Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Check injection system and check esp

Sergiu0824
post 7 Oct 2021, 00:45
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 19 January 21




Salut. Am un Renault Laguna 3 din 2011(1.5 dci, 110 cp). Aseara cand ma plimbam mi s-a aprins in bord "check injection system" si "check esp". Masina a inxeput sa nu mai traga la fel de bine (am mers max cu a 3-a) si se aude un huruit/tremurat cand schimb viteza. Am pus si o inregistrare cu sunetul motorului cand sta pe loc., dar e prea mare, se aude un tacanit. Banuiesc ca un injector/injectoare sunt problema. Credeti ca e mai bine sa le reconditionez sau sa cumpar second (sa cumpar noi nu prea reprezinta o optiune deoarece nu stau foarte bine cu banii si sunt foarte scumpe) va multumesc!


--------------------
Renault Laguna III 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
floryn85
post 22 Jan 2022, 14:21
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 12 June 08




Salut! Aceeași problema o am și eu ca în descrierea ta,tot la o laguna 3 din 2012 1.5 dci.
I.ai dat de cap? Trebuie tester apoi văzut despre ce e vorba.


--------------------
renault laguna 2 2003 expresion
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiu0824
post 23 Jan 2022, 05:42
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 19 January 21




Salut! La mine problema erau injectoarele. Le-am trimis la reparat la o firma din Bucuresti apoi dupa montaj am avut din nou problema asta si am fost la un service pentru o diagnoza si acolo am aflat ca injectorul 2 avea un circuit stricat, care a fost reparat imediat de mecanic iar dupa nu mai am probleme de cateva luni. Bafta!


--------------------
Renault Laguna III 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 04:01
Dacia