Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Fiabilitatea Renault Symbol diesel

Hannibal
post 20 Oct 2005, 13:33
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 27 September 05




Am urmarit cu mare atentie cam tot ce s-a scris pe forum, despre Clio in general. Din cate am observat foarte putini detinatori de Clio Symbol in genere, au avut pareri pozitive. Mie sincer, nici nu mi-a sosit masina si deja sunt desumflat de alegerea facuta, dupa tot ce am citit (mai ales ca am luat-o in leasing, pt. ca altfel imi era cam greu..). A-si dorii ca posesorii de Symbol, aici ma refer in special la cei cu motoare diesel, sa isi spuna pareriile despre fiabilitate masinii si problemele( daca este cazul!!) cele mai frecvente intalnite la aceasta masina. Salutare si sa auzim numai de bine!


--------------------
Renault Symbol 1.5 dci 80cp 2005
Renault Clio Symbol 1.5 dci 80cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radari
post 20 Oct 2005, 13:37
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 217
Joined: 30 September 05
From: Bucuresti




este cea mai buna masina avand in vedere raportul pret-calitate. stai linistit, ai facut o alegere buna. io nu am bagat bani decat in consumabile.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 2006 1.6-16V
Daewoo Nubira II - 2002,1.6-105hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hannibal
post 20 Oct 2005, 13:39
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 27 September 05




Sper, sincer de cand am citit atatea, stau in fiecare zii si ma gandesc ca nu trebuia sa ma grabesc, dar deh..


--------------------
Renault Symbol 1.5 dci 80cp 2005
Renault Clio Symbol 1.5 dci 80cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 20 Oct 2005, 13:46
Post #4


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Hannibal, trebuie sa intelegi ca aici este un forum pe care lumea isi exprima pareri, nemultumiri, intrebari, etc. Daca 1, 2, 3 sau 10 posesori de Symbol, sa zicem, au o problema asta nu inseamna ca masina e proasta sau ca toate sunt la fel.
Si eu am descoperit forumul la foarte putin timp inainte sa-mi cumpar masina si eram chiar in perioada de hotarare, si la fel am citit despre o groaza de probleme, mai mici sau mai mari. Nu sunt niste probleme generale si, ca o concluzie, Renault (indiferent de model) ofera masini bune raportate la pret. Adica nu-ti iei calitatea BMW sau Toyota sau Subaru sau mai stiu eu ce, dar nici nu dai banii respectivi.
Una peste alta mai citeste si topicuri de genul "Ce imi place la masina mea" si ai sa vezi ca exista si pareri pozitive, chiar foarte multe.
Eu unul sunt multumit de alegerea facuta si daca acum, dupa 10 luni de la cumparare si 24.000 km parcursi ar trebui sa aleg din nou as alege tot Megane 2. Asta daca, bineinteles, am discuta de aceleasi resurse financiare.


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radari
post 20 Oct 2005, 13:47
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 217
Joined: 30 September 05
From: Bucuresti




QUOTE(Hannibal @ Oct 20 2005, 01:39 PM)
Sper, sincer de cand am citit atatea, stau in fiecare zii si ma gandesc ca nu trebuia sa ma grabesc, dar deh..

eu personal m-am plans si ma plang incontinuare doar de service-uri.
daca ar fi sa-mi schimb masina, mi-as luat tot reno. e adevarat ca acum pot sa "sar" la megane, dar clio difera doar ca marime si ceva gadgeturi pentru confort (care pot fi considerate mofturi, exagerand un pic).


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 2006 1.6-16V
Daewoo Nubira II - 2002,1.6-105hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alx
post 20 Oct 2005, 13:47
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.001
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti, Berceni




pai si ce ai fi luat in loc? aveai bani de bmw si nu l-ai luat? sau ce?


--------------------
Mitsubishi Outlander 1 2.0 benzina - varies
Vine valu' / Imi ia calu'
Chiar si scroafa din cotet...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 20 Oct 2005, 13:50
Post #7


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




e buna mai. si io tot numa in consumabile am bagat bani.
ce probleme majore ai vazut tu p-aici. i s-a rupt cuiva masina-n doua?
acu depinde si cum conduci...
io zic c-ai facut alegere buna. probleme apar la toate masinile. daca intri pe forumuri de la diferite marci auto o sa vezi ca peste tot is probleme. ma refer la masini gen clio (206, fabia, polo...etc)

sa vezi si pe la peugeot 206 ce de problemutze au aia. ca si la clio.
la fabia la fel...ala ca-i troncane, ala ca-i pacane, ala ca nush ce are pe la frane...etc

dac-ar fi sa te iei numai dupa ce scrie pe forum nu ti-ai mai lua nici o masina. ai trece la bicicleta. d-aia-i forum...ca omu sa-si spuna in principal problemele. cati sintem pe forum??? 50,100. din astia cati au probleme.hai sa zic ca toti.
dar in romania is mii de symboluri...pricepi.

acu io daca scriu pe forum ca nu-mi merge nush ce...gata tu nu-ti mai iei symbol.
ia-ti ca-i bun, iti zic io. cel putin al meu asa e. daaaaar...al tau s-ar putea sa se strice si sa bagi bani cacalau in el smile.gif smile.gif s-ar putea sa ai un asa ghinion incat sa stai numai prin serviceuri. dar s-ar putea sa ai si noroc. sau nu.... laugh.gif ce zici...acu mai regreti alegerea facuta? smile.gif


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radari
post 20 Oct 2005, 13:53
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 217
Joined: 30 September 05
From: Bucuresti




QUOTE(padre @ Oct 20 2005, 01:46 PM)
Adica nu-ti iei calitatea BMW sau Toyota sau Subaru sau mai stiu eu ce, dar nici nu dai banii respectivi.

n-are legatura dar am fost la SIAB si pentru BMW seria 3.noul. dezamagit total. ma uitam la finisajele din interior, la modul in care se inchid usile si imi spuneam ca nu as da un megan (sau ma rog, vreo trei) pe el.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 2006 1.6-16V
Daewoo Nubira II - 2002,1.6-105hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 20 Oct 2005, 14:07
Post #9


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Tot fara mare legatura, cei de la Top Gear au facut harcea parcea BMW atat pentru seria 3 cat si pentru seria 1. Sincer nici mie nu imi place deloc cum arata noua serie 3, in schimb ma dau in vant dupa seria 5 si bineinteles dupa orice M. Si-mi place si seria 7, na, ca sa ma injure cei care nu agreeaza designul Chris Bangle, parca.
Si cu mai mare legatura, dintr-un test comparativ Renault Megane RS, Opel Astra ZR (parca) si VW Golf GTI, Megane-ul a iesit destul de bine, si cu cele mai multe puncte bune si aspecte imbunatatite.
Si ca sa fiu si un pic on-topic, urmatoarea masina in familie s-ar putea sa fie un Clio, posibil bicorp, insa, pentru ca ei nu-i place symbol...


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
siporazvan
post 20 Oct 2005, 14:08
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 3 October 05
From: Bucuresti




Daca mai asteptai pana in martie, putei sa iti iei clio III. Am fost informat la SIAB ca atunci va fi pus in vanzare in Romania. M-am tolanit putin intr-un model expus si am regretat amarnic ca nu am mai avut rabdare 10 luni! E bestial in comparatie cu modelele clio actuale!

This post has been edited by cmandrei: 6 Mar 2006, 16:18


--------------------
renault symbol 1.5dci 82c.p. 2005 Dynamique
Dacă crezi că educația este scumpă așteaptă să vezi cât te va costa ignoranța ta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 20 Oct 2005, 14:10
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




da, dar se poate compensa prin pret. asa am si eu passat in firma luat in 2004 iar acum nu regret ca nu s-a mai asteptat un an pentru noul Passat, care costa mult mai mult si era si mai nasol.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sagetator
post 20 Oct 2005, 14:16
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 742
Joined: 8 September 05
From: O R A D E A




Băieƣi!

M-aƟ numi "cel mai curajos forumist de aici" avñnd ün vedere că m-am hotărñt asupra unui Symbol Fidji dCi 80 CP, ünainte de a da de acest forum.... ünainte de a citi prea multe despre această maƟină.

Însă acum, cñnd am răsfoit adñnc după informaƣii despre Symbol, Ɵi le cam Ɵtiu "problemele", vă pot spune că nu mi-am schimbat alegerea/părerea (spuneƣi-i cum vreƣi). Rămñn la Symbol, ün primul rñnd pt. raportul preƣ/calitate. Chiar sunt üncñntat ce confortul oferit ün banii care-i dai.

Părerea mea e că-Ɵi face toƣi banii.


--------------------
Clio Symbol Fidji dCi 82 CP gri eclipse
Megane IV Intens dCi 110cp manuala, gris titanium... o frumusețe.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
siporazvan
post 20 Oct 2005, 14:17
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 3 October 05
From: Bucuresti




Parerea ta (pentru Passat) dar in ce priveste Clio III crede-ma ca as fi asteptat si mai mult. Apropo mi-au spus si pretul aproximativ - diferenta de vreo 1000 euroi.


--------------------
renault symbol 1.5dci 82c.p. 2005 Dynamique
Dacă crezi că educația este scumpă așteaptă să vezi cât te va costa ignoranța ta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
siporazvan
post 20 Oct 2005, 14:46
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 3 October 05
From: Bucuresti




Sa va spun ce am patit cu a mea. N-au trecut 3 luni (si vreo 2000 km.) si simteam cum imi agata cand o bagam in a doua. M-am prezentat frumos la Service - Serus si dupa vreo luna au verificat-o si mi-au spus ca e vorba de "o anomalie de functionare"- ca e inelul de franare si un sincron. Drept urmare mi-au schimbat tot sistemul de asamblare, si pentru treapta a 2-a dar si pentru a 1-a. Ce-i drept au facut treaba buna ca nu am mai avut probleme de atunci si intra in viteza ca unsa. I-am intrebat daca au mai avut probleme cu asa ceva si mi-au raspuns ca sunt unicat?!


--------------------
renault symbol 1.5dci 82c.p. 2005 Dynamique
Dacă crezi că educația este scumpă așteaptă să vezi cât te va costa ignoranța ta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kata
post 20 Oct 2005, 14:47
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 342
Joined: 10 September 05
From: Bucuresti




@Hannibal

www.clubopel.com
www.vwforum.ro
www.pejo.ro
www.daewooclub.ro

etc, etc...

clio e o masina vinduta si e si normal sa vezi mai multe posturi cu pb...statistic...

crede-ma si eu am oscilat intre a-mi lua opel corsa (ca tot de opel veneam) si clio bicorp...

in final m-a convins raportul pret/dotari si sper eu...si fiabilitate...

oricum stai linistit ca tot componente Valeo, Bosch, etc o sa ai si la renault si la opel si la altele...


--------------------
Clio Bicorp Extreme nov 2005
1.2 16v, gris platine
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bunelu
post 20 Oct 2005, 15:27
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 30 September 05




Cum se manifesta "agatarea" in treapta a doua de viteza?.
Am facut cu a mea 1000 km si am impresia ca agata un pic si la mine.
Oricum eu nu regret alegerea facuta (evident inainte de a ma uita pe acest forum) mai ales ca inainte am avut DSN pe care trebuia sa o parchez cu rotile din fata pe bordura ca altfel o faceam acvariu.

This post has been edited by cmandrei: 6 Mar 2006, 16:18


--------------------
RENAULT SYMBOL FIDJI 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rty745
post 20 Oct 2005, 16:20
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 138
Joined: 31 December 04




La banii astia e cea mai buna alegere pe care puteai sa o faci.

Eu tocmai l-am vandut pe al meu, si in 58,000 km am schimbat un pivot la 29000km, un tampon la motor 52,000km, si o bujie incandescenta acum 1 luna. Plus 2 becuri de faza scurta. In rest numai consumabile. Consumul era excelent.

Per ansamblu am fost foarte multumit, si daca as avea din nou de ales cu acelasi buget tot pe symbol as merge. Am dat-o ca se aprobia revizia de 60k, care se pare ca e vre-o 20 bulioane, si sincer ma asteptam ca dupa asta sa mai fie cate ceva de schimbat (pe la suspensii, probabil celelate bujii, cauciucurile cu siguranta, si probabil si altele). Asa ca decat sa mai bag o palarie de bani in ea, am zis ca mai bine bag niste bani in una noua.

Dar inca o data, cat am tinut-o a fost o masina super.


--------------------
laguna 2.0 dci privilege 2008

ex. symbol 1.5 dci 80&65 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
siporazvan
post 20 Oct 2005, 16:30
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 3 October 05
From: Bucuresti




@bunelu
fii atent! Cand acceleram usor in treapta I si schimbam la turatie mica nu era nici o problema sau agata foarte putin, in schimb daca acceleram mai mult trebuia sa tin piciorul pe ambreiaj vreo doua secunde dupa ce sccimbam si sa-i dau drumu foarte usor in timp se acceleram ca altfel simteam in schimbator trepidatii puternice-ca atunci cand franezi brusc si intra in actiune ABS-ul iar pedala tremura. Am incercat sa-ti descriu cat de cat senzatia...De asemenea daca schimbam din a III in a II aceeasi problema.

This post has been edited by cmandrei: 6 Mar 2006, 16:18


--------------------
renault symbol 1.5dci 82c.p. 2005 Dynamique
Dacă crezi că educația este scumpă așteaptă să vezi cât te va costa ignoranța ta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bunelu
post 20 Oct 2005, 19:33
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 30 September 05




Multumesc - siporazvan- .
Se pare ca la mine nu este chiar asa. Am impresia ca agata chiar cind tin ambreiajul la pamint.
Off topic - se pare ca in afara de numar avem masini identice.


--------------------
RENAULT SYMBOL FIDJI 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hannibal
post 20 Oct 2005, 21:31
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 27 September 05




Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Stiam ca sunt doar pareri si diferite stiluri de interpretare a problemelor intalnite pana acum. Intradevar, ar trebui sa astept sa imi vina masina, sa merg cu ea si dupa sa trag concluzii! Bafta


--------------------
Renault Symbol 1.5 dci 80cp 2005
Renault Clio Symbol 1.5 dci 80cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvici
post 21 Oct 2005, 11:03
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 10 August 05
From: Bucuresti




Desi unii o sa rada pe-nfundate pot spune ca, dupa ce am iesit din rodaj, se manifesta ca o mica bestie. Unii ziceau ca dupa 4000 rpm se taie injectie. Fals. Eram intr-a II-a si aveam 4500 rpm, iar raspunsul a fost super multumitor. Totodata pot spune ca desi am mai condus diesel, este prima masina diesel pe care o cumpar. De fapt asta a fost cea mai mare dilema a mea. Ridea si nevasta-mea de mine cand vedea ca pic pe ganduri si privesc in gol : "Dorele ..... I-a mai fa tata ca dieselul "
Bafta !


--------------------
Renault Symbol 2005 dci 80
Megane 2014 - dci 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata70
post 21 Oct 2005, 13:07
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 537
Joined: 1 September 05




pt.Hannibal:
Nu cred ca ai facut o alegere rea,tinand cont de pretul masinii si de dotarile ei.Cand am luat masina (cea din semnatura)nu stiam prea multe despre ea,mai exact despre problemele semnalate pe acest forum...Oricum ,ce interes ar mai avea un forum in care toata lumea si-ar elogia masina si nu s-ar scrie despre problemele existente?
Probleme sunt la toate marcile si n-am motive sa cred ca Renault ar avea mai multe...
evident raportat la nr.mare al masinilor de aceasta marca, ce au fost importate.
Nu toate problemele de pe acest forum sunt atat de grave incat sa crezi ca nu merita
o astfel de masina...
Ce altceva ai fi putut lua la acelasi pret si aceleasi dotari?


--------------------
Toyota Avensis 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
siporazvan
post 21 Oct 2005, 13:14
Post #23


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 3 October 05
From: Bucuresti




QUOTE(bunelu @ Oct 20 2005, 07:33 PM)
Off topic - se pare ca in afara de numar avem masini identice.

Sper sa nu avem si aceleasi probleme... Oricum cred ca o sa fii supermultumit de ea, mai ales cand o sa iesi din rodaj si o sa incepi sa o calci! Te sfatuiesc sa porti centura si tu si ceilalti pasageri ca e belea daca pui o frana brusca! cool.gif


--------------------
renault symbol 1.5dci 82c.p. 2005 Dynamique
Dacă crezi că educația este scumpă așteaptă să vezi cât te va costa ignoranța ta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blus113
post 21 Oct 2005, 14:21
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 5 September 05




QUOTE(siporazvan @ Oct 20 2005, 02:17 PM)
Parerea ta (pentru Passat) dar in ce priveste Clio III crede-ma ca as fi asteptat si mai mult. Apropo mi-au spus si pretul aproximativ - diferenta de vreo 1000 euroi.

Cred ca diferenta e ceva mai mare. M-am uitat putin pe www.renault.com. Am gasit preturi doar in lire sterline (acum vreo 2 sapt). Preturile variau de la 8.500 - 12.500 lire (aproximativ la partea de sute, nu mai retin). Din pacate nu am reusit sa gasesc iar preturile mad.gif, ca sa le pun aici exact, dar cam asa erau.
Daca le gaseste cineva si in euro, va rog a le posta rolleyes.gif


--------------------
Renault Symbol Fidji 1.5DCI
Symbol Fidji 2005 1.5dCI 80HP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 21 Oct 2005, 14:56
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




www.renault.fr si ai in euro. Am configurat eu unul la maxim. 24.000 Euro!!!. Si nu stiu daca avea si TVA (nu mai stiu mai deloc franceza).
Eu pusesem si piele sistem de navigatie prin satelit cred ca si plafon din sticla, ma rog totul la maxim, dci de 106 cp. Se poate configura si unul pe la 13.000-14.000 (eu nu ma uit decat la motoarele pe motorina) insa mai jos nu prea.


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 21 Oct 2005, 22:02
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Passat-ul de care zic a costat 21000 de euro CIP si, in afara de motorul diesel de 100 cp aveam tapiterie din piele, proiectoare, climatronic, radio Gamma. Si e o masina mult mai mare, facuta de nemti, nu de francezi sau cine stie ce neam. Noul costa acum cateva mii de euro mai mult fara sa-mi ofere ceva semnificativ in plus, in afara de un aspect oribil. Asadar mai bine o masina la sfarsit de gama decat una de inceput.

Asadar in Ro daca nu se va putea mai jos de 13000-14000 isi va pierde o mare parte din clienti. Romanul e dispus sa renunte la multe gadget-uri, masina e inca un lux la noi si va fi din ce in ce mai mult.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alx
post 21 Oct 2005, 22:44
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.001
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti, Berceni




crezi tu laure... pai uitete la oratania aia de getz... cine si-ar inchipui ca ar da cineva 9-10k pe una d-aia?
romanu cumpara orice, de la logan la maybach.
iar masini sunt din ce in ce mai multe, mai noi! Romanu nu baga in gura dar merje cu bemveu din omienouasutetoamna.

Iar clio3, chiar si la 13-14k euro se va vinde in draci. Pt ca e o masina extraordinar de frumoasa.


--------------------
Mitsubishi Outlander 1 2.0 benzina - varies
Vine valu' / Imi ia calu'
Chiar si scroafa din cotet...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 21 Oct 2005, 22:52
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




Si eu cred ca Clio III va fi un mare succes comercial...masina arat f bine si mi-au mai placut materialel din interior, parerea mea este ca sunt peste cele din megane... smile.gif

This post has been edited by cmandrei: 6 Mar 2006, 16:19


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octav_
post 22 Oct 2005, 12:41
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 846
Joined: 16 September 05
From: Bucuresti




Hannibal, eu sunt foarte incantat de masina mea. Are aproape un an, 17k km fara probleme, sper sa o tina tot asa. Daca o vei folosi intensiv in oras vei fi foarte fericit de consumul mic. Probleme apar la multe marci asa ca sa nu regreti alegerea facuta. Oricum asteapta sa vina masina si te vei convinge.


--------------------
Clio RS 197 2009
2.0 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hannibal
post 23 Oct 2005, 11:53
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 27 September 05




M-au anuntat ca marti 25 oct. sa ma duc sa ridic masina. Doamna cu care am vb cand m-am hotarat sa iau masina( fff. draguta), mi-a zis ca in afara de covorasele care le-a promis la incept cadou, mai imi face cadou si alarma( cea de 180, de fapt singura care o au). Sper sa se tina de cuvant si sa fie totul ok. V a tin la curent cu primele impresii dupa iau mashinutza. Numai bine.


--------------------
Renault Symbol 1.5 dci 80cp 2005
Renault Clio Symbol 1.5 dci 80cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 02:00
Dacia