Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Proiectoare pe Influence, Preturi,montare

M.C.
post 18 Sep 2005, 15:57
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




In primul rind,salutare la toata lumea,mai ales ca sint nou venit pe forumul acesta.
Din luna august,sint posesorul unui M2 Sedan 1,6 16 v Influence.
As fi vrut un model mai accesorizat,dar pentru aceste modele trebuia sa astept cam mult,asa ca m-am multumit cu acesta care era pe stoc si l-am putut lua in citeva zile.
Am cautat pe aici si nu am gasit mai nimic despre proiectoare.
I-am intrebat pe cei de la IPSO Ploiesti,si mi-au zis ca trebuie schimbat si blocul de lumini,ca firele de la proiectoare nu sint trase in bara,si ca este mult de munca ,ca trebuie sa ma programez ,preturile nu prea le stiau,samd...
Nu prea aveau chef de munca ,asta cred eu. Si nu cred ca ar fi durat mai mult de o ora!
Le-am propus sa lege proiectoarele impreuna cu luminile de ceata spate,dar ei au zis ca nu se poate.
Problema este ca pierd garantia daca ma apuc eu sa umblu pe acolo,si nu prea as vrea.
Stie cineva ceva preturi ,si daca intr-adevar este asa cum zic ei ,ma refer la cablajul electric si la blocul de lumini ?


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
verzuiul
post 18 Sep 2005, 16:06
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 291
Joined: 7 January 05




Banuind ca la tine e ca la Pack autentique(adica la mine) cred ca au dreptate cu privire la blocul de lumini.Citeste postul cu titlul "Schimbator lumina".


--------------------
Megane E,Techno fara optiuni,gri shist.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
homeless
post 22 Sep 2005, 12:33
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 21 December 04
From: Bucuresti




Bai si eu am tot influence si cand l-am intrebat pe dealer mi-a zis ca e ok sa monteze dupa aia si costa 100 de euro, iar cand a venit masina si l-am mai intrebat odata, i-a sunat pe aia de la service si pe langa proiectoare ( 100 de euro ), mai trebuie sch si blocu de lumini care zicea ala e vreo 9 mil.............m-am enervat si mi-a data alarma si covorase.......si mi-am cam luat gandul nu stiu daca chiar ai nevoie de ele.....in masa de cate ori mergi pe ceata, iar asa de figuri da, da bine da' se poate si fara sau eventual , dupa ce iese din garantie, iti pui Hella de la Augsburg smile.gif


--------------------
Renault Megane 2 2005, Influence 1.4 l 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj666
post 22 Sep 2005, 15:27
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 358
Joined: 29 July 05
From: Cluj




Nici eu nu mi-am pus proiectoare. Am la SLZ si in 2 ani jumate de drumuri nu stiu daca le-am aprins de 2 ori (ca nu-mi place sa ma dau mare si sa umblu cu proiectoarele aprinse tot timpul, asa cum mai vad eu pe sosele). Da mi s-au spart de 2 ori de la criblura aruncata iarna pe drumuri, odata prin bunavointa unui tirist si alta data prin bunavointa unui smecher care n-avea rabdare in coloana. Si la SLZ unu din asta e 180 RON, adica cam cit la renault. Nu stiu daca merita, mai ales ca sigur trebuie schimbat si blocul de lumini.


--------------------
Renault Koleos 2009, Dinamique 175 cp
VW Golf 7, 1.2 TSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BestiaL
post 22 Sep 2005, 15:50
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 19 February 05




Daca masina nu a fost echipata din fabrica cu proiectoare, montarea lor costa undeva intre 1800-2000 EUR (intrebat in service).
Pretul include : Proiectoarele, computer, bloc lumini, cablaje, manopera.
Asa ca puteti sa va linistiti cu proiectoarele.


--------------------
Megane Sedan Privillege
1,6 16V.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rombu
post 22 Sep 2005, 18:54
Post #6


FOR SALE


Group: Members
Posts: 586
Joined: 20 August 04
From: Bucuresti




2000 euro? pt 2 becuri 3 fire o siguranta si un comutator????
da nu te opreste nimeni, sa iei doar proiectoarele sa iti tragi firele si sa iti pui un comutator separat, fara blocu lu peste de lumini...


--------------------
Renault Megane 2 2004 Confort Dynamique
Megane II BICORP 1.6 16V Confort Dinamique
Gris Hologramme- 2004
Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 24 Sep 2005, 06:56
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




Da,ai dreptate,lucrul asta il pot face si eu,nu este mare brinza,am nevoie de un releu,niste fire si un intrerupator ,dar problema este ca masina este in garantie si daca fac lucrul asta am pierdut garantia.
Oricum este prea mare tevatura pentru doua proiectoare,asa ca o sa las masina cum a venit din fabrica,fara.


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 08:58
Dacia