Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Megane II joc pedala ambreiaj stanga dreapta, joc pedala ambreiaj pedalier megane II megane 2

dragobette98
post 11 Jan 2024, 11:17
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 23 January 17




Salut,

Am o problema cu siguranta care se tot rupe cea care imi tine pompita aceea pe care apasa pedala de ambreiaj.

De ceva timp am un soricel (brida / zip tight ) in locul acelei sigurante si n-am mai avut probleme, dar soricelul scartaie uneori la apasare.

Acum, aceasta rupere este un efect datorat din cauza faptului ca am joc in pedala de ambreiaj stanga dreapta. Eu cand apasa pe ambreiaj nu apas perfect perpendicular pe pedala, ci apas cumva din exteriorul masinii spre interior (exact asa s-a facut si jocul).

Oferta pe autokarma de pedala de ambreiaj 1400 lei. E foarte mult. O pedala din dezmembrari pare o varianta buna dar e greu sa imi dau seama de joc la o pedala care este demontata de pe masina.

Exista cineva care are cote sa fac o bucsa pentru aceasta pedala (ca banuiesc ca acolo s-a tocit unde e bucsa care sta pe axul pedalei) la strung?

Multumesc aniticpat


--------------------
renault Megane II 2006 - B61MCV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 11 Jan 2024, 11:59
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




exista topic, mai trebuie incaunul? NU!

https://www.reno.ro/Pedala-ambreiaj-t184461.html



--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 09:10
Dacia