Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Captur II (Noul Captur), Se face anul de când s-a lanasat.

saruman74
post 24 Jan 2021, 10:44
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 25 July 16




Eu am versiunea 283c34777r. Daca dau actualizare automata nu găsește nimic. Am fost in service și zic că nu există versiune noua pt modelul meu, daca intri pe forumurile de Germania afli că există cel puțin 2 update urî și rechemări in service. Am ajuns la concluzia că cei din service nu știu să facă update urile și nici nu au echipamentele necesare. Traficul de date este mai tot timpul deconectat.


--------------------
Renault Captura 2 2020 intens+
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 24 Jan 2021, 16:54
Post #32


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.012
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Am revenit cu video, cu frânarea automată:

https://youtu.be/r86ihwRg97Y


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
biqmeg
post 25 Jan 2021, 12:52
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 17 February 19




Salut, stie cineva daca versiunea cu ecran, dar fara navigatie, va fi capabila de Android Auto wireless in viitor prin vreun update? Sau lipseste ceva fizic din ea si nu se va putea? Momentan merge, dar doar prin fir. Wifi cred ca are, dar nu sunt sigur. Masina are SIM-ul ei de emergency call, e legata masina prin My Renault pe android, dar prea multe optiuni in aplicatie nu exista, eu credeam ca se poate descuia masina, geamurile etc. Si nu stiu nici modul gps daca are sa adaug navigatia lor din soft... Nici la a mea nu pare sa functioneze franarea de urgenta.


--------------------
Renault Captur 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexian
post 25 Jan 2021, 19:33
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 22 March 09




QUOTE(r_vlad @ 22 Jan 2021, 18:36)
Cum ai ajuns la concluzia asta ?
*


Sistemul de asistenta nu a reactionat in situatii limita: pietoni ce au traversat in alergare, masini care au franat brusc in fața mea sau care mi-au taiat calea. Nu a emis semnalul sonor si vizual de avertizare, nu a franat! In 4000 km m-a avertizat doar de 3 ori, in situatii anormale, cand nu era niciun pericol in fata. Dupa ce am cumparat cealalta masina din semnatura, in nov 2020, am putut compara... de aici si concluzia trista ca nu functioneaza unele dintre sistemele de siguranta ale Capturului. Am fost la service... ridicat din umeri. Nu au solutii sa verifice reclamatia mea. Masina nu arata erori mad.gif


--------------------
Renault Captur 2/VW Tiguan 4Motion 2020/Intense, 1,3 TCE/ EDC/130 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CatalinValentin
post 27 Jan 2021, 12:10
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 7 June 20




La voi merge sa sincronizati aplicatia MYRenault cu mașina.? Eu am urmat toți pașii și nu merge.

This post has been edited by CatalinValentin: 27 Jan 2021, 12:15


--------------------
Renault Captur 2020. ZEN.+
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 27 Jan 2021, 12:33
Post #36


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.012
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Am sunat și eu la ei fiindcă nu reușeam să sincronizez mașina cu aplicația. I-am luat prin suprindere, nu știau despre ce le vorbesc. S-au frecat puțin în cap și mi-au spus că Easy Link fără navigație nu suportă pairing cu mașina, dar că vor reveni când au mai multe informații. A trecut o lună și nimic, habar n-au pe ce lume trăiesc.


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CatalinValentin
post 27 Jan 2021, 19:48
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 7 June 20




Vad ca exista doua aplicații MYRenault România și MYRenault.
Cea din România apare la conectare cand o deschid ca trebuie actualizata ca trece la o varianta mai îmbunătățită și aici se blochează tot.


--------------------
Renault Captur 2020. ZEN.+
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
r_vlad
post 27 Jan 2021, 20:36
Post #38


---


Group: Members
Posts: 1.263
Joined: 6 September 06
From: Sibiu




QUOTE(alexian @ 25 Jan 2021, 19:33)
Sistemul de asistenta nu a reactionat in situatii limita: pietoni ce au traversat in alergare, masini care au franat brusc in fața mea sau care mi-au taiat calea. Nu a emis semnalul sonor si vizual de avertizare, nu a franat! In 4000 km m-a avertizat doar de 3 ori, in situatii anormale, cand nu era niciun pericol in fata. Dupa ce am cumparat cealalta masina din semnatura, in nov 2020, am putut compara... de aici si concluzia trista ca nu functioneaza unele dintre sistemele de siguranta ale Capturului. Am fost la service... ridicat din umeri. Nu au solutii sa verifice reclamatia mea. Masina nu arata erori mad.gif
*


Un parametru de performanta al sistemului de asistenta la franare de urgenta este rata de situatii fals pozitive. Sistemul este calibrat pentru a limita detectia de evenimente fals pozitive. Nu te pot contrazice pentru ca nu am fost de fata dar trebuie sa iei in considerare posibilitatea ca nu au fost intrunite toate conditiile pentru ca sistemul sa reactioneze.


--------------------
VW/Tesla Tiguan eHybrid/Model 3 2022/2023
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tajmahal777
post 28 Jan 2021, 14:43
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 15 October 14
From: Bucharest




QUOTE(CatalinValentin @ 27 Jan 2021, 19:48)
Vad ca exista doua aplicații MYRenault România și MYRenault.
Cea din România apare la conectare cand o deschid ca trebuie actualizata ca trece la o varianta mai îmbunătățită și aici se blochează tot.
*



Salut! Eu initial aveam My Renault Romania, la fel mi-a facut si cand am dat actualizare mi-a instalat MyRenault. Tu probabil avandu-le pe ambele, iti da eroare. Poti sa renunti la aia cu Romania, cealalta e la fel, tot in romana o sa ai meniul si optiunile. Nu se sincronizeaza mare branza cu masina, iti bagi VIN si ei iti vad modelul exact, ce optiuni ai pe masina, si iti arata un calendar simplu cu reviziile viitoare, din an in an. Daca de ex ai masina luata in Iunie 2020, o sa-ti arate urmatoarea revizie in Iunie 2021, si tot asa. Mai poti face programari in service si sa vezi oferte si accesorii, chestii pe care le vezi pe net fara sa ai cont sau masina la ei. Iti mai cer sa bagi tu manual numarul de km, daca vrei, probabil sa actualizeze ei data reviziei, in cazul in care ai sari de nr de km.
Daca vrei sincronizare aplicatie cu masina, instaleaza R & Go, tot Renault, tot din magazin play. Se face sincronizare in timp real cu masina prin bluetooth, cu telefonul. O stiu tot de pe forum de aici, de la cineva, am folosit-o o singura data la drum, iti arata niste chestii interesante, dar majoritatea le ai si pe masina (consum mediu, viteza, distanta, etc).


--------------------
Renault Captur 2019 TCe 0.9 Benzina/Life Evo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Yammy
post 31 Jan 2021, 19:35
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 January 21




O noua dezbatere. Credeti ca la noul Easy Link va fi in viitor posibilitatea de conectare wireless a telefonului pentru Android Auto?.

Voua va functioneaza acum pe cablu?
Eu am un Xiaomi Redmi S2, se conecteaza, pot schimba intre diferite aplicatii gen Spotify, Waze, etc dar nu functioneaza niciuna dintre ele.
Ok, stiu ca oficial acest telefon nu este in lista lor, insa intrebarea este de ce se mai conecteaza daca in rest nu merge nimic.

La voi cum este?


--------------------
Renault Captur II 2020/ Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MicroEdge
post 2 Feb 2021, 19:56
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 9 June 16




Wireless nu o sa fie. Verifica și cu alt telefon mie îmi merg aplicațiile și folosesc un huawei cu android 10


--------------------
renault symbol 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Yammy
post 6 Feb 2021, 22:45
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 January 21




Salutare din nou.
Sa va povestesc ceva: La inceputul săptămânii am dat verificare de update.
Mi-a aparut ca ar fi ceva disponibil, insa nu am lasat sa faca din lipsa de timp, in ideea ca
voi face spre sfarsitul săptămânii cand o sa am timp.
Am incercat astazi si surpriza .. imi apare mesajul sistemul dumneavoastră este actualizat.

Ce s-a intamplat?

De ce a disparut acest update?De ce nu imi mai apare ca fiind disponibil?

Si inca ceva.. voi aveti in meniul Easy link la fel ca in aceasta poza?
Ma refer la bubmeniul Style?



Attached thumbnail(s)
Screenshot_2021_02_06_22_39_39_962_com.android.chrome.jpg ( Size: 158.75k ) Number of downloads: 1009


--------------------
Renault Captur II 2020/ Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MicroEdge
post 11 Feb 2021, 11:15
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 9 June 16




Eu am versiunea zen și nu îmi apare.
Eu am primit un update acum ceva timp și a durat 4 minute sa îl facă.


--------------------
renault symbol 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marcel.Danciu
post 4 Mar 2021, 16:23
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 46
Joined: 4 March 21




QUOTE(alexian @ 25 Jan 2021, 19:33)
Sistemul de asistenta nu a reactionat in situatii limita: pietoni ce au traversat in alergare, masini care au franat brusc in fața mea sau care mi-au taiat calea. Nu a emis semnalul sonor si vizual de avertizare, nu a franat! In 4000 km m-a avertizat doar de 3 ori, in situatii anormale, cand nu era niciun pericol in fata. Dupa ce am cumparat cealalta masina din semnatura, in nov 2020, am putut compara... de aici si concluzia trista ca nu functioneaza unele dintre sistemele de siguranta ale Capturului. Am fost la service... ridicat din umeri. Nu au solutii sa verifice reclamatia mea. Masina nu arata erori mad.gif
*



Nu cumva sistemul de siguranta este fara Pedestrian + Cyclist detection ?
FCW+AEB - Forward Collision Warning + Autonomous Emergency Braking - Sistem de avertizare și frânare de urgență autonom - este de tip AEB City + AEB InterUrban - este implementat cu un senzor activ tip radar în partea de jos a spoilerului frontal - el detectează vehiculele din față si în cazul în care mașina calculează că urmează un impact iminent și șoferul nu întreprinde nicio acțiune, îl avertizează (vizual - se aprinde martorul AEB de culoare roșie - și auditiv), dacă șoferul tot nu reacționează, mașina va frâna autonom/singură până la oprirea completă;

This post has been edited by Marcel.Danciu: 4 Mar 2021, 16:28


--------------------
Renault Megane Estate 2020 Facelift
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai.s
post 7 Mar 2021, 10:18
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 29 June 20




Salut, si eu am constatat ca acest sistem nu prea se activeaza cand trebuie, in situatii limita (pietoni, masini franate in fata). Si am pedestrian detection.
In schimb, de cateva ori, pare ca a dat 'false-positive': desi nu exista un pericol iminent, mi-a aparut in bord FRANATI, impreuna de avertizarea sonora. Fata de cum pare ca ar trebui sa functioneze, o diferenta enorma:
https://youtu.be/XEwqqeCAM8E?t=127

In alta ordine de idei, am facut 'cunostinta' cu o mica piatra, in urma careia a sarit putina vopsea de pe capota. Si mi-am adus aminte (mi-a recomandat si un prieten acum ceva timp) de posibilitatea montarii unei folii transparente de protectie. Ceva in genul:
https://accesorii.renault.ro/#!/detail/...58-8d5bc01465f0

Nu imi este insa clar daca 'acopera' si capota, sau doar praguri / bara fata-spate.
Sunt persoane care si-au montat astfel de folie (sau similara)? Sfaturi?
Multumesc!

This post has been edited by mihai.s: 7 Mar 2021, 10:20


--------------------
RENAULT Captur 2020, ZEN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 7 Mar 2021, 12:03
Post #46


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.012
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Mult succes în a le demonstra că nu funcționează.
Mie mi-a funcționat frânarea automată când am avut nevoie de ea (involuntar!), dar nu reușesc să-i fac să rezolve alte probleme pentru care le-am oferit dovezi de tot felul.

This post has been edited by MyKe89: 7 Mar 2021, 12:14


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Yammy
post 7 Mar 2021, 12:20
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 January 21




Si eu am Pedestrian + Cyclist detection si nimic. Am povestit si mai sus.
Nu functioneaza si gata

In plus ma enerveaza faza ca desi am ecranul digital de 10 inchi, varianta de soft actuala
nu permite afisarea navigatiei acolo si asa mai dwpartw.
Sunt foarte dezamagit

O sa mai rabd puti si o sa incep cu telefoane si reclamatii, ca nu este normal
Daca imi cor dovedi contrariul jos palaria, daca nu....


--------------------
Renault Captur II 2020/ Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 7 Mar 2021, 12:31
Post #48


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.012
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Nu înțeleg de ce zici că nu funcționează. Ai lovit ceva/pe cineva?


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Yammy
post 10 Mar 2021, 21:02
Post #49


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 12 January 21




Este foarte simplu. Indiferent ca a sarit cineva pe trecerea de pietoni sau ca masina din fata mea s-a oprit brusc, nu a existat nicio reactie din partea masinii pe care o am.

Si, nu,nu am lovit pe nimeni..

Dar, repet, mai astept ceva timp si voi cere Renault-ului sa-mi demonstreze ca aceste sisteme functioneaza.

This post has been edited by Yammy: 10 Mar 2021, 21:03


--------------------
Renault Captur II 2020/ Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 10 Mar 2021, 22:24
Post #50


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.012
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Ai citit asta?

QUOTE(MyKe89 @ 22 Jan 2021, 15:04)
Nu vei reuși să reproduci frânarea automată dacă ții la mașină, doar dacă nu ești atent sau anticipezi greșit situația.
*



Dacă aș avea dubii, n-aș mai călca frâna data viitoare și așa aflu ce și cum. Apoi aș avea dovezi că nu funcționează.


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MicroEdge
post 2 Apr 2021, 14:47
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 9 June 16




Poți încerca cu mai multe baloane legate între ele pe un drum pustiu (o sa ai nevoie de minim 10 baloane și unele cu heliu sa stea ridicate) dacă vrei sa testezi sistemul fără sa lovești masina


--------------------
renault symbol 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
r_vlad
post 2 Apr 2021, 19:13
Post #52


---


Group: Members
Posts: 1.263
Joined: 6 September 06
From: Sibiu




De dragul conversatiei doar. Pentru a fi testul relevant trebuie o structura de macar 1.6 x 1.6 m care poate fi din polistiren si acoperita cu o prelata pe care este imprimata o imagine cu o masina vazuta din spate. Spor la treaba !

This post has been edited by r_vlad: 2 Apr 2021, 19:18


--------------------
VW/Tesla Tiguan eHybrid/Model 3 2022/2023
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexian
post 12 Apr 2021, 10:47
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 22 March 09




De astazi am inceput demersurile pentru aducerea autoturismului la conformitatea declarata de către producator sau inlocuirea acestuia. In trafic am primit mesaj de nefunctionare sistem franare, inclusiv cel de urgenta, ESC, plecare panta, etc.
Sistemele de siguranta ale masinii, cele relavante, sunt nefunctionale. Ar trebui sa se comporte si sa reactioneze ca cele din filmele de prezentare sau testare, dar nu reactioneaza in niciun fel:
https://www.renault.ro/easy-life/siguranta-renault.html
Din pacate, pentru mine alegerea acestui model de Captur nu a fost inspirata, ma bucur pentru cei care au nimerit o masina functionala.

Attached thumbnail(s)
IMG_4604.jpg ( Size: 1.36mb ) Number of downloads: 652
IMG_4606.jpg ( Size: 1.46mb ) Number of downloads: 630
IMG_4608.jpg ( Size: 1.34mb ) Number of downloads: 615


--------------------
Renault Captur 2/VW Tiguan 4Motion 2020/Intense, 1,3 TCE/ EDC/130 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian Octavian
post 12 Apr 2021, 18:32
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 141
Joined: 29 September 19
From: Sector 6, Bucuresti




Iti doresc succes!
Si eu am o problema dar la Captur 2019 !
Am un troncanit care apare la schimbul de viteze 2 in 3 si 3 in 4 cloncanitul apare cand ridic piciorul de pe ambreiaj si incep sa accelerez!?Dar apare numai dupa ce fac 20-30 km de drum intins sau prin oras dupa ce fac 10-15 km!!
Am fost de 3 ori la service si degeaba!
Sper sa reusesti !
Bafta!

This post has been edited by Lucian Octavian: 13 Apr 2021, 04:18


--------------------
Renault Captur 2019 TCE 90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meg2s
post 13 Apr 2021, 08:59
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 969
Joined: 5 November 15
From: Bucuresti




@alexian: problema pe care ai constatat-o am mai auzit-o la doi colegi care au Clio V din 2020 (practic aceleasi sisteme de asistenta: Active Lane Assist, Active Braking pietoni si biciclete, Adaptive Cruise control etc.). Primul dintre ei s-a dus la Renault de la aparitia erorilor si dupa evaluari s-a lasat cu inlocuirea radarului si a unitatii EasyLink (partea de decizie, nu tableta).
La cel de-al doilea erorile apar si dispar si inca nu s-a dus la reprezentanta sa raporteze problemele, dar par a fi exact aceleasi simptome.


--------------------
CUPRA Formentor (2023) e-Hybrid++ 204CP
(Ex) Megane Sedan Privilege (2008) 1.5 dCi 78kW && Megane 4 GT (2018) 1.6 dCi 163CP EDC
(Ex) Skoda Octavia 4 Style++ (2022) 2.0 TDI 150 DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 7 May 2021, 20:25
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.916
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




QUOTE(Lucian Octavian @ 12 Apr 2021, 18:32)
Iti doresc succes!
Si eu am o problema dar la Captur 2019 !
Am un troncanit care apare la schimbul de viteze 2 in 3 si 3 in 4 cloncanitul apare cand ridic piciorul de


Domnule, pe masini moderne n`am avut probleme, inclusiv pe anticul Logan insa astfel de cloncanituri se auzeau la masini vechi din cauza jocului dintre coroana si pinionul de atac, la alea destul de simpla determinarea, erau zgomote in spate de la diferential.
Se auzeau bine daca balansai masina din acceleratie, totusi acolo planetarele erau rigide fara articulatii.
Ca sa fie siguri mesterii bagau valvolina in diferential si daca nu mai batea treaba era clara.
Aparea si de la sateliti insa era vorba nu de masini noi, masini care duceau marfa.
Nu stiu daca va ajuta postarea insa sper sa va rezolvati problema, nu de alta da ma uit luuung la un Captur si eu...


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian Octavian
post 9 May 2021, 14:07
Post #57


Membru


Group: Members
Posts: 141
Joined: 29 September 19
From: Sector 6, Bucuresti




Multumesc!
Este bine de stiut!


This post has been edited by Lucian Octavian: 9 May 2021, 15:05


--------------------
Renault Captur 2019 TCE 90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian Octavian
post 20 Jun 2021, 14:32
Post #58


Membru


Group: Members
Posts: 141
Joined: 29 September 19
From: Sector 6, Bucuresti




QUOTE(Agrig @ 7 May 2021, 20:25)
Domnule, pe masini moderne n`am avut probleme, inclusiv pe anticul Logan insa astfel de cloncanituri se auzeau la masini vechi din cauza jocului dintre coroana si pinionul de atac, la alea destul de simpla determinarea, erau zgomote in spate de la diferential.
Se auzeau bine daca balansai masina din acceleratie, totusi acolo planetarele erau rigide fara articulatii.
Ca sa fie siguri mesterii bagau valvolina in diferential si daca nu mai batea treaba era clara.
Aparea si de la sateliti insa era vorba nu de masini noi, masini care duceau marfa.
Nu stiu daca va ajuta postarea insa sper sa va rezolvati problema, nu de alta da ma uit luuung la un Captur si eu...
*


Salut
Referitor la achizitia unui Captur eu daca ar fi sa pot alege nu mai aleg Captur pt.ca am multe probleme cu el cu toate ca a fost cumparat de nou.Cu vechiul Logan 2006 nu am avut nici o problema pe cand cu Captur 2019 ........... am multe , multe probleme!
Repet asta este strict parerea mea.
Poate aveti noroc si gasiti un Captur bun!

This post has been edited by Lucian Octavian: 20 Jun 2021, 14:35


--------------------
Renault Captur 2019 TCE 90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 20 Jun 2021, 15:24
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.916
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




Am ales pina la urma un Megane deoarece...este mai mare si cred ca mai comod decit Captur, ma rog, asa mi-a parut mie la drive test.
Va multumesc!

This post has been edited by Agrig: 20 Jun 2021, 15:24


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian Octavian
post 20 Jun 2021, 17:17
Post #60


Membru


Group: Members
Posts: 141
Joined: 29 September 19
From: Sector 6, Bucuresti




Sa il stapaniti sanatos !


--------------------
Renault Captur 2019 TCE 90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 02:25
Dacia