Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

apa in habitaclu

mika_dap
post 18 Feb 2021, 12:28
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 17 August 20




Am o problema cu apa ,de cate ori ploua imi intra apa in habitaclu la picioare,cutiile de sub presuri sunt pline de apa iar daca bruschez masina putin curge apa de undeva de sub masina cca 6-7 litri.Acum in perioada de iarna podeaua este mereu inghetata si geamurile inghetate pe dinauntru din cauza umezelii.Stiti unde sa umblu ce trebuie sa desfac,am dat jos grila ,stergatoarele,masca aia m-am uitat ,nu se vede nimic am curatat de frunze nimic ......va rog ajutatima

This post has been edited by mika_dap: 18 Feb 2021, 12:30


--------------------
renault scenic 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dadi_T
post 18 Feb 2021, 16:38
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 133
Joined: 23 March 19
From: Iași




Încearcă ca aici: https://youtu.be/6K95chUH18U


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2012 Bose, EDC, 1.5 dci, Dacia Logan 2017 1.0 sce
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 18 Feb 2021, 18:39
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.118
Joined: 12 June 16
From: Bv




Dapa curatarea de mai sus , mai trebuie schmbat si filtru de polen ( de sub torpedou) si curatata si scurgerea de condens din aeroterma .


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dozzzer
post 24 Jun 2021, 21:42
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 25 December 17
From: Bucuresti




QUOTE(mika_dap @ 18 Feb 2021, 12:28)
Am o problema cu apa ,de cate ori ploua imi intra apa in habitaclu la picioare,cutiile de sub presuri sunt pline de apa iar daca bruschez  masina putin curge apa de undeva de sub masina cca 6-7 litri.Acum in perioada de iarna podeaua este mereu inghetata si geamurile inghetate pe dinauntru din cauza umezelii.Stiti unde sa umblu ce trebuie sa desfac,am dat jos grila ,stergatoarele,masca aia m-am uitat ,nu se vede nimic am curatat de frunze nimic ......va rog ajutatima
*



aceeasi problema am avut o si eu...in trapa sofer sub picioare multiple kg de apa am scos...si la fel in mers imi curgea apa pe picioare...

rezolvare sipla: ai facut bine ce ai facut scos grila si stergatoarele...si in laterale acolo unde e apa adunata sunt 2 scurgeri una stanga una dreapta ... sunt acolo cauta le cu mana cu lanterna pana dai de ele alea sunt infundate cu un cablu / sarma le am desfundat acum fara probleme...in plus am mers asa fara grila la spalatorie si am spalat zona foarte bine ba chiar i am pus sa bage jetul in gaurile de scurgere...


--------------------
Renault Scenic II 1.5dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 03:53
Dacia