Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Drum CLUJ-TIMISOARA

RIon
post 9 Aug 2005, 19:43
Post #1


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




V-as ruga sa imi spuneti (cei care stiu) pe ce drum ar trebui sa o iau intre cele 2 orase, care e mai scurt si mai bun?
Cati km ar fi? (m-ar interesa daca intalnesc benzinarii MOL pe parcurs)
Danke.


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 10 Aug 2005, 07:12
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Dupa mine, optim e pe la Oradea (o singura dificulate, muntii din jurul Huedinului). Venind pe la Alba iulia, intri in aglomeratul Sibiu-Arad, ca sa nu mai zis ca Sacamas-Timisoara e de plans (deci ar trebui sa vii tot prin Arad).


PS: depinde si unde ai treaba in Timisoara, ca in miezul zilei din N in S Timisoarei faci 45 min - 1 h tongue.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 10 Aug 2005, 07:15
Post #3


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




nu stiu inca unde exact trebuie sa intru... si eu parca stiu ca e mai lung prin hunedoara si mai rau, darimi trebuia o confirmare...parca sunt 300 si ceva prin oradea/arad...????


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 10 Aug 2005, 08:45
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Timisoara - Arad 55
Arad - Salonta 80
Salonta - Oradea 40
Oradea - Alesd 40
Alesd - Huedin 65
Huedin - Cluj 55
Total prin Oradea: 335 km (de pe jurnalierul Loganului smile.gif )

Timisoara - Arad 55
Arad - Sacamas 135
Sacamas - Deva 25
Deva - Orastie 25
Orastie Sebes 35
Sebes - Alba Iulia 20
Alba Iulia - Turda 65
Turda - Cluj 30

Total prin Sebes: 390 km (daca mergi prin Faget, mai economisesti vreo 45-50, dar sunt la grrrooopi si semafoaaaaaare...)

PS: ca fapt divers, prin Oradea am facut 4:10 ore iar prin Sebes 4:50 ore, ambele cu plecare noaptea din Timisoara.


Sper sa te fi lamurit


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gheorghe Dracu
post 11 Aug 2005, 23:15
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 12 August 04
From: Bucuresti




E de preferat drumul prin Oradea-Arad pentru ca pe ruta asta sunt putine sate si poti baga viteza. Pe Arad-Timisoara se poate baga viteza, dar prudent. Cluj-Oradea e problematic datorita curbelor periculoase de dupa Huedin.

In schimb prin Sebes e groaznic traficul pe ruta Sebes-Deva. De la Deva la Lugoj nu sunt masini, dar la Faget e radar. Gropi - cat cuprinde!

Parerea mea: Cluj-Oradea-Timisoara!


--------------------
Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 12 Aug 2005, 08:51
Post #6


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Drumul Oradea - Timisoara (facut de vreo 100 ori) are 175 km (din centru Oradei pina in centrul Timisoarei). Se poate face in maxim 2 ore jumate. Daca e liber, cam in 2 ore 15 minute, cu respectarea vitezei legale in localitati.

Drumul Cluj - Oradea 150 km (din centru Cluj pina in centru Oradea). Nu am reusit sa il fac in mai putin de 2 ore jumate (cu respectarea vitezei legale in localitati)

Atentie la radare, cele din judetul Bihor. La Osorhei (prima localitate inainte de Oradea, cind vii de la Cluj) cam sta politia cu radarul. Osorhei e dupa ce treci de fabrica Coca-Cola. In Oradea chiar pe drumul pe care intri, inclusiv la cel de-a lungul Crisului, cam sta politia

In drum spre Timisoara, in Oradea politia mai sta pe drumul care iese spre Salonta (dar mai rar), si in Nojorid, prima localitate de dupa Oradea spre Salonta.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 12 Aug 2005, 09:04
Post #7


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




Cluj-Oradea-Arad-Timisoara > cel mai rapid traseu (nu intra in Oradea, du-te pe centura, pe la Metro faci stinga)

This post has been edited by kaspersky: 12 Aug 2005, 09:07


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
"Să fii patriot în România înseamnă să puți a iesle în timp ce constați că toate celelalte popoare ne sunt inferioare."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 12 Aug 2005, 10:21
Post #8


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Portiunea de centura din Oradea cind faci stinga la Metro (primul semafor) si pina la Sellgros e chiar nasoala, plina de gropi. Dupa Sellgros drumul de centura e chiar foarte bun.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 12 Aug 2005, 19:52
Post #9


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




Multumesc fain...


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 13 Aug 2005, 07:32
Post #10


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




Acum sa ma bag si eu post-336-1110552475.gif :
Stimabililor, io miercuri 17.08, anul de gratie 2005 tre' sa duc masina la service in TM si s-o las acolo...nasol e ca n-am cu ce ma intoarce acasa in afara de lentul tren! 256.gif
Oare e vreun om bun p'acilea care sa aiba drum miercuri, dupa ora 15-16, de la TM spre Deva-Sebes-Sb-BV, etc?...si care, pe deasupra, sa faca un car de bine si avand un loc in plus in masina, sa ia la bord si faptura subsemnatului?!?! 017.gif
Platesc oricat....aviz doamnelor membre: fara propuneri indecente ca va ciufuleste doamna mea !


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 18 Aug 2005, 10:46
Post #11


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




Multam fain !Nu trebuia sa sariti atatia cu oferta ! biggrin.gif M-am intors tot motorizat de la TM, na, sic !...Sa moara dusmanii de ciuda!...meseriasi baietii de la service....profi...mi-au rezolvat rapid problema.
Acu sa revin: io sfatui sa se mearga tot pe Arad spre TM, e drumul mai bun. La intoarcere am calcat-o putin, fara sa risc nimic prosteste si a fost asa: Ora 17 ieseam de la OMV de pe Calea Aradului, la iesirea din TM, cu tot cu traversarea Aradului la 19:30 eram in Deva. Deci 2h30min fara sa ma agit prea mult. Ca fapt divers, computerul mi-a aratat o viteza medie de 59 km/h dar sa nu mi se puna intrebari idioate...sau sa fiu contrazis ! biggrin.gif Deci, nu se merita mai bine prin Arad, cu tot cu TIR-urile alea?!? biggrin.gif
Si acum chiar multumesc celui care chiar s-a oferit sa ma ia cu masina la intoarcere...stie el cine e ! Mare boier, mare caracter !


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 21 Aug 2005, 08:41
Post #12


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




eu iti multumesc tie... sad.gif prietenii stiu de ce sad.gif


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 15:05
Dacia