Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

generalitati - fluence

AF80
post 8 Jun 2011, 08:58
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 64
Joined: 9 April 11




Dupa un an de la achizitionarea masinii pot sa spun ca nu mi-as cumpara renault din nou.
Pe partea tehnica: motor,cutie e ireprosabila.
In schimb daca ma gandesc ca am dat 16000 euro pe o masina care in a 2-a vara incepe si scartaie ma ia durerea de cap. Cand sunt singur in masina si trec peste gropi scaunul dreapta dardaie foarte puternic. Estetic ma asteptam sa arate mai bine la bani astia. La imbinarea capotei cu bara fata exista o distanta diferita in stanga fata de dreapta la fel si la imbinarea portbagajului. Usa din dreapta fata nu respecta linia deoarece intra cu 0,5cm mai mult . Calitatea renault! Pe portiera stanga spate exista o picatura de vopsea (asa a fost de la inceput) pe 0.3cm greu de onbservat.
As vrea sa stiu opinia voastra daca la service m-ar baga cineva in seama daca as aminti de problemele astea ? Sau daca cel mai bine e sa ma resemnez si sa o vand cat mai curand?
Mai exista o posibilitate cum ca as fi eu nebun si observ toate chestiile astea.


Attached thumbnail(s)
P1040936.JPG ( Size: 1.27mb ) Number of downloads: 2531
P1040937.JPG ( Size: 1.28mb ) Number of downloads: 2721


--------------------
Renault Fluence Dynamique 1.5dci 105cp 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytym
post 8 Jun 2011, 20:56
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.172
Joined: 6 May 09
From: TIMISOARA




problema se pune , de ce ai cumparat-o daca nu esti multumit de cum arata , probabil ca nu te-a obligat nimeni , cand mergi sa cumperi un lucru trebuie sa-ti si placa , parerea mea , poate altii sunt de alta parere si plus de asta ma gandesc ca te-ai mai informat de firma reno inainte sa te arunci sa-ti cumperi fluence . vorba ta daca vrei poti sa o vinzi si sa-ti cumperi ceva mai performant, dar cei mai indreptatiti sa-ti dea sfaturi sunt colegi ce utilizeaza un fluence, daca doar un scartiit de scaun caracterizeaza masina, apropo vezi ca problema poate ii de la centura de siguranta , cica alea sunt cu probleme si fac galagie


--------------------
Ex Megane 3; Volvo XC60; Toyota Yaris - TIMISOARA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusd4
post 8 Jun 2011, 21:32
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.967
Joined: 16 October 07
From: Bucuresti




1.Eu am spus de la inceput ca Fluens nu merita mai mult de 10.000 Euro indiferent de dotari.
2.Pata aia de pe portbagaj este nasoala, defect de fabricatie care se remediaza in service : dezavantajul este ca lucrarea poate fi de calitate indoielnica
3. Scaunul nu trebuie sa faca asa, fugi la garantie. Stima


--------------------
Renault/Skoda Logan/Fluence /Octavia/BMW/Octavia 2007/2010/2014/2012/2019 - B 112 ...
"Nebunul care perseverează in nebuia sa va deveni înțelept".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AF80
post 8 Jun 2011, 22:30
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 64
Joined: 9 April 11




aia nu e pata pe porbagaj e reflectia:D mea. la portbagaj aratam ca s-a desprins putin placa aia pe care e pus fluence


--------------------
Renault Fluence Dynamique 1.5dci 105cp 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dimitrivegas
post 8 Jun 2011, 22:42
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 29 January 11
From: Timisoara




Mai sunt doua topic-uri (un an de la aparitie si loc de plans), unde puteai sa arunci devagatii.

Cat despre opiniile celor care ne stimeaza la fiecare postare, dar care habar n-au de gramatica limbii romane, ele sunt foarte tari.
Nu stiu cum se face ca, mai toti astia, au Fluence chel, cu maxim oglinzi electrice, si spun ce proasta e masina si ce distrus este Renault, balind la un Golf Trendline. In acelasi timp, ei n-au bani de revizii si cer pe bursa sonde lambda din dezmembrari. Asta spune mult atat despre ce inteleg ei prin calitatea unei masini, confortul si pretul acesteia, dar si despre inteligenta lor (colantari, xenon aftermarket, folii - adica niste fineturi, dovezi ale unor gusturi alese radmasa.gif ).
Cei de o asemenea factura nu-si merita masinile pe care le au, cumparandu-le doar pentru ca au fost ieftine (ce sa-i explici unuia sau ce asteptari sa ai de la unul care si-a pus huse negre, penibile, pe echipare Privilege). Eu zic sa faci cum spui ei: sa vinzi masina si sa te duci la Vw. Presupun ca ai si un salariu de 1.800 de euro.
Pe cand si un control la psihiatru? Cum sa stai sa masori imbinarile unei masini, sau lungimea unei usi? Atata timp liber ai la dispozitie? Altceva pe planeta n-ai de facut?
Asadar, vinde-o. E praf! D-aia nici nu se pun poze cu masinile pe forum. Ca sunt jalnice si ti-e rusine cu asa ceva.

PS: Ma bucur ca Renault nu prea mai baga cine stie ce reduceri, mergand mai mult pe avantaje in sistem leasing sau pachete de service.
Asa se face ca un lake cu 10.000 de euro n-o sa-si mai poata lua Fluence sau Megane III (pana in luna iunie avusesera reducere 1.200 de euro la Megane sau Fluence, anul trecut au dat si 2.700), iar apoi sa posteze cat de nasoala e masina (ca si cum ar putea fi altfel o petarda fara clima, esp, cotiere si pe cheie in 2011)


--------------------
Renault Megane II Sedan/ Fluence 2006 Expression/2010 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 9 Jun 2011, 08:34
Post #6


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.823
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Fara suparare, dar ce probleme reclami tu mi se par absolut minore, si pe mine unul nu m-ar face in niciun caz sa ma gandesc sa vand masina. Imbinari absolut perfecte la caroserie, cu panouri asezate la mm, nu ai sa vezi decat la masini care costa de 10 ori mai mult decat fluence, iar scartaitul ala am impresia ca se rezolva foarte usor si crede-ma pe cuvant ca am vazut la o masina de peste 30.000 de euro inca din prima zi de la achizitie sa zornaie ceva prin bord. Singura chestie mai nasoala mi se pare pata de pe vopsea, dar daca e foarte greu de observat, atunci asta e. Cand or sa apara si zgarieturi pe vopsea de la fel de fel de destepti, atunci chiar nu o sa mai conteze smile.gif Parerea mea e ca masinile nu sunt rele, doar ca posesorii au asteptari cam prea mari de la ele.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciprians
post 9 Jun 2011, 09:47
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 288
Joined: 12 September 08




Mai asteapta sa apara indoituri de la pietricele, diverse zgarieturi si restul iti va parea minor.

This post has been edited by ciprians: 9 Jun 2011, 09:48


--------------------
. . . - .
Megane III Rouge Dyna /Dynamique/2009/1.6/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusd4
post 9 Jun 2011, 20:14
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.967
Joined: 16 October 07
From: Bucuresti




Ehe, la mine au aparut....


--------------------
Renault/Skoda Logan/Fluence /Octavia/BMW/Octavia 2007/2010/2014/2012/2019 - B 112 ...
"Nebunul care perseverează in nebuia sa va deveni înțelept".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EndlessOne
post 10 Jun 2011, 18:24
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 16 May 11




QUOTE(AF80 @ 8 Jun 2011, 08:58)
Dupa un an de la achizitionarea masinii pot sa spun ca nu mi-as cumpara renault din nou.

"Problema" cu aliniamentul usilor nu-i o problema in sine. La toate firmele, dupa o perioada se recalibreaza usile in service(daca-i cazul) Sunt multi care le trantesc de mai, mai sa-ti crape geamul si-i normal sa ti se lase din balamale, ca defapt asta-i, s-au slabit balamalele. Mergi cu ea la garantii, cum a zis si colegul Marius4.
Cu pata, n-ai vazut-o de la inceput?


QUOTE(mariusd4 @ 8 Jun 2011, 21:32)
1.Eu am spus de la inceput ca Fluens nu merita mai mult de 10.000 Euro indiferent de dotari.

Esti rau si tocmai tu care esti chichiricios si toata ziua o mangai, ba mai mult ti-ai facut-o s-o tii o viata! mad.gif

QUOTE(adytym @ 8 Jun 2011, 20:56)
problema se pune , de ce ai cumparat-o daca nu esti multumit de cum arata , probabil ca nu te-a obligat nimeni , cand mergi sa cumperi un lucru  trebuie sa-ti si placa , parerea mea , poate altii sunt de alta parere  si plus de asta ma gandesc ca te-ai mai informat de firma reno inainte sa te arunci sa-ti cumperi fluence .

Ai dreptate, nici eu nu inteleg cum cumpara o masina si dupa asta nu le mai place?!
Poate-i luata la loto radmasa.gif




--------------------
Renault Fluence 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusd4
post 11 Jun 2011, 08:34
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.967
Joined: 16 October 07
From: Bucuresti




EndlessOne i-am crescut valoarea reala bibilind-o, acum face 10000 biggrin.gif . Sper sa nu o tin o viata dar cand merg cu Loganul si observ ca sta mai bine la multe capitole ma pun pe bibilit. Stima

Fluence nu e o masina rea, dar sa ramanem cu picioarele pe pamant totusi...

This post has been edited by mariusd4: 11 Jun 2011, 08:36


--------------------
Renault/Skoda Logan/Fluence /Octavia/BMW/Octavia 2007/2010/2014/2012/2019 - B 112 ...
"Nebunul care perseverează in nebuia sa va deveni înțelept".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanyc2003
post 14 Jun 2011, 09:30
Post #11


Omu cu Fluensu'


Group: Members
Posts: 622
Joined: 2 December 08
From: Bucharest




eu ma declar multumit de masina.
fara a fi subiectiv, per total, e o masina ok.
are micile ei defecte, dar ....toate masinile cred ca au plusuri si minusuri. asa ca....daca iti place fluence-ul, il cumperi, daca nu iti place, iti iei altceva.
parerea mea:)))


--------------------
Renault Fluence 2010,1,5 dci, 105 CP, negru metalizat - numere roșii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bebeo
post 14 Jun 2011, 10:27
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 15 March 06




Si eu sunt proaspatul posesor de Fluence Privilege. Mie-mi place masina, sunt la a treia masina Renault (Symbol, Megane 2). Bineinteles ca are plusurile si minusurile ei, dar per total este o masina ok. Foarte mult imi place ca este o masina moderna cu tot felul de optinale la moda. Daca inainte M2 nu puteai sa-l compari cu Skoda, acum Fluence-ul se poate compara linistit, d.p.meu d.v., poate pe alocuri este chiar peste Skoda.
Oricum pentru toti posesorii de Fluence (si nu numai) sa le folositi sanatosi si fara evenimente.


--------------------
Megane II
Renault Symbol Fidji 2005, 30.500 km la 09.05.2012
Renault Fluence Privilege 2011 13.000 km la 09.05.2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
campulaurentiu
post 27 Jun 2011, 08:43
Post #13


BRANDUS


Group: Members
Posts: 68
Joined: 14 October 10
From: BUCURESTI




chiar daca a-ti dat 16000 euro pe un fluence inseamna ca a-ti dorit cateva dotari in plus pe langa cele standard ..... nu va mai plangeti ca a-ti platit atat de mult pe masina ca probabil puteati sa o cumparati si la 12000 dar fara acele cateva delicioase dotari ...
poate ca da bine cand spuneti ca a-ti platit atat de mult pe o masina care are mici defecte.... remediabil binenteles .....
eu unul am 1 an cu ea si sincer in afara de o zgarietura a unui invidios nu am ce sa-i reprosez .......... nu e cea mai cea ..... dar fiti serios .... ce masina mai e pe piata cu atatea dotari la pretul asta ..?????


--------------------
RENAULT FLUENCE 2010 DYNAMIC 1.5 dci - 110 cp; XENON - B 210 CLR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DUDU D
post 27 Jun 2011, 08:51
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 156
Joined: 21 May 07




QUOTE(campulaurentiu @ 27 Jun 2011, 08:43)
chiar daca a-ti dat 16000 euro pe un fluence inseamna ca a-ti dorit cateva dotari in plus pe langa cele standard ..... nu va mai plangeti ca a-ti platit atat de mult pe masina ca probabil puteati sa o cumparati si la 12000 dar fara acele cateva delicioase dotari ...
poate ca da bine cand spuneti ca a-ti platit atat de mult pe o masina care are mici defecte.... remediabil binenteles .....
eu unul am 1 an cu ea si sincer in afara de o zgarietura a unui invidios nu am ce sa-i reprosez .......... nu e cea mai cea ..... dar fiti serios .... ce masina mai e pe piata cu atatea dotari la pretul asta ..?????
*




Corect!!!


--------------------
renault MEGANE SEDAN 4/1,5DCI, INTENS 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreicri
post 29 Jun 2011, 13:48
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 740
Joined: 5 September 04
From: Bucuresti




oare ce se mai aude de motoare mai puternice diesel?ca ziceau cei de la Vocea Clientului ca prin vara 2011 apare motorul de 1,9 dCi si pe Fluence.Pana acum nimic....sa fi vorbit iarasi in punga in bunul spirit RRo? gun3.gif


--------------------
Renault megane 2 sedan 1,9dCi/2004
Laguna 3 Dynamique 2.0 dCi full (fara piele si trapa)(pe vine)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 29 Jun 2011, 16:26
Post #16


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.512
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




1.9dCi e foarte greu de crezut că v-a mai fi comercializat în Europa (doar pe alte meleaguri, cu taxe, impozite și norme de poluare mai lejere...) pentru că va fi înlocuit cu 1.6dCi Energy 130cp.

Din ce s-a scris pe ici-colo, pe Megane și Fluence 1.6dCi va apare anul viitor, odată cu facelift-ul la Megane III.


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreicri
post 30 Jun 2011, 10:29
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 740
Joined: 5 September 04
From: Bucuresti




inseamna ca vocea clientului mananca seminte ca de obicei....nu ma mai surpinde nimic....iar legat de ce spuneai tu ma indoiesc ca vom vedea prea curand 1,6 dCi in Romanica...Cel putin nu pana in 2013....


--------------------
Renault megane 2 sedan 1,9dCi/2004
Laguna 3 Dynamique 2.0 dCi full (fara piele si trapa)(pe vine)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 1 Jul 2011, 08:44
Post #18


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.512
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




Nu fii atât de neîncrezător, 1.6dCi va fi și în România, toate modelele care au avut 1.9dCi înainte vor fi prezente din nou în oferte cu 1.6dCi.


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EndlessOne
post 1 Jul 2011, 13:30
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 16 May 11




1.6 ar fi super pe magaoaie, desi din punctu-mi de vedere, nu-ti trebuie 20 de cai (cai frumosi radmasa.gif ) poate decat la o depasire. Masina e cocotata prea sus si din suspensii si din cauciucuri si nu exceleaza pe viraje din ce-am auzit, deci prea multa forta pe barcuta...
Consider excelent raportul 1.5-110CP, din toate punctele de vedere. E cred, motorul in viata de la Renault care scrie de ani buni, la diverse puteri, istoria fiabilitatii, consumului, s.a m.d.


--------------------
Renault Fluence 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 1 Jul 2011, 14:42
Post #20


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.512
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




În fapt, 1.6dCi 130cp Energy ar putea sosi pe Fluence mult mai devreme decât credeam, într-un atlas Renault din Martie 2011 acest motor este deja pregătit a fi vândut cu Fluence, în timp ce Megane III phase 2 (facelift) mai are de așteptat!

Iată și dovada:
1_6dCi_pe_Fluence___2011.PNG ( Size: 145.13k ) Number of downloads: 1996


This post has been edited by DFA: 1 Jul 2011, 14:44


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreicri
post 1 Jul 2011, 21:09
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 740
Joined: 5 September 04
From: Bucuresti




sa dea Dzeu,dar continuu sa am dubiile mele ca il vom vedea prea curand in Romanica.


--------------------
Renault megane 2 sedan 1,9dCi/2004
Laguna 3 Dynamique 2.0 dCi full (fara piele si trapa)(pe vine)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vbocan
post 30 Aug 2011, 15:57
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 29 May 05
From: Timisoara




Dupa 6 ani cu Megane 2 si 10 luni cu Fluence (ambele 1.5 dCi) pot spune cu tarie ca si urmatoarea masina are mari sanse sa fie Renault. Si nu, masinile nu sunt cadou si nici castigate la loto ci muncite de mine (prima a fost putin sub 15000 EUR iar a doua peste 16000 EUR), deci stiu sa le pretuiesc.

In 6 ani si 120000km Meagane-ul a avut nevoie doar de curatarea injectoarelor si de schimbarea capetelor de bara (pe langa reviziile normale), iar Fluence-ul a facut 20000km si nu a avut absolut nicio problema, nici macar greieri! Sigur, nu pot sa nu observ unele minusuri ale Fluence-ului (ca de ex. scaunele care au rozeta pentru lasarea spatarului) dar acestea sunt minore in comparatie cu plusul conferit de tinuta de drum, confort, sistemul audio (am Arkamis), anvelopele mai late, clima dubla, etc...

Sa nu mai pun la socoteala si atitudinea dealerului AutoEuropa din Timisoara care am vazut ca de-a lungul timpului s-a schimbat mult in bine.


--------------------
Renault Megane 4 Estate 2017 / Intens / 1.5 dCi 110 CP EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
30lei
post 3 Sep 2011, 17:22
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 7 September 09




Salutare,

cand se aprinde becul pentru motorina(sa te anunte ca nu "prea" mai ai)

eu am facu plinul la ceva km dupa ce s-a aprins si au intrat vreo 50l, deci teoretic mai erau 10l. zic bine? sau poate nu l-am umplut complet ca il las sa sara singur.

multumesc


--------------------
Renault Fluence 1.5dci / 110cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanyc2003
post 5 Sep 2011, 12:41
Post #24


Omu cu Fluensu'


Group: Members
Posts: 622
Joined: 2 December 08
From: Bucharest




intr-adevar, cam 8-10 litri ar mai fi atunci cand se aprinde becul. sper sa nu ma insel


--------------------
Renault Fluence 2010,1,5 dci, 105 CP, negru metalizat - numere roșii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geoshumi
post 12 Sep 2011, 15:30
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 12 September 11




Am si eu o intrebare. Cum se comporta tapiteria asta bej? Se curata cu spor sau gun3.gif. Am comandat-o alba si mi-a luat ochii albu combinat cu bejul asta. Pregatesc nervii sau tine la tavaleala?

This post has been edited by geoshumi: 12 Sep 2011, 15:37


--------------------
renault fluence 1,6, 16V 2011 - B 64 ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
snake_adi
post 13 Sep 2011, 06:20
Post #26


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 27 September 10
From: Pitesti




eu am acoperit tapiteria la cateva zile, pentru ca se murdareste repede. exemplu cel mai bun este la manerele usilor. uita-te la o masina cu tapiterie deschisa la culoare


--------------------
> Focus2008/Fluence 1.6 16v 110cp - 2010 - AG 001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BannedHost
post 16 Sep 2011, 10:21
Post #27


Membru prin trecere periodica temporara nedefinitiva


Group: Members
Posts: 2.702
Joined: 14 September 10
From: Cluj-Napoca




Am si eu o intrebare, ce dimensiuni are janta de tabla la fluence ? Si alezajul central.

Multumesc.


--------------------
Renault Laguna 2007 / 2.0 DCi / ~ 180 de hamsteri dopați
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EndlessOne
post 20 Sep 2011, 08:51
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 16 May 11




QUOTE(geoshumi @ 12 Sep 2011, 15:30)
Am si eu o intrebare. Cum se comporta tapiteria asta bej? Se curata cu spor sau  gun3.gif. Am comandat-o alba si mi-a luat ochii albu combinat cu bejul asta. Pregatesc nervii sau tine la tavaleala?
*


Pregateste-ti nervii daca-ti pica lichide pe ea. Nu stiu din ce-i facuta, dar raman pete vizibile si de la o picatura de apa. Cred ca iasa culoarea din ele. Eu le-am frecat de sus pana jos pentru o pata de apa. La tavaleala tine bine, dar per total trebuie sa ai o mai mare grija decat in mod normal, unde petele sunt ascunse de culorile inchise.
Spuneti-va parerea aici: http://www.reno.ro/Mutare-subforum-Fluence-t221288.html asta daca aveti una! victorie.gif


--------------------
Renault Fluence 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kiki27
post 20 Sep 2011, 18:16
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 22 April 11




pentru perioada de toamna -iarna folosesc huse cumparate de pe huse.ro rolleyes.gif , pana acum s-au comportat f bine iar materialul pare de calitate (exceptand faptul ca se cuteaza destul de usor)


--------------------
renault RENAULT KOLEOS 2017 INTENS Energy dCi 175 X-TRONIC . ex-Fluence 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geoshumi
post 17 Feb 2012, 13:52
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 12 September 11




cei care aveti benzinar la cate turatii schimbati treapta de viteza? sper sa nu raspundeti cand se aprinde beculetul din bord.


--------------------
renault fluence 1,6, 16V 2011 - B 64 ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 21:37
Dacia