Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Protecție CD player la Logan, ... deși nu știu cât de eficientă ar fi

radoyus
post 31 May 2005, 14:22
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 20 May 05




Nu știu dacă n-au fost alții mai luminați înaintea mea care să se gândească la chestia asta, dar fiți atenți ce mi-a trecut prin bilă:

Nu s-ar putea face un capac care să acopere complet CD-playerul (casetofonul) în așa fel încât din afară să nu se vadă cum că respectiva sculă ar fi instalată? Io mă cândeam să fie ceva din plastic negru, care să se fixeze în șanțurile dintre CD player și consola centrală. Frumos ar fi să imite aspectul unul CD-player cu fața detașată, adică să aibă niște margini proeminente și niște contacte aurii, ca infractorul să creadă că omul a scos fața și a luat-o cu el în casă...

Credeți că s-ar putea face așa ceva pe undeva? Pe mine mă bate gândul să încerc să-mi meșteresc o treabă din asta, dar nu știu dacă merită efortul... Adică dacă aș reuși să-l prostesc pe infractor.

Aștept sugestii :-)


--------------------
Dacia Supernova da'mi iau Ambition - B-xx-Pxx
Deocamdată nu găsesc nimic inteligent de scris aici... poate după ce-oi termina de mâncat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-man
post 31 May 2005, 15:20
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 31 May 05




Parerea mea e ca pierzi timpul si unori poate fi si mai riskant. De ce??? Se fura cu mai mare probabilitate CD playere cu fatza detasabila decat cele de Logan/Solenza. Pentru ca hotii cauta sub scaun sau in torpedo sa vada daca gasesc si fatza. Si evident ca daca intra in masina ta si vad ca eu un fals o sa ti-l ia by default. Cred ca hotii ar fi mai putin interesati de CD-playere de Renault pentru Logan (nu zic ca nu se fura!!!) decat MP3 playere cu fatza detasabila super faine unde au probabilitatea sa gaseasca fata chiar in masina! Deci eu o vad cu doua taisuri.... wacko.gif


--------------------
Solenza Clima - TM 09 HDJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fire
post 31 May 2005, 17:19
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 12 May 05
From: Bucuresti




decat sa stai sa confectionezi capacul acela si cum spune si B-man ca hotul imediat s-ar prinde ca tu ai ceva in spatele lui....de ce nu scoti casetofonul si-l iei cu tine?


--------------------
Logan Ambition - B XX RHS
"Pai sa studiem problema sa gasim pe cineva"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristiZ
post 31 May 2005, 20:34
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 243
Joined: 11 October 04
From: Iasi




Pierdere de timp... parerea mea! Fa-ti casco si gata...


--------------------
Duster ph2 Green Olive 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady624
post 31 May 2005, 21:11
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 14 May 04
From: București




Traim intr-o tara in care multi considera ca daca nu au bani e mai la indemana sa fure decat sa munceasca. Din pacate.
Asa ca pune manuta si fa-ti o masca de plastic care sa arate ca si cum ar lipsi cd-playerul.... adica sa se vada gaura biggrin.gif Cu alte cuvinte, ia-l cu tine in casa.

Mie mi-e teama ca in curand vom vedea si topicuri de genul: Va luati rotile cu voi in casa noaptea?! Cred ca este pasul urmator al hotilor... Am eu o presimtire...

Adrian

This post has been edited by ady624: 31 May 2005, 21:12


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-42-TWK
Culmea lenei este să te scoli mai devreme ca să ai mai mult timp să stai degeaba...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radoyus
post 31 May 2005, 21:24
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 20 May 05




Oricum mi-am făcut casco, dar dacă aș putea să nu-l tentez pe infractor să intre în mașină ar fi și mai bine. Din păcate, chestia asta cu capacul e destul de complicat de făcut. Azi mi-a venit și mie mașina și am constatat că șanțurile alea sunt destul de subțirele, și treaba ar fi tare migăloasa... Drept pentru care o las așa, cu păr pe ea wink.gif


--------------------
Dacia Supernova da'mi iau Ambition - B-xx-Pxx
Deocamdată nu găsesc nimic inteligent de scris aici... poate după ce-oi termina de mâncat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady624
post 31 May 2005, 21:28
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 14 May 04
From: București




Mie mi-au furat cd-playerul original la nici 2 luni. Se fura ca painea calda, daca pot spune asa. Am inteles ca iese foarte usor cu niste sarme in forma de U sau cu patru mine de pix. Propun cele doua sarme. Il iei frumos cu tine-n casa daca nu vrei sa alergi noaptea pe la politie si inca a doua zi prin CASCO, service, etc.

Succes si sa n-ai probleme!

Adrian


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-42-TWK
Culmea lenei este să te scoli mai devreme ca să ai mai mult timp să stai degeaba...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fire
post 31 May 2005, 22:00
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 12 May 05
From: Bucuresti




pai da...tu nu ai primit acele 2 "sarme" U de la dealer?
eu le-am primit, si de fiecare daca cand ajung acasa, scot radioul si-l iau cu mine. Bine, ca sa-mi fie mai usor cand il pun la loc nu il imping de tot ca sa faca "tzac", si il bag cu 2 cm mai putin.
Si oricum daca apelezi la casco pt furt de radio nu iti pierzi reducerea pentru urmatorul an?


--------------------
Logan Ambition - B XX RHS
"Pai sa studiem problema sa gasim pe cineva"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radoyus
post 31 May 2005, 22:07
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 20 May 05




QUOTE(Fire @ 31 May 2005, 22:00)
pai da...tu nu ai primit acele 2 "sarme" U de la dealer?
eu le-am primit, si de fiecare daca cand ajung acasa, scot radioul si-l iau cu mine. Bine, ca sa-mi fie mai usor cand il pun la loc nu il imping de tot ca sa faca "tzac", si il bag cu 2 cm mai putin.
Si oricum daca apelezi la casco pt furt de radio nu iti pierzi reducerea pentru urmatorul an?
*



Nu pea știu dacă am primit clemele alea sau nu... În mână nu mi le-a dat. Unde tre' să le caut?

Cât despre casco, n-aș putea să-ți spun... E prima oară cand aud de asta, iar tanti de la bancă, care mi-a făcut CASCO-ul, mi-a dat xerox doar la partea cu cifrele, nu și la aia cu explicațiile. Habar n-am dacă se pierde... Dar sunt nesimțiți dacă așa stă treaba. Adică ce mușchii mei, nu (și) pentru asta mi-am făcut CASCO?


--------------------
Dacia Supernova da'mi iau Ambition - B-xx-Pxx
Deocamdată nu găsesc nimic inteligent de scris aici... poate după ce-oi termina de mâncat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 31 May 2005, 23:07
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(radoyus @ 31 May 2005, 23:07)
Habar n-am dacă se pierde... Dar sunt nesimțiți dacă așa stă treaba. Adică ce mușchii mei, nu (și) pentru asta mi-am făcut CASCO?
*



reducerea pentru anul urmator se pierde daca anul asta ai folosit CASCO pentru casetofon furat, aripa indoita, etc.
daca nu o folosesti, ai reducere in primul an vreo 10%, apoi reducerea creste.

@klaus: am luat-o cu banu' jos, incerc sa nu bezmeticesc prea mult

This post has been edited by KarM'ac: 1 Jun 2005, 11:56


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 1 Jun 2005, 08:35
Post #11


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Pt. cei doi membrii mai "proaspeti" care bezmeticesc prin bezna, dandu-si cu parerea:
1. UITATI-VA pe topicul de CASCO, si o sa aveti niste revelatii, mama, mama (cu privire la reducerea primei platite in special...)
2. Incercati sa cititi ce s-a mai scris pe partea de logan, ca nu e asa mult. Si o sa va lamuriti si cine primeste "sarmele" de scos cass/CD si cine nu...
3. Ca tot vad lumea dornica sa ia CASS/CD in casa, ba se mai si lauda ca-l ia, stau si ma intreb si ma uit precum curca in lemne, pe voi nu va deranjeaza ca trebuie sa bagati codul de fiecare data? Sau ca trebuie sa bagati mufa in spate tot asa, de fiecare data (daca nu v-ati pus sina)? Ca nu mentionati pe nicaieri aceste incoveniente...Eu traiesc cu o vaga impresie de ... gogosi...

Pt. KarM'ac: rogu-te sa mai citesti inca o data contractul de CASCO, in cazul ca ti-ai luat masina cu rate. Daca ti-ai luat-o cu banu' jos atunci ai dreptate, dar altfel...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angel35
post 1 Jun 2005, 09:09
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 2 February 05




Problema la radio -cd-ul asta este ca e greu de luat in casa...si asta nu din cauza acelor cleme ...ci datorita codului. Sa stai mereu sa-l introduci...e peste mina.
Mie tocmai mi l-au furat...baietii au lucrat super fin..o surubelnita in iala de pe dreapta si a iesit iar scula au scoso fin...cred ca aveau clemele alea.
In fine e drum mult de facut pina iti dau aia banii.
Intii politie, apoi constatare la asigurari...etc.
Bani...poti sa-ti cumperi ce vrei tu de 200 de euroi...si sa le aduci factura.
Cam atit...si ai alta scula.Bine macar ca nu au distrus...si bine ca aveam asigurare.
Iala distrusa se face cu comanda , dureaza cam o luna.....


--------------------
Logan Ambition - B-xx-CHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fire
post 1 Jun 2005, 13:37
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 12 May 05
From: Bucuresti




nu ma deranjaza atat de mult ca trebuie sa bag codul, in fond dureaza max 20 de sec, e un pic mai dificil decat daca ai baga codul PIN la telefon!
E mai greu sa scoti/bagi mufa,intr-adevar dar prefer sa ma chinui putin decat sa mi-l fure!

Edit: si sarmulitele U le-am primit pentru ca le-am cerut!

This post has been edited by Fire: 1 Jun 2005, 13:39


--------------------
Logan Ambition - B XX RHS
"Pai sa studiem problema sa gasim pe cineva"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cibo
post 1 Jun 2005, 18:10
Post #14


Sorin


Group: Members
Posts: 195
Joined: 12 May 05
From: Campina / Brasov




Mie sincer mi se pare inutil in primul rand pentru fapul ca se vor prinde de faza asta si cei care se ocupa de aceste "lucrari" (hotii). In al doilea rand mie mi se pare ca e mult mai simplu sa il iei cu tine in casa. Dar mult mai bine e sa NU ai asemenea probleme!


--------------------
Renault; Opel clio3 1.5 dci 85CP; Corsa C 1.3 cdti 70CP 2007 Dynamique; 2005 - PH10;01ALD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carman
post 2 Jun 2005, 17:02
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 9 May 05




Casco nu te scuteste de drumurile si necazurile pe care le ai cand ti se sparge masina. Cel mult de suma...

Nu stiu daca este loc suficient in bord... Ma gandeam ca poate s-ar putea trece cu fata RCD-ului in spatele ramei din bord - adica montat prin spate. Asa s-ar putea face foarte usor o masca subtire din plastic care sa fie montata la fata bordului... Figura asta am facut-o la SNova unde am scos suportul si am montat RCD-ul in spatele mastii.

L.E.: Masca de plastic negru nu apare in poza dar vine perfect la suprafata ramei. La fel si fata detasabila.

This post has been edited by carman: 2 Jun 2005, 17:18

Attached thumbnail(s)
02X.jpg ( Size: 16.87k ) Number of downloads: 484


--------------------
◊ ◊ - ◊
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 2 Jun 2005, 18:59
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




QUOTE(Fire @ 31 May 2005, 23:00)
pai da...tu nu ai primit acele 2 "sarme" U de la dealer?
eu le-am primit, si de fiecare daca cand ajung acasa, scot radioul si-l iau cu mine. Bine, ca sa-mi fie mai usor cand il pun la loc nu il imping de tot ca sa faca "tzac", si il bag cu 2 cm mai putin.
Si oricum daca apelezi la casco pt furt de radio nu iti pierzi reducerea pentru urmatorul an?
*


Presupun ca iar vorbesti despre activitatile tatalui tau la persoana intai. wink.gif


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucas007
post 2 Jun 2005, 20:42
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 19 April 05
From: Bucuresti




Pentru cei care nu vor sa monteze sina pentru radio- cd, pot scoate clemele laterale prin scoaterea suruburilor care le fixeaza si astfel se poate scoate cd-ul foarte usor.Exista un singur "avantaj" in cazul furtului deoarece se recupereaza cam 200 E,bani care sunt suficienti pentru achizitionarea unui cd adevarat.Totusi efractia se produce prin distrugerea unuia din butucuri ceea ce implica schimbarea acestora in totalitate( datorita cipului special incorporat),montajul acestora nefiind la inaltimea celui din fabrica....personal am optat pentru aceasta varianta chiar daca este mai incomoda deoarece prefer sa pierd 30 secunde la operatiune zilnic, decat sa alerg dupa documentatii ulterior...apropo..pentru mufa de legatura se pot rupe 2 picioruse pentru a reduce din efort si timp in momentul scoaterii.


--------------------
BMW 318 2001 COUPE - B-68-BDL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fire
post 2 Jun 2005, 22:21
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 12 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(Sony @ 2 Jun 2005, 18:59)
Presupun ca iar vorbesti despre activitatile tatalui tau la persoana intai. wink.gif
*



corect, dar citez dintr-o sursa foarte sigura wink.gif, voi pune ghilimele in posturile mele de acum in colo smile.gif

pt lucas007: cum sa rupi piciorusele alea? pai nu ele fixeaza mufa mama de la radio in mufa tata? daca se rup cum le mai deconectezi?


--------------------
Logan Ambition - B XX RHS
"Pai sa studiem problema sa gasim pe cineva"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carman
post 2 Jun 2005, 23:01
Post #19


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 9 May 05




Cred ca se referea la cele 2 cleme agatatoare care blocheaza mufa in interior...


--------------------
◊ ◊ - ◊
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciafan
post 5 Jun 2005, 08:26
Post #20


/


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 20 January 05




QUOTE(radoyus @ 31 May 2005, 14:22)
Nu știu dacă n-au fost alții mai luminați înaintea mea care să se gândească la chestia asta, dar fiți atenți ce mi-a trecut prin bilă:

Nu s-ar putea face un capac care să acopere complet CD-playerul (casetofonul) în așa fel încât din afară să nu se vadă cum că respectiva sculă ar fi instalată? Io mă cândeam să fie ceva din plastic negru, care să se fixeze în șanțurile dintre CD player și consola centrală. Frumos ar fi să imite aspectul unul CD-player cu fața detașată, adică să aibă niște margini proeminente și niște contacte aurii, ca infractorul să creadă că omul a scos fața și a luat-o cu el în casă...

Credeți că s-ar putea face așa ceva pe undeva? Pe mine mă bate gândul să încerc să-mi meșteresc o treabă din asta, dar nu știu dacă merită efortul... Adică dacă aș reuși să-l prostesc pe infractor.

Aștept sugestii :-)
*


ph34r.gif mi se pare o idee excelenta.spor la treaba poate pui si niste poze cand esti gata daca va mai exista topicul pana atunci wink.gif

This post has been edited by daciafan: 5 Jun 2005, 08:28


--------------------
/ / /
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Boss
post 14 Jun 2005, 02:02
Post #21


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 7 June 05




Salut, as dori sa aflu si eu cum se scoate cdplayerul de la logan si v-as fi recunoscatori daca ma ajutati, dar pas cu pas ca-s mai greu de cap, m-am holbat si eu putin la el, lacase unde sa bagi mine de pix sau cuie n-am vazut (poate o sa le vad maine ca in seara asta n-am reusit sa fac mare lucru) nu stiu pe unde se baga sarma aia in forma de U, sunt paralel. V-as fi recunoscator daca mi-ati explica pas cu pas de la sarma si pana la clemele alea despre care vorbiti. Eu nu stiu, nu ma bag asa ca prostu ca-s mai fortos si daca trag o data iese bordu cu totu si in plus, nu vreau sa-l stric, vreau doar sa-l iau in casa la caldurica ca se fura angro wub.gif .
Astept detalii, pas cu pas, ori cu mine de pix ori cu sarma ori cu cuie subtiri.
Mii de scuse moderatorilor pentru topicul de la diverse dar nu prea aveam timp si as fi vrut sa-l scot in seara asta sa dorm si eu linistit. (pana la urma bag cainele-n masina si gata, ce alarma ce hoti, nu se apropie nici mama hotului de ea)
Deci: pas cu pas pentru oameni cu capu mare (si nici macar nu sunt "blonda" ! biggrin.gif, pur si simplu nu vreau sa-l stric, sa-i rup cleme sau mai stiu eu ce are el p`acolo)


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-59-CGF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxiK
post 14 Jun 2005, 07:31
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 10 May 05




QUOTE(Boss @ 14 Jun 2005, 02:02)
Astept detalii, pas cu pas, ori cu mine de pix ori cu sarma ori cu cuie subtiri.
pentru oameni cu capu mare (si nici macar nu sunt "blonda" !  biggrin.gif, pur si simplu nu vreau sa-l stric, sa-i rup cleme sau mai stiu eu ce are el p`acolo)
*


iei mataluta sarmele in forma de U (adica iti trebuie doua) si le introduci simultan in orificiile de la CDplayer (sunt patru orificii, fiecare in cate un colt), cdplayerul va face tac si va iesi. apoi tragi usurel de el (de cdplayer) si desfaci mufa care se afle in spate, dupa care iesi din masina si inchizi portiera.
p.s.
a fost pas cu pas ?
si p.s. la p.s.
vezi ca exista "search" adica "pas cu pas" dai clik pe search si apoi tastezi desprindere cdplayer sau cd player sau ........si in final add search. dry.gif

This post has been edited by maxiK: 14 Jun 2005, 07:33


--------------------
dacia logan laureate1.6 - B 37 KNH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Boss
post 14 Jun 2005, 11:32
Post #23


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 7 June 05




Merci maxiK, credema ca am cautat si nu am gasit nimic, stiam sigur ca este dar eram presat de timp. Se facuse 12 noaptea (deja ma filasera baietii) si eu nu scosesem rcdu din masina, in fine il scot azi merci mult de sfaturi !


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-59-CGF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bonzy
post 17 Jun 2005, 11:29
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 17 June 05




QUOTE(Boss @ 14 Jun 2005, 11:32)
Merci maxiK, credema ca am cautat si nu am gasit nimic, stiam sigur ca este dar eram presat de timp. Se facuse 12 noaptea (deja ma filasera baietii) si eu nu scosesem rcdu din masina, in fine il scot azi merci mult de sfaturi !
*


De ce nu dai cu un eding permanent pe lamelele de contact, acolo unde intra mufa de la fata detasabila?


--------------------
LOGAN AMBIANCE - B-31-UWS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aicidincolo
post 9 Nov 2005, 01:17
Post #25


in timp ce tu citesti eu ma plimb cu masina !


Group: Members
Posts: 161
Joined: 13 March 05
From: Valcea&Bucuresti




Imi cer scuze ca ma bag in discutie, dar:
Ca la tzara se poate pune un fir otelit intre surubul din spate al casetofonului si .. orice punct fix pe aproape.. preferebil lant smile.gif la fel in spate la smecheria aia de tine boxele, eu am un profil de aluminiu care o tine dreapta sa nu se deformeze care e prins in suruburi de ea, de cele 2 suruburi laterale am pus cate 30 cm lant dinala subtire in fiecare parte legat de suruburile laterale de sub ea. stiu ca sunt nebun dat din moment ce urla alarma aia de 1.200.000 din carrefour nu mai sta nimeni sa desfaca suruburi.. IDEEA !


--------------------
DACIA LOGAN 2006 - VLxxXXX
chestii de tabla vopsita cu 4 roti care ar trebui sa se invarta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutg
post 9 Nov 2005, 19:06
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 27 October 05




Eu cred ca ideea era de mascare a CDPlayer-ului. In cazul in care acesta ar fi mascat... hotul nu ar stii ce se afla in spatele mastii si astfel nu ar avea ce sa il tenteze.

@aicidincolo >> solutia ta mi se pare cam ... "romaneasca" (orice se rezolva cu o sarma si un patent) dar... oricum .. hotul ar vedea in continuare CDPlayerul .. si .. tentat fiind .. poate forta broasca de la usa .. sau sparge geamul pentru a incerca sa isi faca treaba. Putin imi pasa daca reuseste sau nu sa imi ia si CDu din moment ce el mi-a provocat deja o paguba destul de costisitoare. Poate sa sune alarma cat vrea.... ca paguba tot e facuta. Mai risti sa il enervezi si pe hot si sa te trezesti eventual si cu o surubeltnita infipta in bord.

Anyway ... solutia cu mascatul CDPlayerului mi se pare destul de costisitoare si inestetica. Consider ca un CDPlayer cu fata detasabila, o alarma montata (eventual un autocolant din ala ce instiinteaza ca masina este protejata cu alarma) ajuta destul de mult. unsure.gif


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI - PH 12 JAY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
savin512
post 5 Apr 2006, 12:02
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 6 March 06
From: Bucuresti




Mai este un forum care trateaza problema radiocd-ului la Logan si anume http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=35517.


--------------------
Dacia Logan 1,6 Ambition - B-86-AFL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th June 2024 - 20:23
Dacia