Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 3 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Opel Insignia sau Renault Latitude?, Sunt indecis

R19/16v
post 13 Oct 2011, 11:06
Post #121


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Nu orice diesel! tdi pd!


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dili
post 13 Oct 2011, 11:31
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 736
Joined: 18 June 05
From: Constanta




Ce e tdi pd?


--------------------
Mercedes-Benz CLA Coupé, 200d, 2.2, 136 CP, Alb Cirrus, august 2016
VW Touareg, 3.0 TDI, Edition X, 245 CP, Alb Pure white, iulie 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan22y
post 13 Oct 2011, 13:46
Post #123


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.501
Joined: 7 June 06
From: Wallendorf




TDI cu pompa injector... "In 2000, the Pumpe Düse (PD, variously translated "pump nozzle", "unit injector", "pump injector") TDI enginebegan to appear in Europe" de pe wiki...


--------------------
R M 8 - HD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 16 Oct 2011, 20:24
Post #124


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




Pumpe Duse a facut ca denumirea de TDI sa fie omonima cu motoarele diesel, pana sa vina cu imputita aia de CR (Common Rail), facea niste motoare foarte fiabile si cu un consum decent, de cand cu CR, s-au dus pe copca, pacat, daca Renault a reusit cu CR-ul VW nu prea avut acelasi noroc.


Zilele trecute am condus o Insignia 1,6 180 CP echipare Cosmo. Masina nu e rea, cam rigida si destul de "tare" la interior. Directia e greoaie fata de un Renault si o Skoda. Vine cu gadgeturi interesante, dar scumpe pentru ce fac, in special asistentul la parcare laterala. Pe langa volanul greu de manevrat vin si pedalele asezate oarecum ciudat si ce necesita o apasare viguroasa, mai ales la ambreiaj si acceleratie (de asemenea atentie la incaltamintea aleasa). Materialele la interior sunt de o calitate decenta, mai slabe ca in Laguna de ex, mai ales plasticul de pe bord. Linia audio se aude ok, masina este prevazuta cu R CD400 cu 7 difuzoare.

Calculatorul de bord are un fel ciudat de a functiona, de asemenea setarile masinii se fac din CD player si nu din CB (exact ca la Citroen).

Consumul inregistrat a fost de ~9,5 in Bucuresti, iar un drum pana in Brasov cu oprit si vizitat toate atractiile turistice si prins ambuteiaj, undeva la 8.

Motorul are ceva forta in el, dar pentru caroseria Insigniei este la limita, merge mai bine cel de 2.0 turbo.

Latitude nu am condus, doar l-am vazut, nu mi-a placut de nicio culoare bordul, dar ca dotari si motoare este foarte resuit, pacat ca la noi, au castrat oferta si au scos mamutii V6 care se puteau monta sub capota.

Preferata mea este Laguna, cu 2.0 dCi, fie cel de 150CP sau 180CP este o masina foarte placuta la sofat, mai interesanta decat noul Passat, pacat ca au scos din gama trenul de rulare 4Control, care chiar o facea inegalabila de nemti (trenul se poate comanda separat, dar termenul de livrare va fi destul de mare).

Dotari Latitude/Laguna vs Opel Insignia:

Faruri Xenon: mai ieftine la Renault
Sistem keyless: standard la Renault, la Opel nu l-am vazut ca optiune
Frana de parcare: standard electronica cu actionare automata la Renault, la Opel electronica cu actionare manuala.
Linie audio: Renault USB si sunet Arkamys in standard si optional BOSE, la Opel in stadard 6 boxe si MP3, optional USB si linie audio Infinity
Navigatie: standard la Renault, contra cost la Opel, la nemtii exista cateva variante
Bluetooth: standard la Renault, pe bani la Opel (sume maricele)
Spatiu interior: mai mare in spate pentru Renault, in fata la Insignia m-a incurcat bordul la picioare
Detalii de fiente: Opel vine cu insertii interesante de plastic, lumini la picioare si la usi si un fetish declarat pentru butoane smile.gif

Aspect, Insignia condusa a fost modelul liftback, in 5 usi, berlina in 4 usi si breakul arata dezgustator.

Linia audio Infity nu am auzit-o, dar nu are cum sa se auda rau, dar e mai scumpa decat BOSE. BOSE-le l-am auzit in Laguna unui unchi si am ramas siderat la auzitia liniei audio si faptul ca integra si efectul de spatializare de la Arkamys cu calitatea BOSE. Sistemul de navigatie, deh a venit in standard este ok, are acoperire decenta in Bucuresti si in cateva orase, dar interfata cu utilizatorul este una placuta si simplu de folosit, mai ales ca joystick-ul este foarte la indemana.

Daca ar fi sa am din nou bani de masina si sa am bugetul respectiv, o Laguna 2.0 dCi 180CP cu 4Control, Xenon si linie audio BOSE va fi in culoare rosie smile.gif

BTW, Reno chiar plateste, am un amic care face recenzii si cam se pare ca da.

This post has been edited by connectorxp: 16 Oct 2011, 20:42


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 24 Oct 2011, 14:57
Post #125


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




daca retrogradeaza 2 trepte sesizezi din valoarea turatiilor.
adica mergi calm cu o viteza X in treapta a5-a si dai blana. daca comuta in 4 tre sa urce un anumit numar de ture. daca comuta in 3 atunci tre sa fie si mai sus.
dar cum zici ca e motor diesel nu cred sa faca aceasta miscare datorita plajei reduse de turatii.
pentru un motor pe benzina, mai inteleg sa faca asta, si chiar am experimentat suficient pe un frate mai rasat din grup


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ardel
post 27 Oct 2011, 08:32
Post #126


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 27 October 11




salutare. sunt fericitul posesor al unui latitude, cel din semnatura. am luat masina acum 2 zile, si vreau sa va spun ca sunt super incantat. extrem, extrem de confortabila si spatioasa, iar comportamentul la condus este minunat, se manevreaza foarte usor.

O singura chestiune ma nemultumeste: echipamentul bluetooth pt telefon nu functioneaza corect. Leg telefonul de sistemul masinii, dar dupa cca 5 minute se pierde conexiunea intre sistem si telefon, iar functia bluetooth a masinii nu mai functioneaza deloc, iar volumul audio al radioului scade la jumatate. trebuie sa opresc motorul, sa armez si sa dezarmez alarma petnru ca sistemul sa functioneze corect din nou. aveti idee ce poate asta, si cum se poate rezolva?


--------------------
Renault Latitude 2011 Luxury 175CP CVA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dvs
post 28 Oct 2011, 17:12
Post #127


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 23 September 05
From: Bucuresti




trebuie sa mergi la service sa-ti puna calculatorul si sa verifice. se intampla. felicitari pentru masina!


--------------------
Renault Koleos 2.0 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ardel
post 28 Oct 2011, 18:14
Post #128


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 27 October 11




QUOTE(dvs @ 28 Oct 2011, 17:12)
trebuie sa mergi la service sa-ti puna calculatorul si sa verifice. se intampla. felicitari pentru masina!
*



Gata, rezolvat prin reinstalarea firmware-ului telefonului, funcționează perfect.

Multumesc pt urare. Mașina este extraordinara, mă uit si acum la ea, e parcată lângă o Skoda superb. Superb e urata pe lângă latitude. E mai scurta, mai ingusta si mai puțin plăcută ochiului icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Latitude 2011 Luxury 175CP CVA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cal
post 28 Oct 2011, 20:07
Post #129


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 13 May 07




Felicitari pentru achizitie ardel!Imi doresc si eu unul cat mai curand!Da detalii si mai ales poze te rog!

This post has been edited by cal: 28 Oct 2011, 20:08


--------------------
. . .
Renault Talisman Intense, 1.6 TCE 200 EDC Black,2016
Renault Megane 2.2, 1.6 16v, Lux Privilege, Gri Beige,2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megalor2008
post 29 Oct 2011, 14:42
Post #130


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 27 January 08




Daca nu ai ales pana acum alege Latitude Luxury ,este incredibila calitate -confort- pret.Am facut un drive-test cu cea de 240cp.Este super.Au reduceri cu remat cu tot 6700e la stoc.Luxury 140cp -diesel -21500e


--------------------
renault megane ll lux privilege 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OVIDIUS
post 29 Oct 2011, 14:56
Post #131


bogat în valori simple


Group: Members
Posts: 1.719
Joined: 14 February 05
From: Orasu' lui Bucur




Ardel cand ai timp si chef, in cele 5 minute pe zi cand probabil nu esti in masina, baga-ne si noua cateva poze, ca Latitude ramane inca o necunoscuta, mai ales la dotari in interior...


--------------------
Renault Laguna 2.0 T 2007 / Dinamique + Twingo 1.2 16v 2004
Chiar si ziua de luni poate aduce minuni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oanavas
post 28 Jan 2012, 21:39
Post #132


Membru autentic


Group: Members
Posts: 591
Joined: 14 April 09
From: Bacau




imi place insignia imi place latitude, dar urmatoarea masina va fi marca skoda.


--------------------
skoda fabia Renault megane 2007 1,6 16 valve GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
domnugeo
post 15 Feb 2012, 13:15
Post #133


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 13 February 12




Nu am stat sa citesc tot ce au scris toti, dar nu pare ca multi au testat Latitude. Asa ca o sa ma refer la Latitude si o sa incerc sa va explic ce impresie mi-a lasat mie, deasemenea o voi compara cu toate celelalte masini pe care le-am testat.

Am condus Latitude 2.0 dci CVA , si 3.0 Dci, evident ambele cu o cutie automata. Ce impresie mi-au lasat? Superb! Latitude e cu mult peste Laguna, mult peste ce ma asteptam. Dar ceea ce m-a surprins pe mine este ca cele 2 modele au aproape aceleasi dotari. Singurele lucruri care le-am observat diferit sunt : Lipsa unei oglinzi electrocromice la 2.0, precum si lipsa climatronicului pe 3 zone, in rest, motorul.
Latitude e FOAAAAARTE comfortabila, in mare parte din cauza ionizatorului cu parfum si masajului in scaun, TREBUIE SA TESTEZI, nu se compara cu nimic, nici S-klass care am condus nu are asemenea masaj biggrin.gif . Ceea ce m-a surprins pe mine e ca 3.0 Dci e un pic mai zgomotos la viteze de 80 km/h decat 2.0 dci, dar se linisteste la viteza de 110 km/h. Poate am nimerit unul cu chedere care nu s-au asezat, ma rog. Primesti foarte multe pentr banii tai cu Latitude. Dar sa nu ai pretentii sportive, vrei comfort si ergonomie? Latitude e masina ta.

Acum Insignia.
E o masina care atunci cand a aparut, m-a incantat rau, daca nu as fi condus Latitude, ziceam fara sa ezit sa mergi pe Insignia, dar, nu e chiar atat de buna financiar vorbind. E mai scumpa cu dotari similare, are distributie pe curea, deci costuri (Latitude are pe lant), consuma un pic mai mult, si nu iti da senzatia aia d calitate pe care o da Latitude in interior. Designeul exterior e mai atractiv, dar tu vei conduce masina, deci interiorul e mai important. Dar, Insignia are un avantaj, a fost raportata a 6-a masina din punct de vedere a fiabilitatii in 2011 pe plan mondial dupa 2 Honda, 2 toyota, si 1 lexus. Latitude, nu se stie inca, e relativ noua, e pe piata Koreana d 3 ani, dar atat.

Skoda Superb.
GENIALA MASINA, pentru banii care ii dai, poti lua un 2.0 diesel cu DSG si 4x4, spatiu ENORM, comfort interior si ergonomie peste latitude, si o valoare de revanzare f buna (Superb e masina rationala in clasa sa ). E destul de fiabila, are o tinuta de drum buna, e convenabila la pret, dar, nu te incanta, nu iti da senzatia aia de comfort pe care ti-o da o masina franceza, nu are acel fler. Suna aiurea, dar nu e la fel de comfortabila k un Latitude. (din cauza masajului si ionizatorului, cu senzor de toxicitate etc -chiar functineaza sistemele alea asa ca nu le pot ignora )

Honda Accord
Masina frumoasa, bine dotata, locul 2 in 2011 ca fiabilitate dupa Toyota Avensis, bine construita, comfortabila, ergonomica, dar, cam scumpa, portbagaj mic prin comparatie, si un bord care nu cred ca il poti utiliza in timp c mergi, e o mizerie d butoate bordul, eu unul prefer ceva mai simplu. Dar daca nu vrei sa iti asumi riscuri d fiabilitate, mergi p Accord.

Citroen C5
CEA MAI COMFORTABILA MASINA DIN CLASA SA, SI CLASA SUPERIOARA. Suspensia Hydractive e perfecta, am mers pe drumuri pietruite, am dat peste gropi si denivelari, nu ai treaba. Pe orice suprafata simti k mergi p autostrada, E CHIAR ATAT DE BUNA, e economica rau de tot, nu vrea sa iti consume, e bine construita. Dar, o problema grava, ergonomie jalnica. Pe volan ai 16 butoane, nam numarat pe bord, e o mizerie p bord. Nu e la fel de spatioasa ca restul, si, valoarea de revanzare lasa de dorit. Apoi vine lipsa de suporturi de pahare, ba nu mint, are 1 suport...stii unde? IN COTIERA CENTRALA, da INAUNTRU COTIEREI, nu poti sa iei cu tine pahare, doze sau energizante q tine, nu ai sanse.

Peugeot 508
Aceasta masina m-a scos un pic din sarite pentru ca nu poti lua dotarile de top decat daca iei varianta GT. Un allure 2.0 HDi cutie auto full ai navigatie, Head up display, sistem JBL, piele, climatronic in 4 zone, portbagaj mare, rezervor de 72 litri, consum mic,insonorizare aproape la fel de buna ca Citroen C5, dar mai buna clar decat Latitude, iar motoarele sunt facute impreuna cu BMW, deci e probabil sa fie mai fiabile decat la 407.
Probleme? Suporturile de pahare sunt sertare care iti obtureaza vizibilitatea la Navigatie daca pui ceva in ele, cotiera e mica, si daca vrei masaj in scaun, esti obligat sa iei varianta GT, care apropo nu maseaza tot spatele k Latitude, ci doar zona lombara :| . Aaaa si nu are DELOC camera in marsalier, Latitude avand standard, ceea ce e cam evervant.



Personal eu sunt intre 508 2.2 hdi GT si Latitude 2.0 dci CVA. La latitude simti lipsa oglinzii electrocromice, dar presupun ca poti instala la reprezentanta una, iar la 508 camera in marsalier. Dar in aceasta comparatie latitude 2.0 e 28.000 euro, iar 508 gt 39.000 euro. In conditiile in care Latitude 3.0 dci e 37.000 euro si are mai multe. Dar la Latitude ii lipseste "acel ceva" ca sa te impinga spre el. Rational, pe hartie, e mai bun ca 508, dar pana nu conduci masinile, nu vei stii ce e bun pentru tine.
Sper ca te-am ajutat.



--------------------
Renault Clio 2005 Symbol
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cotoi_motorizat
post 16 Feb 2012, 22:25
Post #134


fara status...si statut!


Group: Members
Posts: 93
Joined: 10 July 08
From: Bucuresti




La banii aia ,bre,iti iei matale ceva de la Subaru...si nu te doare capul......pentru tot restul vietii tale.
Parerea mea.....!


--------------------
Renault -- Megane 2 -- 1.5 dCi/100 de cai si o martoaga privilegiata - B-xx-XYZ
SUBARU IMPREZA XV Boxer Diesel/symetrical AWD/150hp-350nM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BiGBearRO
post 17 Feb 2012, 18:41
Post #135


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.338
Joined: 19 October 05
From: de unde se da ora exacta




nu mai zice cotoiule ca eu suspin dupa un Subaru Outback Diesel


--------------------
Toyota AURIS Touring Sport 2015 - IF-94-URS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dvs
post 18 Feb 2012, 21:31
Post #136


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 23 September 05
From: Bucuresti




Subaru?????????????? smile.gif))))))))))))))
Avem cateva in flota...Una dintre cele mai putin fiabile marci la mare concurenta cu fiat. Lucrez de 10 ani in industria auto dar nu am intalnit nici o marca cu un raport calitate-pret asa slab cum gasesti la Subaru.


--------------------
Renault Koleos 2.0 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LAURR
post 19 Jun 2012, 12:04
Post #137


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 19 June 12
From: Cluj




Am citit tot ce este pe aria asta. Nu fac comentarii despre cele doua modele. Clar este ca pe oricare din ele alegeti sant doua masini noi si asta conteaza cel mai mult.Nu pot sa ma abtin sa nu critic sfatul unora de a cumpara sh germane. fratilor chiar vreti sa folositi ce arunca alti si chiar va doriti sa mirositi b-----le nemtilor, chiar vreti sa pareti altceva decat sunteti ? raspundeti va rog la doua intrebari : cati din voi cei care cumparati sh-uri germane aveti asigurare CASCO ? VA SPUN EU : EXTREM DE PUTINI, cati din voi daca vi se sparge un far cautati disperati pe la dezmembrari ? VA SPUN EU : EXTREM DE MULTI. deci colegilor cumparati ce credeti voi ca va reprezinta si lasati ceva de genul : '' QUOTE(99AIM @ 11 Apr 2011, 15:04)
Dar de ce nu te orientezi spre un seria 5 din 2007-2008 sau un A6 tot asa ca fabricatie?alea sunt clasa premium...tot acolo iesi la bani,le poti lua din De direct de la dealeri dedicati marcii si cu garantie de 1 an "

This post has been edited by LAURR: 19 Jun 2012, 12:44


--------------------
RENAULT MEGANE2/MEGANE4SEDAN INTENSE-ROUGE/KADJAR INTENS 2005/2017/2017
Sa te feresti de inginerii care au intrat la facultate cu media de la bac.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LAURR
post 24 Jul 2012, 07:49
Post #138


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 19 June 12
From: Cluj




QUOTE(oanavas @ 28 Jan 2012, 22:39)
imi place insignia imi place latitude, dar urmatoarea masina va fi marca skoda.
*


Corect, gusturile nu se discuta, dar.... daca ar trebui sa aleg ,LATITUDE fara discutie.


--------------------
RENAULT MEGANE2/MEGANE4SEDAN INTENSE-ROUGE/KADJAR INTENS 2005/2017/2017
Sa te feresti de inginerii care au intrat la facultate cu media de la bac.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 24 Jul 2012, 12:52
Post #139


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.886
Joined: 13 October 06




Adica voi il contraziceti pe George Buhnici, acest trend setter care evanghelizeaza cumparatul de treiar break - 2.0 dizal la mana a doua de la nemti ? Pe pioneru' excursiilor in Bulgarica ? mai tineti minte cand l-au prins vamesii cu ceafa lata in timp ce filma cu camera ascunsa ?

Si stii ce, pana la urma are dreptate. Decat sa dai 20.000-30.000 pe o masina noua care dupa 3 ani o vinzi la jumatate de pret, la care platesti casco si intretinere "cat nu face" mai bine un sh aratos. Odata pentru ca devalorizarea e mult mai mica, doi la mana, pentru ca nu bagi bani decat in ceea ce pica, de mentenanta il lasi pe urmatorul proprietar sa se ocupe, ca tu oricum scapi in 2 ani de ea. Si cand tragi linie vezi ca pierzi doar cateva mii de euro, de restul iti permiti sa te rasfeti la bulgari la all inclusive. Faci o poza ranjind fericit cu agregatul din bavaria si o pui pe fb, sa moara dujmanii.... cam asta e Romania smile.gif

This post has been edited by mircea_aq: 24 Jul 2012, 12:55


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LAURR
post 24 Jul 2012, 14:16
Post #140


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 19 June 12
From: Cluj




PENTRU EXTRAORDINARUL DE DESTEPT whitecollar. Baiatule vorbesti numai prostii, sant dealer de utilaje diverse. producatorul impume un maxim de pret si eventual o promotie pe o perioada de timp limitata, care se poate repeta. daca eu ca vanzator si reprezentant al firmei respective vreau sa fac reducere la pretul de promotie pe care producatorul il afiseaja prin dealeri, nimeni nu ma opreste. daca maine vreau sa dau un produs din ograda mea la jumatate de pret sa fiu sanatos , este treaba mea. nu face comentarii daca esti pe dinafara. plus de asta am cerut de curand o oferta de pret pentru LATITUDE 2000-150cp-manuala. atasez oferta. cu 25000 iau luxury full.

This post has been edited by LAURR: 24 Jul 2012, 14:33

Attached File(s)
Attached File  Oferta_RENAULT_LATITUDE.pdf ( 564.49k ) Number of downloads: 240


--------------------
RENAULT MEGANE2/MEGANE4SEDAN INTENSE-ROUGE/KADJAR INTENS 2005/2017/2017
Sa te feresti de inginerii care au intrat la facultate cu media de la bac.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RadulescuRomulus
post 24 Jul 2012, 15:02
Post #141


Sunt cu ochii pe voi!


Group: Members
Posts: 1.780
Joined: 7 December 10
From: naufragiat




urm mea masina va fi FORD Foc[oaieu]s. Ori modelul nou, ori cel anterior, facelift, motor 1.6 diesel, 110 cp..

ms.


--------------------
VW Passat berlina 2.0 Tdi CR + DSG 04.2009 - diesel, 140cp - B 69 COI
EX: megane 2.1, 1.5dci, 101 magari - B 314 ZDA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andr3ei
post 21 Nov 2012, 14:16
Post #142


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 21 November 12




Latitude as lua fara sa stau pe ganduri. Mergi si fa un test cu ea, eu as lua 2.0 140 cp - benzina...cutie automata cu 6 rapoarte. Opelul nu este masina.Acesta este punctul meu de vedere.


--------------------
Dacia Logan 2010 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 21 Nov 2012, 14:33
Post #143


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.886
Joined: 13 October 06




2.0 benzina nu vine cu BVA. In rest subscriu: opel si ford = carute.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
furnizor horeca
post 21 Nov 2012, 14:42
Post #144


diesel power


Group: Members
Posts: 108
Joined: 28 September 12
From: Bucuresti




pana la urma, dumitrescuandrei ce masina si-a luat?


--------------------
reno megane 2.1 - 1.5dci 2005
o curatenie impecabila!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 21 Nov 2012, 22:26
Post #145


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




QUOTE(andr3ei @ 21 Nov 2012, 15:16)
Opelul nu este masina.Acesta este punctul meu de vedere.
*




QUOTE(mircea_aq @ 21 Nov 2012, 15:33)
In rest subscriu: opel si ford = carute.
*


Sa nu exageram totusi.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 21 Nov 2012, 23:27
Post #146


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




Imi plac si mie Renault-urile, dar Insignia chiar nu e caruta, e o masina decenta pentru pretul cerut, putin cam gurmanda cand este echipata cu motor Turbo, dar diesel este perfecta. Ford Mondeo, este orice, carucior de butelii, caruta, risca, sareta, teleguta, numai masina nu, pur si simplu nu am gasit un punct pozitiv la chestia aia ca sa ma atraga, dar culmea, ca se vand, destul de multe.


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 23 Nov 2012, 00:46
Post #147


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




QUOTE(connectorxp @ 22 Nov 2012, 00:27)
Ford Mondeo .... se vand, destul de multe.
*


Asta e tot ce conteaza.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 24 Nov 2012, 19:51
Post #148


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




Bine punctat smile.gif, romanii cumpara chestia aia fara sa dea un leu pe aspect.


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 24 Nov 2012, 21:57
Post #149


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




romani, germani, francezi, englezi....


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex_Judoka
post 14 Dec 2012, 17:59
Post #150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 474
Joined: 9 September 10




Mie mi se pare ceva ciudat . Am fost la Renault Vitan. Cobalcescu sau meridian , nu tin minte exact. Si aveau pe stoc un Latitude 2.0 175cp. Extra Full : hidramat , piele beije , xenon , trapa , absolut tot . a zis ca nu mai exista dotare optionala , totusi , era 24.378 euro. Am lista in fata.
La cum arata daca as fi avut banii pe loc o cumparam.
Dar de ce e pretul asa mic ?

Edit: o laguna 3 de pe stoc era 26.000 si era mult sub echiparile latitudeului.

This post has been edited by Alex_Judoka: 14 Dec 2012, 18:00


--------------------
Jeep Grand Cherokee Limited - 2008
...............................................................................
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 05:55
Dacia