Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Check emisions intermitent pentru Renault laguna 2

razvanfanu
post 17 Dec 2022, 19:03
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 17 December 22




Salut,
De aproximativ 7-8 luni dețin un Renault laguna 2, 2.0 benzina.
De aproximativ 2 luni mi-a apărut la bord check emisions, am fost în service sa îl scot de pe tester, însă după ce l-am scos îmi apărea înapoi iar la un timp iar dispărea singur, diagnoza din service spunea ca e senzorul de la axul cu came - p0010 - cumva ca acesta ar fii defazat.
Acum câteva zile am dat sa plec la drum, iar după o scurta bucata de timp, după check emisions mi-a apărut și check injection și mașina nu mai trăgea deloc, maxim 2500-3000 rpm pe fiecare treapta.
Am fost din nou în service și mi-a scos din nou din service aceste erori însă iar îmi apar, însă de aceasta data check emissions apare intermitent gen pâlpâie, iar după câțiva km apare și check injection și acceiasi problema cu mașina nu mai trage și tremura foarte tare, mai ales când sunt pe liber parca moare motorul merge pana în 500 de rpm.
Am schimbat mufă de la axul cu came întrucât era capătă, dar tot la fel face mașina.
A mai pățit ceva asemenea problema, ca din ce am vorbit cu unul altul e vorba de un contact imperfect pe partea electrica.
Arat faptul ca nu prea sunt priceput pe mașini și orice sfat din partea dvs m-ar ajuta enorm.
Sa schimb toată distribuția sau sa schimb tot axul cu came nici nu știu ce sa mai fac, ultima data cand am pus testerul nici nu mergea sa scot erorile.
Mulțumesc anticipat!


--------------------
Renault Laguna 2006 - Bc07vmi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 00:13
Dacia