Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Kit ambreiaj, Ambreiaj

george71
post 5 May 2008, 12:27
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 16 March 08




Am schimbat kitul de ambreiaj la 46000km iar akum am aproape 50000km. Cred ca trebuie sa-l schimb din nou, la debraierea din TRI si II se zgaltaie masina de parca m-ar trage cineva si eu am piciorul pe frana. Unul din mecanicii de la service mi-a spus ca s-ar putea sa fie ovalizata volanta. E posibil asa ceva?!? Poate e cineva mai luminat decat mine, oricum m-am saturat de Renault si mai ales de "doctorii" de prin service. Pana akum am schimbat 2 becuri Xenon, kitul de la distributie/fulia defazoare(doar fulia, restul a ramas neschimbat ca s-au balbait, dar de platit am platit tot kitul)si kitul de ambreiaj. Masina merge ciudat iar in relanti tremura de parca ar fi Diesel de acum 30 de ani(asta dupa ce s-a schimbat fulia), e posibilsa fi gresit cu ceva?


--------------------
Renault Megane II 2006 feb/Sedan - CT71AGC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 5 May 2008, 13:18
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Mai erau topicuri pe tema ambreiajului, unul chiar sub asta. Era nevoie de inca unul? Ce intelegi prin "la debreiere", ca eu inteleg la decuplare, adica atunci cand apesi pedala de ambreiaj? E foarte probabil sa ai volanta descentrata, nu ai fi singurul caz.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 12th May 2024 - 19:18
Dacia