Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Masina da in nas

Sofiam
post 23 Aug 2018, 09:41
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 23 August 18




Salut!Sunt nou in comunitate si imi cer scuze daca s a m ai facut un post de genul acesta , dar sunt disperat.
Am un Megane 2 ,2007, 1.5 dci, 270kkm. De dimineata am plecat spre mare pe a2.Am mers tot drumul incet undeva la 110-120km , dar cand mai ave doar 40 km de autostrada masina a inceput sa dea in nas si sa imi dea fault injection+ stop si se oprea.Pentru cunoscatori mi s a intamplat asta imediat dupa ce am trecut de taxa de pod.La inceput nu i am dat importanta simteam zdruncinaturi foarte mici ,dar dupa un timp au inceput sa fie din ce in ce mai puternice.Din ce am putut eu sa imi dau seama masina face asa in panta ori cand da de umezeala in aer
.Tin sa precizez ca injectoarele suntverificate so schimbate.Chiar nu stii ce sa fac si nu stiu daca mai ajumg cu ea in Bucuresti.
Imi cer scuze daca s a mai facut aceasta postare.


--------------------
Renault Renault Megane 2 - B76VSM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 23 Aug 2018, 09:42
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Te rog frumos sa cauti inainte de a posta ... sunt destule topice cu problema ta. Nu mai este nevoie de inca unul ... cauti si postezi unde s-a mai discutat.

Spor!


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 12:18
Dacia