Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Reconditionare trapa panoramica, pentru L3 si alte modele, cu sticla in exterior

secarianurazvan
post 14 Jul 2024, 21:59
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 31 December 22
From: Constanta




Curata bine glisiera si ce absamblu mai este, cu spray de frane, atentie sa nu patezi interiorul, protejezi cu ceva cu un prosop si apoi ungi glisiera cu Liqui Moly Silicon fett de 50 lei. E cel mai bun si nu e miscibil cu apa, deci merge pus si la balamale la usi, echilibroarele usilor, incuietori portbagaj si capota, glisiere scaune. Cauta recenziile si te vei convinge. E peste Nigrin si posibil si alte firme.
A, si e dielectrica, adica merge pusa sa protejeze si bornele bateriei, bornele electromotorului, alternatorului. Eu pentru toate cele enumerate am folosit de un an si panoramicul meu de Laguna 3 gliseaza excelent!
Vezi sa ai si bucsile schimbate daca nu sunt in stare buna, daca e acelasi sistem ca la Laguna 3 cu sticla glisabila pe exterior, fiindca sunt din cauciuc si crapa si se poate din cauza asta sa iti intre protectia si sa dea inapoi si nici mama unsorii nu va face vreo minune.


Attached thumbnail(s)
unsoare_dielectrica.jpg ( Size: 2.22mb ) Number of downloads: 20
20230802_102319.jpg ( Size: 1.9mb ) Number of downloads: 21
20240129_084826.jpg ( Size: 2.84mb ) Number of downloads: 20


--------------------
Renault Laguna 3 2008 L3 - CT94SCR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th September 2024 - 12:06
Dacia