Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Element ornamental

Predator3
post 24 Aug 2007, 14:11
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 11 August 07




Salutare... Tocmai am achizitionat o Laguna II cu facelift (SH) si am observat, dupa ce am rulat o vreme cu ea , ca vopseaua sau ce o fi de pe ornamentul acela de "crom"(ma refer la bara din fata ) s a cam dezlipit . As vrea sa stiu cam cat costa un ornament si de unde pot face rost de unul.
Si as mai avea o problema ... cand rulez la viteze mai mari de 50/60 kph se aude la usa de la pasageru din fata un zornait/zumzait continuu; cred ca s a dezlipit ceva din cauza drumurilor noastre foarte bune.

Multumiri anticipate!

P.S. Daca e cineva din constanta sau mangalia va rog sa mi ziceti un loc bun(calitate/pret) unde sa mi fac un polish.


--------------------
Renault Laguna 1.9Dci 2005 Authentique - CT 22 EVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 24 Aug 2007, 22:20
Post #2


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- ornamentul il vei gasi doar la RENAULT (cel putin unul care sa se potriveasca la fel de bine), zornaitul poate fi de la un geam spart a carui cioburi nu au fost bine curatati din portiera... ca un sfat la polish, fugi de cele din comert la care freci cu carpa... polish ul autentic este cel profesional facut cu polish 3M la masina rotativa cu viteza de rotatie reglabila in prealabil autoturismul fiind pregatit/matuit cu smirghel fin (de 2000) si apa... nu intru in amanunte dar de obicei se fac la vopsitorii si nu la spalatorii auto... wink.gif

This post has been edited by laguna_2_interceptor: 24 Aug 2007, 22:22


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Predator3
post 25 Aug 2007, 07:46
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 11 August 07




Thx for the advice... dar de asta mi era frica ... de reprezentanta... din cate am auzit un ornament costa cam 2mil ceea ce mi se pare exagerat tinand cont ca e doar o bucata de plastic cromata.
Daca tot am deschis topicul , poate imi spune cineva unde gasesc niste elemente de tuning exterior in special pleoape rolleyes.gif .


--------------------
Renault Laguna 1.9Dci 2005 Authentique - CT 22 EVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 25 Aug 2007, 08:40
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Vrei sa zici o bucata de plastic vopsita, ca urme de crom nu sunt pe acolo smile.gif

Bucata aia de plastic e mare generator de scartaieli si pocnituri la gropi sad.gif


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 15:13
Dacia