Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

bielete antiruliu renault laguna 3

laurentiu1979ab
post 30 May 2015, 22:27
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 31 March 15




Recent am schimbat bieletele antiruliu laguna 3 cu unele TRW cod jts550. La ochi, atunci cand erau inca montate pe masina pareau la fel, singura exceptie fiind piulita care la bieleta originala are un umar (asemanator unei saibe). Cand le am dat jos nu le-am mai comparat, m-am uitat doar la cea veche si am vazut ca era produsa de TRW, fara sa compar codurile. Bieletele vechi le am lasat la service.
Apoi rasfoind forumul am vazut ca la megane (cred 2) sunt diferente intre bieletele masinilor cu PDG (pachet drumuri grele) si fara. M-am apucat sa caut in magazinele online si am gasit pt laguna 3 o serie de producatori( lemforder, febi, etc) cu bielete antiruliu de 294 mm si Meyle cu bielete HD de 298 mm, o diferenta suficient de mica pentru a nu fi sesizata la ochi cu bieleta veche montata.
Masina este achizitionata in 2008 din Romania ( PDG , scut motor).
Voiam sa stiu daca si la Laguna 3 exista diferente intre bieletele antiruliu pt masini cu/fara PDG si care ar fi dimensiunea corecta pentru cele cu PDG.

This post has been edited by laurentiu1979ab: 30 May 2015, 22:30


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dci 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 2 Jun 2015, 06:27
Post #2


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




La Megane diferenta e de 20 mm. La Laguna II nu difera. La a ta 2 mm nu conteaza.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 17:32
Dacia