa o notificare prin mp nu ar strica .
Formularea --->"te tai" e de'a dreptul hilara. Insa reactiile pe care le'a ridicat postul lui PaulP au fost de'a dreptul idioate.... sa fim serioshi mai renuntzati la spiritul de gasca shi apoi la cel de turma.
Sunt convins ca nici Paul nu s'a asteptat la reactiile astea. Asha e Paul te'ai crezut in pericol vreun momentzel or ti'a eludat cumva functia de moderator prin protestul lui "inedit"?!


--------------------
Dacia 1310 - B-xx-XSK
Inaction it's a weapon of mass destruction.....
Agitatorul sef!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 18 Apr 2004, 05:09
Post #19


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




SGN, hai sa lamuresc unele lucruri inainte de a-i cere lui Alex sa ia decizia de a inchde postul asta.
1. Faptul ca sint moderator e o chestiune care tine de o optiune a adminilor, care anul trecut cind s-a facut o rearanjare a forumului, au crezut ca eu si cu dragon putem aduce o oarecare stabilitate pe domeniul CLT. Se pare ca in ultima vreme lucrurile se agita tot mai mult in aceasta zona, iar faptul ca am solicitat inca un moderator se datoreaza tocmai acestei activitati intense. Mi se pare si normal pentru ca domeniul CLT, include masinile cu cele mai multe si mai dese probleme.
2. In general eu (pentru ca vorbesc in numele meu) nu am timp sa stau sa trimit notificari personale sau explicatii pentru fiecare mesaj pe care-l sterg sau pentru fiecare topic pe care-l inchid. Ar insemna sa nu fac altceva decit sa trimit toata ziua MP-uri. Prefer sa pun in cadrul topicului un scurt mesaj in care sa explic daca e ceva de explicat si STINGEREA.
3. De obicei incerc sa inteleg pe fiecare din membrii cu care intru intr-o discutie, dar se pare ca actuala generatie are serioase lacune in ceea ce priveste educatia, si poate aici intervine spiritul meu de parinte usor autoritar. Asta e, n-am ce sa fac, sint tata si de multe ori transfer treaba asta si in relatiile cu ceilalti mult mai tineri. Nu stiu daca esti parinte, dar probabil cind ai sa fii ai sa intelegi :wink: .
4. Am facut liceul de marina la Braila. Acolo expresia "te tai" chiar asta insemna. Brisca si "buzunar". Crede-ma ca am purtat cutit pina la 22 de ani (obisnuinta). Iar faptul de a-l scoate si a cresta pe cineva (nu era nevoie efectiv sa dai drumu la singe, ci uneori sa crestezi doar hainele icon_twisted.gif ) era ceva obisnuit atunci. De asta mi s-a ridicat singele la cap cind am primit acele "glumite" si am cerut opinia celorlalti. Remember the time... (sau cum ar zice unii "Amintirile ma chinuieste...").
5. Gata cu plingerile lui Ieremia, ca deja pustiul (baiete, sa mai ierti daca-ti zic PUSTI, dar eu am 33 de ani si tu 14, daca nu eram atent la 19 ani puteai fi al doilea baiat al meu - sau primul ca celalalt e un pic mai mic) si-a primit lectia si sper ca a invatat ceva. Iar laudarosenia, fara argumente si dovezi solide, nu face decit sa duca la discreditarea autorului si il fac bataia de joc a celorlalti.

So, Alex, please, close this topic, thank you :wink:


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SGN_1310
post 18 Apr 2004, 05:53
Post #20


sgn_1310


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 9 June 03
From: Buftea, judetul CALIFORNIA




Eu unul sunt lamurit!
Tnx Paul!


--------------------
Dacia 1310 - B-xx-XSK
Inaction it's a weapon of mass destruction.....
Agitatorul sef!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th May 2024 - 15:47
Dacia