Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Oglinda zgariata

SpecialKHouse
post 22 Jun 2022, 13:57
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 23 May 22




Salutare,

De dimineata mi-am zgariat putin oglinda laterala din partea dreapta intr-un gard si imi sta pe creier, ideea e ca vreau sa remediez problema, se poate cumva la service pentru ca pe net n-am gasit nimic legat de olginzi, practic acolo este plastic...nu stiu ce ar putea face, chiar nu este mult, dar masina e noua si imi sta pe creier...


--------------------
Renault Megane IV 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vvede
post 23 Jun 2022, 04:01
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 563
Joined: 12 September 06
From: Bucuresti




Daca e partea din plastic exista (teoretic) la dealer vopsea si lac in sticlute mici (asemanatoare cu sticlutele de oja) pe care le cumperi pe codul tau de culoare si corectezi zona


--------------------
Renault Clio 0.9TCe Expression
Mazda 6 2.0, Attraction

Ex: Renault Clio Symbol 1.5 dCi 82CP | Opel Astra H 1.6 Twinport 105CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
traffictours
post 23 Jun 2022, 05:10
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.013
Joined: 9 January 07
From: Bucuresti




Ma, cel putin ai facut-o tu. Nu trebuie sa-ti stea pe creier in cazu asta. Cand ti-or zgaria-o cu sacosele, cu carucioarele de supermarket din neglijenta, atunci ce-o sa mai faci?
Dai cu vopsea, lasi sa se usuce bine, apoi polishezi pana la nivel, apoi cu putin lac daca e cazu, iar polishezi. Sunt foaaarte putine masini neatinse, las-o pasta cu creieru, pastreaza-te pt probleme serioase. Parerea mea. Ti-o spun din proprie experienta. Si eu sunt pretentios. Dar cand o fac eu, n-am probleme.


--------------------
BMW - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 23 Jun 2022, 07:42
Post #4


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Daca este vorba despre carcasa, se extrage capacul si se revopseste sau se corecteaza fara extractie local. Daca nu este capacul vopsit si este doar plastic nu se poate face nimic. Adica se schimba carcasa respectiva... depinde cat de tare este zgariata... wink.gif


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 00:30
Dacia