Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Care E Cel Mai Bun Drum Spre Mare, din Bucuresti pe unde sa merg spre CT

florinalbei
post 16 Jun 2005, 13:09
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 11 May 05




As vrea sa va intreb, odata ajuns in Bucuresti, pe ce drum sa apuc spre Constanta. In urma cu cativa ani mergeam pe Urziceni dar acum stiu ca pe cealalta parte sunt si cativa km. de autostrada. Cat se poate merge pe autostrada soarelui si cati km sunt din Buc. pana la Constanta?
multumesc


--------------------
Renault Megane II 1,5 dci 80 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
galileo
post 16 Jun 2005, 13:36
Post #2


OZN Type-S


Group: Members
Posts: 603
Joined: 12 July 04
From: Bucuresti




daca stii sa ajungi la targul vitan, o iei pe langa targ pe centura si iesi exact in A2. tii pe A2 pana la capat, si iesi la drajna, si ajungi la popasul ala unde mai opresc microbuze; oricum, de aici incolo e drumul clasic. mergi inainte pana la cta


--------------------
Ex Renault Clio bicorp 2004 1.2i 16V
Honda Civic Type-S (cu toate "S"-urile rosii)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raducu68
post 16 Jun 2005, 15:52
Post #3


Membru Demisionat


Group: Banned
Posts: 645
Joined: 17 February 05
From: Bucuresti




105 km pe A2. Radare gĂźrla mad.gif


--------------------
Renault Megane 2 Sedan 2005 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dili
post 5 Jul 2005, 10:18
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 736
Joined: 18 June 05
From: Constanta




Radare aproape "sigure" la iesirile spre Lehliu si Fundulea. De obicei, un logan alb, cu nr. de Buc. (radar de tip nou, pe masina) si o dacie alba (radar clasic, te ia aici si te opreste altul ceva mai incolo).
Limita este 130, pana la 140 nu sunt probleme, dar atentie la 2 portiuni de cate 10 km cu limitare la 100. Sunt numai semnele de restricite, (viteza, animale si nu mai stiu ce) nu sunt insa si semne de sfarsit de restricite, asa ca socoteste fiecare pe kilometraj. Acolo stau "baietii" de obicei la agatat.


--------------------
Mercedes-Benz CLA Coupé, 200d, 2.2, 136 CP, Alb Cirrus, august 2016
VW Touareg, 3.0 TDI, Edition X, 245 CP, Alb Pure white, iulie 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ADN185
post 5 Jul 2005, 10:44
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 25 April 05




off topic:am vazut si eu un astfel de radar(dacie solenza alba).Conform legii,stiam ca masina cu radarul trebuie sa aiba obligatoriu insemnele politiei.S-a schimbat ceva?

This post has been edited by cmandrei: 18 Mar 2006, 18:40


--------------------
clio symbol Fidji 1.5 dci 80 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dili
post 9 Jul 2005, 10:42
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 736
Joined: 18 June 05
From: Constanta




Cred ca problema insemnelor este o prevedere a noului cod rutier, care tocmai a fost returnat, neaprobat, parlamentului. Oricum, la 140 pana ajungi sa vezi insemnele te-au "agatat" de mult cu radarul. Noroc cu cei din sens opus care te atentioneaza cu farurile.


--------------------
Mercedes-Benz CLA Coupé, 200d, 2.2, 136 CP, Alb Cirrus, august 2016
VW Touareg, 3.0 TDI, Edition X, 245 CP, Alb Pure white, iulie 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oache81
post 28 Jul 2005, 23:11
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 268
Joined: 30 December 04




Am fost si eu la mare o saptamana.La dus au fost 2 radare pe A2 unul la intrare si unul aproape de iesire,in zona de limitare la 100 dar la 12 KM de ultimul semn de limitare la 100 cu semnul ajutator aferent care semnifica ca restrictia se aplica pe urmatorii KM.Asa ca dupa ce politistul a zis ca imi da amenda de la 2 la 8 milioane si imi ia carnetul pentru "154 KM/h" mi-a dat amenda 600 de mii si m-a lasat sa imi vad de drum.Oricum a fost si de treaba ca mi-a zis ca de fapt au furat semnul care are vreo 3 metri pe 2 metri si ca si acolo e de fapt zona de limitare la 100,asa ca dupa ce vedeti primul semn de limitare la 100 sa stiti ca e pana in capatul autostrazii valabila limitarea.Dupa A2 e destul de simplu daca te iei dupa indicatoare.Faza nasoala a fost acum la intoarcere ca am ratata o stanga si am mers 30 de KM aiurea,noroc cu harta romaniei asa ca am luat-o print niste comune si pe un drum care trecea printr-un camp si am reajuns pe traseul care trebuia.Drumul e in general bun cu exceptia "autostrazii" fetesti-cernavoda care este foarte prost facuta si foarte aglomerata din cauza ca se merge cam cu o banda jumate pe sens.


--------------------
citroen c4 2.0 HDI VTR Pack 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laur_dci
post 1 Aug 2005, 00:20
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 21 April 05




venit de la mare prin Ostrov- Calarasi, traversare cu bacul

drum bunicel, se intra pe el din Basarabi , asta venind din Constanta spre Fetesti

de vazut : Adamclisi monument , pestera Sf. Andrei (superb fie doar ca peisaj pt. atei), manastirea de la Dervent, peisaje dupa Adamclisi si dupa Dervent

traversarea cu bacul e interesanta, nu intrati in Calarasi > mergeti pe centura pe sub pod si drumul iese la Lehliu la A2, la Ostrov e plin de vipere

drumul e mai lung cu aprox. 20 km iar ca timp depinde de vizitele de mai sus si de bac (ultima cursa la 20:00 sau 20:30 ca nu ma-m uitat la ceas)

nu e cel mai bun drum spre mare dar merita facut


--------------------
Clio Bicorp 1.5dci 80cp extreme 2005
clio symbol fidji 2006 1.5dci 65cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 13:09
Dacia