Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Costuri Koleos

hightlink
post 25 Nov 2022, 13:02
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 17 December 18




Salut, de ceva vreme ma tot uit dupa un SUV si cred ca m.am hotarar la un Koleos din prima generatie deoarece par mult mai ok la pret decat concurenta, am vazut masini care arata ok pana in 6000e, pe cand un QQ sau Tiguan sare lejer de 8 mi.
Problema este ca nu e o masina foarte populara si sunt putine informatii, aici pe forum multe posturi au 2+ ani, timp in care preturile au decolat cam la orice... Asa ca ar fi de foarte mare ajutor daca cei ce au aceasta masina pot sa imi ofere niste informatii.
Tinand cont ca nu vreau sa cheltuiesc foarte mult, probabil voi cauta modelul pre facelift cu 2.0 dci 150 cp M9R si intrebarea mea ar fi cam cat de usor gasesc piese, ce preturi au, are DPF? Cat costa de schimbat un kit de distributie de ex? Motorul de 150cp este cel cu problema la biela nr 3?
Multumesc si sper ca nu deranjeaza topicul deschis, ma int preturi actualizate dar si experienta celor care detin acest motor, chiar si 2.0 benzina.


--------------------
BMW e46 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 22:17
Dacia