Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme geam sofer Renault Scenic 2

GeorgeC64
post 7 Jun 2023, 22:04
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 2 May 18




Salutare, revin catre voi cu o problema pe care o intampin si sper sa gasesc pe cineva care a trecut prin asta si a gasit rezolvarea.

De cateva zile geamul de la sofer este "posedat" de AI si face ce vrea el in sensul ca urca sau coboara cate putin sau complet fara nicio actionare din buton, lucrul asta se intampla chiar si cand masina este oprita si incuiata (m-am trezit dimineata cu geamul deschis complet). Actionarea asta automata a lui se intampla si in timpul mersului, geamul vrea sa se ridice aleatoriu desi este inchis complet sau coboara cate putin, exista si momente rare cand raspunde la actionarea butonului complet normal.

Am verificat blocul de butoane de la portiera soferului, mufele de sub scaunul soferului, mufa generala a portierei, mufa ce intra in modulul atasat motorasului din portiera si sigurantele dar nu am gasit nimic in neregula (urme de umezeala, oxidare, mizerie sau alte minuni).

Este posibil sa fie o problema de la ceea ce am inteles ca se numeste "modul termic" (modulul negru ce vine atasat motorasului)? Ce functie are acesta?

Caut un sfat de la voi pentru ca vreau sa cred ca este un mic detaliu care imi scapa, o problema aparuta de la un nimic. In caz contrar ma puteti ajuta cu un contact de la un electrician in zona Bucuresti-Ilfov care ma poate ajuta?


--------------------
Renault Scenic 2 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 18:48
Dacia