Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

1343 Pages « < 1206 1207 1208 1209 1210 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Faze de toata jena, intr-o tara de toata jena

cj98czh
post 23 Apr 2020, 16:07
Post #36211


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.865
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




si sa vina dragnea si dancila .... ce vremuri ...

#freedragnea

This post has been edited by cj98czh: 23 Apr 2020, 16:10


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 23 Apr 2020, 20:29
Post #36212


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.886
Joined: 13 October 06






--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bibanu
post 23 Apr 2020, 22:37
Post #36213


Membru autentic


Group: Members
Posts: 243
Joined: 19 September 07
From: Bucuresti




QUOTE(mircea_aq @ 23 Apr 2020, 16:05)
sau poate ca e cetateanul roman de rand lovit de statul securist, condus de premierul de la grivco
sursa: https://www.bbc.com/news/world-europe-52370421

PS: de-abia astept sa-l zburam pe spurcaciunea de iohanis.
*



Si cine sunteti cei care-l "zburati" pe Johannis? Si cum? Alegeri prezidentiale vor fi abia in 2024 si atunci oricum nu mai poate candida.Sau puneti de-o "revolutie" a la Rahova?


--------------------
exRenault, Toyota Camry 2020, Hybrid 2.5/218cp - B11xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 24 Apr 2020, 02:04
Post #36214


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




N-are sens... dry.gif


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzavalau
post 24 Apr 2020, 07:24
Post #36215


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 9 February 08
From: Petrosani




Mircea..... de ce nu mergi tu la "aia" la Bolintin,Tandarei, etc , sa le explici cu "miere si lapte" pe limba cum e cu "guvidu' si carantina"???? Vad ca nu intelegeti un lucru: aia nu stiu decit de frica fortei brute.... altfel n-au mama ,n-au tata, "e cetateni ieuropeni, are drepturi".
Fa un exercitiu de imaginatie: Cum ar decurge o descindere la "astia" condusa de nemernicul ala care a "coordonat" 10 august!!!! (ala primea ordine de la dancilica)crezi ca le punea persane pe jos???????????vorba lui Bwwulan : n-are rost................

24 Apr 2020, 07:26:
Scuze , te-am "botezat", tre' sa dau mielul acum......

This post has been edited by tzavalau: 24 Apr 2020, 07:26


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dci - HD 13 BXL
Cugetare: "Românul e un fel de om care se supără dacă nu îl inviți, și dacă îl inviți nu vine".
Sursa: "Moftul Român",10 iunie 1901
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 24 Apr 2020, 07:38
Post #36216


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




DAca se urma protocolul ce era de facut?Din articol eu am inteles ca petrecaretii si batausii au fost avertizati si separati in prima zi, amendati apoi, si totusi nu au obtinut rezultatul scontat ...
Daca veneau la mine nu se mai ajungea la vizita de a doua zi si nici la vreo amenda, sunt sigur ca bagam la cap din prima secunda.
Daca ii lasau sa petreaca si sa se bata , facebookul era plin de filmulete cu astfel de viteji care rastoarna masina de Politie si care fac ce vrea muschiul lor si iar nu era bine, domnul politist era sigur chemat la apel si mustruluit ca nu e in stare sa mentina ordinea, mai ales ca are si Armata dupa el.Practic, el trebuia sa se mute cu derbedeii aia, sa ii consilieze permanent si sa le explice cu rabdare care sunt riscurile la care se supun impreuna cu familiile lor daca isi continua activitatea infractionala...cam implauzibila aceasta varianta, asa ca omul a facut ce trebuia sa scurteze aceasta situatie.
Sa nu uitam ca nu vorbim de un mascat, vb de un sef de post care are familia destul de expusa la razbunari de acest fel si chiar el insusi va merge prin sat peste o luna-doua fara Armata dupa el si va trebui sa ii infrunte pe romi, care vor continua bataile si petrecerile.


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 24 Apr 2020, 08:17
Post #36217


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Daca doriti sa vedeti ceva frumos, frumos de tot, cautati cu Gogu "interview Las Vegas mayor".
Fingerlickingood.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 24 Apr 2020, 11:53
Post #36218


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.886
Joined: 13 October 06




QUOTE(meganus_bicorpus @ 24 Apr 2020, 07:38)
DAca se urma protocolul ce era de facut?
*



Sa te urci cu bocancii pe ei si sa le dai suturi in ficati cat sunt intinsi la pamant cu catusele la maini si mainile la spate, asa zice protocolul la militie.

Unii se bucura ca tiganii sunt calcati in picioare. Eu am crescut tot cu povesti cu tiganul cu sacul, am crescut vazand ca singurii discriminati in scoala, care incasau pumni si picioare fara motiv erau tot tiganii, am crescut vazand si cum intelege aceasta minoritate sa se comporte in spatiul public, si cu toate astea, nimic nu poate justifica comportamentul militienilor.

Vorbesc de militie, pentru ca apucaturile au ramas aceleasi de 30 de ani: se bat pe burta cu interlopii, vezi soric care-l jelea in conferinta de presa pe mararu, primesc bani si foloase de la aceeasi interlopi, nevasta lui soric si-a facut cabinet notarial pe proprietatea lui mararu, ba chiar isi impart activitatea infractionala, acelasi soric invoca ca e normal sa dai bani cu camata, si procurorii si judecatorii dau bani si iau camata.

Asta e Romania lucrului bine facut, primari capabili si onesti, politisti care nu sunt in cardasie cu hotii, agentii fiscale care urmaresc averile facute peste noapte si se asigura ca respectivii au platit taxele.

Ghinion cu criza tovarase Iohanis, altfel chiar te-ai fi instalat comfortabil pentru inca 4-5 ani, dar cand nu e sa fie, nu e.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 24 Apr 2020, 12:55
Post #36219


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.865
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(mircea_aq @ 24 Apr 2020, 12:53)
Unii se bucura ca tiganii sunt calcati in picioare.
*



+1 ... pacat ca nu au voie cu gloante .. pac, pac ..

mirciulica ... stange-i pe toti si du-i la tine ... incearca sa nu ii discriminezi, etc ... europa a dat gres cu ei .. pt. ca natia asta pur si simplu ii doare la patina de toti si de toate ...

This post has been edited by cj98czh: 24 Apr 2020, 12:59


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highwayman
post 24 Apr 2020, 13:09
Post #36220


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.872
Joined: 30 September 04
From: Marele sat numit Bucuresti






--------------------
- - Ex. Megane 3 2009, Ex. Megane 2 Sedane 2005
"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 24 Apr 2020, 15:51
Post #36221


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Sa lovesti un om si cu atat mai mult, un om legat si tintuit la pamant mi se pare dincolo de demnitatea oricarui om normal la cap...Dar mircea_aq, crezi ca tie ti s-ar fi putut intampla asa ceva?
Crezi ca acel politist te-ar fi luat si pe tine la bataie la fel daca te oprea la un control de rutina?Eu cred ca nu, mai mult ca sigur ca i-ai fi dat actele, daca ti s-ar fi semnalat faptul ca ai facut vreo greseala sigur ai fi incercat sa o repari sau sa nu o mai repeti , chestii ce tin de civilizatie si de bun simt.
Dar daca Astia au fost doua zile la rand vizitati si amendati de politie de mai multe ori si situatia a escaladat, voinicii gratargii si sabieri de ocazie la ce se asteptau ca se mai poate intampla ???
Ca va veni iar Politia si le va bate tandru la poarta si ii va ruga frumos sa se potoleasca?Stiau ca dupa astfel de vizite si mascati urmeaza intrarea in forta a trupelor de ordine si faptul ca au persitat in prostia lor e dovada clara ca au riscat...si au pierdut rau de tot!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 25 Apr 2020, 12:01
Post #36222


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Romania 2020, abuzurile politiei aprobate de 90% din cetateni (cei neafectati de ele)...

Tiganii nici n-au cum sa fie altfel decat sunt acum. Daca de mici se nasc in saracie, vad in jurul lor doar ilegalitati, iar atunci cand ies in lume sunt injurati, batuti, etc. fara sa fi facut nimic. Binainteles ca ajung sa se certe cu legea in astfel de conditii. Si eu as fi ajuns probabil la fel daca cresteam in asa mediu. E practic o spirala, noi suntem ok sa-i bata politia cand sunt incatusati, ei se razbuna data viitoare. drept rezultate, ii mai bate politia odata, se mai razbuna apoi...si tot asa.


25 Apr 2020, 12:11:
L.E.: Cand politia o sa inceapa sa-i bata si pe altii, nu doar pe tigani, din varii motive, sper ca parerile o sa ramana aceleasi ca acum.

This post has been edited by St: 25 Apr 2020, 12:11


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Apr 2020, 13:49
Post #36223


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.910
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Parca acu 2 sapt s a intamplat cand ii cara unuia "alb" politia pumni...intre masini

Oricum...situatia no me gusta


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzavalau
post 25 Apr 2020, 15:08
Post #36224


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 9 February 08
From: Petrosani




QUOTE(St @ 25 Apr 2020, 12:01)
Romania 2020, abuzurile politiei aprobate de 90% din cetateni (cei neafectati de ele)...

Tiganii nici n-au cum sa fie altfel decat sunt acum. Daca de mici se nasc in saracie, vad in jurul lor doar ilegalitati, iar atunci cand ies in lume sunt injurati, batuti, etc. fara sa fi facut nimic. Binainteles ca ajung sa se certe cu legea in astfel de conditii. Si eu as fi ajuns probabil la fel daca cresteam in asa mediu. E practic o spirala, noi suntem ok sa-i bata politia cand sunt incatusati, ei se razbuna data viitoare. drept rezultate, ii mai bate politia odata, se mai razbuna apoi...si tot asa.
<span class='edit'>25 Apr 2020, 12:11:</span>
L.E.: Cand politia o sa inceapa sa-i bata si pe altii, nu doar pe tigani, din varii motive, sper ca parerile o sa ramana aceleasi ca acum.
*


Sa stii ca , prin natura meseriei, am lucrat cu tigani(ei insisi spuneau "eu sunt tigan" nu-s rrom ) pentru care am tot respectul!!! OAMENI! Oameni care-mi spuneau ca le e rusine sa se amestece cu "aia" ca-i arata lumea cu degetul!!!
Ca fapt divers , nascut -crescut intr-un sat oarecare din Ardeal ~40kmp de Tg-Mures, am crescut cu tigani(bunicul meu , nasea la ei intr-o "veselie", pentru ca nu voia nimeni) si stiu sa fac diferenta intre ala care stie si practica o meserie cinstit ,nu fura si intre "bombarderi"!!!!
Nu am si nu voi avea niciodata compasiune fata de unul d-asta de nu are "dacit drepturi", ditamai "cazemata" in curte , "ML" si alte..... "stele" si cere bani de incalzire de la primarie , neplatind "fun" leu la taxe si impozite!!!!!!


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dci - HD 13 BXL
Cugetare: "Românul e un fel de om care se supără dacă nu îl inviți, și dacă îl inviți nu vine".
Sursa: "Moftul Român",10 iunie 1901
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 26 Apr 2020, 10:41
Post #36225


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Nu spun ca-s toti bombardieri. Dar procentul celor care sunt e mult mai mare decat procentul "albilor" care-s certati cu legea. Dar din nou, nu e surpriza ca se intampla asta, cum ziceam mai sus.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 26 Apr 2020, 14:15
Post #36226


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Faza de toata jena e ca aia de la Untold continua sa vanda bilete, desi sansele sa se tina festivalul anul asta sunt ZERO.
In plus, pe site-ul lor scrie la disclaimer ca organizatorii nu se vad obligati sa restituie contravaloarea biletelor in caz de forta majora (printre motive numarandu-se, guess what, pandemiile).
Deci donati, baieti, catre Untold 😂😂😂


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aleex
post 26 Apr 2020, 14:21
Post #36227


out.


Group: Members
Posts: 176
Joined: 11 November 13
From: Bucuresti




Stii vorba aia...prost cine da nu cine cere..
Am si eu bilet la un festival din Bucuresti, luat prin ianuarie, trebuia sa se tina la inceputul lui Iunie si l-au amanat pentru septembrie, insa 100% nu mai am ce cauta acolo in situatia actuala, chiar daca s-ar tine..deci..orice e posibil.


--------------------
BMW Seria 5 F10 2012
Kawasaki Z750 2009
Renault Megane 2 2008 Authentique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 26 Apr 2020, 15:31
Post #36228


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Exemplu: maica-mea trebuia sa plece in martie de la Nisa la Cluj si retur cu Lufthansa.
S-a hotarat sa nu se mai duca, din cauze evidente, le-a scris alora de la Lufthansa si ei i-au returnat fara sa ceara eq, 50% din contravaloarea biletelor.
Fair enough.
Asa ceva n-o sa se intample never ever cu biletele de la Untold.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 26 Apr 2020, 15:37
Post #36229


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Doar 50%?
Parcă era vorba că se restituie integral, dacă rezervările sunt anulate din cauza pandemiei.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 26 Apr 2020, 15:58
Post #36230


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Corect, atata doar ca eu n-am zis ca s-a anulat cursa wink.gif am spus ca ea si-a anulat zborul si le-a zis alora ca ii e teama sa zboare, date fiind conditiile. Pe 2 martie inca se faceau curse regulate.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 26 Apr 2020, 16:18
Post #36231


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Așa, da. E fair.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 26 Apr 2020, 18:31
Post #36232


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Pe acelasi considerent si eu am bilete la celine dion-deh, nevastamea ca eu o trag cu rockul-si a anulat totul pana pe 25 iulie. Asta de la noi e pe 30 sau 31. Olm, mai conteaza cateva zile? E clar ca nici aici nu se va tine, dar mai trag nadejde de banim si daca se tine, oricum cer returnarea banilor.
Ca sa fiu malitios: vai, untold-ul de la cluj. Pai nu fac clujenii cele mai misto, cele mai tari, cele mai frumoase, cele mai cele, nu sunt ei cei mai...? Vai!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 27 Apr 2020, 00:23
Post #36233


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.865
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(Bwwlan @ 26 Apr 2020, 16:31)
Asa ceva n-o sa se intample never ever cu biletele de la Untold.
*



eu nu m-s hazarda in afirmatii de genul ... stiu din surse destul de sigure ca o sa iti dea posibilitatea sa alegi .. in caz ca se amana editia de anul asta ... o sa poti fie sa iti dea banii inapoi, fie sa ai bilete la anul ... eu am luate 3 bilete luate in prima tura cand s-au dat in 2 min ... 10.ooo de bilete ... o sa scriu aici ce si cum ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 27 Apr 2020, 11:54
Post #36234


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Pai mno, io ce pot sa zic, Tuamneajută. popa.gif

...desi, ce nu inteleg eu, e de ce vand aia bilete la un eveniment care are ZERO sanse sa aiba loc anul asta. Pana si nemtii or anulat Oktoberfestul de anul asta, care are loc in Septembrie/Octombrie, nu in August, fiindca ar fi complet iresponsabil sa tii un gathering de zeci/sute de mii de oameni in vremurile astea.

Fii atent ce zic untoljii pe site-ul lor:
Screenshot_20200427_114336__01.jpg ( Size: 266.91k ) Number of downloads: 312


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 27 Apr 2020, 12:52
Post #36235


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Un contract are efecte doar în condițiile legii. Dacă va fi emis un act normativ care să reglementeze felul în care se fac despăgubirile pentru biletele/vacanțele anulate din cauza pandemiei, ceea ce scrie acolo devine nul.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 27 Apr 2020, 14:21
Post #36236


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




...si mai e o chestie (asta nu stiu exact ce aplicabilitate practica are): vinzi bilete. Se declara pandemie. Alora de le-or cumparat le poti zice "najpa, ghinion de nesansa".
Da' daca se declara pandemie si tu continui sa vinzi bilete, in speranta ca poate-poate, pai atunci, la o adica nu cred ca te mai poti prevala de prevederile legate de forta majora.
Aici nu stiu exact cum se poate aplica legea, habar n-am, nu-s de meserie...


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 27 Apr 2020, 18:07
Post #36237


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Organizatorii Untold și Neversea au anunțat că biletele pentru anul acesta se transformă în „bilete anytime” și vor fi valabile și pentru una din următoarele trei ediții. Festivalurile nu sunt deocamdată anulate.
https://adevarul.ro/entertainment/muzica/ce...e753/index.html


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 27 Apr 2020, 19:49
Post #36238


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Ma bucur sa vad ca-s profesionisti si ca nu ii jumulesc pe oamenii care si-au luat bilete.
Mea culpa.

This post has been edited by Bwwlan: 27 Apr 2020, 23:58


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 27 Apr 2020, 21:43
Post #36239


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




La prima ediție după pandemie vă dați seama ce omor de oameni o sa fie? Cine cumpără bilete acum le va vinde mai târziu la preț de preț


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 29 Apr 2020, 12:35
Post #36240


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.886
Joined: 13 October 06




Fake News:

QUOTE
Am dorit și să aflăm ce se întâmplă acolo unde experimental s-au deschis școlile. Avem un exemplu din Franța, unde într-o provincie s-a deschis experimental școala, și experimentul nu a decurs foarte bine. După puține zile, zeci de elevi au fost testați pozitiv și mai mulți dascăli au ajuns, în doar câteva zile, la terapie intensivă. Deci, lucrurile nu sunt absolut deloc simple.


Nicio scoala nu s-a deschis in Franta, cititi mai jos cand si in ce conditii vor fi deschise:
https://www.bbc.com/news/world-europe-52459030


Daca primul fake news banuiesc ca a fost preluat pe nemestecate de la vreun consilier, al doilea e inventie proprie la lab Cotroceni:

QUOTE
E incredibil ce se întâmplă în Parlamentul României. PSD-ul a ajutat UDMR-ul să treacă prin Camera Deputaților o lege care dă autonomie largă Ținutului Secuiesc


Evident afirmatia e falsa. Chiar daca ar fi supus ulterior unui vot in senat si aprobat, proiectul ramane profund neconstitutional, asta o stie si un copil de generala.

Apropo de raspunsuri de generala, v-au placut fetele pe care le-a facut cand a fost intrebat unde se tunde ?


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1343 Pages « < 1206 1207 1208 1209 1210 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th May 2024 - 08:56
Dacia