Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Problema geam si cititor cartela, Probleme

Dammaged
post 16 Jan 2024, 15:35
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 13 July 22




Salutare .

Sunt posesorul uni Grand Scenic 2 1.9 varianta in 7 locuri din 2007 .

Recent am inceput sa am 2 probleme .

1. Geamul dreapta spate nu mai reactioneaza deloc, nici de la usa dreapta spate nici de la sofer .
Geamul stanga spate nu mai reactioneaza de la usa , merge doar din partea soferului .
Verificand usa dreapta spate am descoperit ca in intrerupator pare sa intre curent (12V ) de fiecare data cand apas butonul .
Nu am reusit sa fac prea multe la usa deoarece nu reusesc sa o dau jos ( Are un suport de plastic prins pe usa in sine si nu am inca o surubelnita destul de mica incat sa pot accesa acel surub plus ca am maini destul de mari si cu siguranta va fi o peripetie sa il pun la loc, nu prea as vrea sa il dau jos daca nu este cazul inca.) .

2. Cititorul de carduri nu prea citeste cardurile .
Unul din carduri merge mai greu si doar in anumite pozitii, cel de al 2 lea card nu il citeste absolut deloc.
Am dat jos cititorul de carduri , scos din carcasa de plastic si aparent ambele carduri sunt citite destul de rapid cand sunt puse direct pe el fara acea carcasa .

Nu prea sunt sigur cum as putea sa ii dau de cap ambelor probleme asa ca va rog daca cineva are o idee de unde as putea incepe as fi recunoscator .

Multumesc.


--------------------
Renault Grand Scenic 1.9 DCI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 14:12
Dacia