Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

"Sare" vopseaua - masina noua

Markos
post 14 Aug 2006, 20:25
Post #31


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Nu este exfoliere vopsea, este strat lac protector calitate proasta or incorect aplicat. Patit same shit cu 2 Seat Ibiza ca si noi la firma mea (3 luni are masinile).
Greu de castigat cu VCR (or ANPC la persoane fizice) trebuie actionare in justice but dureasa...

This post has been edited by Markos: 14 Aug 2006, 20:26


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Chrome
post 15 Aug 2006, 10:08
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 160
Joined: 24 October 05




QUOTE(caiustanasie @ 14 Aug 2006, 20:18)
Am scris la Renault Franta pana primesc un raspuns de la ANPC, ca sa nu stau degeaba...

Apropos are cineva idee cam ce revista auto ar fi interesata la noi de acest subiect?
*



De principiu nici una. Eu sunt maniac cu astea si am incercat cam tot ce e pe piata. Ei traiesc din masinile puse la dispozitie de catre importatori/dealeri dupa caz. Asa ca nu prea vezi comentarii negative adevarate. In afara de plastice tari, scaune incomode, butoane cam mici nu prea vezi nimic legat de fiabilitate, service-uri, preturi piese. Au teste de fiabilitate si in afara de becuri nu se strica nimic, logic nu? Cele mai negative expresii sunt „..masina e RELATIV blabla dar nu foarte mult si doar la limita..”.

Uf, mi-am zis si eu oful ca tare mult ma enerveaza chestia asta

This post has been edited by Chrome: 15 Aug 2006, 10:11


--------------------
Renault Symbol 1.5 dCi 2005
Ford Focus 1.6 tdci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caiustanasie
post 16 Aug 2006, 19:14
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 26 July 06
From: Timisoara




Iata ca exista o revista care este OK. AutoExpert mi-a dat un raspuns. Au contactat si ei Renault Nissan si acum asteptam un rapsuns. Sper sa se rezolve odata...


--------------------
Renault Symbol 2005 - cs-04-xjk
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raszvan
post 22 Aug 2006, 23:12
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 417
Joined: 2 September 05




Am si eu aceesi problema. Din cauza gainatilor mi s-a luat vopseaua in trei locuri pana acum. Bine ca nu i-am lasat mai mult, ca la cat este tabla de subtire ma trezeam cu ei in cap.
Un vecin de-al meu tine masina (dacie berlina) sub un copac cu multe pasarici, iar intr-un timp se facuse alba de gainati. La a lui vopseaua nu a patit nimic.
Tot din cauza factorilor externi (praf) imi scartaie sabotii pe spate. Normal ca nu se remediaza pe garantie.
Cum dracu se face ca numai cu renault factorii externi sunt asa de duri?

Mie, sincer mi s-a cam luat de masina asta si m-am lamurit ce inseamna renault. M-am obisnuit cu ideea si nu prea ma mai agit.

P.S. Ma mai batea gandul sa-mi imbrac masina in autocolant (cum sunt multe masini de taxi). In felul asta mai scap de zgarieturi si de problema cu gainatii.

This post has been edited by raszvan: 22 Aug 2006, 23:20


--------------------
ex clio symbol 1.5 dci 2005
megan dci, 2003.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 23 Aug 2006, 08:28
Post #35


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Daca o imbraci in autocolant o sa te chinui mai apoi sa-l dai jos. Nu de alta, dar la un moment dat o s-o vinzi. Si pun pariu ca nu vei gasi o culoare apropiata de cea a masinii. Asa ca... uita de gandul asta. rolleyes.gif


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Chrome
post 23 Aug 2006, 12:26
Post #36


Membru


Group: Members
Posts: 160
Joined: 24 October 05




Si cand o sa il dea jos o sa il ia cu tot cu lacul de pe vopsea. A facut un coleg cu un semn RO pe portbagaj. Cand a predat masina si-a luat stickerul (si lacul de sub) smile.gif


--------------------
Renault Symbol 1.5 dCi 2005
Ford Focus 1.6 tdci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 23 Aug 2006, 12:49
Post #37


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Cand a predat masina si-a luat stickerul ???
Moaaaa !!!! radmasa.gif
Sa-i spui sa vina la mine sa-i dau mai multe...

Hai domle chiar asa ?


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Chrome
post 23 Aug 2006, 17:03
Post #38


Membru


Group: Members
Posts: 160
Joined: 24 October 05




El nu voia sa il ia dar tipa care a fost inaintea mea a zis ca ea nu primeste masina asa "vandalizata" si sa o lase asa cum a primit-o. El si-a luat stickerul si s-a dus. A uitat sa ii dea inapoi lacul. wink.gif


--------------------
Renault Symbol 1.5 dCi 2005
Ford Focus 1.6 tdci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 20:43
Dacia