Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Apa de ploaie in clio III, Daca ploaia s-ar opri....

tennyutza
post 15 Jul 2013, 13:29
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 30 October 10




Mi-a intrat si mie apa in masina, cred ca tot de la scurgerile de sub parbriz care erau infundate.
Problema e ca s-a udat toata masina (pe sub mocheta), iar buretii erau uzi rau de tot, din fata pana in spate. Am fost si mi-am scos scaunele ca sa pot scoate buretii, sa ii usuc. Nu am putut scoate buretele care vine pe sub pedale si merge sub bord (si cel de la pasager, din aceeasi pozitie). Nu stiu cum sa il scot, fara sa stric ceva.

Socul cel mai mare a fost ca atunci cand mi-a scos scaunele am vazut ca apa a ajuns la mufa aceea de langa scaunul din stanga si mi-a mancat din cabluri. Doar ce am ridicat de mufa si s-au rupt cateva cabluri. Mi-a legat pe direct, cu izolier band, o mare parte din acele cabluri, iar restul le-a lasat in mufa.

Ca sa fie distractia completa, cand s-au rupt din cabluri, nu au gasit corespondenta la 4 care veneau in mufa si 2 care plecau din ea.

Nu stiu ce sa fac acum.

This post has been edited by tennyutza: 15 Jul 2013, 13:32


--------------------
renault clio III 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mpretorian
post 19 Jul 2013, 19:13
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 147
Joined: 18 October 07
From: Bucuresti




Tuturor celor ce nu iau in serios acest thread va dau un sfat. Aruncati o privire cat este devizul pt ca mi-a intrat putin apa in masina si puneti mana si rezolvati-va singuri problema.


--------------------
Renault Clio 3 2006 - 1149cm de forta bruta - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tennyutza
post 28 Jul 2013, 21:27
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 30 October 10




Salut!
Mai sunt cumva alte scurgeri de curatat?

Cu cele de sub parbriz curatate, am avut surpriza iar sa am apa in masina cand a plouat acum 2 zile.
Am vazut repede, pentru ca am scos buretii si inca nu i-am pus.
A ramas doar buretele care merge sub bord, care era ud iar.


--------------------
renault clio III 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George Paul
post 29 Jul 2013, 14:56
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 430
Joined: 6 May 07




Sub grila stergatoarelor nu-s decat cele doua scurgeri. Daca astea-s infundate, apa ajunge la mijloc si intra prin gura de admisie aer-exterior a climatizarii. Verifica si tu cu o sticla, toarna bine pe un colt de parbriz: vezi daca curge liber pe asfalt, prin spatele rotii. Apoi pe celalalt colt de parbriz.
Daca nu-s infundate, inseamna ca nu prin climatzare iti intra apa. Vezi ce-au patit altii, poate-ti intra de la usa, pe langa boxe. Desfunda orificiile de sub usa (situate intre un cheder orizontal si prag), la fel, probeaza turnand apa pe geamul usii, usurel, sa aibe timp sa intre in usa pe langa chederul de la baza geamului (ca la o ploaie lunga), apoi vezi daca apa intrata in usa se scurge liber prin orificiile de la baza usii. Poti face asta cu usa deschisa, te mai uiti si sub usa, unde e chederul orizontal, daca se scurge ceva pe-acolo.

Masina e a ta de noua? Poate s-a umblat la capitonaj (fatza usii) si nu s-a etansat cordonul de mastic. Sau au stricat folia izolatoare de sub capitonaj, de preia apa spre interior acum.

Daca arunci cu galeata pe parbriz (potop instant), 2 scurgeri cat degetul nu pot prelua valul. Iti va intra si prin gura de admisie a climatizarii. A patit un coleg cu Megane.


--------------------
Renault Clio III 08.2007/Dynamique/1.4/3 usi
Iudelor '89-azi:

Cine-au îndragit strainii
Mânca-i-ar inima cânii,
Mânca-i-ar casa pustia
Si neamul nemernicia.

Cititi ''Doina'' - Eminescu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tennyutza
post 31 Jul 2013, 20:19
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 30 October 10




George Paul multumesc pentru sfaturi.
Am facut probe, dar nu prea imi dau seama pentru ca buretele care merge sub pedale e tot ud. Nu ma prind daca dupa probe e mai ud sau e la fel de ud.
Ar trebui sa il scot si sa il usuc.
A reusit cineva sa scoata acest burete? Mi se pare ca urca sub bord.

Imi e frica sa merg in service pentru ca am impresia ca trebuie demontat bordul. Imi e ca dupa ce il demonteaza si il monteaza la loc sa nu am alte probleme.

This post has been edited by tennyutza: 31 Jul 2013, 20:20


--------------------
renault clio III 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
99AIM
post 1 Aug 2013, 18:49
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 26 June 05




du-te la un service de cartier si spune-i sa-ti dea jos capetele de cauciuc de la scurgeri si ai rezolvat pb,apoi fa asa:da presurile fata jos si lasa usile deschide la masina in plin soare cam 1h si ai rezolvat pb si in +poti renunta la ideea de a improsca cu noroi in masinuta asta,de ce numai la unii profani se intampla toate?

This post has been edited by 99AIM: 1 Aug 2013, 18:58


--------------------
Clio III ph 1 Renault Fluence ph 2 1.6 dci - CT 99 xxx
Sufletele mari au intalnit intotdeauna opozitie din partea mintilor mediocre. (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R20
post 1 Aug 2013, 23:14
Post #37


R20 (prima mea masina)


Group: Members
Posts: 253
Joined: 22 September 06
From: Bucuresti




Va salut,

@99AIM :
1. Un service de cartier iti cere cel putin 50 Ron pt. a-ti smulge cele doua mansoane de cauciuc. In plus, scoaterea acestora nu rezolva intotdeauna problema; fara curatarea platoului colector, de unde trebuiesc scoase frunzele si mizeria adunata, drenajul va ramane insuficient.

2. Tinerea masinii in soare timp de 1h nu face decat sa obtineti, incepand cu ziua urmatoare, un miros pestilential in interior.

3. Se intampla la "profani" deoarece acestia se asteapta ca o astfel de masina sa nu aiba astfel de probleme. "Profanii"cumpara masini pentru a le folosi - nu pentru a le remedia perpetuu deficientele proiectarii.

In cele mai multe cazuri "profanii" cumpara masini corora le este facuta o reclama mincinoasa chiar de catre tepuitii anteriori(sper sa nu fie si cazul unora dintre forumisti). Masinuta asta, asa cum bine ii spune 99AIM, este improscata cu noroi chiar de catre producator; caci a gandit forma ca substituent al substantei. Ati auzit despre astfel de probleme la Logan? Apropo', Logan care - spre deosebire de alte modele scumpe de la Renault - nu are probleme nici cu macaralele geamurilor. Surprinzator, nu?

@tennyutza:
Sfatul meu este sa cautati si sa gasiti un Om priceput care este dispus sa va ajute la rezolvarea drenajului prin metodele clasice(demontat, vazut, aratat, explicat, curatat). Scoaterea mansoanelor colectoare si purjarea este metoda destinata escrocarii celor care nu se pricep.
Uscarea interiorului, fara demontarea componentelor, necesita timp si spatiu securizat.V-o spun din proprie experienta: Dupa doua zile si nopti de vara torida, in care am lasat masina cu toate usile deschise, am constatat ca materialul insonorizant era inca jilav. Au fost necesare inca doua zile pentru o presupusa uscare, plus 200g bicarbonat pentru neutralizarea mirosului si 4 odorizante pentru un ambient placut mirositor.

P.S.
Mie nu mi-a intrat niciodata apa in masinile avute, dar am carat o baterie al carei acid s-a scurs pe mocheta din spatele soferului si a trebuit sa-l spal cu multa apa.


--------------------
R25GTX/R25 Baccara 1985/1990 Masini din vremea cand firma Renault se respecta.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George Paul
post 2 Aug 2013, 12:40
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 430
Joined: 6 May 07




In manual, mocheta (1): mocheta.JPG ( Size: 100.58k ) Number of downloads: 541


si insonorizantul (2): insonorizant.JPG ( Size: 80.38k ) Number of downloads: 563


Nu pare a fi fixat insonorizantul, ai dat scaunul, consola centrala, mocheta la o parte de tot si nu poti indoi acel insonorizant ca-n figura 2?


--------------------
Renault Clio III 08.2007/Dynamique/1.4/3 usi
Iudelor '89-azi:

Cine-au îndragit strainii
Mânca-i-ar inima cânii,
Mânca-i-ar casa pustia
Si neamul nemernicia.

Cititi ''Doina'' - Eminescu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tennyutza
post 2 Aug 2013, 14:23
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 30 October 10




Am scos insonorizantul, atat din fata, cat si din spate (era ud tot - in toata masina).
Mai e unul care urca pe sub pedale (si e in aceeasi pozitie si la pasager - adica urca pe sub torpedou) si ar merge sub bord (incepe de unde se termina (2) si urca). Acesta nu se usuca de atata timp.

This post has been edited by tennyutza: 2 Aug 2013, 14:24


--------------------
renault clio III 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
99AIM
post 2 Aug 2013, 17:14
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 26 June 05




R20 daca esti asa bun la sfaturi si le stii pe toate hai sa-ti spun ca pt. a ajunge la mansoane tb sa dai jos grila iar daca lucrezi cu atentie iti ia cel putin 30 min,scoti mansoanele sau le tai partea turtita apoi cureti tot pe acolo inclusiv gresat parghiile la stergatoare apoi remontat tot te duce la 1,5 h-lucrare care oriunde nu se face sub 50 ron manopera. Referitor la mochete eu am dat un sfat ce se poate face simplu,eu as da mocheta jos si as usca-o bine la soare,lucrare care ia cel putin 30 min +timpul de uscare.


--------------------
Clio III ph 1 Renault Fluence ph 2 1.6 dci - CT 99 xxx
Sufletele mari au intalnit intotdeauna opozitie din partea mintilor mediocre. (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tennyutza
post 3 Aug 2013, 08:30
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 30 October 10




@99AIM

Am uscat mocheta si o parte din burete. Am curatat mansoanele la un service (cu grila scoasa etc.).
A ramas ud buretele ce urca sub bord.

This post has been edited by tennyutza: 3 Aug 2013, 08:31


--------------------
renault clio III 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
99AIM
post 3 Aug 2013, 14:57
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 26 June 05




Cauta sa vb cu un tinichigiu ca se da usor jos....are niste bumbi de plastic ce tin mocheta apoi ajungi la burete .


--------------------
Clio III ph 1 Renault Fluence ph 2 1.6 dci - CT 99 xxx
Sufletele mari au intalnit intotdeauna opozitie din partea mintilor mediocre. (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tennyutza
post 14 Aug 2013, 20:09
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 30 October 10




Am fost astazi la un electrician si am facut cablurile care erau puse cu izolierband.
Erau aproximativ 12 fire. Mi le-a cositorit cu pistolul de lipit si a pus tub termocontractant pe care l-a "strans" direct cu bricheta pe el.
Per total sunt multumit.
S-a uitat cu atentie la firele din mufa (cele care au ramas - inchiderea si altele) si a spus ca nu e cazul sa le taie si sa le anuleze pentru ca nu i se par oxidate.
Ideea e sa nu mai intre apa in masina.

This post has been edited by tennyutza: 14 Aug 2013, 20:16


--------------------
renault clio III 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 15 Oct 2013, 19:17
Post #44


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Azi am observat ca imi ploua in masina rau de tot, pe la usa dreapta spate. Pe la chederul care se imbina deasupra geamului mare si a celul mic, fix. Am 2 nelamuriri:

- ce naiba s-a intamplat de a ajuns sa intre apa pe acolo? Ca inainte nu ploua in masina, si nici nu a tras nimeni de el

- o alta rezolvare decat sa schimb chederele de la usa din spate care ar fi? Am o banuiala ca ar fi foarte scumpe, din moment ce un cheder de la capota din fata era vreo 300 de lei acum 2 ani


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 15 Oct 2013, 19:34
Post #45


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Eu pateam sa mi se deschida putin geamul ca are manivela foarte sensibila


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 15 Oct 2013, 19:40
Post #46


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Nu e de la asta. Am verificat. Azi am umblat prin oras si au fost 2 reprize de ploaie puternica...prima data am crezut ca e de la geam. A doua oara era sigur ridicat complet...se vedea cum picura apa de pe cheder pe bancheta.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AdiM
post 15 Oct 2013, 21:51
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 21 January 06




E geamul ala putin mai mic la o serie fabricata in Turcia. Cu timpul chederul se usuca si nu mai reuseste sa compenseze diferenta de 2mm.
S-a mai discutat pe forum.

This post has been edited by AdiM: 15 Oct 2013, 21:53


--------------------
Renault Renault Clio III DCI 1.5 85CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 15 Oct 2013, 22:17
Post #48


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Da, intr-un final am gasit topicul respectiv. O sa imi fac un drum pe la service sa vad ce zic astia. Se anunta ploi zilele urmatoare sad.gif


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 1 Jun 2014, 11:57
Post #49


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Si, din nou, odata cu ploile astea, am observat ca ploua in masina. In 2 locuri diferite.

Pe partea dreapta spate. De data asta nu mai intra pe la geam, ca data trecuta, ci pe la baza usii din spate-dreapta. Apa se aduna pe prag, apoi intra pe sub usa si se aduna pe pres. Cand am deschis usa a curs o gramada de apa de pe prag. E vreo scurgere prin zona usii spate, care ar putea fi infundata? Pe partea cealalta nu se intampla fenomenul asta.

Al doilea loc in care ploua, si care cred ca e mai greu de rezolvat, e portbagajul. Cand am deschis portbagajul apa se scurgea pe la incuietoarea lui, prin spatele mastii de plastic de pe interior. Si a ajuns si in portbagaj, se simte umeda mocheta. Sa fie un cheder dus sau tot vreo scurgere infundata?



--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogatu
post 1 Jun 2014, 19:42
Post #50


Got Rhythm


Group: Members
Posts: 122
Joined: 10 October 11




Pentru hayon, problema e f posibil sa fie de la faptul ca nu e prinsa bine luneta. Intra apa prin asa-zisa etansare de silicon si se aduna in masca de plastic. Iti recomand sa dai masca jos si sa faci un test. Ori duci masina in spalatorie si te uiti, ori torni multa apa pe ea.
Legat de usile din spate... n-am mai avut bani de al2lea set de usi, deci n-am rezolvare. smile.gif)


--------------------
Renault Clio III 2008, 1.5 DCi, 70 cp - CL 88 BGT
Stefan Bogatu
e-mail: stefan.bogatu@gmail.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 1 Jun 2014, 20:58
Post #51


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Pai, la luneta n-a umblat nimeni de cand am masina, si pana acum n-a plouat in portbagaj. Ma gandesc ca e totusi lipita, n-ar trebui sa ploua pe langa ea abia acum, dupa 5 ani jumate. Ma gandesc ca o fi vreo scurgere si pe acolo, prin zona potbagajului.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogatu
post 2 Jun 2014, 00:32
Post #52


Got Rhythm


Group: Members
Posts: 122
Joined: 10 October 11




In zona portbagajului nu prea are unde altundeva sa fie, mai ales astfel incat sa ajunga apa in spatele plasticului respectiv. Daca trecea prin cauciuc, ploua direct in masina. Nu te costa nimic sa verifici...


--------------------
Renault Clio III 2008, 1.5 DCi, 70 cp - CL 88 BGT
Stefan Bogatu
e-mail: stefan.bogatu@gmail.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
75AIM
post 2 Jun 2014, 07:03
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 690
Joined: 23 March 14
From: Constanta




QUOTE(Synyster @ 1 Jun 2014, 11:57)
Si, din nou, odata cu ploile astea, am observat ca ploua in masina. In 2 locuri diferite.

Pe partea dreapta spate. De data asta nu mai intra pe la geam, ca data trecuta, ci pe la baza usii din spate-dreapta. Apa se aduna pe prag, apoi intra pe sub usa si se aduna pe pres. Cand am deschis usa a curs o gramada de apa de pe prag. E vreo scurgere prin zona usii spate, care ar putea fi infundata? Pe partea cealalta nu se intampla fenomenul asta.
Usa spate are scurgeri dar sunt chiar sub chederul ala tip bagheta,e normal sa stranga apa pe prag de la scurgeri dar cum ajunge pe pres inside nu inteleg.
Al doilea loc in care ploua, si care cred ca e mai greu de rezolvat, e portbagajul. Cand am deschis portbagajul apa se scurgea pe la incuietoarea lui, prin spatele mastii de plastic de pe interior. Si a ajuns si in portbagaj, se simte umeda mocheta. Sa fie un cheder dus sau tot vreo scurgere infundata?
Verifica bine imbinarea plafonului cu aripa spate ca e facuta din mastic ce are obiceiul sa crape,eu l-am intarit mai demult cu picatura sau verifica scurgerile de la stopurile spate sa nu fie infundate.
*




--------------------
Renault Fluence 2013 Privilege,Clio 3 2007 - ex 99AIM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George Paul
post 20 Apr 2015, 15:48
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 430
Joined: 6 May 07




Am gasit si eu apa in portbagaj de 2 ori, am gasit cele 2 cauze:
1. prin trecerea de cauciuc a cablurilor electrice de sub stopul stanga (sofer), taiata genial de cei de la reprezentanta ca sa treaca niste fire la senzorii de marsarier (bonus la cumpararea masinii). Am astupat taietura cu pistol cu baton de adeziv.
2. furtunul de drenaj al trapei, stanga-spate (sofer). Se termina intr-o trecere de cauciuc cu supapa mult-iubita. Aia se infunda, apa refuleaza partial pe langa furtun in portbagaj. Am taiat supapa. Operatiunea e necesara la toate 4 furtunurile de drenaj.

Cauzele le-am identificat cand ploua, dupa firul de apa. Trebuie demontat capitonajul.


--------------------
Renault Clio III 08.2007/Dynamique/1.4/3 usi
Iudelor '89-azi:

Cine-au îndragit strainii
Mânca-i-ar inima cânii,
Mânca-i-ar casa pustia
Si neamul nemernicia.

Cititi ''Doina'' - Eminescu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vali2008
post 5 Sep 2021, 23:10
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 18 April 14




Salutare!
Poate ca e foarte tarziu dupa ani buni), dar se pare ca problema este una foarte banala: chederele din spate sunt putin fortate/intinse in partea de sus si, cu timpul, se lasa. Mai exact, componenta metalica din interior, se desface/inmoaie, apoi chedereul preia apa ce vine de deasupra si, prin interiorul sau o duce exact la picioarele pasagerilor.
Solutia: dat chederul jos din partea de deasupra , strans bine (chiar cu mana, preferabil de batut cu un ciocan de cauciuc) de partea ce are insertia demetal in interior, pus inapoi si NU MAI CURGE apa.
Am avut si eu surpriza sa gasesc apa, dupa ce , in prealabil, din lipsa de ocupatie, am dat jos chederul pentru a- l curata..desigur, cand l-am pus inapoi nu am strans de el si am gasit apa.
Analizand situatia (dupa ce am verificat solutiile de aici), intr-o inspiratie de moment m-am gandit la acea partea a chederului care nu mai strange cat este necesar.
Sper sa ajute sfatul meu, daca mai apare cuiva aceasta "bucurie".


--------------------
renault twingo 2002/Expression
https://###/###
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alc2
post 13 Sep 2021, 14:10
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 568
Joined: 12 July 05
From: Bucuresti




Si eu am gasit tot buretele de sub mocheta ud, doar pe partea soferului, mocheta nu este foarte uda, dar suficient cat sa arate ca este o problema. Suspectez scurgerea stergatoarelor infundata pe partea stanga, sper sa ajung in service pentru verificare/curatare/remediere. P.S. Daca aveti o recomandare de service pt. Buc, nu reprezentanta dar specializat Reno, multumesc anticipat... victorie.gif

This post has been edited by alc2: 13 Sep 2021, 14:13


--------------------
Renault Kadjar Intens Flame red_K9K-648 -
Ex :Renault Clio III 2007/1.4 16v/98 CP/Privilege/ Beige Poivre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 12:07
Dacia