Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Mufa Sonda Lambda+tub-burduf filtru aer., De unde se pot cumpara piese accesibile la pret.

tamtaru
post 24 Oct 2008, 15:53
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 24 October 08




Salut am achizionat si eu un Renault Megane Classic Break din 2003, la un pret acceptabil dar cu 190000 km si mici probleme.Una dintre aceste probleme este:cel care a avut masina inainte cred ca agatat ceva pe dedesupt si mufa care intra in sonda lamda nu mai este.. sad.gif Deasemea furtunul care duce la filtrul de aer este rupt.Am zis ca achizionez aceste piese de la reprezenta Renault.."Cat de mult poate sa coste un furtun si o mufa??" mi-am zis.Raspunsul nu a intarziat ,l-am aflat dupa ce am sunat la reprezentante pentru cotatii:Mufa separata nu exista(o tampenie dupa mine) ci doar tot cablajul pentru motor care costa 500 euro si acel banal furtun-burduf 120 euro!Bataie de joc!Am si eu o rugaminte !Am incercat pe la dezmembrari dar nimik!Cine poate sa ma ajute cu asa ceva??Sau pe unde sa mai intreb?Multumesc pentru intelegere.


--------------------
Renault Megane1 2003 Classic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hawk84
post 24 Oct 2008, 18:24
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 106
Joined: 18 June 08
From: Bucuresti




cauta pe la dezmembrari. vezi ca este un topic dedicat acestor dezmembrari. succes!!


--------------------
Renault Megane 1 classic 1.9 dTi 2000 - CT-87-GCA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 23:40
Dacia