Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages « < 11 12 13 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Arkana, Versiuni si preturi in Romannia

einstein1984
post 7 Dec 2023, 09:07
Post #361


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Soclul becurilor nu il stiam pe de rost, dar macar am bunavointa sa caut inainte sa intreb. Chestie delatfel pusa si in reglile formului daca nubunul simt nu indeamna la asa ceva autorul.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marianns
post 7 Dec 2023, 10:03
Post #362


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 20 October 23
From: Bucuresti




O lungim și nu văd rostul.
Dar dacă aduci aminte de regulii ale forumului, te informez că le încalci pentru limbaj neadecvat, și normal ar trebui să ceri scuze. Stai liniștit nu este nevoie. O iau ca pe o greșeală de exprimare, în definitiv toți greșim.

Hai să trăiești, sănătate !


--------------------
Renault Arkana FHEV Techno / februarie 2024 (amr în scădere)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMDO
post 16 Jan 2024, 16:34
Post #363


Membru


Group: Members
Posts: 189
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




Am inteles ca se poate schimba culoarea masinii din bord. A mai facut cineva asta? Si referitor la harti, ce varianta este ultima, Ca eu am una din decembrie 2021 si e cam depasita.
In plus am vazut ca Arkanele din vest au softul mult mai complet. Spre exemplu, in meniul principal la mine sunt 3 pagini. Pe facebook am vazut meniu principal cu 5 pagini. Intr-una din ele arata ca la BMW toate datele masinii: presiune pneuri, nivel lichide, sisteme, monitorizare, stare, etc. Se pot adauga si la noi oare?


--------------------
Dacia, Renault, VW Laureat , Scenic, Cross Touran 2004, 2005, 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meg2s
post 16 Jan 2024, 17:28
Post #364


Membru autentic


Group: Members
Posts: 973
Joined: 5 November 15
From: Bucuresti




Pentru culoarea masinii din bord, daca se poate schimba cred ca merge doar cu codare, deci ai un pic de sapat.
Pentru harti, nu stiu care mai este ultima versiune la navigatia Renault, dar cel mai bine iti faci cont pe MyRenault si vezi acolo ce actualizari sunt pentru masina ta; atat SW, cat si harti.
Esti sigur ca Arkanele alea "din Vest" nu-s alta varianta de echipare? De exemplu nu stiu cum ar putea alea sa afiseze presiune pneuri, pentru ca la Captur si Arkana stiam ca au doar TPMS indirect, adica pe senzorul ABS - nu cu senzor de presiune in valva.
Esti sigur ca ceea ce ai vazut pe Facebook era tableta nativa a masinii si nu cumva era o chinezarie after-market? Ca asa la alea s-a mai vazut sa livreze si un set de capacele de valva cu senzor de presiune incorporat - se gssesc online.


--------------------
CUPRA Formentor (2023) e-Hybrid++ 204CP
(Ex) Megane Sedan Privilege (2008) 1.5 dCi 78kW && Megane 4 GT (2018) 1.6 dCi 163CP EDC
(Ex) Skoda Octavia 4 Style++ (2022) 2.0 TDI 150 DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMDO
post 17 Jan 2024, 17:51
Post #365


Membru


Group: Members
Posts: 189
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




Masina mea este un ZEN mild hibrid. Am cont pe Myrenault si am facut actualizari in Alliance Connect Tolbox. Am bagat codul VIN si canci actualizari. Filmele pe care le-am vazut pe un grup international, prezentau o Arkana RS Line din Franta, care la pagina de pronire, aia cu 3 punce deasupra hartii, care inseqamna trei pagini, avea 5 puncte, adica 5 pagini.
Am vazut ceva discutii cu schimbarea culorii masinii din easylink.
Sa zicem ca las paginile si dotarile din vest, dar harta dn 2021 mi se pare magarie si asta chiar ma deranjeaza. Ca sa nu mai vorbim ca reprezentanta Renault Romania este zero barat. Degeaba suni ca nu te ajuta nimeni cu nimic.
Anexez si o poza cu ceva despre o Arkana din Italia, din care reies clar anumite dotari si harti pentru 2024.

Attached thumbnail(s)
Dotari_Arkana.jpg ( Size: 440.69k ) Number of downloads: 362


--------------------
Dacia, Renault, VW Laureat , Scenic, Cross Touran 2004, 2005, 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danielstan1975
post 9 Feb 2024, 08:27
Post #366


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 4 May 07




SALUT! PROBLEMA PATA ,CRED ULEI, AKANA 1,33. DEASUPRA MOTORULUI. ATASEZ POZA.

Attached thumbnail(s)
WhatsApp_Image_2024_02_08_at_19.13.39_9f0ecff0_PATA_MOTOR_ARKANA_1_33_.jpg ( Size: 266.11k ) Number of downloads: 273


--------------------
Renault Arkana 2021/Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lyxi
post 9 Feb 2024, 17:34
Post #367


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 16 September 19




Asa fac toate. Este o rechemare (OTS) pe tema asta. Se face o reetanșare capac culbutori, sunt vapori de ulei. Am fost săptămâna trecută la revizia de 2 ani și m-au programat. Cică durează o zi. Se face cu motorul rece. Mi-au zis sa duc mașină cu o zi înainte și o iau a doua zi la sfârșitul programului. Am zis pas, deocamdată.

This post has been edited by Lyxi: 9 Feb 2024, 17:36


--------------------
Renault Arkana 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 14 Feb 2024, 13:11
Post #368


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




Stie cineva in ce directie trebuie tras de ornamentul/clapeta de reglare inaltime centura ca sa il demontez? Zornaie ceva acolo...

Attached thumbnail(s)
s_l1600.jpg ( Size: 66.38k ) Number of downloads: 208
s_l1600.png ( Size: 499.12k ) Number of downloads: 198


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMDO
post 19 Mar 2024, 11:56
Post #369


Membru


Group: Members
Posts: 189
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




Revin cu problema legata de "sughitul" de la trecerea din 3-4 la Mild cu 1.33. Problema incepe sa fie reclamata de tot mai multi posesori (pe grupuri pe facebook) si se repeta. Mi-au schimbat ansamblul de discuri de ambreiaj la 18000 si acum la 24600km se repeta. Defectul se manifesta cand accelerezi mai tare, la inceput doar la rece, in timp face mereu, dupa care, unul dinte clienti a spus ca incepe sa smuceasca la trecerea din 3-4. Se vede clar un lag la trecerea din 3 in 4, care nu se simte si la celelalte viteze, ceea ce inseamna clar defect de proiectare si executie. Din pacete incep sa se tremine garantiile si odata la cativa ani, multi dintre noi vor "cotiza" periodic pentru aceasta problema.

This post has been edited by AMDO: 19 Mar 2024, 11:57


--------------------
Dacia, Renault, VW Laureat , Scenic, Cross Touran 2004, 2005, 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lyxi
post 21 Mar 2024, 13:42
Post #370


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 16 September 19




QUOTE(AMDO @ 19 Mar 2024, 11:56)
Revin cu problema legata de "sughitul" de la trecerea din 3-4 la Mild cu 1.33. Problema incepe sa fie reclamata de tot mai multi posesori (pe grupuri pe facebook) si se repeta. Mi-au schimbat ansamblul de discuri de ambreiaj la 18000 si acum la 24600km se repeta. Defectul se manifesta cand accelerezi mai tare, la inceput doar la rece, in timp face mereu, dupa care, unul dinte clienti a spus ca incepe sa smuceasca la trecerea din 3-4. Se vede clar un lag la trecerea din 3 in 4, care nu se simte si la celelalte viteze, ceea ce inseamna clar defect de proiectare si executie. Din pacete incep sa se tremine garantiile si odata la cativa ani, multi dintre noi vor "cotiza" periodic pentru aceasta problema.
*




21 Mar 2024, 13:45:
Și a mea sughiță. După ce am fost la service cu problema, am început sa sughiț și eu. De nervi, mecanicul era "surd".

This post has been edited by Lyxi: 21 Mar 2024, 13:45


--------------------
Renault Arkana 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sobit81
post Today, 06:38
Post #371


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 17 March 24




Salutare. Un pret mai recent pentru revizie, mild hybrid?


--------------------
Renault Arkana 2023
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
13 Pages « < 11 12 13
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 12:59
Dacia