Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

intrebari music player (stick USB)

///GHOST
post 10 Jul 2013, 22:29
Post #1


I love my FluFlu


Group: Members
Posts: 72
Joined: 10 July 13




salutare, am un Fluence din 2013, music player-ul are port USB dar:
- cand am fost la showroom sa vad masina, asta a fost una din primele intrebari, daca pot asculta muzica de pe stick. Mi s-a spus ca pot. Normal ca atunci cand am primit-o, nu a mers dar n-am insistat. Ulterior, un prieten mi-a spus ca stick-ul tre sa fie formatat (FAT32). Nici asta nu a mers. Cautand pe net, am citit undeva cum ca portul USB are aceasi functie cu jack-ul...adica, nu poti conecta decat un dispozitiv care poate reda muzica, muzica evident auzindu-se mai departe in boxe. Stick-ul USB nu prea are functie de MP3 Player.

TOTUSI: in carticica player-ului este mentionat stick-ul USB (chestii referitoare la modul si ordinea in care se reda muzica, foldere etc). La sfarsit, in sectiunea "probleme si raspunsuri" sau cum s-o numii, nu e nici o intrebare de genul "Stick-ul nu e recunoscut".

Pana la urma, merge sa asculti muzica de pe stick sau nu?

poza cu player-ul in caz ca e nevoie
l9vu.jpg

Multumesc


--------------------
Renault Fluence 2013 dci Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 11 Jul 2013, 13:44
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Salut!

Ce ai citit pe net cum ca dispozitivul trebuie sa stie sa redea muzica e valabil pentru mufa jack. De altfel scrie asta si in manual.

Pentru stick-ul USB nu e cazul, un stick obisnuit pe care se poate stoca informatie e ok. Si da, trebuie FAT32.

Incearca si cu alt stick, pentru ca la mine merge fara probleme. Am stick, formatat FAT32 pe calculator, pus pe el mp3-uri, no problem.

Ca fapt divers, ce fisiere ai pe el? Ce format de muzica?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
///GHOST
post 11 Jul 2013, 15:48
Post #3


I love my FluFlu


Group: Members
Posts: 72
Joined: 10 July 13




Am incercat mai multe stick-uri (se poate sa nu recunoasca un stick de capacitate mare?...ale mele au toate 14GB) si nu au mers. Ma gandesc ca poate nu fac eu ceva bine...bag stick-ul, nu apare nimic. Apas pe media, aparea inainte "No media detected" sau ceva de genu, acum apare doar telefonul care a fost salvat cand l-am conectat la masina prin Bluetooth.

N-am decat melodii mp3, fara foldere fara nimic.

Sper sa nu fie ceva in neregula cu mufa.

This post has been edited by ///GHOST: 11 Jul 2013, 15:49


--------------------
Renault Fluence 2013 dci Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 11 Jul 2013, 15:53
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Nu stiu ce sa zic. Esti in garantie, dute frumos la reprezentanta si zi-le sa-ti arate ca merge. Atunci o sa vezi daca faci tu ceva gresit sau e ceva problema.
Limitari la 16Gb nu cred ca sunt, de obicei ele apar pe la 32Gb.
E cel mai simplu.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusd4
post 11 Jul 2013, 19:29
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.967
Joined: 16 October 07
From: Bucuresti




Baga un stick de 2 GB, va merge, daca nu mergi la garantie. Stima

This post has been edited by mariusd4: 11 Jul 2013, 19:29


--------------------
Renault/Skoda Logan/Fluence /Octavia/BMW/Octavia 2007/2010/2014/2012/2019 - B 112 ...
"Nebunul care perseverează in nebuia sa va deveni înțelept".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
///GHOST
post 11 Jul 2013, 20:58
Post #6


I love my FluFlu


Group: Members
Posts: 72
Joined: 10 July 13




multumesc pentru ajutor, bine ca macar am aflat daca se poate asculta de pe stick sau nu. Sper sa ajung pana luni la cei de la Renault.

O sa revin cu un raspuns dupa ce rezolv treaba


--------------------
Renault Fluence 2013 dci Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 17 Jul 2013, 09:50
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Cum e?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
///GHOST
post 22 Jul 2013, 20:52
Post #8


I love my FluFlu


Group: Members
Posts: 72
Joined: 10 July 13




am promis ca revin cu un raspuns si n-am uitat (am fost mai mult pe drumuri in ultima vreme si n-am prea mai intrat pe net)

Solutia a fost foarte simpla, problema era la stick-urile mele. N-am nici cea mai mica idee ce e in neregula cu ele. O prietena a tot insistat sa incerc si stick-ul ei si normal ca a mers din prima. Singura diferenta dintre ale mele si asta al ei, pe langa firma (e Kingston asta) e ca atunci cand am dat pe format, avea 4 sau 5 optiuni de formatare. Cele pe care le am eu au cred ca 3 optiuni.

Oricum, bine ca merge si nu a fost nimic in neregula cu player-ul, n-a mai fost nevoie nici sa merg la service ca intre timp a aparut stick-ul "minune"

Sper sa revin pe viitor cu alte intrebari, vreau sa schimb cate ceva la masina (nimic substantial), cunostintele mele in materie de tuning si mecanica sunt destul de limitate, cred ca e mai bine sa ma interesez de diferite chestii inainte sa fac ceva...cu ocazia asta si invat.



This post has been edited by ///GHOST: 22 Jul 2013, 20:59


--------------------
Renault Fluence 2013 dci Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 21:49
Dacia