Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages « < 8 9 10 11 12 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

montare subwoofer pe megane 2

EmiSeven
post 21 Jan 2013, 10:01
Post #271


Membru incepator


Group: Members
Posts: 64
Joined: 9 November 12




Vreau si eu sa va cer parerea,vreau sa imi montez o chiftea din asta si nu prea stiu care ar fi mai potrivita:
1 http://www.emag.ro/pachet-blaupunkt-box-am...?ref=list_p1_l1
2 http://www.emag.ro/subwoofer-blaupunkt-250...?ref=list_p1_l3

Eu am megane Hatch asa ca portbagajul nu va face un ecou chiar atat de mare,sper ca intelegeti la ce ma refer si in plus pe langa subwwofer vroiam sa schimb si boxele masinii per total sa ma incadrez la un 6 7 mil ...
Nu vreau sa bubuie sa haraie si sa hornaie cand il dau mai tare vreau sa aiba un bass profund care nu neaparat sa vibreze in toata masina.Va multumesc:)


--------------------
Renault Renault Megane 2 Hatch 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
floricelu71
post 16 Feb 2013, 08:07
Post #272


Membru


Group: Members
Posts: 106
Joined: 22 June 10
From: Bucuresti




Schimba intai unitatea. E posibil sa nu mai vrei sub sau boxe noi.
Eu am procedat la fel.


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/1.9DCi/Privilege - B 73 UWU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
olimpic18
post 18 Feb 2013, 08:14
Post #273


Membru incepator


Group: Members
Posts: 38
Joined: 3 December 12




Va salut, sunt relativ nou pe aici(achizitionat de curand megane 2 2003 sedan), iar din pacate eu am in loc de CD, un maare casetofon biggrin.gif, as vrea sa-l schimb macar cu cu un CD, astfel, cei care v-ati schimbat RCD-ul si nu mai aveti ce face cu el, astept o oferta.
Dar, nu astfel am ajuns aici, ma lesina sunetul scos de boxa dreapta spate, desi am desfacut fata de usa si am si schimbat-o cu o alta(luata de la dezmembrari, deoarece am crezut sa-i busita), se aude chiar mai prost, detin de la masina anterioara, nu stiu daca ii pot spune subwofer, dar e clar o boxa intr-o cutie, nu are statie(nici nu cred ca-mi trebuie deoarece mergea foarte bine pe fosta masina), are volum si patru conectori pentru +/-(curent) si +/- boxa, in fine, trebuie sa montez cablajul dat jos de pe cealalta(+ baterie si cred ca o sa iau sunetul de la o boxa de pe spate, nu din spatele cas. ci din stalp), hai ca deviez de la subiectul care ma intereseaza...si-a pus cineva boxe pe polita din spatele banchetei(plafonul portbagajului)?Din ce am dibuit eu pe acolo, este din placaj, insa pe mijloc are un spatiu gol in care este bagat niste material izolant(termic, fonic, nu stiu), daca aveti idei, le astept cu interes.Imi cer scuze daca sunt incoorent, vroiam sa explic cat mai multe, insa am vrut sa fiu si scurt.
Apropos, nu vreau "discoteca" in masina, ci doar sa pot asculta muzica la nivelul 25 al RCD-ului
Cu respect,
Dan!


--------------------
Renault Megane 3 2011 Grandtour - IF 81 SEB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nonic
post 18 Feb 2013, 09:42
Post #274


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




QUOTE(olimpic18 @ 18 Feb 2013, 08:14)
nu stiu daca ii pot spune subwofer, dar e clar o boxa intr-o cutie, nu are statie(nici nu cred ca-mi trebuie deoarece mergea foarte bine pe fosta masina), are volum si patru conectori pentru +/-(curent) si +/- boxa
*


smile.gif este un subwoofer activ (are statie incorporata)... daca nu avea statie nu aveai ''borne'' pentru + si -.
Daca vrei un sunet de calitate trebuie sa te orientezi catre un HU aftermarket ceva mai decent Alpine, Pioneer, Kenwood si pe fata difuzoare componente Focal, Helix, DLS.
Nu ai trecut bugetul disponibil.


--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
olimpic18
post 18 Feb 2013, 13:52
Post #275


Membru incepator


Group: Members
Posts: 38
Joined: 3 December 12




smile.gif cat traiesti inveti, chiar ma gandeam cat timp am citit tot forumul care naiba e diferenta intre un subwofer pasiv si unul activ biggrin.gif, multumesc mult de luminare:).
Nu ai inteles exact ce-mi doresc, in primul rand nu vreau sa ma despart de comenzile de pe/langa volan, imi plac prea mult, din aceasta cauza doresc un CD player, tot de pe un megane dat jos, nu ma intereseaza prea mult puterea muzicii, ci mai degraba doar sa nu mai aud busiturile si loviturile la cea de pe spate, in principiu, voi schimba boxele de pe spate(nu dau mai mult de 150 ron pe ele), si voi monta cutia mea activa biggrin.gif, cam asa ajunsesem aici, nu stiam pe unde sa bag plusul de la baterie in habitaclu.
Multumesc tare mult pentru ajutor!
O zi minunata!


--------------------
Renault Megane 3 2011 Grandtour - IF 81 SEB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel ct
post 11 May 2013, 09:22
Post #276


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 16 October 12
From: constanta




QUOTE(sebi @ 3 Nov 2006, 11:24)
Firele pentru boxele din usile spate sunt pe la mijlocul stalpului, tre sa desfaci plasticaraia si o sa vezi o mufa dreptunghiulara in care intra o gramada de fire (10-20 fire) firele pentru difuzoare sunt in mijlocul mufei si sunt culoarea verde (ambele), si va trebuii cu un abarat sa masuri sa vezi care este + / -. Daca ti se pare greu recomand ce a zis Voinea si du-te la o firma specializata wink.gif
*


tocmai am desfacut si eu acele mufe de pe stalpi pentru a lua semnalul de statie (hi level imput) si am cautat aceste fire verzi... surpriza insa.. la mine erau alte culori.... la usa stanga spate erau maro/galben si la usa dreapta spate erau roz/galben...la HU in mufa iso firele aveau aceleasi culori...ati mai gasit si alte culori cei ce ati desfacut acele mufe?... bag de seama ca cei de la reno nu respecta un anume cod de culori... iar ca idee sunt cele de dimensiune medie in diametru..... ( cele mai groase 1,5 mm cele de la alimentare motoras geamuri, cele medii de 1 mm alimentare difuzoare si cele mai mici 0,5 mm sunt restul de fire ce alimenteaza diverse chestii prin usa gen inchidere,buton geamuri etc ).
cat despre trecerea alimentarii de la baterie la statie am muncit cam mult... a trebuit sa dau bateria cu suportul ei jos, calculatorul motorului si carcasa filtrului de aer iar pentru trecere am strapuns burduful de cauciuc prin care trece manunchiul de fire aferente instalatiei electrice. timp de executie incepand de la zero aproximativ 9 ore la "relanti" eram la serviciu si trebuia sa-mi umplu timpul....

This post has been edited by daniel ct: 11 May 2013, 09:26


--------------------
renault megane // SEDAN 2008 - CT 14 TDD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mocanu Andrei
post 4 Jun 2013, 18:18
Post #277


Just Relax.


Group: Members
Posts: 20
Joined: 14 February 13
From: Bucharest




Buna seara. am si eu o rugaminte, pentru acest subwoofer http://www.car-sound.ro/subwoofere-auto/bo...o/cx12-box.html ce amplificator mi-ar trebuii si de ce ar trebuii sa-l leg?


--------------------
Renault Megane II 2005 1.5 Dci(82hp) - B-43-RZJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dhragosh
post 8 Jun 2013, 02:24
Post #278


Membru forum.reno.ro


Group: Members
Posts: 284
Joined: 12 February 08
From: Bucharest




A avut cineva montat sau a auzit cum a suna pe un sedan subwoofer-ul acesta? http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere_a...ss/BombA_20_A1/


--------------------
Renault Megane Sedan Privilege+ 1.6 16V 110HP 2007 - B-91-DHR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chamade
post 11 Jun 2013, 13:07
Post #279


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 29 October 07
From: Bucuresti




Salut,
Vezi ca este pachet deja facut cu acel subwoofer
pachet boss audio
pachetul include subwooferul si amplificatorul pentru el.


--------------------
Honda CR-V 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan22y
post 11 Jun 2013, 13:14
Post #280


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.501
Joined: 7 June 06
From: Wallendorf




QUOTE(Dhragosh @ 8 Jun 2013, 03:24)
A avut cineva montat sau a auzit cum a suna pe un sedan subwoofer-ul acesta? http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere_a...ss/BombA_20_A1/
*



Avea colegul ThunderRa pe megane-ul lui modelul Focal SB 25 A1

This post has been edited by dan22y: 11 Jun 2013, 13:14


--------------------
R M 8 - HD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sk0rpion
post 10 Jul 2013, 15:36
Post #281


Membru autentic


Group: Members
Posts: 475
Joined: 5 October 11




Salutare,
Am nevoie de putin ajutor, ce am pe masina (megane 2 hatch)
player : JVC KD-R 411
Boxe fata : Sony xf-1337
Boxe spate : JVC - cs-528

Ce vreau: sa ridic putin nivelul, boxele de 13cm nu au claritatea la joase ca cele de 16 etc
Cand ajung la volum de la jumatate in sus (volumul playerului) distursioneaza , daca ii scot bass-ul e ok sa urc pana la 3 sferturi sa zic asa. Nu imi place si nu vreau bubuituri , deci subwoofer in portbagaj iese din discutie, si aici mai intervine si spatiul in portbagaj. Deci ce pot face in masina pentru un sunet clar si un bass clar gen sistemele de casa. Si acum va intreb pe voi ce pot face, subwoofer underseat, amplificatoare pentru boxe, ma gandeam si sa renunt la suportul de pahare din spate si sa integrez un woofer acolo, am vazut la un logan in bancheta si se auzea chiar ok . La ce m-am mai gandit ar fi inca 2 boxe ovale in haion dar aici deja am nevoie de suporturi din fibra de sticla. Astept din partea voastra orice idee. Ca buget sa zicem 500-600 ron .


--------------------
renault megane 2 2003/ hatchback 1.5DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sk0rpion
post 2 Aug 2013, 20:05
Post #282


Membru autentic


Group: Members
Posts: 475
Joined: 5 October 11




Hai ca m-am razgandit.
La statia MAC audio MPX4000 este ok un subwoofer MAC mp box 300 sau sa ma orientez catre altceva?
multumesc


--------------------
renault megane 2 2003/ hatchback 1.5DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudyubz
post 29 Sep 2013, 13:42
Post #283


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 19 February 09




alut,
As avea si eu nevoie de putin ajutor in legatura cu montarea unei statii pe un Megane 2 cu player stock.
Amplificatorul este un MTX RT 60.2 cu si are intrare High level input, formata din: 2x plus si 2x minus (pt semnal stereo) si un gnd.
-- de unde pot lua acest gnd (pot sa-l iau din A8 cf pozei atasate?
-- de unde pot cumpara acea mufa? ma refer la cea care intra in HLI amplificator

This post has been edited by claudyubz: 29 Sep 2013, 13:45

Attached thumbnail(s)
index.jpg ( Size: 93.79k ) Number of downloads: 939
20100302073902.jpg ( Size: 29.48k ) Number of downloads: 973


--------------------
Renault Megane 2 1.5Dci 86Cp plus ceva ponei , 2007 Extreme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 30 Sep 2013, 09:53
Post #284


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




QUOTE(claudyubz @ 29 Sep 2013, 14:42)
-- de unde pot lua acest gnd (pot sa-l iau din A8 cf pozei atasate?

Masa sau gnd se conecteaza DOAR de la caroserie prin fir separat...nu de pe instalatia masinii.

@+


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudyubz
post 30 Sep 2013, 10:59
Post #285


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 19 February 09




ms espacern:)


--------------------
Renault Megane 2 1.5Dci 86Cp plus ceva ponei , 2007 Extreme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudyubz
post 14 Oct 2013, 15:41
Post #286


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 19 February 09




Cu ajutorul acestui topic am reusit duminca sa-mi instalez si eu un pachet de bass pe masina din semnatura. Cu aceasta ocazie am schimbat si HU cu un ALPINE 170RR.
Am folosit urmatoarele componente:
-HU Alpine 170RR
-Amplificator MTX RT60.2
-Subwoofer MTX RT10AV
-Kit cabluri 12mmp
Cam asa am procedat eu: 053.gif
-Am scos borna de - de la baterie.
-Am luat o spita de la o umbrela de plaja( cam 70-80cm lungime, aceasta avea in capat o gaura). Am bagat spita prin mansonul de cauciuc de deasupra pedalei de ambreiaj (din interior catre exterior) si am scos-o printre filtrul de aer si cutia cu sigurante sau ce o fi acolo:))......vezi poza. De acea gaura a spitei am legat cablul de alimentare pe care l-am infasurat bine cu banda izolatoare si l-am tras in interior.
-Firul + tras de la baterie l-am bagat pe sub prag pana in portbagaj (pe partea soferului).
-Firul de - l-am legat la surubul de la centura de siguranta de la locurile din spate ( am dat putin cu smirghel pentru a lua vopseaua si aface contact cat mai bine).
-Pe partea dreapta am tras cablul RCA care avea lipit de el si firul de remote, la fel tot pe sub prag.
-Am legat la statie + de la baterie, - de la caroserie si remote-ul de la HU( la mine era albastru cu alb la HU).
-Am conectat cablurile la subwoofer.
-Am facut reglajele cat de cat, insa mai am putin de mesterit la aceata operatiune. 090.gif
Cam asta a fost operatiunea de instalare a noului HU, respectiv a pachetului de bass.
Operatiunea a durat cam 2ore, cel mai mult a durat trecerea cablului de + catre baterie, aproximativ 1h.
O sa revin mai pe seara sau maine cu niste poze de final.

This post has been edited by claudyubz: 14 Oct 2013, 15:46

Attached thumbnail(s)
1315645652_249013839_19_Vand_Renault_Megane_15_dci_prima_imatriculare_112007_.jpg ( Size: 108.9k ) Number of downloads: 1001


--------------------
Renault Megane 2 1.5Dci 86Cp plus ceva ponei , 2007 Extreme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sm21Mux
post 20 Jan 2014, 00:12
Post #287


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 25 September 11
From: satu mare




salutare....am un megane din 2005 1.5 dci ..si nu gasesc pe unde sa trag plusu de la baterie in interior ...cine ma ajuta cu o poza sa vad pe unde trebuie sa`l trag in terior ..tot am cautat si nu am gasit ....


--------------------
Renault Laguna I 1998 - imatriculata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 20 Jan 2014, 12:17
Post #288


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




Daca ai fi cautat putin mai atent uite ce gaseai pe pagina 6:

QUOTE(Hack @ 10 Apr 2010, 10:03)



--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spawnrulls99
post 20 Jan 2014, 18:16
Post #289


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 23 November 13




salut eu am facut altfel,am desfacut pragurile,am bagat o spita de fier pe langa manunchiul de fire pana a batut in fier(scoate stergatoarele si masca de sub stergatoare)pe undeva in coltul dreapta sus cum te uiti la motor o gaura de 8/10 si ai rezolvat problema!!!

20 Jan 2014, 18:21:
o parere va rog, nu ii dau de capat!! am legat cablul de alimentare la baterie,impamantarea de un surub sub scaun.plusul alternativ de la becul pt numar(provizoriu),cablul in casetofon......ledul de pe statie sa aprins...de ce nu merge....sad.gif(

This post has been edited by spawnrulls99: 20 Jan 2014, 18:21


--------------------
renault megane 2005 sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chamade
post 20 Jan 2014, 21:52
Post #290


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 29 October 07
From: Bucuresti




Nu se aude?
rca-urile sunt bune?


--------------------
Honda CR-V 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spawnrulls99
post 20 Jan 2014, 23:57
Post #291


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 23 November 13




cum as putea sa le verific? sunt noi,chiar atat ghinion sa am sa le iau rele...nu scoate nimic.subwooferul e luat de la un amic de pe masina sigur functioneaza....mufa e luata de la un magazin de specialitate...


--------------------
renault megane 2005 sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai C
post 21 Jan 2014, 08:30
Post #292


Membru autentic


Group: Members
Posts: 211
Joined: 1 March 10
From: Ploiesti




Ia un multimetru si vezi daca ai tensiune pe iesirile de la amplificator.Setezi pe curent alternativ si dai volumul mai tare.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.1/Ranault Kangoo Maxi 1.5 DCI 2005/2014
Megane Sedan 2.1/1.5 DCI 2005
Dacia Logan MCV 1.5 DCI 2007
Kangoo 1.5 DCI 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pandeli88
post 21 Jan 2014, 21:26
Post #293


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 21 January 13




mergi si ia-ti de la carrefour RCA-uri 5m la 12 lei si sant foarte ok,eu dalea am,initial am zis doar asa provizoriu,dar cand am vazut cum scoate(defapt auzit) am zis ca nu le mai schimb.



--------------------
Renault Megane 2007 1.5dci 74 kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai C
post 21 Jan 2014, 21:41
Post #294


Membru autentic


Group: Members
Posts: 211
Joined: 1 March 10
From: Ploiesti




RCA 5m la 12 lei radmasa.gif ,presupun ca sunt si ecranate la banii astia.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.1/Ranault Kangoo Maxi 1.5 DCI 2005/2014
Megane Sedan 2.1/1.5 DCI 2005
Dacia Logan MCV 1.5 DCI 2007
Kangoo 1.5 DCI 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pandeli88
post 30 Jan 2014, 13:15
Post #295


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 21 January 13




daca lucrezi atent nu sant foarte ok! nu trebe' neaparat ecaranate....sant doar pentru semnalul audio (DACA NU STIAI Mihai C )...daca ai lua semnalul audio de la boxe ce fir foloseai de 8- 10 mm??!!!! radmasa.gif

30 Jan 2014, 13:19:
am uitat sa specific ce sistem am eu: subwoofer alpine SBG -1244BP

http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere-a...SWG/SBG-1244BP/

si staia alpine F640

http://www.be-loud.ro/produse/Amplificatoa...eries/PMX-F640/

This post has been edited by Pandeli88: 30 Jan 2014, 13:19


--------------------
Renault Megane 2007 1.5dci 74 kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai C
post 30 Jan 2014, 18:40
Post #296


Membru autentic


Group: Members
Posts: 211
Joined: 1 March 10
From: Ploiesti




QUOTE(Pandeli88 @ 30 Jan 2014, 13:15)
daca lucrezi atent nu sant foarte ok! nu trebe' neaparat ecaranate....sant doar pentru semnalul audio (DACA NU STIAI  Mihai C )...daca ai lua semnalul audio de la boxe ce fir foloseai de 8- 10 mm??!!!!  radmasa.gif

<span class='edit'>30 Jan 2014, 13:19:</span>
am uitat sa specific ce sistem am eu: subwoofer alpine  SBG -1244BP

http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere-a...SWG/SBG-1244BP/

si staia alpine F640

http://www.be-loud.ro/produse/Amplificatoa...eries/PMX-F640/
*




Hai sa iti explic,vad ca nu prea stii dar iti place sa vorbesti:
Cablul de semnal audio este bine sa fie ecranat pentru a nu avea interferente electromagnetice cu alte componente electronice ale masinii.Intra semnal curat in amplificator,iese semnal curat.
Cablurile de difuzoare la mine sunt de 2.5mm,iar alimentarea are 35mm.Cu cat cablul de alimentare este mai gros cu atat caderile de tensiune sunt mai mici.Cablul care intra in subwoower are 8mm.Hai sa radem,dar habar nu avem.

PS:Prima lectie a fost gratis.




--------------------
Renault Megane Sedan 2.1/Ranault Kangoo Maxi 1.5 DCI 2005/2014
Megane Sedan 2.1/1.5 DCI 2005
Dacia Logan MCV 1.5 DCI 2007
Kangoo 1.5 DCI 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavian.gagu
post 9 Feb 2014, 22:01
Post #297


Bucuresti


Group: Members
Posts: 437
Joined: 19 April 13
From: hell




Bai fratilor...hai ca vad ca toata lumea se pricepe aici...mai putin eu! Care va bagati sa imi montati si mie o statie si un subwoofer?....vin cu cabluri...vin cu bere...cu draci...doar doar de s-o gasi careva!
M-a luat dracu de cap cu plusuri, mase, semnale curate...HABAR N-AM!
...deci ? .... va bagati ?


(ala: io'...ala: io'...)


--------------------
Renault / Ford Megan 2 Hatch 2005 Ford Focus Break 2012
Cine se scoala de dimineata...f*te fete care inca mai dorm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djcristi
post 26 Jul 2014, 21:46
Post #298


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.944
Joined: 5 October 09
From: Bucuresti / Pitesti




puteti citi si aici despre cum puteti lega subwoofere de putere mica fara a mai trage fire de la baterie, sau despre cum legam REMOTE-ul fara a trage un fir suplimentar.


--------------------
Renault Megane 2.2 03/2008 Estate 1.5dci euro4 76kW FAP business - DJC
Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
smoovie2003
post 10 Sep 2014, 14:35
Post #299


Membru incepator


Group: Members
Posts: 50
Joined: 22 April 10




Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie:

Pe unde bag firul de alimentare sub de la baterie si daca puteti sa imi descrieti pasii...

Trebuie sa demontez ceva?

Am un megane 2 din 2004.


--------------------
Renault Megane 3 1.9 DCI 130 FAP 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djcristi
post 10 Sep 2014, 17:42
Post #300


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.944
Joined: 5 October 09
From: Bucuresti / Pitesti




QUOTE(smoovie2003 @ 10 Sep 2014, 15:35)
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie:

Pe unde bag firul de alimentare sub de la baterie si daca puteti sa imi descrieti pasii...

Trebuie sa demontez ceva?

Am un megane 2 din 2004.
*



de ce nu citesti inainte? s-a discutat de 100 ori problema cu trasul alimentarii de la baterie, daca ai un subw pana in 150w rms, poti folosi solutia mea din postarea anterioara, e mai simpla.


--------------------
Renault Megane 2.2 03/2008 Estate 1.5dci euro4 76kW FAP business - DJC
Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
12 Pages « < 8 9 10 11 12 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 00:53
Dacia