Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Ajutor informatie, Se cere ajutor...

viopluscom
post 11 Aug 2008, 18:33
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 11 August 08




Poate sa-mi spuna si mie cineva daca la Renault Megane 1, an de fabricatie 99, motorul are sau nu camasi pe pistoane. Ori ele, pistoanele, vin direct in blocul motor, cazul Opel. Am supraincalzit masina, pe romaneste am mers fara apa la motor, si cica am gripat motorul, segmenti, cilindir, pistoane, etc.... Acum dubiul este: daca are camasi e mai ieftin, ca se pot schimba independent, sau daca sunt direct in blocul motor....atunci mai bine pun mana si cumpar un motor nou...Multumesc!


--------------------
Renault Megane megane 1 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu_gl
post 30 Oct 2008, 20:33
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 30 October 08
From: galati




Salutare la toti baietii.Am adus de curand din Italia un Megane 1,6i din 1996,si as vrea sa aflu de la voi cum se intretine aceasta masina ca sa ma pot bucura de ea fara probleme.Masina are 190 000 km si pana in prezent nu am probleme,o am de 3 luni.Singurul lucru care ma deranjeaza e ca nu prea are un relenti constant,acul de la turometru oscileaza intre 900 si 1100,la cald vorbind.Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare sfaturile voastre.


--------------------
renault megane1 1996,1.6i.66kw - GL 85 ELI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 16:52
Dacia