Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

SUV ul meu, Romanian SUV

Merced
post 24 May 2010, 21:41
Post #31


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.231
Joined: 24 June 07




Cica mers cu 100 auzi. Habar n-aveti cate exemplare m-au depasit pe autostrada de-a lungul timpului, cand mergeam eu cu 130km/h. Am luat chiar si flashuri de la 1304 dizel.
Voi credeti ca-s multi sanatosi la cap care sa le exploateze cum merita, adica ca pe niste masini incropite? Nu nene, blana...

Apropo, genial vopsit discul de frana...


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
HUMMER H1
post 24 May 2010, 21:48
Post #32


Membru cu S.U.V.


Group: Members
Posts: 660
Joined: 21 December 09
From: Galati




tinand cont ca masina e si pt treaba si personala am facut cat de cat sa fie si un minim de "confort" ca sa pot asculta un radio sau cd cat de cat bine sa am minimul de conditii, la capitolul viteza sare de 100 cam la 110 se simte el cel mai bine (viteza de croaziera) bineinteles ca nu se compara cu o masina gandita pt confort si tot utilitara ramane de semnele de punctuatie nu prea tin cont ( un defect de al meu nimeni si nimic nui perefec totul e perfectibil)
de intretinut chiar imi face placere so fac pt ca si suv ul nu ma lasa la nevoie tongue.gif cum era cealalta dinaintea lui tot un papuc care mai mult pe sub el stateam sad.gif deci merita sal intretin
trapa ma costat 100 europeni a fost noua iar de montat am montat-o eu ca si celelalte minuni puse pe ea tongue.gif bineinteles unde nu cunosteam am mai si intrebat sau cerut ajutor pe la prieteni
eu am avut pe ea initial halogene 90 / 100 dar se duc f repede iar pe conditii meteo nefavorabile nu se compara halogenle cu xenoanele acum fiecare face ce doreste eu unul nu mai vreau sa raman pe intuneric ca asta iarna cand veneam de la bucuresti pe la orele 23 si am ramas fara faza scurta de la becuri care sa ars ,dar se poate orbi ceilalti participanti la trafic si cu halogene sau alte becuri daca nus corect reglate cam asta e adevarul
de parerile mai rautacioase nu ma supar pt ca pot sa trag si de acolo niste concluzii care pot fi folositoare cine stie ca doar nu toata lumea are aceleasi gusturi

PS cu SUV ul nu ies la agatat deja sunt un pic cam casatorit biggrin.gif iar pana acum nu ma pot plange
P1040437.JPG ( Size: 2.49mb ) Number of downloads: 1762
P1040458.JPG ( Size: 2.53mb ) Number of downloads: 1877
P1040546.JPG ( Size: 2.53mb ) Number of downloads: 1846
P1040957.JPG ( Size: 1.89mb ) Number of downloads: 1857


--------------------
Ro S.U.V. Double Cab 1.9d 2005 - GL-13-FHM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_bok
post 24 May 2010, 21:53
Post #33


Nu stiu pe ce as da laguna.Ba stiu.Nu as da-o!


Group: Members
Posts: 573
Joined: 24 April 09
From: Deva HD, Jud Sibiu




eu am recurs la o alta metoda decat cea cu orbirea reciproca a celor cu xenon.
sun la 112 si reclam ca sunt orbit in trafic de .... cu nr.... care are modificari la instalatia de iluminare, si ii rog sa verifice daca modificarea este omologata sau nu, solicitand si un raspuns la reclamatia depusa.

momentan ii orbesc dor pe cei care abuzeaza de proiectoare.

SUV-ul il ai ca masina de figuri, sau de muncit cu ea?

daca vrei sa bagi bani in ceva, ar fi mai potrivit un aro, nu de alta da papucul asta e cam penibil.


--------------------
REnauLT LAguNA 1.9 dCi B56, 1.9 dCi K56, ex 1.6 16v, 1.8 16v - HD 08 AIK, SB 11 VGI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
HUMMER H1
post 24 May 2010, 22:08
Post #34


Membru cu S.U.V.


Group: Members
Posts: 660
Joined: 21 December 09
From: Galati





si tare as vrea sa stiu si eu cum poate verifica nenea militianul daca acel iluminat este sau nu omologat pt ca nu este abilitat pt asa ceva nici aparatura necesara nu are iar cand vine vorba de orbire in trafic nici mie nu prea mi place deci cum vine vorba (ce tie nuti place altuia nu face )iar proiectoarele le folosec doar pe ceata sau conditii meteo nefavorabile

masina e atat ca masina personala cat si pt treaba iar mie mia placut ca super practica de unde si "SUV".
si cam ce are aro in + fata de papuc ?
galagie mai mare taxe mult mai mari
sasiu mult rea slab pt caroserie si motor si se poate continua
fara suparare


--------------------
Ro S.U.V. Double Cab 1.9d 2005 - GL-13-FHM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 24 May 2010, 22:13
Post #35


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




nu e abilitat politistul, dar iti poate lua talonul si sa te trimita frumusel la RAR.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
StefanT
post 24 May 2010, 22:27
Post #36


STF - Special Tactical Force


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 19 April 04
From: Bucuresti




Aici stie toata lumea ca 112 e numar de urgente, si nu de politie locala, da? A mai fost o tampita care a sunat la 112 dupa ce i-am... facut eu ceva in trafic, si cand m-a oprit filtrul de politie si le-am spus ce s-a intamplat, ne-au cerut toate actele la control, i-au dat amenda ei pentru lipsa rovigneta, si i-au explicat insemnatatea numarului 112 cu multa aciditate, + avertisment verbal sa nu mai sune ptr orice mizerie la 112. Asa ca atentie...


--------------------
Suzuki GSX-1300-R 2008 - B'100'HAY
Fan Reno 53379
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 24 May 2010, 22:43
Post #37


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




proiectoare tip chayene?cand le aprinzi bat ca spoturile mele din casa cred . smile.gif

This post has been edited by C@talin: 24 May 2010, 22:44


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
calinu'
post 24 May 2010, 22:46
Post #38


Membru


Group: Members
Posts: 176
Joined: 11 December 08




eram sigur ca o sa-ti sara toti in cap cu xenoanele alea...ma mir cum de nu au zis nimic si de farurile de ceata care-s tot after-market si sigur bat aiurea. in conditiile in care xenoanele alea nu sunt reglate sa bata sus nu cred ca sunt deranjante. probleme avem cu aia de-si pun xenoane de neam prost si le mai si regleaza aiurea ca sa vada el drumu


--------------------
Renault Megane 2 2005
17" sunroof:X
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 24 May 2010, 22:48
Post #39


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Mai bine ai zice cum se comporta incarcat, cat ai avut sarcina maxima, chestii d-astea...
Vorbim totusi de o utilitara...


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 24 May 2010, 23:03
Post #40


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Marcela a avut sarcina maxima 9 luni, acum e ca noua.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 24 May 2010, 23:17
Post #41


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.473
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(argon @ 24 May 2010, 20:49)
la munca e numa buna, dar pe centru la agatat fufe cu woferu si csenoanele...nu prea merge  icon_mrgreen.gif
*



Stim, fufele se uda la limuzine biggrin.gif


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 25 May 2010, 00:04
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.592
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




Lasa ca nici cu aia care au farurile fara xenon prost reglate nu mi-e rusine... Multi orbesc mai rau ca cei cu xenon.


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
HUMMER H1
post 25 May 2010, 00:06
Post #43


Membru cu S.U.V.


Group: Members
Posts: 660
Joined: 21 December 09
From: Galati




P1050563.JPG ( Size: 2.19mb ) Number of downloads: 1823
P1050564.JPG ( Size: 1.92mb ) Number of downloads: 696
P1050196.JPG ( Size: 2.49mb ) Number of downloads: 716
atat xenoanele cat si proiectoarele nu bat pe sus dupa veverite prin copaci ca nu le mai vad rostul in cazul acesta dar unde bat fac lumina cum trebue
stiu ca sunt si multi fara prea multa minte care monteaza xenoanele sau oricare bec aiurea tocmai pt a deranja in trafic chiar am vb cu cineva care zicea ca ar face asa ceva daca siar pune xenoane si lam intrebat la ce bun ? ce castiga in afara de carnita la frigider ?o treaba daca o faci o faci sa fie bine facuta nu doar de panarama sau nu o mai faci asta e cu xenoanele ma asteptam sa apara si critici smile.gif
proiectoare sunt in asa fel pozitionate incat matura asfaltul si chiar ajuta pe ceata f mult si nu merg cu ele aprinse decat in contii meteo nefavorabile
de comportament la greutate nu am ce sai reprosez am venit de la Mediasi jud. Sibiu la galati cu incarcatura in jurul la 800 kg + doua persoane inafara de mine ca oricum nu sunt prea mare radmasa.gif la o viteza mazima de 110 km / h acolo unde se putea bineinteles cum ar fi dn1 si a scos un consum de maxim 6.5 /100km
deci zic eu ca e f bine iar ca greutate maxima pe suv am puc cca 1000 kg dar pe celalt papuc ce lam avut inainte am pus chiar mai mult de 1500 kg bineinteles ocazional nu ctot timpul oricum de fiabilitate pt ce a fost gandita (utilitara) merge bine


--------------------
Ro S.U.V. Double Cab 1.9d 2005 - GL-13-FHM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 25 May 2010, 06:36
Post #44


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(StefanT @ 24 May 2010, 22:27)
Aici stie toata lumea ca 112 e numar de urgente, si nu de politie locala, da?
*



daca se iau dupa tine probabil si atunti ar stii prostii, la 112 poti anunta orice, ca te directioneaza ei mai departe.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 25 May 2010, 07:26
Post #45


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




QUOTE(nalodaniel @ 24 May 2010, 20:43)
ba, oi fi eu mai prost, dar nu vad un avantaj major la xenoane!
Si de cee ar trebui megavizibilitate la o masina care rar trece peste 100 nu stiu.
*


Ca sa te vada prostii aia de vin din sens opus rolleyes.gif ...

QUOTE(HUMMER H1 @ 24 May 2010, 22:48)
nu prea tin cont ( un defect de al meu nimeni si nimic nui perefec totul e perfectibil)...

dar se poate orbi ceilalti participanti la trafic si cu halogene sau alte becuri daca nus corect reglate cam asta e adevarul...
*


blink.gif Gizas!!!

This post has been edited by Hack: 25 May 2010, 07:26


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BlaueCorsa
post 25 May 2010, 07:28
Post #46


Membru cu Prafuitor


Group: Members
Posts: 1.097
Joined: 6 October 03
From: Socola Tower, Iasi




QUOTE(argon @ 25 May 2010, 07:36)
daca se iau dupa tine probabil si atunti ar stii prostii, la 112 poti anunta orice, ca te directioneaza ei mai departe.
*



StefanT are perfecta dreptate. Este numar de urgente si trebuie apelat doar in acest scop:

http://www.112.ro/index.php?id=2_2


--------------------
Dacia / Renault Duster / Captur 2018 Confort / 2015 Authentique
Mon amour, tu es la lumière de mes jours...
sans numéro! sans numéro! sans numéro!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 25 May 2010, 07:32
Post #47


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




tocmai, daca vezi o fumigena de masina in fata ta pui mana pe telefon si suni la 112, scrie clar pentru salvarea mediului.

vezi o bucata te tencuiala care sta subreda pe un bloc, suni la 112, poate salva viata cuiva.

continui?


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BlaueCorsa
post 25 May 2010, 07:38
Post #48


Membru cu Prafuitor


Group: Members
Posts: 1.097
Joined: 6 October 03
From: Socola Tower, Iasi




Ihi, si aia cu drobu' de sare tot la 112 ar fi trebuit sa sune.


--------------------
Dacia / Renault Duster / Captur 2018 Confort / 2015 Authentique
Mon amour, tu es la lumière de mes jours...
sans numéro! sans numéro! sans numéro!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 25 May 2010, 09:32
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




QUOTE(dogy_10 @ 24 May 2010, 19:20)
unde scrie ca ai nevoie de spalator? si sunt instalati xenon mai nou care sunt facute special pt faruri fara lupa.....in rest daca ai far cu lupa si ai grija sa le reglezi sa nu bata in pomi nu deranjezi pe nimeni, in schimb pe faruri fara lupa sau mai rau cele fara sticla clara cum are papucu' e destul de deranjanta o asemenea instalatie
*




legislatia europeana prevede: spalator, autoleveling, si far special proiectat pt xenon )cu sau fara lupa.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius21
post 25 May 2010, 18:14
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 23 September 05




Buna seara,

Legislatia europeana este clara. Ai spalator, autoleveling, far cu lupa ( ma repet au fost cazuri in trecut de masini care au avut xenon fara far cu lupa; acum nu cunosc niciun caz de far proiectat pentru xenon care sa nu fie cu lupa).
Cum spunea cineva, poti sa ai farul reglat la NASA, ca tot ilegal este. Chiar nu inteleg de ce se gandesc unii ca sunt mai cu mot ( poate inainte nu au stiut aceste lucruri, de aceea vorbim de un for de informare).


--------------------
Skoda/Renault Octavia 3/Captur 2016 1.6TDI Style/2016 0.9Tce Life - B XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dogy_10
post 25 May 2010, 18:47
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 901
Joined: 17 December 06
From: Timisoara




legislatia europeana...... vreau sa vad articolul, nu povesti, iar legislatia romaneasca nu specifica...


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
HUMMER H1
post 25 May 2010, 20:14
Post #52


Membru cu S.U.V.


Group: Members
Posts: 660
Joined: 21 December 09
From: Galati




OK OK OK am ineles cu xenoanele
alte pareri opinii sau idei de mai bine nu sunt doar becuri astept si asa ceva nu numai critici si sau comentarii legate de acele becuri nenorocite ca mai sunt topicuri pe acest forum in legatura cu ele si se pot spune acolo toate parerile pro si contra


--------------------
Ro S.U.V. Double Cab 1.9d 2005 - GL-13-FHM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nalodaniel
post 25 May 2010, 22:15
Post #53


a3a oara scriu corect


Group: Members
Posts: 361
Joined: 24 March 08
From: suceava




nu-ti pui turometru?
http://www.daciaclub.ro/vreau-turometru-la...t163655-s0.html

This post has been edited by nalodaniel: 25 May 2010, 22:24


--------------------
dacia 1310 1986 - -- -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
twingo_buc
post 25 May 2010, 22:37
Post #54


fost twingar


Group: Members
Posts: 883
Joined: 4 January 09




astia cu spalator de faruri.......hai ca nu suntem in germania...... asa nu ai voie sa iti pui decat anvelope specificate in talon, sa ridica mana sus toti aia care au alte roti decat cele din talon.....fiti seriosi... iar faza cu rovigneta verificata de politisti si luat talon.... va zic de acum: Au voie sa vi le ia doar daca le dati voi...... dar legal trebuie insotiti de un echipaj de la ARR.

Bravo pt masina...... dar cu xenonul iti zic de acum de ce e problematic: Masina ta e mult mai inalta si automat bat de la alt nivel, nu ai geam clar la faruri asta e a2a problema, si automat daca ti`ai pus proiectoare duble te puteai ajuta de ele in zonele prost luminate (SI ATAT FARA FIGURI CU ELE IN ORAS)

apropos sunt multe marci care includ xenon din fabrica fara spalator de faruri care e dotare separat.

aa iar cu 112.... am sunat eu cand m`a blocat un jeg in parcare si mi`au zis sa sun la politia comunitara... deci nu sunt chiar pt orice.... acum depinde si de cine iti raspunde... ca am mai incercat odata si au trimis pe cineva de la rutiera.


--------------------
mitsubishi colt CZ3 1.1 75CP 2008 MOTION - B8x8BBB
fost twingar si fost TDI-st
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan_kalibra
post 25 May 2010, 23:29
Post #55


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 17 September 09
From: Slatina




Referitor la xenoane, eu consider din cate informatii am, ca normala obligativitatea montarii acestora in faruri prevazute cu lupa, dar nu neaparat si cu spalator,iar aici vin si exemplific cu modelul meu de Opel (Calibra) care a avut spalator doar pt. ca a fost full(are inclusiv scaune incalzite,AC,etc.),dar au fost milioane de unitati vandute cu acelasi model de far fara spalator.(pana sa apara aftermarket-urile alea negre cu angel-eyes nu se gaseau decat faruri Hella pe original la minim 12 mil. lei vechi bucata)
Un sfat este sa nu folositi instalatii de culoare peste 6000 K deoarece pe asfalt ud (negru) sau pe ceata absorbtia luminii este foarte mare si nu veti vedea nimic.(si 6000 K este deja un compromis , culoarea recomandata si folosita de fabricanti pe echiparile de serie este de 4000-4500 K).
Eu am pus printre primele kit-uri acum multi ani(200 euro) dar numai pe faza scurta unde am lupe si motorase electrice pentru reglaj in functie de sarcina (mare atentie cu SUV-ul double cab incarcat)si nu am nicio problema cu ele.(nu am pus nici pe proiectoare unde aveam lupe, nici pe faza lunga si iar mare atentie la provenienta lor caci sunt unele chinezisme de a caror fiabilitate ma indoiesc)
Nu vreau sa par eu lupul moralist dar va sfatuiesc sa va reglati farurile cat mai corect (adica pentru Europa cu cel stang mai jos putin decat dreptul) chiar daca folositi xenoane pe oglinzi cu dispersie.(ca de asa e la moda si nu ne putem abtine)
Eu recunosc ca la Dacia am pus angel-eyes-uri de Bmw E 36 dar in faruri care sunt noi am toate patru becurile Philips normale de 40-45 wati.(cu toate ca am alte 2 seturi noi de BlueVision de 60-65 wati nu le pun deoarece chiar le am reglate bine si am lumina suficienta chiar si pe scurta,iar pe timp de iarna sunt mult mai bune astea cu lumina alba decat cele cu tenta blue)

Attached thumbnail(s)
kal_front.jpg ( Size: 57.27k ) Number of downloads: 751
red_wrc2.jpg ( Size: 40.02k ) Number of downloads: 562


--------------------
Dacia 1310 1982 decembrie - OT 10 DAN
OT 10 DAN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
HUMMER H1
post 27 May 2010, 13:41
Post #56


Membru cu S.U.V.


Group: Members
Posts: 660
Joined: 21 December 09
From: Galati




turometru nu am pus pt ca nu prea ma ajuta la diesel se sin=mte mult mai tare cand nu e la turatie normaladeci cand merge rau
la capitolul becuri ca sal incheiem am sa caut si sa pun sticla clara
oricum ar fi multumesc tuturor atat pt critici cat si pt aprecieri tongue.gif
iar ca ceva mai nou la care lucrez si anume consola de la schimbator si frana de mana smile.gif care a fost de la o masina straina nu cunosc care anume si o buc de la cea de dacie tongue.gif
P1050568.JPG ( Size: 2.55mb ) Number of downloads: 704
P1050569.JPG ( Size: 2.48mb ) Number of downloads: 634
P1050570.JPG ( Size: 2.48mb ) Number of downloads: 600


<span class='edit'>27 May 2010, 22:32:</span>
chiar nu mai are nimeni nimic de spus chiar sau comentat sau adaugat idei de ceva mai bun de aranjat la suv in afara de acele nenorocite de xenoane ? sad.gif
mai sunt multe chestii de zis si facut la o dacie zic eu si mai e vorba aia ca bine a ziso cine a ziso "daca ai cap iese altceva" chiar daca la mine este SUV tot de la dacia este



ps fetele de la usi adica acele capitonaje am gandit si hotarat sa le fac tongue.gif eu ca din acelea model supernova nu am gasit pe nicaeri ce pareri sau chiar idei aveti despre acesta chestiune sau de unde anume mai exact pot sa iau acele materiale am gasit eu ceva dar nu e graba poate cu un pic de help de la voi ese chiar altceva la acest capitol chiar daca este mai migalos ca de treaba nu mie frica si nici de idei noi si poate mai bune ca ale mele de ce nu ?poate mai inspiram si alti dacioti

<span class='edit'>27 May 2010, 22:33:</span>
chiar nu mai are nimeni nimic de spus chiar sau comentat sau adaugat idei de ceva mai bun de aranjat la suv in afara de acele nenorocite de xenoane ? sad.gif
mai sunt multe chestii de zis si facut la o dacie zic eu si mai e vorba aia ca bine a ziso cine a ziso "daca ai cap iese altceva" chiar daca la mine este SUV tot de la dacia esta



ps fetele de la usi adica acele capitonaje am gandit si hotarat sa le fac tongue.gif eu ca din acelea model supernova nu am gasit pe nicaerice parere sau chiar idei aveti despre acesta chestiune poate cu un pic de help de la voi ese chiar altceva la acest capitol chiar daca este mai migalos ca de treaba nu mie frica si nici de idei noi si poate mai bune ca ale mele de ce nu ?

This post has been edited by HUMMER H1: 27 May 2010, 21:37


--------------------
Ro S.U.V. Double Cab 1.9d 2005 - GL-13-FHM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
HUMMER H1
post 7 Jun 2010, 23:44
Post #57


Membru cu S.U.V.


Group: Members
Posts: 660
Joined: 21 December 09
From: Galati




se pare ca nu mai are nimeni de scris nimic smile.gif
eu am mai facut cate ceva nimicuri pe la suv cum este consola de la frana de mana P1060117.JPG ( Size: 2.5mb ) Number of downloads: 587
care este de la nu stiu ce masina + vreao doua bucati de la consola de dacie si montat banda leduri in faruri pt pozitii DSC00223.jpg ( Size: 1.29mb ) Number of downloads: 623
DSC00222.jpg ( Size: 1.39mb ) Number of downloads: 522
banda nu prea este ce am vrut eu adica alba cum spunea de la cine leam luat mad.gif acum caut sa fie alba si ledurile pe marginea benzi
acum urmeaza incuietoarea de la capota care va fi electrica actionata din botonul de la inchidere tongue.gif
inca mai astept opinii nu mam sucarit de opiniile contra anumitor lucruri care la uni nu plac smile.gif

This post has been edited by HUMMER H1: 7 Jun 2010, 23:51


--------------------
Ro S.U.V. Double Cab 1.9d 2005 - GL-13-FHM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 8 Jun 2010, 07:44
Post #58


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.882
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Intradevar led-irile alea in pozitii arata intr-un mare fel.....

Oare de ce iti bati joc de saraca masina....?!?


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 8 Jun 2010, 07:45
Post #59


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




yeeey! coca' 100%!!


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Jun 2010, 07:46
Post #60


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




pune poze pe ziua, sa fie clar ca e papucul tau, ala pare un q7...ma indoiesc ca reuseai sa aranjezi ledurile asa bine..


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 21st May 2024 - 17:19
Dacia