Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Alti operatori de telefonie mobila

Laurentziu83
post 21 May 2021, 07:51
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




La Digi l-am folosit binemersi 5 luni in Ungaria si n-au mai carait nimic, in conditiile in care m-a costat lunar mai putin. A fost chiar mai ieftin decat Vodafone HU, pe care l-am folosit doar in convorbirile locale, pana si netul era mai ieftin in roaming decat la aia.
De ce la Orange/ Vodafone nu se mai poate?
Pana la urma, un operator trebuie sa se muleze pe nevoile clientilor sai, nu clientii sa se muleze pe nevoile operatorilor.

@einstein: plateam 58 de lei lunar la cartela, nu stiu multi dispusi sa dea atata pe un abonament, nu vad unde e mocangeala. Acum la 2 euro, da, e mocangeala, (si 1 euro cost suplimentar dupa 2 saptamani de roaming) dar Digi nu zice nimic.

@czh: am suficiente meetinguri pe zi in care vorbesc, am avut ani cand am lucrat cu casca pe cap, n-am nevoie sa mai stau si pe telefon sa vorbesc.

This post has been edited by Laurentziu83: 21 May 2021, 07:55


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 21 May 2021, 08:16
Post #62


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.843
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(Laurentziu83 @ 21 May 2021, 08:51)
@czh: am suficiente meetinguri pe zi in care vorbesc, am avut ani cand am lucrat cu casca pe cap, n-am nevoie sa mai stau si pe telefon sa vorbesc.
*



pai daca pe tine nu te cauta nimeni ... eu ce sa fac ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 21 May 2021, 08:19
Post #63


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Doua luni nu mi se pare ca a abuzat de telefon. Pana la urma a fi iin UE, inseamna ca pot calatori / munci / distra pe unde am eu chef, nu ei.
Dar, cum crezi tu. Eu le-as fi facut reclamatie;


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 21 May 2021, 08:36
Post #64


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.843
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




la orice operator din RO (exceptie gigi) serviciul SEE iti spune ca se poate utiliza in limite rezonabile .. si asta se traduce prin faptul ca daca pe o perioada de 3 sau 4 luni (nu mai stiu exact)... esti mai mult de 50% in roaming nu iti mai da minutele si netul gratuit pe care le ai incluse in abonament (cine are asa ceva) partea cu SEE ... ci platesti ce consumi, dar doar dupa ce trece perioada aia .. la gigi platesti de la inceput atat voce cat si date .. ei fac nota discordanta de restul ... scrie clar in contract, dar cine sta sa citeasca ... smile.gif asta pt. abonament, pentru prepay habar nu am cum este, dar sunt convins ca scrie si acolo .. deci nu ai ce reclamatie sa le faci.

This post has been edited by cj98czh: 21 May 2021, 08:38


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 21 May 2021, 08:40
Post #65


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(cj98czh @ 20 May 2021, 22:40)
daca te multumeste este perfect .. eu am zile cand vb. peste 100 de min/zi ...
*


Eu refuz sa cred ca exista atat de multe lucruri de spus pe lumea asta incat sa ai nevoie de 100 de minute pe zi sa le spui. blink.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 21 May 2021, 08:41
Post #66


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.843
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




tu poti sa crezi ce doresti ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 21 May 2021, 08:47
Post #67


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Eu cred ca nu comunici eficient. tongue.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 21 May 2021, 08:48
Post #68


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Eu avand cartela, ca saracii, nu prea am stat sa citesc.
Le dau 10 euro pe luna in care calatoresc si aia e.
Pe urma trec inapoi la optiunile mele.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 21 May 2021, 08:59
Post #69


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(Laurentziu83 @ 20 May 2021, 17:06)
Utili ca sifilisul, mai bine imi dadeau o acadea si o palariuta cu elice.
*



Amu' ceva ani, imi expira abonamentul la orinj. Si am trecut pe la ei in pauza de masa, sa-i intreb daca n-au ceva mai interesant sa-mi ofere decat abonamentul curent. Au avut, chiar mai putine minute roaming decat abonamentul pe care-l aveam, si cu vreo 2-3 eur mai scump. M-am uitat la baiatu' ala asteptand sa-l vad cum izbucneste in ras. N-a facut-o. I-am zis sincer ca Vodafonii au reclame la TV cu vreo 2 abonamente mai ok decat ce imi ofereau ei ca sa ma pastreze de cleint. A incercat sa-mi explice ca nu-i cum zice la reclama. Asa ca daca tot parcasem in fata unui magazin de la Vodafoni, in seara aia ma si portam la ei, ca era chiar ca in reclama. Dupa vreo 2 saptamani, ma suna unul de la customer retention de la Orinj, foarte trist ca plec de la ei.Mi-a explicat omul inclusiv ca nu e prea tarziu sa renunt la portare si sa ma intorc la ei. Acolo am izbucnit eu in ras.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 21 May 2021, 10:01
Post #70


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Sa va povestesc de despartirea mea de Telekom Romanika?
Aveam asa in familie:
1) Tel fix, internet fix, stick internet mobil, Televiziune
2) Abonamentul dnei dizzy
3) Cartela mea

Din motive neimputabile mie, aveam un abonament pe aprox 2 ani la prima configuratie;
M-am rugat cu cerul si pamantul sa ma treac ape fibra optica in loc de netul pe sarmele din vremea dacilor. Nu se poate! Aveti in scara de alaturi, dati-mi un loc in panelul alora si imi trag eu cu mana mea! NU SE POAAATEEEE!
In locul unde munceste dna dizzy am aflat cu stupoarte ca... nu merge reteaua Telekom. In Bucuresti. straic tu!
Pe cartela mea ma tot agasau sa trec la abonament ; ca hâr, ca mâr, etc, ca aveam nu stiu ce oferta; NU VREAU, vreau sa-mi puneti fibra la internetul fix. Ati ghicit, nu se poate!

Am luat o cartele de orinj pt dna dizzy, ca deh , abonamentul nu mergea;
Cand s-a implinit temenul la abonament, a facut cerer de reziliere; culmea tupeului : Nu au trimis colegii mei cererea, deci sunteti abonatul nostru in continuare, mergeti in magazin si ziceti-le sa o trimita; zmoarmata! ia uite aici lacramatie ANPC. Au mai trimis tembelii facturi vreo cateva luni; scapat de unu'

Apoi m-am eliberat de la cutia de carton; cand nu i-am mai suportat, am facut abonament la digi, la sugestia colegilor de forum, si am pus echipamentele lor intr-o cutie; Aici or fi sunat pe fix dar era deconectat de vreo 3 luni; scapat de al doilea;

Le pusesem gand rau la cartela dar nah, cartela pe 5 euro nelimitata, chiar daca mergea prost; au inceput sa ma sune spatamanal sa-mi faca propuneri indecente de trecut la abonament; intr-o zi le-am spus ca vreau un aifon X moka daca ma trec la anbonament de 5 euro pe luna pe 2 ani , pana atunci sa nu ma mai sune; m-au sunat si le-am zis ca gata, ma portez. Portat cartela. La orinj; Dau 6 euro dar reteaua e incomensurabil mai buna; Nu am net nelimitat dar cat e , merge bine ; cand mai trebuie, mai bag 6 euro.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 21 May 2021, 10:47
Post #71


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.889
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Voi nu stiti sa negociati un abonament, aveam un coleg care anual ii suna sa ii ameninte ca pleaca, dupa 3-4 apeluri la 2 niveluri de asistenta primea minute si net in plus la acelasi pret sau abonament mai ieftin cu acelasi beneficii.
Agaricii din magazin sunt buni sa te treaca de la cartela la abonament si atat, nu au puteti din astea la retinere clienti.
La 8 euro e luna am net cat imi trebuie (de cand cu pandemia imi trebuie mai putin chiar), nelimitate nationale, cateva mii nationale si cateva sute si niste Gb seriosi in roamning SEE. Mai mult decat imi trebuie oricum. Ah, si pot plati o parcare prin sms fara sa incarc cartela smile.gif))
Singura problema cu reteaua era la munca, ca geamurile low E si plasa de sarma pe geam anti pasari, orange aveau repetitoare inauntru ca sa aiba semnal.

Asputea avea toate astea la 2 euro la digi? Perhaps, dar ce rost are sa ma complic cu probleme de lipsa semnal cand mi-e mai mare dragul?

This post has been edited by einstein1984: 21 May 2021, 11:09


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 21 May 2021, 12:34
Post #72


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




citez de pe cartela mea
6.0gb enternet national
48.5GB bonus
4.0GB net international
1673 minute nationale
1673 minute internationale
300 minute nationale
infinit minute si mesaje in retea
asta-i pe persoana fizica

de la munca am alta mancare de pejte pe vomafon


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 21 May 2021, 13:07
Post #73


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




Eu am YoXo. Dacă nu folosesc roaming, cel mai mult am plătit 23 lei/lună. Media e cam de 16 lei/lună. Dacă stau și în Roaming, atunci plătesc 39 de lei/lună.
Minute și SMS naționale nelimitat, se înțelege.


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 21 May 2021, 13:09
Post #74


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Yoxo pare interesant.
Poti detalia, te rog? Ce acte, etc


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 21 May 2021, 13:10
Post #75


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




Faci o poză la buletin din aplicație și cam aia e. 100% digital, nu trebuie mers niciunde. Te portezi cu orice număr pe Orange PrePay iar apoi direct pe YoXo.
https://www.yoxo.ro/

This post has been edited by AR-18-MOS: 21 May 2021, 13:11


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 21 May 2021, 15:42
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(dizzy @ 21 May 2021, 09:19)
Doua luni nu mi se pare ca a abuzat de telefon. Pana la urma a fi iin UE, inseamna ca pot calatori / munci / distra pe unde am eu chef, nu ei.
Dar, cum crezi tu. Eu le-as fi facut reclamatie;
*


Asa zic si eu.

La Digi, giga de net in roaming SEE ma costa 1.3 euro. In roaming SEE, pentru convorbiri locale sau catre UE dau aproape 2 centi/minut.

La Orange nu mai stiu cat e, insa daca Digi imi vinde giga in roaming cu atat, poate si Orange, ce e peste e prajitura lor. Conform utilizarii lor rezonabile in UE blabla, am dreptul la vreo 5 giga lunar, restul il platesc la tarif de roaming UE. Practic, daca eu sunt pe Orange si consum tot netul oferit de ei in limita beneficiilor nationale, consum net de 6.5 euro, in conditiile in care dau 10 euro lunar pe toata optiunea. Dupa 2 luni de stat in roaming, vine Orange si imi spune ca fac abuz de reteaua lor si ca ei ies in paguba cu mine, asa ca imi taie beneficiile in roaming, mai am acces la ele doar cat am semnal la reteaua din Ro.

Daca sunt pe Digi si in roaming, platesc 2 euro pe luna abonament si in rest platesc tot ce consum. Cum am mai spus, giga de net ma costa 1.3 euro. Sa zicem ca eu consum tot 5 giga de net cat imi dadea Orange ca utilizare rezonabila, deci platesc 2 euro+6.5 euro=8.5 euro pentru a avea acelasi lucru in roaming. Mai raman 1.5 euro pana la 10 euro, deci mai pot sa vorbesc 75 de minute local sau catre Romania. Si pot sa fac asta perpetuu fara ca Digi sa se supere, eventual folosind aceiasi operatori de roaming ca si Orange.
In plus, eu cand am lucrat remote de la Constanta o luna, am facut telefonul hotspot si am consumat 25 de gb in acea perioada pentru tot ce a insemnat internet (lucrat pe calculator, acces internet, facebook, ocazional vazut un film online, etc). Daca as vrea sa fac asta intr-o tara UE, (sa ma duc pe plaja bulgari), pe Digi, m-ar costa 33+2 euro toata distractia. La Orange mi-e frica sa calculez, plus ca mi-ar bate obrazul ca dau faliment din cauza mea.

Deci si prin urmare, de ce se vaita atata Orange ca ii costa prea mult sa lase beneficiile in Roaming mai mult de 2 luni?

Si de ce refuza sa-mi lase semnalul in roaming la optiunile de 5 euro, daca eu sunt dispus sa platesc pentru ce consum in plus?

Stiu ca e o directiva UE si blabla, dar ei sunt Orange, Vodafone, etc, operatori in zeci de tari, daca nici ei nu sunt in stare sa influenteze o directiva UE imbecila, atunci cine?

Intreb toate astea pentru ca eu sunt genul care pot iesi din tara destul de des, fie si intr-o sambata pana la Ruse ca sa ma dau cu bicicleta pe la Basarbovo sau sa mananc un peste la Durankulak, caz in care nu merita sa-mi activez o optiune cu roaming doar pentru asta, dar e si absurd sa nu mai am acces la roaming cum aveam pana in 2018 si imi asumam costul suplimentar.

This post has been edited by Laurentziu83: 21 May 2021, 15:43


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 21 May 2021, 16:02
Post #77


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.889
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




mai mult de 2 luni nu mai e roaming, ca nu e calatorie, e domiciliu.... si ar trebui sa-ti iei sim local.... Altfel isi luau francezii simuri de romania si le foloseau acolo.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 21 May 2021, 16:19
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




De ce la Digi se poate si la Orange nu?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 21 May 2021, 16:26
Post #79


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.843
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




esti cu capul Laurica ... se poate si la Orange sau Vodaf... diferenta este ca la Orange sau Vodaf. il ai gata inclus in abonament si gratis daca il folosesti cinf. politicii rezonabile, cand o depasesti platesti ce consumi ... pe cand la Digi platesti din prima ... la abonamentul me care are costul exorbitant de 5 euro/luna am in UE am vreo 8 sau 10 gb net in roaming, nelimitat apeluri si sms ... ies des inafara, dar never nu mi-au zis ca gata .. pt. ca probabil m-am incadrat in politica SEE ..

nu stiu cum este cu prepay ca nu m-a interesat niciodata ..

This post has been edited by cj98czh: 21 May 2021, 16:27


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 21 May 2021, 16:34
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Asta pentru ca ai mai multe abonamente, pentru ca ai negociat, etc.

Daca acum te duci intr-un magazin orange sau intri la ei pe site, nu exista abonament sub 10 euro la care sa ai si semnal in roaming.

La Digi am intrat la ei in sandrama si mi-au oferit asta, asa ca Orange m-a pierdut de client.

Ok, nu la 2 euro, dar la 5 euro puteau sa faca un pustiu de bine si sa-mi lase macar semnalul de roaming in pace, nu ma deranja sa platesc ce consum in plus.

E asa greu sa te mulezi pe nevoile clientilor?

This post has been edited by Laurentziu83: 21 May 2021, 16:35


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 21 May 2021, 17:27
Post #81


Membru


Group: Members
Posts: 3.411
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Am cerut si eu anul trecut o oferta de portare la orange care sa se incadreze in 5 eur cu roaming.
Nu au asa ceva, le pare rau.
Le.am dat ziua buna si am negociat cu vomafon in continuare.
Am primit tot ce am vrut, ca si la celelalte negocieri. Apoi am solicitat aceeasi oferta pt sotie, au fost de acord.
La digi m.os muta cand vor avea semnal mai bun...


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 21 May 2021, 17:34
Post #82


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.843
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




eu vad la juniorul meu ... au inca carente cu semnalul, dar s-au schimbat mult de tot in bine ... la cabana nexam digi, orange si vodaf 4g si 3g ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 22 May 2021, 22:54
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




La mine e ok semnalul. Da, nu e full ca la Orange, dar vad 4G si in balarii. Ba chiar mi s-a intamplat printr-o vagauna din Prahova (Cosmina de Jos) sa am semnal la Digi si nema la Voda si Orange.
Sunt de acord ca e posibil sa am lipsuri la semnal prin unele locuri, dar faptul ca au decis sa-mi lase roamingul in pace si sa nu vina in mileniul 3 cu mizerii gen "va activati optiunea cand ajungeti in vama" a contat foarte mult pentru mine.

Pana acum am mers prin cateva vagauni prin Baragan (Crasanii de Sus/Jos) si am avut semnal 4G (nu full). Am sa-l testez si prin munti si mai vad. Desi, pe la Gura Teghii-Varlaam si mai departe, nu aveam nici la Orange, asa ca nu pot avea pretentii de la Digi.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 30 May 2021, 17:03
Post #84


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.226
Joined: 24 June 07




Eu sunt pe Digi de ani buni deja. Singurele probleme majore au fost cand s-a terminat parteneriatul ala de-l aveau cu Vodafone si am avut o perioada de semnal naspa, pe la tara. In general acolo imi intra pe Vodafone. Am prins si ultimele doua contracte parca, pe vapoare, si cand aveam croaziere in UE a fost lejer cu roaming-ul pe partea de convorbiri. Inca nu era asa popular netul mobil cat sa merite banii, foloseam wifi local in 99% din timp.
Au fost atat de amabili incat au venit si pe ulita sa verifice semnalul de la tara dupa ce le-am facut reclamatie ca tre sa las telefonul pe la geam, ca acum 20 de ani, si m-au anuntat ca intr-adevar, este semnalul slab acolo, dar se va rezolva cu timpul.
Verificarile le-au facut la cateva luni de la plangere, dar chiar si asa. Urmatorul an deja era ok semnalul, si acum am pe alocuri si 4G acolo. Pentru cat costa chiar nu merita reputatia naspa.
Asa pot sa va zic combinatia de la munca, Orange plus iPhone, cand ma urc in lift se intrerupe convorbirea. Cu asta nu patesc asa ceva.
Cam pe unde umblu eu e super ok cu semnalul in prezent, si faptul ca platesc la RDS 100 si ceva de lei pe luna pe internet acasa, TV cu toate canalele si vreo doua abonamente de mobil nu mi se pare chiar naspa.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 30 May 2021, 18:12
Post #85


-


Group: Members
Posts: 21.830
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(cj98czh @ 21 May 2021, 17:34)
eu vad la juniorul meu ... au inca carente cu semnalul, dar s-au schimbat mult de tot in bine ... la cabana nexam digi, orange si vodaf 4g si 3g ..
*



Din 2019 pana in 2020 au crescut cu 3%, se bat cu VDF si Orange pe zecimi de procent.

https://www.ancom.ro/toti-operatorii-si-au-...la-in-2020_6324

Au lansat o retea asa cum au facut si aia de la VDF sau Orange. Ba chiar au ajuns la procent bun mult mai repede.
Aia au cumparat retele vechi ... si le-au crescut. In peste 20 de ani ..


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 3 Jun 2021, 10:38
Post #86


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(IRONICK @ 30 May 2021, 19:12)
Din 2019 pana in 2020 au crescut cu 3%
*

Pa ieftineala, ca dpdv calitativ... LULA!


3 Jun 2021, 11:39:
QUOTE(IRONICK @ 30 May 2021, 19:12)
Au lansat o retea asa cum au facut si aia de la VDF sau Orange. Ba chiar au ajuns la procent bun mult mai repede.
Aia au cumparat retele vechi ... si le-au crescut. In peste 20 de ani ..
*

Cine a cumparat retele vechi, Vomafon si Olingi?


This post has been edited by Marty: 3 Jun 2021, 10:39


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 3 Jun 2021, 10:49
Post #87


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Aaaa, remember Connex & Dialog ?


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 3 Jun 2021, 10:51
Post #88


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.889
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Pai aia zic ca ai semnal, dar telefonul meu nu o avea aceiasi sensibilitate ca sculele Rhode&Schwarz ale lu ancom....

This post has been edited by einstein1984: 3 Jun 2021, 14:07


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 3 Jun 2021, 13:09
Post #89


-


Group: Members
Posts: 21.830
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(einstein1984 @ 3 Jun 2021, 10:51)
Pai aia zic ca ai smenal, dar telefonul meu nu o avea aceiasi sensibilitate ca sculele Rhode&Schwarz ale lu ancom....
*


La toti operatorii?

Marty, nivelul semnalului nu este etalon pentru viteza transferului de date.
Sunt site-uri care-s legate si prin satelit, ca exemplu. Important este sa iti functioneze vocea, nu pornhub-ul.
Daca telefonu' tau nu are toate benzile unui operator si habar nu are de carrier aggregation, poti sa te plangi tu cat vrei de operator.

This post has been edited by IRONICK: 3 Jun 2021, 13:20


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 3 Jun 2021, 14:08
Post #90


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.889
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




stiu ca RDS trebuiau sa fie musai 4G parca? Era acu cativa ani, ca daca te portai la ei nu mergeau toate telefoanele. Bine, acu or avea toate 4g, dar vorba ta, prefer voce fara net si 2G dar sa fie.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 10:01
Dacia